Jump to content

Honor View 20


HonorGR_Official
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωρίζουμε αν το κινητό υποστηρίζει τη 4G band 20(800), γιατί βλέποντας τα χαρακτηριστικά του στο GSM arena δε την αναφέρει.

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 212
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους, ήθελα να ρωτήσω αυτούς που το έχουν στα χέρια τους αν έχουν δοκιμάσει αλλον launcher όπως πχ τον nova κι αν έχουν παρατηρήσει κολλήματα στα gestures μετά απο αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Τιμή στο DNA.fi (σαν να λέμε Wind Φινλανδίας) 549Ε με βασικό μισθό κοντά στα 2000Ε

https://kauppa4.dna.fi/Puhelimet-ja-liittym%C3%A4t/Puhelimet/Honor-View-20/p/QP00250-128gt-black

Τιμή στο Πλαίσιο 669 με βασικό μισθό ελλάδας...

 

Και μετά αναρωτιούνται γιατί ο κόσμος ψωνίζει παραεισαγωγές στα Σκρουτζομάγαζα.

At the edge of infinity a true man stands alone

Huawei Honor 8 64/4 - Xiaomi Note 3 Special Edition - Sony xperia Z3

Asus Nexus 7 3G 32GB - Cube iWork8 Ultimate

Link to comment
Share on other sites

540 έχει στο σκρουτζ. Γιατί όμως αναφέρεις παραεισαγωγές? Αφού καλύπτονται από εγγύηση επίσημης αντιπροσωπίας, τουλάχιστον τα huawei/honor, έχουν εισαχθεί επίσημα Ευρώπη.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

540 έχει στο σκρουτζ. Γιατί όμως αναφέρεις παραεισαγωγές? Αφού καλύπτονται από εγγύηση επίσημης αντιπροσωπίας, τουλάχιστον τα huawei/honor, έχουν εισαχθεί επίσημα Ευρώπη.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Καλησπέρα φίλε μου.

Γιατί οι παραεισαγωγές από τα Σκρουτζομάγαζα έχουν τα θεματάκια τους.

Μερικές φορές δεν είναι πραγματικές Global αλλά κινέζικα με Global ROM, έχουν 1 χρόνο εγγύηση αντί για 2 κλπ.

Και όπως σου είπα, το αγόρασα απο την αντίστοιχη Vodafone της Φινλανδίας, όπου όπως και να το κάνουμε παρέχει κάποια πράγματα περισσότερα για να καλύψει την υψηλότερη τιμή. πχ το πήρα με 24 (μπορούσα έως 36) άτοκες δόσεις , έχω κανονικά 2 χρόνια εγγύηση αντιπροσωπείας + 1 χρόνο έξτρα εγγύηση απο την εταιρεία για σύνολο 3 χρόνια, θα μπορούσα να αγοράσω ασφάλεια με 9ε το μήνα (ακριβή αλλά καλύπτει τα πάντα) κλπ κλπ. Οπότε το επίπεδο παροχών και εξυπηρέτησης δεν είναι το αντίστοιχο με τα μαγαζιά του Skroutz.

 

Όχι ότι έχω κάτι με τα σκρουτζομάγαζα, όσες φορές είχα μετρητά να αγοράσω κάποιο τηλ, άπο σκρουτζομάγαζο έπερνα, και απλά φρόντιζα να επιβεβαιώσω ότι είναι από EU.

 

Το θέμα μου είναι ότι Κωτσόβολος, Πλαίσιο, Wind, Vodafone κλπ γκρινιάζουν ότι οι τιμές τους είναι υψηλότερες επειδή παρέχουν περισσότερα και έχουν και υψηλότερο κόστος, αλλά βρίσκω την ίδια συσκευή σε μια χώρα με πολύ υψηλότερους μισθούς, σε τιμή Σκρουτζομάγαζου, και μου δίνουν και περισσότερα πράγματα

 

 

 

υγ. Το μόνο κακό που είδα μετά είναι ότι στο κουτί αντί για την διάφανη θήκη, είχε manual οπότε αναγκάστηκα να παραγγείλω απο Κίνα και να έχω τον φόβο να μην το γρατσουνίσω μέχρι να έρθει.

