Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 ώρες πριν, manosmar said:

Καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω και εγω κατι. Οταν συνδεοουυμε το τηλεφωνο στο usb του αυτοκινητου για το Car Play υπαρχει καποιος τροπος να μην φορτιζει το τηλεφωνο; Ευχαριστω. 

Όχι αυτό δεν γίνεται που θέλεις 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

14 ώρες πριν, Tasos19s said:

Όχι αυτό δεν γίνεται που θέλεις 

Σε ευχαριστω πολυ. Απλα καλα θα ηταν να γινοταν αυτο γιατι να μην ρημαξει η μπαταρια. 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, manosmar said:

Σε ευχαριστω πολυ. Απλα καλα θα ηταν να γινοταν αυτο γιατι να μην ρημαξει η μπαταρια. 

αν παίζεις παιχνίδια την ώρα που φορτίζει κανείς πολύ περισσότερη ζημιά στην μπαταρία σε σχέση με αυτό που θέλεις να κανείς. να μην ζεσταίνεται γενικά να κοιτάς, κατα τα αλλά θα χαλάσει είτε την προσεχείς είτε όχι. αν θα χαλάσει στον ενάμιση η στα δυο χρόνια δεν έχει και τεράστια διαφορά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Tasos19s said:

αν παίζεις παιχνίδια την ώρα που φορτίζει κανείς πολύ περισσότερη ζημιά στην μπαταρία σε σχέση με αυτό που θέλεις να κανείς. να μην ζεσταίνεται γενικά να κοιτάς, κατα τα αλλά θα χαλάσει είτε την προσεχείς είτε όχι. αν θα χαλάσει στον ενάμιση η στα δυο χρόνια δεν έχει και τεράστια διαφορά

Ναι σωστα απλα θα ηταν τελειο αν θα ειχες την δυνατοτητα να επιλεξεις αν θα φορτισει η οχι. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, manosmar said:

Ναι σωστα απλα θα ηταν τελειο αν θα ειχες την δυνατοτητα να επιλεξεις αν θα φορτισει η οχι. 

υπάρχει η δυνατότητα αυτή να μην φορτίζει κάποια συσκευή ενώ έχεις επάνω το καλώδιο?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, manosmar said:

Ναι οταν συνδεα το Android κινητο στο laptop με ρωταγε αν θα γινει μεταφορα αρχειων η φορτιση. 

που σημαίνει φόρτιση μονο / φόρτιση και μεταφορά δεδομένων 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε όταν κάποιος πηγαίνει να απενεργοποιήσει την συσκευή να ζητάει face id ή password; Έχω iPhone XR με iOS 15.5 .

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Alexpag said:

Υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε όταν κάποιος πηγαίνει να απενεργοποιήσει την συσκευή να ζητάει face id ή password; Έχω iPhone XR με iOS 15.5 .

Οχι

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση... Αν εγκαταστήσω τον safari σε windows 10 θα συγχρονίζεται με το iphone? Αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ chrome και στα δύο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
18 ώρες πριν, vagosofron said:

Ερώτηση... Αν εγκαταστήσω τον safari σε windows 10 θα συγχρονίζεται με το iphone? Αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ chrome και στα δύο.

Δε θα το συνιστούσα. Η Apple σταμάτησε την ανάπτυξη του Safari για Windows το Μάιο του 2012 και όπως καταλαβαίνεις, για λόγους ασφαλείας καλό είναι να μη μπεις σε αυτή τη διαδικασία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, vagosofron said:

Ερώτηση... Αν εγκαταστήσω τον safari σε windows 10 θα συγχρονίζεται με το iphone? Αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ chrome και στα δύο.

Υπάρχει safari στα Windows?🤔

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
24 minutes ago, koutsis said:

Υπάρχει safari στα Windows?🤔

Ναι, η έκδοση 5.1.7 η οποία είναι διαθέσιμη για download από την ίδια την Apple. Είναι πολύ παλιά όμως αν και δουλεύει και στα Windows 11.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

On 26/6/2022 at 4:00 ΜΜ, vagosofron said:

Ερώτηση... Αν εγκαταστήσω τον safari σε windows 10 θα συγχρονίζεται με το iphone? Αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ chrome και στα δύο.

Είτε χρησιμοποιείς chrome και στα δύο όπως είπες είτε παίρνεις mac και δουλεύεις μετά safari και στα δύο 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Tasos19s said:

Είτε χρησιμοποιείς chrome και στα δύο όπως είπες είτε παίρνεις mac και δουλεύεις μετά safari και στα δύο 

Νομίζω θα κοστίσει λιιιιιιιγο παραπάνω να πάρω mac 🤣🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, vagosofron said:

Νομίζω θα κοστίσει λιιιιιιιγο παραπάνω να πάρω mac 🤣🤣🤣

Ναι απλά ενδιάμεση λύση όπως ψάχνεις δεν υπάρχει για αυτό σου εξήγησα 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, jnr said:

Eυχαριστω για την απαντηση ,δυστυχως ειναι αβολο  να κανεις εναλλαγες γραμματων και αριθμων συνεχεια!

Στο γυρίζει στης  apple μόνο κάποιες φορές που πρέπει να βάλεις password για λόγους ασφαλείας. Βάζεις το password και το ξαναγυριζεις σε SwiftKey.

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το iPhone 12 Pro Max 
εφτασε η μπαταρία στο 79% από πολύ μεγάλη χρήση 
το θέμα είναι ότι αποφάσισα να το πάω στο irepair για αλλαγή μπαταρίας 

ολα καλά την αλλάζουνε την μπαταρία με αυθεντική μπαταρία στην Γλυφάδα 

εξουσιοδοτημενο συνεργείο της apple μου είπαν 

το θέμα είναι πως μέτα την αλλαγή που έγινε το κινητό το χρησιμοποίησα για μια μέρα ολόκληρη και ετοιμάστηκα για την πρώτη φόρτιση όπου μετά από 2 λεπτά άρχισε και μου έβγαζε ροζ γραμμές και κουκκίδες μαύρες στην οθόνη με αποτέλεσμα να μου μείνει στα χέρια δεν ανάβει και δεν λειτουργεί καθόλου 

ποτε δεν βούτηξα σε νερό να υπενθυμίσω ούτε τίποτα για να το προκαλέσω 

το σοβαρότερο πρόβλημα είναι εκτός εγγύησης και έχω 3 μήνες εγγύηση από αντιπροσωπεία και 3 από το κατάστημα για την μπαταρία μονο

τωρα τι μπορώ να κάνω στην φάση αυτήν ; Αυτοί δεν φταίνε γίνεται η μπαταρία να βραχυκλωσε και να την έκαψε την οθόνη ;

δεν γίνεται μετά από αλλαγή μπαταρίας να έπαθα κάτι τέτοιο 

ενω ήταν άθικτο τόσο καίρο στα χέρια μου 

το έχω επιστρέψει στο κατάστημα τους και μου είπαν ότι πρέπει να το κοιταξουν

εχε φάση να με χρεώσουν χωρίς να φταίω και να χάσω ένα κινητό μεγάλης αξίας από τα χέρια μου που ποτέ δεν έχει ανοιχτεί 

έχετε καμία ιδέα για το τι θα αντιμετωπίσω ; Ευχαριστώ πολύ 

Edited by hitman89
Link to comment
Share on other sites

η irepair δεν ειναι εξουσιοδοτημενο apple service (istorm, document ειναι). Πολλα μπορει να εχουν γινει , απο προβληματικη μπαταρια εως να εχει γινει ζημια οταν το ανοιξαν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...