Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, Tasos19s said:

Αν έχεις την εφαρμογή gmail έρχονται κανονικά 

Αν έχεις την μαμα εφαρμογή ναι δεν έρχονται άμεσα οι ειδοποιήσεις 

Βάλε την εφαρμογή gmail 

Την εφαρμογή gmail έχω. Το outlook δουλεύει καλύτερα. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

43 minutes ago, enterhere said:

Την εφαρμογή gmail έχω. Το outlook δουλεύει καλύτερα. 

Κάτι έχεις πειράξει τότε από τις γνωστοποιήσεις άλλες έρχονται κανονικά άμεσα τα μηνύματα 

Πήγαινε δες μέσα στις ρυθμίσεις 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, enterhere said:

Το έχω δοκιμάσει αλλά δε δουλεύει. Έχω μιλήσει και με την υποστήριξη της apple τηλεφωνικώς και μου είπαν ότι πρέπει να περιμένω να υποστηριχθεί η εφαρμογή στην Ελλάδα

Δεν μου έρχονται οι ειδοποιήσεις από το gmail, ούτε οι ειδοποιήσεις από το goggle keep. Γενικά έχουν θέματα με την Google.

Στον μόνο email client που μου έρχονται οι ειδοποιήσεις είναι το outlook.

Τι έχεις δοκιμάσει? τη Siri την έχεις ενεργοποιημένη?

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, leo06 said:

Τι έχεις δοκιμάσει? τη Siri την έχεις ενεργοποιημένη?

Το εχω συνδέσει με καλώδιο στο αυτοκινήτου, εχω ενεργοποιήσει την Siri, αλλά δεν ανοίγει η εφαρμογή car play.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, enterhere said:

Το εχω συνδέσει με καλώδιο στο αυτοκινήτου, εχω ενεργοποιήσει την Siri, αλλά δεν ανοίγει η εφαρμογή car play.

Δεν έχει να κάνει με το τηλέφωνο ή το carplay, ψάξε από την πλευρά του αυτοκινήτου. Το carplay λειτουργεί μια χαρά σε Ελλάδα, ασύρματο ή ενσυρματα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες,  το imessage γιατί δεν εμφανίζει τον αριθμό κινητού που έχω προσθέσει και έχει μόνο το Apple ID; Δοκιμασμένο με όλους τους παροχους , δεν υπάρχει καν η επιλογή... Λέτε να είναι το ότι έχει την έκδοση του iOS 12.5.5 η συσκευή; Τα μηνύματα που είναι για την εγγραφή των αριθμων ήρθαν κανονικά και έχουν περάσει 24 ώρες. Να γίνει επαναφορά του τηλεφώνου μήπως και έχει σκαλώσει με την αναβάθμιση του λογισμικού; Ευχαριστώ 

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Το 6 , θα κάνω και ένα log out απο το ID μπας και φτιάξει. Ημερομηνία - ώρα - περιοχή σωστά οπότε τελευταία λύση η επαναφορά του τηλεφώνου.

Τελικά έγινε σύνδεση με δεδομένα , σε δευτερόλεπτα ενεργοποιήθηκε το imessage και το facetime.

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα στην παρέα , να κανω μια ερωτηση , σορρυ αν ειναι χαζομαρα..

Εχει σημασία απο που ειναι αγορασμενο ενα iphone 13 pro πχ ; η απο istorm η απο Βοντα Γουνιτ ή κοσμοτε ;; 

Εχω χασει λιγο την επαφη με τα τηλεφωνα του μηλου και ειπα να ρωτησω , μιας και σκεφτομαι να παρω απο ενα γνωστο μου ενα μεταχειρισμενο που εχει αγορασμενο απο γουιντ .. 

Εγω ειμαι σε κοσμοτε , σιγουρα θα παιζει κανονικα οκ , αλλα e-sim απο Κοσμο κτλ οτι εχει να κανει με περιβαλλον εκτος wind κτλ ; 

 

Thanks για την όποια απάντηση 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
5 minutes ago, alexasso said:

Καλημέρα στην παρέα , να κανω μια ερωτηση , σορρυ αν ειναι χαζομαρα..