At the edge of infinity a true man stands alone

Huawei Honor 8 64/4 - Xiaomi Note 3 Special Edition - Sony xperia Z3

Asus Nexus 7 3G 32GB - Cube iWork8 Ultimate

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κύκλοφόρησε καινούριο Update (τουλάχιστον σε εμένα ήρθε σήμερα).

 

 

Αλλάγες στα χαρτιά :

Κάμερα: Μείωση θορύβου στις φωτογραφίες που πάρθηκαν με το Super night mode

Οθόνη: Βελτιώση ευαισθησίας αφής

(ελπίζω να την μείωσαν γιατί εγώ είχα θέματα με την οθόνα να είναι υπερευαίσθητη και να πατιούνται στο άκυρο πράγματα)

Σύστημα: Pre-download των τραγουδιών (????)

Ασφάλεια: Google Security Patch Μαρτιος 2019

 

 

Γενικότερα το μόνο θέμα που είχα μέχρι τώρα ήταν η οθόνη που ήταν υπερευαίσθητη , και θέλω να δω αν θα φτιάξει.

Ελπίζω σε κάποιο επόμενο update να κάνουν κάτι και για τον θόρυβο σε χαμηλό φωτισμό στο βιντεο.

At the edge of infinity a true man stands alone

Huawei Honor 8 64/4 - Xiaomi Note 3 Special Edition - Sony xperia Z3

Asus Nexus 7 3G 32GB - Cube iWork8 Ultimate

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,

 

Εχω το κινητο (με 128GB και 6GB) εδω και λιγες μερες και εχω παρατηρησει οτι ο ηχος του ακουστικου την ωρα κλησης ειναι πολυ μετριος εως και χαμηλος θα ελεγα . Αν περπαταω στο δρομο και μιλαω ζοριζομαι πιο πολυ να ακουσω τη συνομιλια σε σχεση με το P9 Lite που ειχα πιο πριν(το οποιο δεν θα λεγα οτι ειναι και το πιο δυνατο σε ηχο κινητο) . Ξερει κανεις αν οντως ισχυει κατι τετοιο ?

 

Υ.Γ. Πως μπορω να κανω την οθονη να σβηνει οταν μιλαω στο κινητο ωστε να μην ανοιγω με τ αυτι μου Bluetooth , Hotspot και οτι αλλο μενου εχει τοκινητο ? :p:p:p:p

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,

 

Εχω το κινητο (με 128GB και 6GB) εδω και λιγες μερες και εχω παρατηρησει οτι ο ηχος του ακουστικου την ωρα κλησης ειναι πολυ μετριος εως και χαμηλος θα ελεγα . Αν περπαταω στο δρομο και μιλαω ζοριζομαι πιο πολυ να ακουσω τη συνομιλια σε σχεση με το P9 Lite που ειχα πιο πριν(το οποιο δεν θα λεγα οτι ειναι και το πιο δυνατο σε ηχο κινητο) . Ξερει κανεις αν οντως ισχυει κατι τετοιο ?

 

 

Υ.Γ. Πως μπορω να κανω την οθονη να σβηνει οταν μιλαω στο κινητο ωστε να μην ανοιγω με τ αυτι μου Bluetooth , Hotspot και οτι αλλο μενου εχει τοκινητο ? :p:p:p:p

 

Ευχαριστω

Δεν έχω παρατηρήσει αυτά τα προβλήματα σε εμένα, αν και νομίζω ότι προκαλούνται από το ίδιο θέμα.

Και το ηχείο είναι αρκετά ψηλά με καμπύλη προς τα πάνω κάπως, αλλά και ο αισθητήρας εγγύτητας (αν προσέξεις το μαμίσιο screen protector έχει μια πολύ μικρή εγκοπή πάνω δεξιά. Πιστέυω πως εκεί είναι ο αισθητήρας.) Όσες φορές είχα θέμα με το πληκτρολόγιο να πατιέται όταν μιλάω, απλά απο συνήθεια είχα το αυτί μου αρκετά χαμηλά.

Ίσως να είναι αυτό το θέμα σου.

