Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσωπικά χρησιμοποιώ το mymail. Ερχονται τα πάντα στην ώρα τους και χωρίς να χρειάζεται να έχω ανοικτό τον συγχρονισμό.

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

  • Administrators
35 minutes ago, spok said:

Την εχω βάλει και αυτην για σιγουριά μέχρι να συνηθίσω του Ios 🙂

Ειδικά με το gmail, δεν υπάρχει κάτι να συνηθίσεις. Αν θέλεις να έρχονται άμεσα τα μηνύματα, το gmail app είναι μονόδρομος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος στο Viber οταν κατεβαζω την ενταση πολυμεσων, να μην χαμηλωνει και τις ειδοποιησεις του Viber;

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Μια μλκια είναι αυτό το γκιμικ
Χαλάει κι όλα τα βίντεο σαν τρύπα είναι. Καλύτερα το νοτς. Καλύτερα βασικά να μην είχε τίποτα και ναταν με αποτύπωμα στην οθόνη 

Το Face ID είναι απείρως πιο safe και γρηγορότερο από οποιοδήποτε fingerprint reader στην οθόνη.


Sent from my iPhone using Tapatalk

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
9 ώρες πριν, giokosta said:

Καλύτερα βασικά να μην είχε τίποτα και ναταν με αποτύπωμα στην οθόνη 

Ούτε καν… δεν αναφέρω τα θέματα ασφαλείας μιας και αναφέρθηκε ακριβώς από πάνω, αλλά  η ευκολία του Face ID δε συγκρίνεται με κανένα δαχτυλικό

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά Ελπίζω να μην είμαι off topic όταν παράγγελνα το Apple Watch περίμενα ότι θα ήταν λίγο καλύτερα τα πράγματα έχω να σας κάνω μερικές ερωτήσεις το κινητό όταν φοράω το Apple Watch δεν χτυπάνε οι ειδοποιήσεις με ήχο παρά μόνο στο ρολόι μου Υπάρχει κάποια ρύθμιση Εγώ θέλω να χτυπάνε και τα δύο όταν έχετε κάποια ειδοποίηση

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, dafly7 said:

Καλημέρα παιδιά Ελπίζω να μην είμαι off topic όταν παράγγελνα το Apple Watch περίμενα ότι θα ήταν λίγο καλύτερα τα πράγματα έχω να σας κάνω μερικές ερωτήσεις το κινητό όταν φοράω το Apple Watch δεν χτυπάνε οι ειδοποιήσεις με ήχο παρά μόνο στο ρολόι μου Υπάρχει κάποια ρύθμιση Εγώ θέλω να χτυπάνε και τα δύο όταν έχετε κάποια ειδοποίηση

Δε λειτουργεί με αυτό τον τρόπο. Μόνο οι τηλεφωνικές κλήσεις χτυπάνε και στα δύο. Όλα τα υπόλοιπα notifications χτυπάνε μόνο στο ρολόι. Και καλύτερα δηλαδή, φαντάσου να βρισκόσουν σε μία αίθουσα και οι μισοί να είχαν Apple Watch. Θα γινόταν ο κακός χαμός από ειδοποιήσεις ρε ρολόγια και κινητά.

Edited by bill_viper

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dafly7 said:

Καλημέρα παιδιά Ελπίζω να μην είμαι off topic όταν παράγγελνα το Apple Watch περίμενα ότι θα ήταν λίγο καλύτερα τα πράγματα έχω να σας κάνω μερικές ερωτήσεις το κινητό όταν φοράω το Apple Watch δεν χτυπάνε οι ειδοποιήσεις με ήχο παρά μόνο στο ρολόι μου Υπάρχει κάποια ρύθμιση Εγώ θέλω να χτυπάνε και τα δύο όταν έχετε κάποια ειδοποίηση

Εάν πας στις ρυθμίσεις και γνωστοποιήσεις στην εφαρμογή του ρολογιού διαλέγεις τι θέλεις 

Link to comment
Share on other sites

Για να βαλουμε τα πραγματα στη σωστη βαση, το gmail και ολα τα emails παιζουν κανονικα στην εφαρμογη του κινητου και συγχρονιζουν αμεσα, αν καποιον δεν τον ενδιαφερει το αμεσο notification.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, pavlosdr said:

Εάν πας στις ρυθμίσεις και γνωστοποιήσεις στην εφαρμογή του ρολογιού διαλέγεις τι θέλεις 

Αν μπορείς να με βοηθήσεις γιατί δεν βρήκα κάτι αυτό που θέλω να δω είναι αν γίνεται ενώ φοράω το ρολόι να χτυπάει και ειδοποίηση στο ρολόι ο ήχος αλλά και στο κινητό για όλες τις ειδοποιήσεις που μπορεί να έρχονται δε με ενδιαφέρει να μάθω για πιο λόγο η Apple δεν το έχει εγώ ρωτάω να δω αν γίνεται εμένα στο χώρο της δουλιάς μου μου χρειάζεται και θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει αυτή επιλογή όχι να μάθω αν είμαι σε μία αίθουσα τι γίνεται μιας και έρχομαι μετά από χρόνια σε iPhone και λέω μήπως κάτι δε βρίσκω

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, manolog3 said:

Για να βαλουμε τα πραγματα στη σωστη βαση, το gmail και ολα τα emails παιζουν κανονικα στην εφαρμογη του κινητου και συγχρονιζουν αμεσα, αν καποιον δεν τον ενδιαφερει το αμεσο notification.

