Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες συγγνώμη που ρωτάω, αλλά μήπως ξέρει κάποιος τι έγινε με το iPhoneHellas και είναι τόσες μέρες κάτω το φόρουμ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

2 ώρες πριν, jg_sot said:

Παίδες συγγνώμη που ρωτάω, αλλά μήπως ξέρει κάποιος τι έγινε με το iPhoneHellas και είναι τόσες μέρες κάτω το φόρουμ;

Α δεν γνωρίζουμε εμείς στο insomnia μόνο μπαίνουμε για ότι χρειαζόμαστε 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Κάνοντας κουβέντα με φίλους σχετικά με την αγορά Iphone, επανειλημμένες φορές ειπώθηκε το γεγονός ότι κάποια καταστήματα στην Ελλάδα φέρνουν συσκευές που προορίζονται για χώρες εκτός Ευρωπαικής Ένωσης. Με αποτέλεσμα να γλιτώνουν κάποια έξοδα αγοράς, καθώς η τιμή αλλάζει από χώρα σε χώρα με μερικές χώρες να έχουν αρκετά χαμηλότερες τιμές. Το πρόβλημα είναι όμως ότι αυτές οι συσκευές που προορίζονται για τέτοιες χώρες, είναι περιορισμένων δυνατοτήτων (δεν εννοώ ότι είναι κλειδωμένα και δε μπορούν χρησιμοποιηθούν). 

Ξέρει κανείς κάτι σχετικό με όλα αυτά? Και αν ναι, ποιο κατάστημα της Ελλάδας θα προτείνατε για αγορά Iphone?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Manuel9 said:

Καλησπέρα σε όλους!

Κάνοντας κουβέντα με φίλους σχετικά με την αγορά Iphone, επανειλημμένες φορές ειπώθηκε το γεγονός ότι κάποια καταστήματα στην Ελλάδα φέρνουν συσκευές που προορίζονται για χώρες εκτός Ευρωπαικής Ένωσης. Με αποτέλεσμα να γλιτώνουν κάποια έξοδα αγοράς, καθώς η τιμή αλλάζει από χώρα σε χώρα με μερικές χώρες να έχουν αρκετά χαμηλότερες τιμές. Το πρόβλημα είναι όμως ότι αυτές οι συσκευές που προορίζονται για τέτοιες χώρες, είναι περιορισμένων δυνατοτήτων (δεν εννοώ ότι είναι κλειδωμένα και δε μπορούν χρησιμοποιηθούν). 

Ξέρει κανείς κάτι σχετικό με όλα αυτά? Και αν ναι, ποιο κατάστημα της Ελλάδας θα προτείνατε για αγορά Iphone?

Ευχαριστώ!

Αντιπροσωπεία.

Αλλά τι εννοείς περιορισμένων δυνατοτήτων;Δεν δουλευει η κάμερα;Το ηχειο;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
55 minutes ago, Manuel9 said:

Καλησπέρα σε όλους!

Κάνοντας κουβέντα με φίλους σχετικά με την αγορά Iphone, επανειλημμένες φορές ειπώθηκε το γεγονός ότι κάποια καταστήματα στην Ελλάδα φέρνουν συσκευές που προορίζονται για χώρες εκτός Ευρωπαικής Ένωσης. Με αποτέλεσμα να γλιτώνουν κάποια έξοδα αγοράς, καθώς η τιμή αλλάζει από χώρα σε χώρα με μερικές χώρες να έχουν αρκετά χαμηλότερες τιμές. Το πρόβλημα είναι όμως ότι αυτές οι συσκευές που προορίζονται για τέτοιες χώρες, είναι περιορισμένων δυνατοτήτων (δεν εννοώ ότι είναι κλειδωμένα και δε μπορούν χρησιμοποιηθούν). 

Ξέρει κανείς κάτι σχετικό με όλα αυτά? Και αν ναι, ποιο κατάστημα της Ελλάδας θα προτείνατε για αγορά Iphone?

Ευχαριστώ!

Δεν υπάρχει "περίεργες" εισαγωγές περιορισμένων δυνατοτήτων εκτός ελάχιστων εξαιρέσεων από συσκευές που προορίζονται για συγκεκριμένες αγορές.

