Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

να ρωτησω κι εγω καλησπερα!!!!iphone 5 απο berdphone εγγυηση μεχρι μαρτιο ποσο θα μπορουσε να πουληθει;;;

 

Σε καλή κατάσταση πιστεύω μέχρι 450. Αλλιώς πιο κάτω ανάλογα πόσο το προσεχες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

αγρατζουνιστο ειναι σαν τα ματια μου τα προσεχω οτι εχω εδω εχω τηλεφωνα που δουλευουν δεκαετιας απλα ηθελα να ξερα πανω κατω ποσο μπορει να πουληθει και πως πανε η τιμες!!!ευχαριστω πολυ για την απαντηση
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Σε έναν έλεγχο που έκανα κατέληξα στα εξής:

(Οι τιμές που αναφέρω είναι κατά μέσο όρο αυτές που μπορείς να βρεις αν ψάξεις και όχι ότι βάζει ο καθένας)

 

3gs = Περίπου στα 100

4 = περίπου στα 180-200 (16gb τουλάχιστον)

4s = περίπου στα 250 (16gb τουλάχιστον)

5 = περίπου στα 400

 

Αυτά :)

Link to comment
Share on other sites

Σε έναν έλεγχο που έκανα κατέληξα στα εξής:

(Οι τιμές που αναφέρω είναι κατά μέσο όρο αυτές που μπορείς να βρεις αν ψάξεις και όχι ότι βάζει ο καθένας)

 

3gs = Περίπου στα 100

4 = περίπου στα 180-200 (16gb τουλάχιστον)

4s = περίπου στα 250 (16gb τουλάχιστον)

5 = περίπου στα 400

 

Αυτά :)

 

4s με 250 και 5αρι με 400 δεν βρίσκεις. Ίσως θα είναι και σε χάλια κατάσταση.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα παιδια.Ηθελα να ρωτήσω το εξής:Εχω το iPhone 5s και οταν εχω ανοικτή μια εφαρμογή στο κάτω μέρος που ειναι τα ηχεία ακούω έναν ήχο σαν τις τηλεοράσεις τις παλιές που οταν δεν ειχε σήμα ακουγόταν ενας ήχος σαν μύγες..ξερει κανεις τι μπορει να ειναι αυτο;;ευχαριστω πολυ..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.Ηθελα να ρωτήσω το εξής:Εχω το iPhone 5s και οταν εχω ανοικτή μια εφαρμογή στο κάτω μέρος που ειναι τα ηχεία ακούω έναν ήχο σαν τις τηλεοράσεις τις παλιές που οταν δεν ειχε σήμα ακουγόταν ενας ήχος σαν μύγες..ξερει κανεις τι μπορει να ειναι αυτο;;ευχαριστω πολυ..

 

Σε ποια εφαρμογή εμφανίζεται αυτό το πρόβλημα? Σε όλες μήπως?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.Ηθελα να ρωτήσω το εξής:Εχω το iPhone 5s και οταν εχω ανοικτή μια εφαρμογή στο κάτω μέρος που ειναι τα ηχεία ακούω έναν ήχο σαν τις τηλεοράσεις τις παλιές που οταν δεν ειχε σήμα ακουγόταν ενας ήχος σαν μύγες..ξερει κανεις τι μπορει να ειναι αυτο;;ευχαριστω πολυ..

 

Εάν αυξομειώσετε την ένταση αυξομειώνεται και ο ήχος;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα

 

Πήρα ένα 5αρι απο ενα φιλο που ειχε φαει μερικά χτυπηματα και του αλλαξα το case και κανα δυο ακομα πραγματα για να γινει κινητο πάλι :lol:

 

Ενω δουλευε μια χαρα ξαφνικά παρουσιάζει το φαινομενο οπου κατα τη διαρκεια της κλήσης δε σβήνει η οθόνη. Proximity sensor φαντάστηκα οπότε πήρα ενα flex απο ebay που εχει πανω του και το proximity και front camera και mic , etc, να το αλλάξω.

Κανω την αλλαγή, τα ίδια. Παλι δε σβηνει η οθόνη αν καλύψεις το σημειο , κατα τη διαρκεια της κλήσης.

Ξαναβάζω πάνω τη δικη του flex υποθέτοντας οτι δε φταιει αυτο. Κανω restore με την 7,06 μπας και ηταν και θεμα SW, αλλα και πάλι τίποτα. Το κινητο δεν ειναι JB.