 

Αλλιώς το google store έχει αρκετά apps που σου δείχνουν τους αισθητήρες τι τιμές έχουν. Κατέβασε ένα απο αυτά και δες αν λειτουργεί σωστά ο proximity sensor η όχι

 

Edit: Έψαξα λίγο παραπάνω και ο αισθητήρας είναι στην πάνω πλευρά ακριβώς αριστερά απ'το μικρόφωνο. Οπότε είναι ακόμα πιο σημαντικό να έχεις το αυτί ψηλά στο τηλέφωνο.

Edited by anemobroxhs

At the edge of infinity a true man stands alone

Huawei Honor 8 64/4 - Xiaomi Note 3 Special Edition - Sony xperia Z3

Asus Nexus 7 3G 32GB - Cube iWork8 Ultimate

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τελικά αξίζει το κινητό;

 

Τι άποψη έχουν οι κάτοχοι του, τώρα που κυκλοφορούν και τα P20Pro/P30/Pro της μητρικής εταιρείας προς σύγκριση;

 

Sent from outer space

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά είμαι πολύ χαρούμενος με το τηλ. Η μπαταρία είναι πάρα πολύ καλή, μου έχει τύχει να μην γυρίσω στο σπίτι το βράδυ, οπότε απο τις 7 το πρωί μέχρι το επόμενο απόγευμα προς βράδυ, είχα 30% και κανονική χρήση (wifi, 4G απ'όλα). Η οθόνη του μια χαρά για τηλ που δεν έχει OLED και μου έχει κάνει εντύπωση το πόσο ανθεκτικό είναι. Έχει φάει 2-3 γερές τούμπες χωρις την παραμικρή γρατσουνιά (κατάφερα να κάνω μια απειροελάχιστη γρατσουνιά στην γωνία της οθόνης με πέσιμο και σύρσιμο σε άσφαλτο... όταν ήμουν σίγουρος ότι θα έχει γίνει θρύψαλα)

Η κάμερα του είναι κορυφαία για φωτογραφίες... πάρα πολύ ευχαριστημένος, ειδικά στο πως διαχειρίζεται το ψηφιακό ζούμ. Ποτέ δεν πίστευα ότι θα καταφέρω να βγάλω φωτογραφία της προκοπής με ψηφιακό ζουμ και όμως έχω αρχίσει και το χρησημοποιώ αρκετά. Το βίντεο σε χαμηλό φωτισμό με χαλάει λίγο γιατί έχει αρκετό θόρυβο για το γούστο μου, αλλά πιστεύω θα φτιάξει σε κάποια μελλοντική αναβάθμιση. Μόνο παράπονο κάπως είναι η ευαισθησία της οθόνης που είναι πάρα πολύ υψηλή. Το παραμικρό καταγράφεται σαν άγγιγμα, ακόμα και το καλώδιο των ακουστικών καμιά φορά που περπατάω και ακούω μουσική από το Youtube, ακουμπάει την οθόνη και μου κάνει skip το τραγούδι η πατάει κάτι άλλο. Επίσης το notification led αν και υπάρχει, δεν είναι πάντα τόσο εύκολα διακριτό μιας και είναι πίσω απο την σχάρα του ακουστικού. Το μόνο άλλο αρνητικό που θα μπορούσα να βρώ είναι το μέγεθος. Μια στις τόσες μου λείπουν τα 5άρια και 5.5άρια τηλ που είχα ποιο παλιά και χώραγαν στο χέρι μου έυκολα.

At the edge of infinity a true man stands alone

Huawei Honor 8 64/4 - Xiaomi Note 3 Special Edition - Sony xperia Z3

Asus Nexus 7 3G 32GB - Cube iWork8 Ultimate

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά είμαι πολύ χαρούμενος με το τηλ. Η μπαταρία είναι πάρα πολύ καλή, μου έχει τύχει να μην γυρίσω στο σπίτι το βράδυ, οπότε απο τις 7 το πρωί μέχρι το επόμενο απόγευμα προς βράδυ, είχα 30% και κανονική χρήση (wifi, 4G απ'όλα). Η οθόνη του μια χαρά για τηλ που δεν έχει OLED και μου έχει κάνει εντύπωση το πόσο ανθεκτικό είναι. Έχει φάει 2-3 γερές τούμπες χωρις την παραμικρή γρατσουνιά (κατάφερα να κάνω μια απειροελάχιστη γρατσουνιά στην γωνία της οθόνης με πέσιμο και σύρσιμο σε άσφαλτο... όταν ήμουν σίγουρος ότι θα έχει γίνει θρύψαλα)