Εχει σημασία απο που ειναι αγορασμενο ενα iphone 13 pro πχ ; η απο istorm η απο Βοντα Γουνιτ ή κοσμοτε ;; 

Εχω χασει λιγο την επαφη με τα τηλεφωνα του μηλου και ειπα να ρωτησω , μιας και σκεφτομαι να παρω απο ενα γνωστο μου ενα μεταχειρισμενο που εχει αγορασμενο απο γουιντ .. 

Εγω ειμαι σε κοσμοτε , σιγουρα θα παιζει κανονικα οκ , αλλα e-sim απο Κοσμο κτλ οτι εχει να κανει με περιβαλλον εκτος wind κτλ ; 

 

Thanks για την όποια απάντηση 

Δε θα έχεις κανένα θέμα. Όλες οι συσκευές που αναφέρεις είναι επίσημης εισαγωγής και είναι πανομοιότυπες χωρίς κάποιο branding όπως βλέπαμε στις παλιότερες συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συνοπτικά και σύντομα: 

Πέρασα την κάρτα στο Wallet και μετά από επαναφορά δεδομένων δεν γίνεται εκ νέου προσθήκη της συγκεκριμένης κάρτας ( δεν έρχεται το SMS με το PIN ). Έχει περάσει μια εβδομάδα περίπου από την επαναφορά, όμως η κάρτα προστίθεται κανονικά στο πληρωμή και χρέωση ( για αγορά από το iTunes Store ). Θα περιμένω να περάσει και άλλο χρονικό διάστημα εκτός αν έχετε κάποια ιδέα.

Μετά από μέρες συνεχίζεται το πρόβλημα αλλά τουλάχιστον είμαι σίγουρος ότι είναι θέμα Τράπεζας ( δεν έρχεται το SMS με το PIN για προσθήκη της κάρτας ). 

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι νεος χρήστης iphone και θελω τη βοηθεια σας. Εχω φωτογραφιες σε φάκελο σε pc windows και θελω να τον μεταφερω ολοκληρο στο τηλεφωνο γιατι εχω ταξινομημενες φωτο σε υποφακελους. Μηπως γνωριζετε τον τροπο;Με το itunes μπορω να μεταφερω μονο φωτο, χωρις τους φακελους. Ευχαριστώ ....

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, kostassoula1 said:

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι νεος χρήστης iphone και θελω τη βοηθεια σας. Εχω φωτογραφιες σε φάκελο σε pc windows και θελω να τον μεταφερω ολοκληρο στο τηλεφωνο γιατι εχω ταξινομημενες φωτο σε υποφακελους. Μηπως γνωριζετε τον τροπο;Με το itunes μπορω να μεταφερω μονο φωτο, χωρις τους φακελους. Ευχαριστώ ....

Θα βγάλεις τους υπό φακέλους 

μετα πχ θα έχεις 15 φακέλους 

μάγου συνδεθείς με το iTunes επιλέγεις οποίους φακέλους θέλεις για να γίνει συγχρονισμός 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Tasos19s said:

Θα βγάλεις τους υπό φακέλους 

μετα πχ θα έχεις 15 φακέλους 

μάγου συνδεθείς με το iTunes επιλέγεις οποίους φακέλους θέλεις για να γίνει συγχρονισμός 

οκ ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα,πιο παλια ειχα το gmail app και  απότι θυμάμαι δεν ερχόταν οι ειδοποιήσεις στο watch μόνο λογαριασμούς απο το stock gmail έχει αλλάξει κάτι η θυμάμαι λάθος?

Edited by alex_n80

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, alex_n80 said:

Καλημέρα,πιο παλια ειχα το gmail app και  απότι θυμάμαι δεν ερχόταν οι ειδοποιήσεις στο watch μόνο λογαριασμούς απο το stock gmail έχει αλλάξει κάτι η θυμάμαι λάθος?