Για επίσημους Apple Authorized Retailers θα δεις εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα πάντα είναι ίδια ανάμεσα σε Pro και Max, ακόμη και οι μπαταρίες είναι επιλεγμένες έτσι στην κάθε συσκευή ώστε να ανταποκρίνονται καταλλήλως στις ενεργειακές ανάγκες της καθεμιας. Ξεκάθαρα πρέπει να διαλέξεις τι σου ταιριάζει σαν διάσταση, π.χ. εγώ θα προτιμήσω το Max γιατί κάνω τα πάντα από το κινητό μέσα στην ημέρα και είναι απαραίτητο να έχω μια άνετη οθόνη. 

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
4 minutes ago, Nagata said:

Τα πάντα είναι ίδια ανάμεσα σε Pro και Max, ακόμη και οι μπαταρίες είναι επιλεγμένες έτσι στην κάθε συσκευή ώστε να ανταποκρίνονται καταλλήλως στις ενεργειακές ανάγκες της καθεμιας.

Εντάξει, αυτό θα ήταν αληθές αν όλες οι συσκευές είχαν την ίδια αυτονομία αλλά αυτό δεν ισχύει. Το Max παραδοσιακά έχει την καλύτερη αυτονομία με το mini στην αντίπερα όχθη να έχει αισθητά μικρότερη συγκριτικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

19 hours ago, bill33 said:

Αντιπροσωπεία.

Αλλά τι εννοείς περιορισμένων δυνατοτήτων;Δεν δουλευει η κάμερα;Το ηχειο;

Έχω ακούσει για πιο αργούς επεξεργαστές, λιγότερη μνήμη RAM, πιο αργούς επεξεργαστές γραφικών και άλλα τέτοια. Δεν ξέρω κατα πόσο ισχύει φυσικά για αυτό ήθελα την άποψη ανθρώπων που έχουν πιο σχετική εμπειρία.

19 hours ago, athanaso77 said:

Δεν υπάρχει "περίεργες" εισαγωγές περιορισμένων δυνατοτήτων εκτός ελάχιστων εξαιρέσεων από συσκευές που προορίζονται για συγκεκριμένες αγορές.

Για επίσημους Apple Authorized Retailers θα δεις εδώ.

Μπορείς να προτείνεις κάποιο άλλο κατάστημα γιατί δυστυχώς εδώ που βρίσκομαι εγώ (Κρήτη) δεν έχουμε Istorm? Κοτσόβολος, γερμανός, public ή κάποιο άλλο μαγαζί με ηλεκτρονικά μεγάλης αλυσίδας? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
13 minutes ago, Manuel9 said:

 

Έχω ακούσει για πιο αργούς επεξεργαστές, λιγότερη μνήμη RAM, πιο αργούς επεξεργαστές γραφικών και άλλα τέτοια. Δεν ξέρω κατα πόσο ισχύει φυσικά για αυτό ήθελα την άποψη ανθρώπων που έχουν πιο σχετική εμπειρία.

Δεν ισχύει… 

 

14 minutes ago, Manuel9 said:

 

Μπορείς να προτείνεις κάποιο άλλο κατάστημα γιατί δυστυχώς εδώ που βρίσκομαι εγώ (Κρήτη) δεν έχουμε Istorm? Κοτσόβολος, γερμανός, public ή κάποιο άλλο μαγαζί με ηλεκτρονικά μεγάλης αλυσίδας? Ευχαριστώ

Αν κοιτάξεις στο link που σου έστειλα και επιλέξεις το tab Authorized Retailers, θα δεις ότι εκτός του istorm έχει κι αλλά καταστήματα όπως αυτά που ανέφερες των γνωστών μεγάλων αλυσίδων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οι συσκευές με αργό επεξεργαστή, χαμηλή μνήμη και τα συναφή πιο πολύ σε κλώνος κου κάνουν και όχι σε πραγματικό iPhone. Όπως γράφει και ο φίλος Θανάσης παραπάνω, σε οποιασδήποτε μεγάλη αλυσίδα ( Γερμανός,κοτσοβολος κλπ) θα βρεις αυτό που ζητάς.

Link to comment
Share on other sites

Είναι απλά απίστευτο αυτό που συμβαίνει σε μερικά skroutzomagaza, η τιμή πώλησης του iPhone 13 Pro Max είναι στα 1339 ευρώ για τα 128gb και κάποιοι τα παρουσιάζουν διαθέσημα με παράδοση 1-3 ημέρες στα 1620...

