Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σου & καλώς ήρθες στο forum.

 

παρατήρησα πρόσφατα εκτός απο την σκόνη που έχει κάτω απο το γυαλί, 3 άσπρες βούλες...Είναι απλά σαν να φωτίζονται περισσότερο απο την υπόλοιπη οθόνη... Γνωρίζει κάποιος τι ακριβώς είναι αυτό κ αν διορθώνεται κάπως εκτός απο αντικατάσταση οθόνης??

 

Εξαρτάται,μπορεί να είναι stuck pixels,υγρασία,θαμπάδες κτλ.Μια φωτογραφία θα βοηθούσε.

 

Σε κάθε περίπτωση,υπάρχει ήδη σχετικό θέμα

,οπότε για την ομαλή λειτουργία του forum,κσλό θα ήταν να μεταφέρεις την απορία σου εκεί :)

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου. Το θέμα της σκόνη καταλαβαίνω οτι το ανοίγουμε κ το καθαρίζουμε... Με τα άσπρα αυτά δεν ξέρω τι γίνεται.

http://img32.imageshack.us/i/p5190006s.jpg/

Edited by santiagoB
Link to comment
Share on other sites

Για σας έχω ένα προβλημα αφής στο τηλέφωνο στην 4 γραμμή μετά προγραματα δηλαδή τα ακομπαω και δεν ανοίγουν μόνο προχοραει για πησω έχω το 3G
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου. Το θέμα της σκόνη καταλαβαίνω οτι το ανοίγουμε κ το καθαρίζουμε...

 

Προσωπικά δε θα σε ενθάρρυνα να το καθαρίσεις μόνος,εκτός κι αν είναι ήδη εκτός εγγύησης.Στο service π.χ του Γερμανού απ'όσο γνωρίζω το καθαρίζουν χωρίς πρόβλημα.

 

 

Με τα άσπρα αυτά δεν ξέρω τι γίνεται.

http://img32.imageshack.us/i/p5190006s.jpg/

 

Προσωπικά μου μοιάζει για πρόβλημα διάχυσης του οπισθοφωτισμού,αλλά μπορεί να ευθύνεται και το κρύσταλλο της οθόνης.To παρατηρείς και όταν η οθόνη είναι σβηστή?Μήπως είναι ανεπαίσθητο στην αρχή και γίνεται εντονότερο όσο παραμένει φωτισμένη η οθόνη?Σε κάθε περίπτωση,εγώ θα το πήγαινα για service,είναι πολύ έντονο.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Σε μαύρο φόντο δεν φαίνεται τίποτα. Μόνο σε άσπρο. Είναι αγορασμένο απο γερμανό κ εχει ακόμα 3 μηνες εγγυηση. Θα δοκιμάσω φυσικά πριν το ανοίξω, να το στείλω

για επισκευή αλλα εχω ακούσει οτι αν είναι χτυπημένο εξωτερικά αποδίδουν

εκεί το πρόβλημα κ δεν το φτιάχνουν.

to kako me to na mi kaneis tipota einai oti den boreis na stamatiseis gia na ksekourasteis
Link to comment
Share on other sites

Για σας έχω ένα προβλημα αφής στο τηλέφωνο στην 4 γραμμή μετά προγραματα δηλαδή τα ακομπαω και δεν ανοίγουν μόνο προχοραει για πησω έχω το 3G

 

Μπορείς να γίνεις λίγο ποιο σαφής γιατί ειλικρινά δεν κατάλαβα τίποτα και θεωρώ πως δεν είμαι ο μόνος. :confused:

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω πως εννοεί πως δεν μπορεί να πατήσει (για κάποιο λόγο) τα εικονίδια στη springboard τα οποία βρίσκονται στη 4 σειρά. Μόνο να μετακινηθεί από σελίδα σε σελίδα μπορεί.:ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω πως εννοεί πως δεν μπορεί να πατήσει (για κάποιο λόγο) τα εικονίδια στη springboard τα οποία βρίσκονται στη 4 σειρά. Μόνο να μετακινηθεί από σελίδα σε σελίδα μπορεί.:ninja:

