Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

  • Administrators
5 ώρες πριν, Kyriakox said:

Καλημέρα 

Μια γρήγορη ερώτηση 

Βλέπω σε βίντεο ότι παίρνει 2 sim αλλά η δική μου θήκη φαίνεται να έχει εγκοπή για μια 

Άρα σε άλλες χώρες παίρνει δύο και αλλού παίρνει μια και esim?? 

Υπάρχει κινεζική αποκλειστικά έκδοση με διπλή φυσική sim.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, Kyriakox said:

Καλημέρα 

Μια γρήγορη ερώτηση 

Βλέπω σε βίντεο ότι παίρνει 2 sim αλλά η δική μου θήκη φαίνεται να έχει εγκοπή για μια 

Άρα σε άλλες χώρες παίρνει δύο και αλλού παίρνει μια και esim?? 

Ναι υπάρχει συγκεκριμένο μοντέλο που ήταν για την Κίνα και έπαιρνε 2 φυσικές κάρτες 

Τα δικά μας όπως είπες παίρνουν μια φυσική και μια ψηφιακή 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
14 ώρες πριν, Kzaro said:

Καλησπέρα στήνω ομάδα! Σκέφτομαι για αγορά εκθεσιακού iPhone? Έχει κάποιος ανάλογη εμπειρία με τέτοιες συσκευές?

Ευχαριστώ!

Μακριά…

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, Kzaro said:

Καλησπέρα στήνω ομάδα! Σκέφτομαι για αγορά εκθεσιακού iPhone? Έχει κάποιος ανάλογη εμπειρία με τέτοιες συσκευές?

Ευχαριστώ!

Ποσά θα κερδίσεις για να πας σε εκθεσιακό; 
Νομίζω καλύτερα καινούργιο ή μεταχειρισμένο από χέρι με την απόδειξη και το κουτί του και όλα κομπλέ 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έφτιαξα δυο αυτοματοποιησεις, μια να ενεργοποιεί τα δεδομένα και να απενεργοποιεί το wifi όταν φεύγω απο το σπίτι και τα αντίθετα όταν επιστρέφω. Όταν έφυγα όμως από το σπίτι, μου πέταξε το μήνυμα της αυτοματοποίησης αλλά έπρεπε να πατήσω γισ να ενεργοποιηθεί. Τι φάση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έφτιαξα δυο αυτοματοποιησεις, μια να ενεργοποιεί τα δεδομένα και να απενεργοποιεί το wifi όταν φεύγω απο το σπίτι και τα αντίθετα όταν επιστρέφω. Όταν έφυγα όμως από το σπίτι, μου πέταξε το μήνυμα της αυτοματοποίησης αλλά έπρεπε να πατήσω γισ να ενεργοποιηθεί. Τι φάση;

Απενεργοποίησε αυτά τα δύο.
bb8ddd418db32fabb6209c61e43566bc.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bill_viper said:


Απενεργοποίησε αυτά τα δύο.
bb8ddd418db32fabb6209c61e43566bc.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ξέχασα να αναφέρω ότι αυτές τις επιλογές δεν τις έχει! Σε άλλες αυτοματοποιησεις τις βγάζει ομως. Ειμαι σε ios 15.4.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα 

Έχω δύο απορίες προερχόμενος από Android σε Ip13 PM

Η πρώτη αφορά  το volume όπου στο OP6 είχα διαφορετική ρύθμιση για παιχνίδια και διαφορετική για ring tone

Εδώ υπάρχει αυτό?

Το δεύτερο  αφορά widget όπου σε ένα μικρό φάκελο έβαζα πολλά contacts αλλά παρέμενε μικρό το εικονίδιο 

Έψαξα και είδα ότι φτιάχνει μεγάλα εικονίδια εδω

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kyriakox said:

Καλησπέρα 

Έχω δύο απορίες προερχόμενος από Android σε Ip13 PM

Η πρώτη αφορά  το volume όπου στο OP6 είχα διαφορετική ρύθμιση για παιχνίδια και διαφορετική για ring tone

Εδώ υπάρχει αυτό?

Το δεύτερο  αφορά widget όπου σε ένα μικρό φάκελο έβαζα πολλά contacts αλλά παρέμενε μικρό το εικονίδιο 

Έψαξα και είδα ότι φτιάχνει μεγάλα εικονίδια εδω

Όσον αφορά το volume, με τα κουμπιά στο πλάι ρυθμίζεις την ένταση των ειδοποιήσεων και απο το control panel που κατεβάζεις απο δεξιά ρυθμίζεις την ένταση των πολυμέσων.

Για το δεύτερο δεν κατάλαβα τι εννοείς ...

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αντί να έχω τα αγαπημένα Όπου μέσα εκεί βάζω όσα contacts θέλω

Να δημιουργώ μικρούς φακέλους με πολλά contacts μέσα όπου να τα ονομάζω εταιρεία φίλοι οικογένεια κλπ

Edited by Kyriakox
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά, γνωρίζει κάποιος που βρίσκω το qr code αν θέλω να το μοιραστώ με κάποιο το ίντερνετ από το WiFi?