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, ReDKeNzO said:

Είναι απλά απίστευτο αυτό που συμβαίνει σε μερικά skroutzomagaza, η τιμή πώλησης του iPhone 13 Pro Max είναι στα 1339 ευρώ για τα 128gb και κάποιοι τα παρουσιάζουν διαθέσημα με παράδοση 1-3 ημέρες στα 1620...

Κάθε χρόνο συμβαίνει αυτό 

Οι πρώτοι που το φέρνουν εκμεταλλεύονται την ανυπομονησία κάποιων και έτσι κερδίζουν ένα σεβαστό ποσό 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Tasos19s said:

Κάθε χρόνο συμβαίνει αυτό 

Οι πρώτοι που το φέρνουν εκμεταλλεύονται την ανυπομονησία κάποιων και έτσι κερδίζουν ένα σεβαστό ποσό 

Δεν θα έπρεπε να υπάρχει ένας μηχανισμός ελέγχου αισχροκέρδιας? Υποθετικά μπαίνουμε σε αυτή την πλατφόρμα για να βρίσκουμε καλύτερες τιμές από μεγάλες αλυσίδες και γενικά το λιανεμπόριο και αντ αυτού βρίσκουμε και χειρότερες... sorry για το off topic αλλά το βρήκα τραβηγμένο... το 512 πχ το έχουν σχεδόν 350 ευρώ παραπάνω...με τέτοιες τακτικές μένουν οι τιμές στα ύψη και το θύμα όπως πάντα είμαστε εμείς...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ελεύθερη αγορά έχουμε και ο καθένας πουλάει όσο θέλει. Αν τώρα υπάρχει έστω και ένας που αγοράζει σε αυτές τις τιμές, τότε καλά κάνει το κατάστημα και πουλάει τόσο αφού έχει βρει τον πελάτη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, ReDKeNzO said:

Δεν θα έπρεπε να υπάρχει ένας μηχανισμός ελέγχου αισχροκέρδιας? Υποθετικά μπαίνουμε σε αυτή την πλατφόρμα για να βρίσκουμε καλύτερες τιμές από μεγάλες αλυσίδες και γενικά το λιανεμπόριο και αντ αυτού βρίσκουμε και χειρότερες... sorry για το off topic αλλά το βρήκα τραβηγμένο... το 512 πχ το έχουν σχεδόν 350 ευρώ παραπάνω...με τέτοιες τακτικές μένουν οι τιμές στα ύψη και το θύμα όπως πάντα είμαστε εμείς...

Το ίδιο συμβαίνει με συσκευές που έχουν αποσυρθεί από την αγορά 

Πχ ένα μεγάλο διάστημα το iPhone X το είχαν 850€ Ενώ το xs-11-11 pro μπορεί να ήταν και φθηνότερο 

Ειχε σταματήσει να πωλείται 

Το είχαν κάποιοι ξεχασμένο σε ένα ράφι και το έδιναν με τιμή όσο όταν είχε παρουσιαστεί 

Και όχι μόνο αυτό. Πολλά τηλέφωνα έτσι 

Εχω ένα Nokia 8800. Έχω δει στο eBay να το δίνουν και 800 και 1000€ 

Οσο θέλει πουλάει ο καθένας δεν σημαίνει ότι θα βρει κιόλας να το δώσει 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Tasos19s said:

Το ίδιο συμβαίνει με συσκευές που έχουν αποσυρθεί από την αγορά 

Πχ ένα μεγάλο διάστημα το iPhone X το είχαν 850€ Ενώ το xs-11-11 pro μπορεί να ήταν και φθηνότερο 

Ειχε σταματήσει να πωλείται 

Το είχαν κάποιοι ξεχασμένο σε ένα ράφι και το έδιναν με τιμή όσο όταν είχε παρουσιαστεί 

Και όχι μόνο αυτό. Πολλά τηλέφωνα έτσι 

Εχω ένα Nokia 8800. Έχω δει στο eBay να το δίνουν και 800 και 1000€ 

Οσο θέλει πουλάει ο καθένας δεν σημαίνει ότι θα βρει κιόλας να το δώσει 

Όπως λέει παραπάνω και ο φίλος ελεύθερη αγορά. 