Η κάμερα του είναι κορυφαία για φωτογραφίες... πάρα πολύ ευχαριστημένος, ειδικά στο πως διαχειρίζεται το ψηφιακό ζούμ. Ποτέ δεν πίστευα ότι θα καταφέρω να βγάλω φωτογραφία της προκοπής με ψηφιακό ζουμ και όμως έχω αρχίσει και το χρησημοποιώ αρκετά. Το βίντεο σε χαμηλό φωτισμό με χαλάει λίγο γιατί έχει αρκετό θόρυβο για το γούστο μου, αλλά πιστεύω θα φτιάξει σε κάποια μελλοντική αναβάθμιση. Μόνο παράπονο κάπως είναι η ευαισθησία της οθόνης που είναι πάρα πολύ υψηλή. Το παραμικρό καταγράφεται σαν άγγιγμα, ακόμα και το καλώδιο των ακουστικών καμιά φορά που περπατάω και ακούω μουσική από το Youtube, ακουμπάει την οθόνη και μου κάνει skip το τραγούδι η πατάει κάτι άλλο. Επίσης το notification led αν και υπάρχει, δεν είναι πάντα τόσο εύκολα διακριτό μιας και είναι πίσω απο την σχάρα του ακουστικού. Το μόνο άλλο αρνητικό που θα μπορούσα να βρώ είναι το μέγεθος. Μια στις τόσες μου λείπουν τα 5άρια και 5.5άρια τηλ που είχα ποιο παλιά και χώραγαν στο χέρι μου έυκολα.

 

πηρε καθολου καποια μορφη σταθεροποίησης?

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Έχει EIS που μαζί με τα 60 frames σε FullHD βγάζουν πολύ όμορφη και ομαλή κίνηση. Στο 4Κ δεν είναι και τόσο ομαλό, αν και νομίζω ακόμα έχει σταθεροποίηση, αλλά δεν υποστηρίζει 60fps (αν δεν κάνω λάθος είναι θέμα του Kirin αυτό)

At the edge of infinity a true man stands alone

Huawei Honor 8 64/4 - Xiaomi Note 3 Special Edition - Sony xperia Z3

Asus Nexus 7 3G 32GB - Cube iWork8 Ultimate

Link to comment
Share on other sites

Έχει EIS που μαζί με τα 60 frames σε FullHD βγάζουν πολύ όμορφη και ομαλή κίνηση. Στο 4Κ δεν είναι και τόσο ομαλό, αν και νομίζω ακόμα έχει σταθεροποίηση, αλλά δεν υποστηρίζει 60fps (αν δεν κάνω λάθος είναι θέμα του Kirin αυτό)
Οπότε σε σχέση με ένα Ρ30/plus πως συγκρίνεται;

 

Έχεις κάνεις κάνει κάποιο συγκριτικό;

 

Sent from outer space

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα την ευκαιρία να δω το P30 Pro απο κοντά , αλλά δεν νομίζω να είναι και εύκολα συγκρίσιμα. Μιλάμε για διαφορετικές κατηγορίες και σχεδόν διπλάσια τιμή.

At the edge of infinity a true man stands alone

Huawei Honor 8 64/4 - Xiaomi Note 3 Special Edition - Sony xperia Z3

Asus Nexus 7 3G 32GB - Cube iWork8 Ultimate

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα παίδες.. Μια ερώτηση.. Το view 20 ειναι 4g+??γιατι εχω honor play και εχει απλο 4g.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.. Μια ερώτηση.. Το view 20 ειναι 4g+??γιατι εχω honor play και εχει απλο 4g.
Cat 16

Έως 1024mbps

Έχεις 4g+

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά δεν ήξερα που να το ποστάρω. Γνωστή αλυσίδα, με το "παζαρεψε το" πουλάει το Honor 20 στα 431€. Λογικά για προπαραγγελία πρόκειται αλλά είναι καλή φάση για όποιον ενδιαφέρεται.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παίδες μια μικρή βοήθεια...