Αν έχεις το Gmail app έρχονται ειδοποίησεις από παντού.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, alex_n80 said:

Καλημέρα,πιο παλια ειχα το gmail app και  απότι θυμάμαι δεν ερχόταν οι ειδοποιήσεις στο watch μόνο λογαριασμούς απο το stock gmail έχει αλλάξει κάτι η θυμάμαι λάθος?

Δουλεύουν κανονικά οι ειδοποιήσεις από το gmail app στο ρολόι 

Δεν δουλεύουν καθόλου στην μαμά εφαρμογή αλλά δεν φταίει ούτε το ρολόι ούτε το κινητό 

Εχει ασυμβατότητα το gmail με τις ειδοποιήσεις στην μαμά εφαρμογή των iPhone 

Μπορεις να ρυθμίσεις χειροκίνητα να ενημερώνει κάθε πχ 15’ και αν έχεις κάτι νέο το βλέπεις τότε 

Για άμεσες ειδοποιήσεις μόνο gmail app 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μετά από αναβάθμιση σε iOS 16 σε iPhone XR όταν στέλνω μήνυμα σε κάποια επαφή στο viber δεν φαίνεται η ώρα που μπήκε μέσα στην συνομιλία η επαφή, ούτε μπορώ να δω το προφίλ της επαφής. Δίπλα από το όνομα της επαφής στην συνομιλία υπάρχει ένα βελάκι που δεν μπορείς να το επιλέξεις γιατί είναι πολύ μικρό. Είναι bug της αναβάθμισης και θα διορθωθεί στο μέλλον;

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Alexpag said:

Καλησπέρα μετά από αναβάθμιση σε iOS 16 σε iPhone XR όταν στέλνω μήνυμα σε κάποια επαφή στο viber δεν φαίνεται η ώρα που μπήκε μέσα στην συνομιλία η επαφή, ούτε μπορώ να δω το προφίλ της επαφής. Δίπλα από το όνομα της επαφής στην συνομιλία υπάρχει ένα βελάκι που δεν μπορείς να το επιλέξεις γιατί είναι πολύ μικρό. Είναι bug της αναβάθμισης και θα διορθωθεί στο μέλλον;

Αναμενόμενα προβλήματα 

Θα περιμένεις αναβάθμιση 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μετά από αναβάθμιση σε iOS 16 σε iPhone XR όταν στέλνω μήνυμα σε κάποια επαφή στο viber δεν φαίνεται η ώρα που μπήκε μέσα στην συνομιλία η επαφή, ούτε μπορώ να δω το προφίλ της επαφής. Δίπλα από το όνομα της επαφής στην συνομιλία υπάρχει ένα βελάκι που δεν μπορείς να το επιλέξεις γιατί είναι πολύ μικρό. Είναι bug της αναβάθμισης και θα διορθωθεί στο μέλλον;

Δεν έχει αναβαθμιστεί το Viber για iOS 16.


Sent from my iPhone using Tapatalk

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν εμφανίζεται η κατάσταση δραστηριότητας των επαφών μου στο Instagram ενώ έχω ενεργοποιημένη τη δυνατότητα αυτή. Έκανα 3 φορές απεγκατασταση και ξανά εγκατάσταση και το θέμα παραμένει...

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, damierom said:

Σε εμένα δεν εμφανίζεται η κατάσταση δραστηριότητας των επαφών μου στο Instagram ενώ έχω ενεργοποιημένη τη δυνατότητα αυτή. Έκανα 3 φορές απεγκατασταση και ξανά εγκατάσταση και το θέμα παραμένει...

iOS 16?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, damierom said:

Ναι...

Θα περιμένεις αναβάθμιση 

μην σβήνεις και ξανά κατεβάζεις άδικα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει κανένας θέμα με τη ταχύτητα ίντερνετ μέσω WiFi; Τελευταία με iOS 16, όταν δουλεύει το tv box (Mi Box S), στο iPhone 12 mini, η ταχύτητα είναι άθλια (είδικά όταν παίζει IPTV). Ενώ άλλες συσκευές, η ταχύτητα είναι εντάξει, αλλά και στο iOS 15.6.1 δεν υπήρχε κάποιο θέμα.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...