Αισχροκερδής δεν μπορεί να χαρακτηριστεί κάποιος όταν η τιμή σε αυτό που διαθέτει δεν ειναι μαρκέ αλλά προτεινόμενη τιμή λιανικής. 

Τέλος πείτε οπως θέλετε αλλά οταν έδωσα ένα μήλο 2g ( εννοείται άψογη κατάσταση / κουτί  τα πάντα όλα) πριν από περίπου 6-7 μηνες στα 1200€ πραγματικά ήθελα να τον ρωτήσω τι μλκια βαράει αλλά πριν προλάβω μου είπε απλά ότι οι κ@υλες & οι λεζάντες πληρώνονται!!!!🙃🙃🙃  

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, jpol2410 said:

Όπως λέει παραπάνω και ο φίλος ελεύθερη αγορά. 

Αισχροκερδής δεν μπορεί να χαρακτηριστεί κάποιος όταν η τιμή σε αυτό που διαθέτει δεν ειναι μαρκέ αλλά προτεινόμενη τιμή λιανικής. 

Τέλος πείτε οπως θέλετε αλλά οταν έδωσα ένα μήλο 2g ( εννοείται άψογη κατάσταση / κουτί  τα πάντα όλα) πριν από περίπου 6-7 μηνες στα 1200€ πραγματικά ήθελα να τον ρωτήσω τι μλκια βαράει αλλά πριν προλάβω μου είπε απλά ότι οι κ@υλες & οι λεζάντες πληρώνονται!!!!🙃🙃🙃  

 

Η προτεινόμενη λιανική τιμή ποια είναι? Νομίζω τα 1339 είναι αυτό που αναφέρεις και όχι τα 1620. Τέλος πάντων νομίζω ότι χάνουμε το νόημα λέγοντας ότι όσο θέλει πουλάει ο καθένας γιατί κάπως έτσι κρατιούνται οι τιμές στα ύψη και ειδικά σε entry level συσκευές. Όχι δεν ζητάω να πάρω μηλτηλέφωνο στα 800 ευρώ, να το πάρω όσο κοστίζει, ναι, είναι ήδη ότι πιο ακριβό κυκλοφορεί σε smartphone και κατα την γνώμη μου δεν μπορεί ο κάθε ένας να βάζει ότι τετραψήφιο θέλει και να παρασέρνει και τους υπόλοιπους σε έναν χώρο όπου μπαίνουμε για να βρίσκουμε τα προιόντα που θέλουμε ΠΙΟ φτηνά.Θα συμφωνήσω σε αυτό  (οι κ@υλες & οι λεζάντες πληρώνονται!!!!) ΑΛΛΑ όχι για να εξ αγοράσεις κάποιες μέρες, το να δώσω 300 ευρώ παρά πάνω από εσένα για να έχω το κινητό 15-20 μέρες νωρίτερα συγγνώμη φίλε μου αλλά ούτε λεζάντα είναι ούτε κ@ύλα, Ηλιθιότητα είναι (δεν απευθύνομαι σε προσωπικό επίπεδο προς αποφυγή παρεξήγησης ❤️ ).  

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
21 minutes ago, ReDKeNzO said:

το να δώσω 300 ευρώ παρά πάνω από εσένα για να έχω το κινητό 15-20 μέρες νωρίτερα συγγνώμη φίλε μου αλλά ούτε λεζάντα είναι ούτε κ@ύλα, Ηλιθιότητα είναι (δεν απευθύνομαι σε προσωπικό επίπεδο προς αποφυγή παρεξήγησης ❤️ ).  

Αυτό που αναφέρεις φίλε μου αποτελεί ξεχωριστό κεφάλαιο στις οικονομικές επιστήμες και πίστεψε με… δε λέγεται ηλιθιότητα. Έχει να κάνει με τους κανόνες της προσφοράς και της ζήτησης και για να σου δώσω ένα παράδειγμα, κάνε μια αναζήτηση να δεις τι έγινε τον τελευταίο χρόνο με το PlayStation 5.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά, δεν απευθύνεται σε όλους αυτη η αρπαχτή,δεν μπορει κάποιος να κατηγορήσει κάποιον που εχει το χρήμα και το κάνει οτι θέλει εις γνώση του

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, athanaso77 said:

Αυτό που αναφέρεις φίλε μου αποτελεί ξεχωριστό κεφάλαιο στις οικονομικές επιστήμες και πίστεψε με… δε λέγεται ηλιθιότητα. Έχει να κάνει με τους κανόνες της προσφοράς και της ζήτησης και για να σου δώσω ένα παράδειγμα, κάνε μια αναζήτηση να δεις τι έγινε τον τελευταίο χρόνο με το PlayStation 5.