 

Βρίσκω το Mi9 64GB στα 394€ και το Honor View 20 128GB στα 325€...από τη Wind με κουπόνι 105€ στα πλαίσια της ανακύκλωσης συσκευής ( + 20% yellows με Πειραιώς)

 

Προτεραιότητες είναι η κάμερα και η αυτονομία...

...στην αυτονομία μάλλον κερδίζει το Honor, ενώ στη κάμερα μάλλον κερδίζει το Mi9 λόγω πληθώρας επιλογών, αν και στις χαμηλού φωτισμού τα καταφέρνει καλύτερα το Honor, απ' όσο έχω δει, και την ημέρα δεν έχουν τρελές διαφορές, ίδιο φακό φέρουν.

 

Στην οθόνη σκίζει το Mi9, αλλά δεν νομίζω να με προβληματίσει και του Honor να πω την αλήθεια...

 

Μετα έχουμε το μεγαλύτερο αποθηκευτικό και την ύπαρξη 3.5" θύρας ακουστικών στο Honor...

 

H διαφορά, μαζί με το 20€ των yellows μειώνεται κάπου στα 50€, αλλά να πω την αλήθεια δυσκολεύομαι να δώσω 400€, αν μη τι άλλο επειδή έρχονται τα Redmi K20/ Mi9T που θα κινούνται κάπου εκεί, και φοβάμαι ότι θα νιώθω ότι τσάμπα το αγόρασα το Mi9, ενώ με μια υπολογίσιμη διαφορά 80€ + θα είμαι πιο ήσυχος.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

δεν ηξερα που να το ποσταρω οποτε το ποσταρω εδω.

θρεντ για το honor 20 pro, τον συνεχιστη του view 20, πως και δεν υπαρχει? δεν θα ερθει ελλαδα?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα, πόσο ευχαριστημένοι είστε από την κάμερα του;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πόσο ευχαριστημένοι είστε από την κάμερα του;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πολύ καλύτερη απο Honox 8X και Play, υποδιέστερη του OnePlus 7 Pro.

Γενικότερα για τα λεφτά του πολύ ευχαριστημένος (όταν είχε 550Ε) , οπότε για τώρα που το βρίσκεις 350-400 , είναι απλά τέλεια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κανενα νεο για update εχουμε?

 

Πριν λίγες μέρες ήρθε η 9.1.0.201 (C432E1R2P1) με:

Magic 2.1.0 με GPU Turbo 3.0

Huawei Vlog (ανευ ουσίας)

Συστημα EROFS για καλύτερη επίδοση των εφαρμογών (δεν το έχω ψάξει καθόλου τι είναι)

Huawei Share OneHop (για συνδεση με MateBooks και μοιρασμα clipboard)

Κάποιες αλλαγές στο πως εμφανίζονται τα settings

και τέλος τα Security Patches του Ιουνίου

At the edge of infinity a true man stands alone

Huawei Honor 8 64/4 - Xiaomi Note 3 Special Edition - Sony xperia Z3

Asus Nexus 7 3G 32GB - Cube iWork8 Ultimate

Link to comment
Share on other sites

κάτοχος μιας μέρας του συγκεκριμένου κινητού...

μέχρι στιγμής όλα καλά...

στη πορεία θα δω τα υπερ και τα κατά

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

κάτοχος μιας μέρας του συγκεκριμένου κινητού...

 

μέχρι στιγμής όλα καλά...

 

στη πορεία θα δω τα υπερ και τα κατά

Μπράβο

 

Αναμένουμε με ενδιαφέρον την άποψη σου

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι μεταξύ αυτού και του mate 20 το απλό όχι το pro, στα ίδια χρήματα τα βρίσκω, πιο θεωρείτε καλυτερο σε οθόνη και κάμερα κυρίως;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor View 20

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...