 

ναι αυτο ειναι οταν παω να πατισο στα εικονιδια μετακινιτε ι οθονη τι ειναι αυτο το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Αν αναφέρεσαι στην εναλλαγή των οθονών εφαρμογών όπως στο παρακάτω βίντεο,τότε δεν υπάρχει πρόβλημα

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=p3rriBpQHaY]YouTube- More Than 11 Pages of Apps on iPhone W/O Jailbreak![/ame]

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να αγορασεις καινουργια ανταλλακτικα να τα βαλεις μονος σου κ δεν μπορουν να το καταλαβουν....

εχο κανει το παλιο μου 3g ετσι αντικατασταση.

επισης πριν τους το πας ανοιξε το κ κοιτα στην πλακετα (εχει 2 στρογγυλα αυτοκολλητα μαυρα-λευκα) αν εχουν γινει και αυτα ροζ η κοκκινα.αν αν ναι τοτε πρεπει να αλλαξεις και αυτα.

 

 

οσο για το home button μπορεις να το αλλαξεις μονος σου.αλλα θα πρεπει να αλλαξεις κ το digitizer.ενδεικτικο κοστος γυρω στα 30-35 ευρω να τα παραγγειλεις με μεταφορικα κ να το κανεις μονος σου

 

φιλε jimis help me...

εχω παθει ακριβως αυτο...

πες μου σε παρακαλω που μπορω να βρω καινουργιους αισθητηρες κ να τους αλλαξω μονος μου, ετσι ωστε να με καλυψει η εγγυηση??

 

ουτε 2 μηνες δεν το εχω ρε ****το!!

 

οποιος μπορει βοηθεια παιδια!!

Link to comment
Share on other sites

Οποιος μπορει ας βοηθησει!!!!!!

πριν κανα μηνα επεσε στο iphone 3gs 16αρι (2 μηνων κινητο)κοκκινο κρασι με αποτελεσμα την αλλη μερα να μη δουλευει το home button.Ολα τα αλλα δουλευουν κανονικα.Φυσικα η εγγυηση δε το καλυψε και μου συστησανε ενα μαγαζι που κανει επιδιορθωσεις.Εκει αρχικα μου ειπε οτι θα αλλαξει το κουμπι με 40 ευρω και αφου το ανοιξε μου ειπε οτι καηκε η "πλακετα" λεει και θελει γυρω στα 220 για αντικατασταση.Ειναι αυτο οντως απαραιτητο(ολα τα αλλα δουλευουν αψογα) ή πανε να με πιασουν κοροιδο?

Help τι να κανω ειναι πολλα τα λεφτα ρε παιδια....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μόλις μου δημιουργήθηκε ένα μεγάλο πρόβλημα με το i phone... Μόλις γύρισα σπίτι και πήγα να το βγάλω από την τσέπη μου να για να το ακουμπήσω πάνω στο τραπέζι και έτσι όπως το βγάζω από την θήκη του κιόλας ήταν ζεστό. κοιτάω κλειστή η οθόνη. Κλείνω τα φώτα στο σπίτι μου και τι να δω η οθόνη φωτισμένη μπλε!!!!!τι κάνω τώρα?????need help plz!!!!

 

ξέχασα να αναφέρω οτι ειναι το 3gs

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα ,χρησιμοποίησε την Τροποποίηση!
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά, τι είναι και αυτό το πράγμα δηλαδή, έλεος.

Είχα βρει καπάκι ΝΟΝ-ΟΕΜ 200 ευρώ! Κλεψιά σκέτη, πατάς την οθόνη του κινητού να καούν πίξελ στη χειρότερη, το πας στη Vodafone και σου δίνουν άλλο δωρεάν, ή δίνεις τα 200 ευρώ εκεί για νέα συσκευή (αντικατάσταση)! Δηλαδή αυτό λέγεται ξεφτίλα!