Ε, δε νομιζω καποιος αλλος να ειπε κατι διαφορετικο!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά ασφαλείας δακτυλικου αποτυπώματος και αναγνώρισης προσώπου πόσο διαφέρει πρακτικά?

Η σύζυγος πάντως σιχτιριζει με το face id έναντι του δακτυλικου που είχε συνηθίσει.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
8 minutes ago, toxotis70 said:

Έτσι κι αλλιώς τρύπα θα υπήρχε και πάλι λόγω selfie… δε γλιτώνουμε.

Το "πρόβλημα" δεν είναι η selfie κάμερα, αλλά το Face ID που καταλαμβάνει περισσότερο χώρο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, dafly7 said:

Αν μπορείς να με βοηθήσεις γιατί δεν βρήκα κάτι αυτό που θέλω να δω είναι αν γίνεται ενώ φοράω το ρολόι να χτυπάει και ειδοποίηση στο ρολόι ο ήχος αλλά και στο κινητό για όλες τις ειδοποιήσεις που μπορεί να έρχονται δε με ενδιαφέρει να μάθω για πιο λόγο η Apple δεν το έχει εγώ ρωτάω να δω αν γίνεται εμένα στο χώρο της δουλιάς μου μου χρειάζεται και θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει αυτή επιλογή όχι να μάθω αν είμαι σε μία αίθουσα τι γίνεται μιας και έρχομαι μετά από χρόνια σε iPhone και λέω μήπως κάτι δε βρίσκω

Αν και την ειρωνεία δε τη δέχομαι, σου ξαναλέω ότι δε γίνεται. Αν εσένα σου χρειάζεται να χτυπάνε όλα μαζί σαν πανηγύρι ευτυχώς που δε το έχει έτσι η Apple για να έχουμε οι διπλανοί το κεφάλι μας ήσυχο.

18 minutes ago, sneakysneaky said:

Η διαφορά ασφαλείας δακτυλικου αποτυπώματος και αναγνώρισης προσώπου πόσο διαφέρει πρακτικά?

Η σύζυγος πάντως σιχτιριζει με το face id έναντι του δακτυλικου που είχε συνηθίσει.

Πρακτικά είναι τεράστια. Και η ευκολία που σου προσφέρει το Face ID δεν την έχει κανένα δακτυλικό. Στο δακτυλικό πρέπει κάθε φορά να βάζεις το δάχτυλο σε συγκεκριμένο σημείο. Το Face ID τα κάνει όλα αυτόματα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, dafly7 said:

Αν μπορείς να με βοηθήσεις γιατί δεν βρήκα κάτι αυτό που θέλω να δω είναι αν γίνεται ενώ φοράω το ρολόι να χτυπάει και ειδοποίηση στο ρολόι ο ήχος αλλά και στο κινητό για όλες τις ειδοποιήσεις που μπορεί να έρχονται δε με ενδιαφέρει να μάθω για πιο λόγο η Apple δεν το έχει εγώ ρωτάω να δω αν γίνεται εμένα στο χώρο της δουλιάς μου μου χρειάζεται και θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει αυτή επιλογή όχι να μάθω αν είμαι σε μία αίθουσα τι γίνεται μιας και έρχομαι μετά από χρόνια σε iPhone και λέω μήπως κάτι δε βρίσκω

Ευτυχώς που αυτό δεν γίνεται 

Εισαι από android ερχόμενος και γι αυτό το έχεις έτσι στο μυαλό σου αλλά φτου φτου ευυυχως η apple το έχει κάνει να δουλεύει σωστά και όταν φοράς το ρολόι να χτυπάει μόνο αυτό 

Το πολύ η κλήση να ακούγεται και στα δυο 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, manolog3 said:

Για να βαλουμε τα πραγματα στη σωστη βαση, το gmail και ολα τα emails παιζουν κανονικα στην εφαρμογη του κινητου και συγχρονιζουν αμεσα, αν καποιον δεν τον ενδιαφερει το αμεσο notification.

Πως συγχρονίζουνε άμεσα; 
Αφού για να έρθει ειδοποίηση πρέπει να το βάλεις να ψάχνει κάθε πόση ώρα θέλεις 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, manolog3 said:

Για να βαλουμε τα πραγματα στη σωστη βαση, το gmail και ολα τα emails παιζουν κανονικα στην εφαρμογη του κινητου και συγχρονιζουν αμεσα, αν καποιον δεν τον ενδιαφερει το αμεσο notification.

