Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

11 minutes ago, jonos said:

Άσπρο θα πάρεις.&-

Οι πονηροί το μην Οκτώβριο το είχαν 68€

Τωρα έχει πάει 78€ 

Αντε να φύγει αυτή η τρέλα με την μαύρη Παρασκευή να ψωνίσουμε τίποτα ξανά φθηνά 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Οι πονηροί το μην Οκτώβριο το είχαν 68€
Τωρα έχει πάει 78€ 
Αντε να φύγει αυτή η τρέλα με την μαύρη Παρασκευή να ψωνίσουμε τίποτα ξανά φθηνά 

Oferta del día: Apple Ratón Magic Mouse https://www.amazon.es/dp/B09BV7YYG3/ref=cm_sw_r_cp_api_glt_i_dl_705GZAKDT6Q2Y35E0YQH


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε γιατί όταν κλειστό το κινητό και με παίρνουν τηλέφωνο η μου στέλνουν μήνυμα δεν μου εμφανίζει τίποτα όταν το ανοίγω ;iPhone 11 Cosmote 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, gjimmys said:

Μπορείτε να μου πείτε γιατί όταν κλειστό το κινητό και με παίρνουν τηλέφωνο η μου στέλνουν μήνυμα δεν μου εμφανίζει τίποτα όταν το ανοίγω ;iPhone 11 Cosmote 

Τι να σου εμφανίσει δηλαδή, αφού είναι κλειστό? Αν εννοείς μήνυμα για χαμένη κλήση θα πρέπει να το ενεργοποιήσεις από την COSMOTE, δεν έχει να κάνει με την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, leo06 said:

Τι να σου εμφανίσει δηλαδή, αφού είναι κλειστό? Αν εννοείς μήνυμα για χαμένη κλήση θα πρέπει να το ενεργοποιήσεις από την COSMOTE, δεν έχει να κάνει με την συσκευή.

Δεν είπα εγώ ότι είναι της συσκευής είπα γιατί δεν μου εμφανίζει μήνυμα με τις χαμένες κλήσεις ενώ σε αλλά κινητά που είχα μου εμφάνιζε.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
37 minutes ago, gjimmys said:

Δεν είπα εγώ ότι είναι της συσκευής είπα γιατί δεν μου εμφανίζει μήνυμα με τις χαμένες κλήσεις ενώ σε αλλά κινητά που είχα μου εμφάνιζε.

Επικοινώνησε με τον provider σου για να δεις αν είναι ενεργοποιημένη η συγκεκριμένη υπηρεσία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, athanaso77 said:

Επικοινώνησε με τον provider σου για να δεις αν είναι ενεργοποιημένη η συγκεκριμένη υπηρεσία.

Θα επικοινωνήσω αλλά γιατί με τις άλλες συσκευές μου τις έδειχνε;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Just now, gjimmys said:

Θα επικοινωνήσω αλλά γιατί με τις άλλες συσκευές μου τις έδειχνε;

Μπορεί για κάποιο λόγο να απενεργοποιήθηκε η υπηρεσία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, athanaso77 said:

Μπορεί για κάποιο λόγο να απενεργοποιήθηκε η υπηρεσία.

Ναι σωστά.Εγώ δεν μπορώ να την ενεργοποιήσω ;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
26 minutes ago, gjimmys said:

Ναι σωστά.Εγώ δεν μπορώ να την ενεργοποιήσω ;

Για να ενεργοποιήσεις/απενεργοποιήσεις την Υπηρεσία Ειδοποίησης Κλήσεων, επικοινώνησε με την εξυπηρέτηση πελατών στο 13888.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, athanaso77 said:

Για να ενεργοποιήσεις/απενεργοποιήσεις την Υπηρεσία Ειδοποίησης Κλήσεων, επικοινώνησε με την εξυπηρέτηση πελατών στο 13888.

Οκ σε ευχαριστω 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, gjimmys said:

Ναι σωστά.Εγώ δεν μπορώ να την ενεργοποιήσω ;

Από το site στο my COSMOTE στο πακέτα και υπηρεσίες

Link to comment
Share on other sites

Just now, leo06 said:

Από το site στο my COSMOTE στο πακέτα και υπηρεσίες

Θα το κοιτάξω και αυτό σε ευχαριστω 

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει το iwatch 6 όλα καλά τέλειο σε ολα αλλά όταν πάω να απαντήσω σε μήνυμα messenger είναι μόνο στα αγγλικά ,ενώ σε ένα iwatch se που είχα υπαγόρευε κανονικά στα ελληνικά .Μήπως φταίει που είναι αγορασμένο από Αμερική ;Η γλώσσα που έχω στο iPhone είναι ελληνικά και έχει ελληνικά παντού στο iwatch 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 ώρα πριν, gjimmys said:

Έχω πάρει το iwatch 6 όλα καλά τέλειο σε ολα αλλά όταν πάω να απαντήσω σε μήνυμα messenger είναι μόνο στα αγγλικά ,ενώ σε ένα iwatch se που είχα υπαγόρευε κανονικά στα ελληνικά .Μήπως φταίει που είναι αγορασμένο από Αμερική ;Η γλώσσα που έχω στο iPhone είναι ελληνικά και έχει ελληνικά παντού στο iwatch 

Στην εφαρμογή του Apple watch στο iPhone σου:

Γενικά -> Γλώσσα και περιοχή

Εκεί το έχεις στο "Κατοπτρισμός του iPhone";

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, athanaso77 said:

Στην εφαρμογή του Apple watch στο iPhone σου:

Γενικά -> Γλώσσα και περιοχή

Εκεί το έχεις στο "Κατοπτρισμός του iPhone";

Ναι εκεί το είχα και το άλλαξα τώρα και είναι μια χαρά .Σε ευχαριστω για άλλη μια φορά Θανάση !!

