Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τον έκανε μάγκα τον τύπο, έστω και με 20€.

Τυχερός είναι ο άντρας σου που δε του άρπαξε περισσότερα.

 

 

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τον έκανε μάγκα τον τύπο, έστω και με 20€.

Τυχερός είναι ο άντρας σου που δε του άρπαξε περισσότερα.

 

 

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

 

 

Και μόνο που τον πούλησε κλεμένο τον έπιασε κότσο.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα, βρήκα το παλιό iphone του θείου μου και το έβαλα να φορτίσει μετά από πολλά χρόνια κ άνοιξε. Το θέμα είναι ότι δεν θυμάται email ή κάτι άλλο που θα βοηθούσε να το ξεκλειδώσουμε. Τι επιλογές έχουμε να το ξεκλειδώσουμε;

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, βρήκα το παλιό iphone του θείου μου και το έβαλα να φορτίσει μετά από πολλά χρόνια κ άνοιξε. Το θέμα είναι ότι δεν θυμάται email ή κάτι άλλο που θα βοηθούσε να το ξεκλειδώσουμε. Τι επιλογές έχουμε να το ξεκλειδώσουμε;

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μην ξεχνάς μετά μόνο τηλέφωνα θα παίρνει

Αν δεν έχεις πρόσφατο iOS δεν έχεις δυνατότητα να κανείς σχεδόν τίποτα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι, για μουσειακους λογους το θελει ο ανθρωπος. Δεν περιμενει απο iphone 12ετιας να κανει τη δουλεια του.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Δεν είχα ποτέ iphone κ δεν γνωρίζω τις διαδικασίες.

Να σώσουμε και τα αρχεία υπάρχει περίπτωση;

Η συσκευή θα χρησιμοποιηθεί αν φτιαχτεί μόνο για κλήσεις.

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Δεν είχα ποτέ iphone κ δεν γνωρίζω τις διαδικασίες.

Να σώσουμε και τα αρχεία υπάρχει περίπτωση;

Η συσκευή θα χρησιμοποιηθεί αν φτιαχτεί μόνο για κλήσεις.

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν θες τη γνώμη μου... αν είναι σε καλή κατάσταση φύλαξε το γιατί όσο περνάει ο καιρός, μεγαλώνει και η αξία του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ένα format μόνο και έτσι για το σπίτι όπως είπες να έχει αξία

Δεν είναι για κάτι άλλο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
ενδιαφέρομαι για αγορά οθόνης σε SE από όσο είδα οι οθόνες των 5S και 5SE είναι "ίδιες" μήπως γνωρίζει κάποιος κάποια αξιόπιστη χωρίς θέματα στο touch κλπ
Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρομαι για αγορά οθόνης σε SE από όσο είδα οι οθόνες των 5S και 5SE είναι "ίδιες" μήπως γνωρίζει κάποιος κάποια αξιόπιστη χωρίς θέματα στο touch κλπ

 

Δες Ifixit ότι πιο καλύτερο υπάρχει. Δε νομίζω να είναι ίδια. Δες στο ifixit

Link to comment
Share on other sites

Δες Ifixit ότι πιο καλύτερο υπάρχει. Δε νομίζω να είναι ίδια. Δες στο ifixit

 

αν και έχω πάρει πράγματα από το φιξιτ, δεν θα πήγαινα λόγο τιμής και μεταφοράς από Αμερική πλέον λόγο δασμών,

από Αθήνα έλεγα εάν γνώριζε κάποιος κάτι στα μαγαζιά που πουλιούνται, αν είχε πάρει τώρα τελευταία και του βγήκε "καλή"

ευχαριστώ για την απάντηση σου

Link to comment
Share on other sites

αν και έχω πάρει πράγματα από το φιξιτ, δεν θα πήγαινα λόγο τιμής και μεταφοράς από Αμερική πλέον λόγο δασμών,

από Αθήνα έλεγα εάν γνώριζε κάποιος κάτι στα μαγαζιά που πουλιούνται, αν είχε πάρει τώρα τελευταία και του βγήκε "καλή"

ευχαριστώ για την απάντηση σου

 

Skroutz δες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

αν και έχω πάρει πράγματα από το φιξιτ, δεν θα πήγαινα λόγο τιμής και μεταφοράς από Αμερική πλέον λόγο δασμών,

από Αθήνα έλεγα εάν γνώριζε κάποιος κάτι στα μαγαζιά που πουλιούνται, αν είχε πάρει τώρα τελευταία και του βγήκε "καλή"

ευχαριστώ για την απάντηση σου

Δεν έρχονται μέσω Αμερικής. Έχει ευρωπαϊκές αποθήκες και έρχονται από Γερμανία.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Απορίες / Προβλήματα / Συζητήσεις γενικά περί iPhone
  • The topic was pinned
  • 3 weeks later...