Όχι φυσικά και δεν συγχρονίζουν άμεσα όλες οι εφαρμογές mail. Gmail και η εφαρμογή e-mail του κινητού δεν μου εμφανίζουν εισερχόμενα παρά μόνο εάν τις ανοίξω. Η μόνη που ανοίγει με Notification από μόνη της σε κάθε εισερχόμενο , είναι η spark την οποία δοκίμασα μετά από προτροπή φίλου εδω, και τον ευχαριστώ πολύ.🙂

http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, spok said:

Όχι φυσικά και δεν συγχρονίζουν άμεσα όλες οι εφαρμογές mail. Gmail και η εφαρμογή e-mail του κινητού δεν μου εμφανίζουν εισερχόμενα παρά μόνο εάν τις ανοίξω. Η μόνη που ανοίγει με Notification από μόνη της σε κάθε εισερχόμενο , είναι η spark την οποία δοκίμασα μετά από προτροπή φίλου εδω, και τον ευχαριστώ πολύ.🙂

Και η μαμά gmail άμα την κατεβάσεις από το store 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα ποτε θεμα με 4 emails ρυθμισμενα στο κινητο σε οποιο iphone ή ios. Δεν χρειαζεται να ανοιξω το app για να τα κατεβασω. Ακομα και exchange email.

Edited by manolog3

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, bill_viper said:

Αν και την ειρωνεία δε τη δέχομαι, σου ξαναλέω ότι δε γίνεται. Αν εσένα σου χρειάζεται να χτυπάνε όλα μαζί σαν πανηγύρι ευτυχώς που δε το έχει έτσι η Apple για να έχουμε οι διπλανοί το κεφάλι μας ήσυχο.

Πρακτικά είναι τεράστια. Και η ευκολία που σου προσφέρει το Face ID δεν την έχει κανένα δακτυλικό. Στο δακτυλικό πρέπει κάθε φορά να βάζεις το δάχτυλο σε συγκεκριμένο σημείο. Το Face ID τα κάνει όλα αυτόματα.

Δεν είχα Καμιά πρόθεση  ειρωνείας ίσα-ίσα εσύ με ειρωνεύεσαι αυτή τη στιγμή το οποίο δε με ενδιαφέρει κιόλας απλώς μία ερώτηση έκανα ήθελα απάντηση σ’ αυτό το συγκεκριμένο κομμάτι δεν ήθελα να μάθω το σκεπτικό τότε γιατί ήθελα απλά να μάθω αν γίνεται

Edited by dafly7
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, manolog3 said:

Δεν ειχα ποτε θεμα με 4 emails ρυθμισμενα στο κινητο σε οποιο iphone ή ios. Δεν χρειαζεται να ανοιξω το app για να τα κατεβασω. Ακομα και exchange email.

Δεν έχει push notifications το Gmail με τη μαμά iOS εφαρμογή, το γράφει και στο support της Google.

Αν θέλει κάποιος push notifications πηγαίνει σε gmail ή στο outlook.

Για το Spark υπήρχαν πολλές αναφορές για κακή χρήση των δεδομένων των χρηστών.

 

ΔΕΝ ΞΕΡΩ αν έχουν διορθωθεί όλα αυτά που έγραφαν - γράφουν.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, manolog3 said:

Δεν ειχα ποτε θεμα με 4 emails ρυθμισμενα στο κινητο σε οποιο iphone ή ios. Δεν χρειαζεται να ανοιξω το app για να τα κατεβασω. Ακομα και exchange email.

Ας τα πούμε άλλη μια φορά μαζεμένα 

Gmail δεν υποστηρίζει η μαμά εφαρμογή για push notifications που σημαίνει άμεσα ειδοποίηση μόλις κάποιος σου στείλει κάτι 

Αναγκαστικα έχει μετά επιλογή για συγχρονισμό κάθε 15’ κάθε 30’ κάθε 60’ και χειροκίνητα 

Αυτο σημαίνει ότι αν το έχεις στα 15’ και κάποιος σου στείλει τώρα, στο επόμενο 15’ συγχρονισμό θα χτυπήσει ότι έχεις email 

Δεν είναι άμεσα αυτό 

Μπορει να τύχει να σου έρθει δηλαδή σε 5’ αλλά μπορεί και σε 14’. Εξαρτάται ποτέ είχε κάνει πριν συγχρονισμό και ποτέ θα ξανά κάνει και μέσα σε αυτό το διάστημα αν έχεις κάποιο νέο email 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ερχόμενος από χρόνια android και όλα τα samsung σειράς S των τελευταίων 8-9 ετών, το Face ID είναι από μόνος του λόγος να μην ξαναγυρίσω ποτέ σε android

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, equi said:

Ερχόμενος από χρόνια android και όλα τα samsung σειράς S των τελευταίων 8-9 ετών, το Face ID είναι από μόνος του λόγος να μην ξαναγυρίσω ποτέ σε android

Μπορεί μερικούς όντως να μην τους βολεύει όπως εμένα αλλά ναι 99% είναι το καλύτερο από όλα τα αλλά 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...