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία αν μπορείτε να με βοηθήσετε

όταν πηγαίνω επαφές και διαλέγω ένα τηλέφωνο να πάρω αν μπορεί να βγει επιλογή με ποια sim να καλέσω 

Link to comment
Share on other sites

On 25/4/2022 at 3:43 ΜΜ, Kyriakox said:

Έχω μια απορία αν μπορείτε να με βοηθήσετε

όταν πηγαίνω επαφές και διαλέγω ένα τηλέφωνο να πάρω αν μπορεί να βγει επιλογή με ποια sim να καλέσω 

O μοναδικός τρόπος είναι μέσα από την επαφή, κάτω ααπό το όνομα ακριβώς, έχει τις δύο γραμμές σου. Πρώτα επιλέγεις ποια γραμμή θα χρησιμοποιήσεις, και στη συνέχεια πατάς πάνω στον αρθιθμό για να κάνει την κλήση.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που χρησιμοποιεί call recorder το οποίο δουλεύει άψογα και ας είναι με πληρωμή εχει  να προτείνει ???

 

Edited by Kyriakox
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γιατί δεν μπορώ να αντιγράψω αρχεία απο τη συσκευή ( βίντεο και φωτογραφίες) σε στικάκι το οποίο έχω συνδέσει κανονικά και το βλέπει κιόλας; 12 pro max με 15.4.1.  Δοκίμασα και μέσω usb να τα περάσω σε υπολογιστή, αλλά δεν κάνει τη μεταφορά. Δηλαδή θα πρέπει κάθε φορά να μεταφέρω με wetransfer? Δεν χρησιμοποιώ cloud για αποθήκευση φωτογραφιών. Να ρισκάρω να παρω στικακι με lightning απευθειας ή θα μου κανει τα ιδια?

Edited by vagosofron
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, vagosofron said:

Γιατί δεν μπορώ να αντιγράψω αρχεία απο τη συσκευή ( βίντεο και φωτογραφίες) σε στικάκι το οποίο έχω συνδέσει κανονικά και το βλέπει κιόλας; 12 pro max με 15.4.1.  Δοκίμασα και μέσω usb να τα περάσω σε υπολογιστή, αλλά δεν κάνει τη μεταφορά. Δηλαδή θα πρέπει κάθε φορά να μεταφέρω με wetransfer? Δεν χρησιμοποιώ cloud για αποθήκευση φωτογραφιών. Να ρισκάρω να παρω στικακι με lightning απευθειας ή θα μου κανει τα ιδια?

https://www.google.gr/search?q=usb+stick+iphone&client=safari&hl=el-gr&prmd=isvn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwi8tt_IuND3AhU4wQIHHf9OAxUQ_AUoAXoECAIQAQ&biw=375&bih=636&dpr=2#imgrc=sv-118613958-20369140
 

 

Αυτό έχω .Κάτι παρόμοιο 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, pavlosdr said:
19 minutes ago, eklipsi said:

SanDisk με lightning και έτοιμος...

 

9 minutes ago, pavlosdr said:

Έπεσε παραγγελία κιόλας!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Τα φώτα σας 

Έχω 2 κάρτες 

Esim cosmote

Nano sim Vodafone

Βλέπω συχνά στο κινητό το μήνυμα welcome to vodafone και χανω το Internet εκείνη την στιγμή 

Δοκίμασα στην Vodafone από auto σε manual πάλι τα ίδια 

Καμία ιδέα??

Συσκευή 13 pro max

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Kyriakox said:

Τα φώτα σας 

Έχω 2 κάρτες 

Esim cosmote

Nano sim Vodafone

Βλέπω συχνά στο κινητό το μήνυμα welcome to vodafone και χανω το Internet εκείνη την στιγμή 

Δοκίμασα στην Vodafone από auto σε manual πάλι τα ίδια 

Καμία ιδέα??

Συσκευή 13 pro max

από αυτό που αναφέρεις εγώ καταλαβαίνω ότι σου πετάει εκτός στιγμιαία την κάρτα της vodafone γιατι αυτο το μηνυμα το εμφανιζει καθε φορα που διαβαζει την sim 

παράξενο αλλά πρέπει να το ψάξεις 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Kyriakox said:

Ρώτησα σε ένα κατάστημα vodafone αλλά τους είδα χαμένους 

Σίγουρα οι μόνοι που δεν γνωρίζουν είναι αυτοί 

Αρχικά κάνε μια επανεκκίνηση 

Βγάλε και την sim και καθάρισε την λίγο μήπως έχει λάδια από τα δάχτυλα 

Επόμενο βήμα ίσως χρειαστείς μια επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου 

Το PIN της κάρτας το έχεις εκτός; 

Λογικά το έχεις εκτός αλλά αν όχι τότε βγάλε κι αυτό 

Δεν πάει κάπου αλλού το μυαλό μου 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...