Παντως βλεπω να αργουν να ανοιξουν οι προπαραγγελιες και δεν βλεπω να παραλαμβανουμε στις 15 Οκτωμβρη αλλα στα τελη Οκτωμβρη και βαλε ετσι οπως παει η δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Παντα η διαθεσιμότητα των iphone ηταν προβληματική τις πρωτες μέρες και για συγκεκριμένα μοντέλα. Ειδικα πέρυσι ηταν χειρότερα απο ποτέ φυσικά.

Για το Pro Max φαντάζομαι θα υπάρχει αρχικά μειωμένη παραγωγή(λόγω μεγαλύτερου κόστους και πιθανώς μικρότερης παγκοσμίως ζητησης)η οποια θα βελτιωθεί αργότερα.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
12 minutes ago, Fulgore1 said:

Παντα η διαθεσιμότητα των iphone ηταν προβληματική τις πρωτες μέρες και για συγκεκριμένα μοντέλα. Ειδικα πέρυσι ηταν χειρότερα απο ποτέ φυσικά.

Για το Pro Max φαντάζομαι θα υπάρχει αρχικά μειωμένη παραγωγή(λόγω μεγαλύτερου κόστους και πιθανώς μικρότερης παγκοσμίως ζητησης)η οποια θα βελτιωθεί αργότερα.

 

Το Pro Max παραδοσιακά έχει τη μεγαλύτερη ζήτηση και τις περισσότερες πωλήσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

και να αργησει και κανα μηνα δεν εγινε κατι, δεν ειναι ουτε φαρμακο ουτε ειδος πρωτης αναγκης που θα αγχωθουμε για το ποτε θα ερθει....

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, athanaso77 said:

Το Pro Max παραδοσιακά έχει τη μεγαλύτερη ζήτηση και τις περισσότερες πωλήσεις.

Μεταξύ pro και pro max,προφανώς έτσι είναι. Μεταξύ όλων των iphone που βγαίνουν την κάθε χρονιά που αναφέρω εγώ,όχι.

33 minutes ago, chocbhed_6630 said:

και να αργησει και κανα μηνα δεν εγινε κατι, δεν ειναι ουτε φαρμακο ουτε ειδος πρωτης αναγκης που θα αγχωθουμε για το ποτε θα ερθει....

Πιθανώς να έχουν δώσει κάποιοι ήδη το iphone τους και αρα να ξενερώνουν να είναι πολύ καιρό σε αναμονή. Αλλιώς εννοείται οτί ισχύει αυτό που λές.

Εχω περιέργεια να δω αν θα δώσουν και κανά pre order bonus δώρο πχ καμια θηκη/φορτιστη μαζι οπως συνηθως δινει ο Γερμανος ας πουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ξέρει κάποιος πως μπορώ να συνδέσω κάρτα χρεωστική της εθνικής στο κινητό;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, gjimmys said:

Καλημέρα ξέρει κάποιος πως μπορώ να συνδέσω κάρτα χρεωστική της εθνικής στο κινητό;

Δεν υποστηρίζεται ακόμα 

Θα περιμένεις λίγο καιρό 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Οκ σε ευχαριστω.Δηλαδή και Smartwatch της apple να πάρω δεν θα μπορώ να πληρώνω με το ρολόι να υποθέσω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
16 minutes ago, gjimmys said:

Οκ σε ευχαριστω.Δηλαδή και Smartwatch της apple να πάρω δεν θα μπορώ να πληρώνω με το ρολόι να υποθέσω.

Για την εθνική ναι… ισχύει. Εκτός και αν βάλεις curved όπου έχεις όλες τις ελληνικές κάρτες σε μία και πληρώνεις τόσο με Google Pay, όσο και με Apple Pay. Το δεύτερο το χρησιμοποιώ πάνω από χρόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, athanaso77 said:

Είναι δεδομένη η καλύτερη αυτονομία του Max σε σχέση με το μικρότερο. Ο εκάστοτε αγοραστής, θα πρέπει να ζυγίσει τους δύο παράγοντες, φορητότητα vs αυτονομία για να αποφασίσει ποια συσκευή του ταιριάζει περισσότερο.

Δεν ξέρω αν είμαι ο μονος περίεργος αλλά ιδανικά θα ήθελα ένα μέγεθος συσκευής-οθόνης ανάμεσα στο pro και στο max. Το μαξ μου φαίνεται κουραστικό λόγο μεγέθους, και το απλό μου είναι μικρό. Έχω δώσει ήδη το 12, περιμενω να κάνω προ παραγγελία και πραγματικά όταν ανοίξουνε οι προπαραγγελιες δεν ξέρω ποιο από τα 2 να πάρω, κάτι κερδίζω κάτι χάνω και στα 2.

Edited by Pwpwpw
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...