Από όσο μπορώ να γνωρίζω εδώ έχουμε να κάνουμε με ελλείψεις βασικού hardware και την ευθύνη την βαραίνει η Sony. Αν τα καταστήματα που πουλάνε το PS5 εκμεταλεύονται αυτό το γεγονός και τα βγάζουν στην διπλάσια και τιμή μπράβο τους και μαγκιά τους -τι να πω? 😄

Btw, η τιμή έφτασε στα 1702...

4 minutes ago, alex_n80 said:

Πολύ σωστά, δεν απευθύνεται σε όλους αυτη η αρπαχτή,δεν μπορει κάποιος να κατηγορήσει κάποιον που εχει το χρήμα και το κάνει οτι θέλει εις γνώση του

Μα δεν μπαίνω στην τσέπη κανενός,δεν με απασχολεί εκείνος που θα αγοράσει αφενός. Αφετέρου "κράζω" τα e-shops γιατί θεωρώ ότι η τιμολόγησή τους υπό συνθήκες είναι ακραία. Δεν θέλω να επιβάλλω την γνώμη μου, να την φωνάξω θέλω!!! 😛

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ReDKeNzO said:

Η προτεινόμενη λιανική τιμή ποια είναι? Νομίζω τα 1339 είναι αυτό που αναφέρεις και όχι τα 1620. Τέλος πάντων νομίζω ότι χάνουμε το νόημα λέγοντας ότι όσο θέλει πουλάει ο καθένας γιατί κάπως έτσι κρατιούνται οι τιμές στα ύψη και ειδικά σε entry level συσκευές. Όχι δεν ζητάω να πάρω μηλτηλέφωνο στα 800 ευρώ, να το πάρω όσο κοστίζει, ναι, είναι ήδη ότι πιο ακριβό κυκλοφορεί σε smartphone και κατα την γνώμη μου δεν μπορεί ο κάθε ένας να βάζει ότι τετραψήφιο θέλει και να παρασέρνει και τους υπόλοιπους σε έναν χώρο όπου μπαίνουμε για να βρίσκουμε τα προιόντα που θέλουμε ΠΙΟ φτηνά.Θα συμφωνήσω σε αυτό  (οι κ@υλες & οι λεζάντες πληρώνονται!!!!) ΑΛΛΑ όχι για να εξ αγοράσεις κάποιες μέρες, το να δώσω 300 ευρώ παρά πάνω από εσένα για να έχω το κινητό 15-20 μέρες νωρίτερα συγγνώμη φίλε μου αλλά ούτε λεζάντα είναι ούτε κ@ύλα, Ηλιθιότητα είναι (δεν απευθύνομαι σε προσωπικό επίπεδο προς αποφυγή παρεξήγησης ❤️ ).  

Φίλε μου εννοείται ότι δεν παρεξηγώ αλλά θα σου πω 2 παραμέτρους απλά για να έχεις μια εικόνα 

1 το μήλο δεν είναι το πιο ακριβό κινητό σου γράφω από z fold3 512 Ελληνικό 

2 το z fold3 δεν είναι το πιο ακριβό τηλέφωνο υπάρχουνε και τα vertu ( τώρα πια δεν έχω) αλλά δεν αξίζει τα λεφτά του. 

Ηθικό δίδαγμα όλοι θέλουν μια AMG ή ένα MANSORY edition αλλά όταν έρθει η ώρα της λυπητερης όλοι γκρινιάζουμε. 

Όποιος το θέλει πρώτος το πληρώνει Όποιος θέλει να το πάρει σε φυσιολογικά πλαίσια τιμής περιμένει/ και αν θυμάσαι παλιότερα το ίδιο skroutz μαγαζί το ίδιο τηλέφωνο day 1  πανάκριβο/ day 128+ κάτι ψηλά το φθηνότερο. 

Τι να λέμε............