 

Εχει συμβει σε κανεναν αλλο αυτο? εχετε καμια ιδεα?:wacko:

 

Ευχαριστω

 

Γιάννης

"Imagination Im More Importnant Than Knowledge"

Albert...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Πήρα ένα 5αρι απο ενα φιλο που ειχε φαει μερικά χτυπηματα και του αλλαξα το case και κανα δυο ακομα πραγματα για να γινει κινητο πάλι :lol:

 

Ενω δουλευε μια χαρα ξαφνικά παρουσιάζει το φαινομενο οπου κατα τη διαρκεια της κλήσης δε σβήνει η οθόνη. Proximity sensor φαντάστηκα οπότε πήρα ενα flex απο ebay που εχει πανω του και το proximity και front camera και mic , etc, να το αλλάξω.

Κανω την αλλαγή, τα ίδια. Παλι δε σβηνει η οθόνη αν καλύψεις το σημειο , κατα τη διαρκεια της κλήσης.

Ξαναβάζω πάνω τη δικη του flex υποθέτοντας οτι δε φταιει αυτο. Κανω restore με την 7,06 μπας και ηταν και θεμα SW, αλλα και πάλι τίποτα. Το κινητο δεν ειναι JB.

 

Εχει συμβει σε κανεναν αλλο αυτο? εχετε καμια ιδεα?:wacko:

 

Ευχαριστω

 

Γιάννης

 

Καλημέρα Γιαννη το proximity sensor είσαι σίγουρος πως δεν είναι ελλατωματικό, καθώς αγοράζουμε με το κιλό flex και το 20% παει στο κάδο..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

 

Εχεις δικιο και εχω κανει ερωτημα ηδη στον πωλητη στο ebay. Θελω να πιστευω οτι αυτο ειναι το θεμα και οχι κατι αλλο περιεργο.

 

Θα δω μηπως δοκιμασω και αλλο εαν βρω.

 

Ευχαριστω

"Imagination Im More Importnant Than Knowledge"

Albert...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

 

Εχεις δικιο και εχω κανει ερωτημα ηδη στον πωλητη στο ebay. Θελω να πιστευω οτι αυτο ειναι το θεμα και οχι κατι αλλο περιεργο.

 

Θα δω μηπως δοκιμασω και αλλο εαν βρω.

 

Ευχαριστω

 

Μήπως έχει ζελατινα στην οθόνη και το εμποδίζει;

Δοκίμασε κι ένα Reset με κρατημένο το Home+Power Button για 10"

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. έχω ένα iPhone 5c και μετά τις τελευταίες αναβαθμίσεις λογισμικού, κάθε φορά που έβαζα τον φορτιστή μου έβγαζε το μήνυμα πως το αξεσουαρ μπορεί να μην υποστηρίζεται. Με απότελεσμα να μην φορτίζει. Από σήμερα το πρωί δεν ανταποκρίνεται καθόλου στον φορτιστή. Πήγα σε έναν εξουσιοδοτημένω πωλητή της Apple και δεν φταίει ο φορτιστής αφού φορτίζει κανονικά άλλες συσκευές.

Έχεις κανείς καμιά ιδέα για το τι μπορώ να κάνω ώστε να αποφύγω τη διαδικασία του service που θα μου στερήσει το κινητό για αρκετές μέρες;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, ο εξουσιοδοτημένος πωλητής δεν σας πρότεινε να κάνετε ένα restore? δεν δοκίμασε άλλον φορτιστή να δει αν φορτίζει η συσκευή σας;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση. Δοκίμασε άλλον φορτιστή χωρίς επιτυχία. Restore δεν μπορούμε να κάνουμε γιατί δεν έχει μπαταρία το κινητό (εννοώ δεν ήταν φορτισμένο). Edited by parkor
διευκρίνιση
Link to comment
Share on other sites

Άρα το πρόβλημα εντοπίζεται στο iPhone. Κάντε το εξής: βρείτε στο σπίτι που έχετε ενισχυμένη πρίζα, συνήθως κεντρικά και αφήστε το στο φορτιστή όλο το βράδυ! Εαν δεν επανέλθει και η συσκευή είναι εκτός εγγύησης, θα μιλήσουμε με pm για επιλογές hardware επισκευής!
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω. Είναι εντός εγγύησης, αγορασμένο το Νοέμβριο. Σε ευχαριστώ θερμά

 

Ναι δικιο έχεις, δεν προσεξα το c :( . Οπότε εάν δεν επανέλθει πρέπει να πάει στο service :(

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει ζελατινα στην οθόνη και το εμποδίζει;

Δοκίμασε κι ένα Reset με κρατημένο το Home+Power Button για 10"

 

Ζελατίνα κτλ δεν εχω καθόλου πανω στο κινητο.