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση ..πρωτη φορα κατοχος Iphone (13 mini) και εχω ενεγοποιημενο το wificall...Eιναι και volte  η μονο wificall?

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
12 ώρες πριν, bujinkan said:

ερωτηση ..πρωτη φορα κατοχος Iphone (13 mini) και εχω ενεγοποιημενο το wificall...Eιναι και volte  η μονο wificall?

 

Είναι by default ενεργοποιημένο το VoLTE από όσους παρόχους παρέχεται, με την έλευση του iOS 15 αφαιρέθηκε ο σχετικός διακόπτης ενεργοποίησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, athanaso77 said:

Είναι by default ενεργοποιημένο το VoLTE από όσους παρόχους παρέχεται, με την έλευση του iOS 15 αφαιρέθηκε ο σχετικός διακόπτης ενεργοποίησης.

Εμένα υπάρχει ο διακόπτης. Σε 11 pro max με ios 15.2

DE7F6937-4D71-4E78-83E1-BDA45536CEB8.png

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
38 minutes ago, koutsis said:

Εμένα υπάρχει ο διακόπτης. Σε 11 pro max με ios 15.2

DE7F6937-4D71-4E78-83E1-BDA45536CEB8.png

Σωστή παρατήρηση… μου δίνεις πάτημα για να διευκρινήσω ότι η τοποθέτηση μου αφορά μόνο τις 5G συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα,έχω ένα iPhone SE 2020.

Αρχικα σκέφτομαι να αλλάξω υγεία μπαταρίας 84% και θέλω να αλλάξω μπαταρία; Αξίζει να δώσω τα 59€ ή όχι;

Δευτερον να επενδύσω σε θήκη powerbank της Mophie; Ή να πάρω ένα απλό powerbank διότι η αυτονομία του δεν με φτάνει.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Nikolas14 said:

Καλησπερα,έχω ένα iPhone SE 2020.

Αρχικα σκέφτομαι να αλλάξω υγεία μπαταρίας 84% και θέλω να αλλάξω μπαταρία; Αξίζει να δώσω τα 59€ ή όχι;

Δευτερον να επενδύσω σε θήκη powerbank της Mophie; Ή να πάρω ένα απλό powerbank διότι η αυτονομία του δεν με φτάνει.

Μην το πειράζεις ακόμα 

power bank πάρε ότι νομίζεις όλα λίγο πολύ την ίδια δουλειά κάνουν 

Η χωρητικότητα τους διαφέρει 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
54 minutes ago, Nikolas14 said:

Καλησπερα,έχω ένα iPhone SE 2020.

Αρχικα σκέφτομαι να αλλάξω υγεία μπαταρίας 84% και θέλω να αλλάξω μπαταρία; Αξίζει να δώσω τα 59€ ή όχι;

Δευτερον να επενδύσω σε θήκη powerbank της Mophie; Ή να πάρω ένα απλό powerbank διότι η αυτονομία του δεν με φτάνει.

Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα, μπαταρία να αλλάξεις όταν παρατηρήσεις μυστήρια συμπεριφορά, όπως απότομη πτώση της στάθμης ή ξαφνικές απενεργοποιήσεις της συσκευής κτλ.

Όσον αφορά τη θήκη powerbank, αν σε βολεύει με τον extra όγκο που προσθέτει, είναι μια καλή λύση. Το απλό powerbank σίγουρα θα σου βγει πιο οικονομικό αλλά χωρίς την άνεση της φορητότητας της θήκης. Η επιλογή σου έχει να κάνει με τα οικονομικά σου σε συνδυασμό με το τι σε εξυπηρετεί περισσότερο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, athanaso77 said:

Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα, μπαταρία να αλλάξεις όταν παρατηρήσεις μυστήρια συμπεριφορά, όπως απότομη πτώση της στάθμης ή ξαφνικές απενεργοποιήσεις της συσκευής κτλ.

Όσον αφορά τη θήκη powerbank, αν σε βολεύει με τον extra όγκο που προσθέτει, είναι μια καλή λύση. Το απλό powerbank σίγουρα θα σου βγει πιο οικονομικό αλλά χωρίς την άνεση της φορητότητας της θήκης. Η επιλογή σου έχει να κάνει με τα οικονομικά σου σε συνδυασμό με το τι σε εξυπηρετεί περισσότερο.

Τώρα αρχίζει να το κάνει όταν το φτάνω 5% αλλά θα το καθυστερήσω. 
Μάλλον για απλό Powerbank με βλέπω. Και κάποια στιγμή αλλαγή συσκευής με σειρά 12-13 είτε Pro Max.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα χρόνια πολλά σε όλους παρατηρω οτι αν και εχω ενεργοποίηση το.  Unlock το watch αυτο σπάνια θα δουλέψει ισως μια στις 15 20,και τα δυο καινούργια μιας εβδομάδας έχετε παρατηρήσει κάτι εσείς;(13promax watch 7)

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...