Απλά εμπόρευμα να έρθει αρκετό για να πέσουν οι τιμές!!!!!!🙃🙃🙃

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εννοείται ότι δεν παρεξηγώ αλλά θα σου πω 2 παραμέτρους απλά για να έχεις μια εικόνα 
1 το μήλο δεν είναι το πιο ακριβό κινητό σου γράφω από z fold3 512 Ελληνικό 
2 το z fold3 δεν είναι το πιο ακριβό τηλέφωνο υπάρχουνε και τα vertu ( τώρα πια δεν έχω) αλλά δεν αξίζει τα λεφτά του. 
Ηθικό δίδαγμα όλοι θέλουν μια AMG ή ένα MANSORY edition αλλά όταν έρθει η ώρα της λυπητερης όλοι γκρινιάζουμε. 
Όποιος το θέλει πρώτος το πληρώνει Όποιος θέλει να το πάρει σε φυσιολογικά πλαίσια τιμής περιμένει/ και αν θυμάσαι παλιότερα το ίδιο skroutz μαγαζί το ίδιο τηλέφωνο day 1  πανάκριβο/ day 128+ κάτι ψηλά το φθηνότερο. 
Τι να λέμε............
Απλά εμπόρευμα να έρθει αρκετό για να πέσουν οι τιμές!!!!!!
Εδώ το Sony μου είναι πιο ακριβό η ίδια τιμή με το μήλο και δεν καταλαβαίνω και άρθρα τύπου " πόσα μηνιατικα χρειάζεσαι για να αγοράσει κάποιος το νέο iPhone"
Όπως ανέφερε κάποιος ορθά τα γούστα πληρώνονται και από την στιγμή που υπάρχει ζήτηση θα υπάρχουν και οι ανάλογες προσφορές!

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, jpol2410 said:

Όπως λέει παραπάνω και ο φίλος ελεύθερη αγορά. 

Αισχροκερδής δεν μπορεί να χαρακτηριστεί κάποιος όταν η τιμή σε αυτό που διαθέτει δεν ειναι μαρκέ αλλά προτεινόμενη τιμή λιανικής. 

Τέλος πείτε οπως θέλετε αλλά οταν έδωσα ένα μήλο 2g ( εννοείται άψογη κατάσταση / κουτί  τα πάντα όλα) πριν από περίπου 6-7 μηνες στα 1200€ πραγματικά ήθελα να τον ρωτήσω τι μλκια βαράει αλλά πριν προλάβω μου είπε απλά ότι οι κ@υλες & οι λεζάντες πληρώνονται!!!!🙃🙃🙃  

 

Θα σχολιάσω μόνο το τελευταίο...Είχα 2 Nokia 7650 άψογα,με τα κουτιά τους,τα ένθετα φορτιστές όπως ήταν στο κουτι,με λίγα λόγια αχρησιμοποίητα,ιδίως το ένα...Με την αρχική μπαταρία που κρατούσε ακόμα και τώρα ικανοποιητικά...Και με τις δύο θήκες,με το αυτοκόλλητο κούμπωμα μπροστά...Τα είδε ένας φίλος και για το ένα μου έδινε ενα τρελό πόσο ...Όταν του είπα ότι απλά είναι βλάκας,μου είπε ακριβώς το ίδιο πράγμα... Πάντος η συσκευή ακόμα δουλεύει μια χαρά...Και η δικιά μου...Σόρρυ για το off topic αλλά διαβάζοντας την συναλλαγή σου,θυμήθηκα και την δικιά μου...

Στα του 13 τώρα,εγώ πήρα το 12,και θα το κρατήσω τουλάχιστον μέχρι το επόμενο...Φυσικά μεγάλο βαθμό έπαιξε η τιμή ..550€ σαν  σφραγισμένο...Το θεωρώ πιο τίμιο από το 13...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, jimlost said:

Στα του 13 τώρα,εγώ πήρα το 12,και θα το κρατήσω τουλάχιστον μέχρι το επόμενο...Φυσικά μεγάλο βαθμό έπαιξε η τιμή ..550€ σαν  σφραγισμένο...Το θεωρώ πιο τίμιο από το 13...

Ποιο 12ρι ειναι πιο τιμιο απο το 13ρι?

Η φετινη σειρα όλων των iphone13 ειναι παντου στα ίδια και καλύτερα σε σχέση με τα 12ρια.

Βασικά το 13mini φαίνεται να αποδίδει καλύτερα σε αυτονομία απο το 12ρι.

Καλα για το 13PM,μια κατηγορια μονο του στην μπαταρια

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...