 

Τι να πω? εχω αλλαξει 2 flex και τα ίδια. Να έχω πεσει σε δυο ελλατωματικα flex? Τι αλλο μπορει να ειναι? :wacko::confused:

 

Γιαννης

"Imagination Im More Importnant Than Knowledge"

Albert...

Link to comment
Share on other sites

Ζελατίνα κτλ δεν εχω καθόλου πανω στο κινητο.

 

Τι να πω? εχω αλλαξει 2 flex και τα ίδια. Να έχω πεσει σε δυο ελλατωματικα flex? Τι αλλο μπορει να ειναι? :wacko::confused:

 

Γιαννης

 

Καλημέρα και καλή εβδομάδα, μίλησα με το service (καθώς εγώ δεν είμαι τεχνικός), και μου είπαν πως εάν το flex δεν είναι το original που δεν είναι, θέλει μία πατέντα, ένα διαχωριστικό στη θέση που δείχνει η παρακάτω photo μεταξύ του πομπού και του δέκτη.

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=42187&stc=1&d=1394441262

Link to comment
Share on other sites

η φώτο ειναι απο iphone 5, η οθόνη όπως την κοιτας μπροστα? Αν καταλαβα καλα πρεπει να ξεκολλήσει το digitizer απο το τζάμι? Δυσκολο αυτό.

 

Το γνήσιο flex πόσο κοστίζει, γνωρίζεις?

 

Ευχαριστω

Edited by DINFUN

"Imagination Im More Importnant Than Knowledge"

Albert...

Link to comment
Share on other sites

η φώτο ειναι απο iphone 5, η οθόνη όπως την κοιτας μπροστα? Αν καταλαβα καλα πρεπει να ξεκολλήσει το digitizer απο το τζάμι? Δυσκολο αυτό.

 

Το γνήσιο flex πόσο κοστίζει, γνωρίζεις?

 

Ευχαριστω

 

δεν υπάρχει γνήσιο, μόνο με το γνήσιο δεν θέλει την πατέντα.. δεν χρειάζεται να ξεκολλησεις τίποτα, δεν εχω εδώ εδω iPhone 4s να σου έδειχνα, ουσιαστικά να απομονώσεις θέλει.. ενα διαχωριστικό κομμάτι.

Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε σε iphone 4 & 5 να ξεκλειδωσουμε το sim-lock γιατι εχει αγοραστει απο εξωτερικο και δουλευε μεχρι τωρα με την sim που ειχε στο εξωτερικο αλλα τωρα θελω να του βαλω μια απο τις 3 εταιριες ελληνικης κινητης τηλεφωνιας και δεν τη δεχετε.

 

Υπαρχει καμια λυση?

 

Δεν με ενδιαφερει ας σβηστουν και ολα απο το κινητο.

 

Λογικα ισως εχει το τελευταιο λογισμικο ios 7.

 

Υπαρχει καμια λυση?

Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε σε iphone 4 & 5 να ξεκλειδωσουμε το sim-lock γιατι εχει αγοραστει απο εξωτερικο και δουλευε μεχρι τωρα με την sim που ειχε στο εξωτερικο αλλα τωρα θελω να του βαλω μια απο τις 3 εταιριες ελληνικης κινητης τηλεφωνιας και δεν τη δεχετε.

 

Υπαρχει καμια λυση?

 

Δεν με ενδιαφερει ας σβηστουν και ολα απο το κινητο.

 

Λογικα ισως εχει το τελευταιο λογισμικο ios 7.

 

Υπαρχει καμια λυση?

 

Υπάρχουν μέθοδοι όπως η gevey card αλλά δεν θα είναι factory unlocked. Πότε είναι αγορασμένο το iPhone 4 και σε ποιον πάροχο είναι κλειδωμένο;

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν καταλαβα καλα απο τη φωτο, δειχνει περιεργη πατέντα:wacko::lol:

 

Τι ρολο βαραει εκει ενα διαχωριστικό που στο γνησιο ανταλακτικο δεν χρειαζεται ενω στο αλλο το θέλει? Ιδιοτροπο το αιφο 5!

"Imagination Im More Importnant Than Knowledge"

Albert...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...