Link to comment
Share on other sites

προσφατα προσεξα κατι που δε μου αρεσε και πολυ .

καποιοι κοκκοι σκονης υπαρχουν κατω απο το τζαμι της οθονης και φαινονται αρκετα την ημερα με την αντανακλαση του φωτος του ηλιου και σε φωτεινες εικονες ή ασπρο φοντο.

ειναι εκνευριστικο καθως το προσεχω παρα πολυ ωστε η οθονη (εξωτερικα) να ειναι πεντακαθαρη χωρις γρατσουνιες ουτε καν σκονη.πως στο καλο μπηκε εσωτερικα σκονη .:mad::mad::mad:

ειναι δυνατον προβληματα που ειχα με το νοκια ν82 (που το cover αποτελειται απο παρα πολλα εξξαρτηματα που μπορει να εισχωρησει σκονη) να τα βλεπω στο iphone που φαινεται αρκετα συμπαγες.

ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΤΕΙ????

 

Εχω ακριβως το ιδιο προβλημα!!! το πηγα για να μου το καθαρισουν και σε 2 εβδομαδες παλι τα ιδια , ξαναγεμισε σκονη!! :mad::mad::mad:

Αν και υπαρχει μαγαζι που με 50 ευρω ανοιγει το αιφον και στο καθαριζει, αλλα ειναι ποοολλλλααααα λεφτα για ενα φυσιμα... που

τι να κανω ???? οταν βγαινω στον ηλιο δεν βλεπω σχεδον τιποτα απο τι σκονη!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλά επιτρέπεται σε τέτοιας αξίας κινητό να έχουμε τέτοια προβλήματα ?Ανεπίτρεπτον που είναι η ποιότητα κατασκευής?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Καλά επιτρέπεται σε τέτοιας αξίας κινητό να έχουμε τέτοια προβλήματα ?Ανεπίτρεπτον που είναι η ποιότητα κατασκευής?

 

Αν σε παρηγορεί,τα ίδια ή και χειρότερα προβλήματα με τη σκόνη έχω αντιμετωπίσει σε ακριβότερα και φτηνότερα κινητά,laptop κτλ :p

 

Μπορείς να χρησιμοποιείς κάποια θήκη,προκειμένου να κερδίσεις χρόνο.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας.Έχω το 3gs εδώ και κανά εξάμηνο περίπου.το κινητό το προσέχω πάρα πολύ και το έχω πάντα σε θήκη από καουτσούκ.εδώ και 1-2 μήνες ακούω το home button να κάνει ένα κλακ όταν το πατάω.έχω την αίσθηση ότι έχει ξεκολλήσει η πάνω ζελατίνα που δείχνει το τετραγωνάκι το σήμα του button δηλαδή.έτσι όταν το πατάω πολλές φορές κάνει σαν να ξεκολλάει και σαν να πατίεται 2 φορές.μια πιο ψηλά και μια πιο χαμηλά.!τι προτείνετε να κάνω??ΣΗΜΕΙΩΣΗ ότι μόλις έκανα jb.λέτε αν τους το πάω και το δουν να μου πουν τίποτα για την εγγύηση?τι να κάνω??
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Έχω το 3gs εδώ και κανά εξάμηνο περίπου.το κινητό το προσέχω πάρα πολύ και το έχω πάντα σε θήκη από καουτσούκ.εδώ και 1-2 μήνες ακούω το home button να κάνει ένα κλακ όταν το πατάω.έχω την αίσθηση ότι έχει ξεκολλήσει η πάνω ζελατίνα που δείχνει το τετραγωνάκι το σήμα του button δηλαδή.έτσι όταν το πατάω πολλές φορές κάνει σαν να ξεκολλάει και σαν να πατίεται 2 φορές.μια πιο ψηλά και μια πιο χαμηλά.!τι προτείνετε να κάνω??ΣΗΜΕΙΩΣΗ ότι μόλις έκανα jb.λέτε αν τους το πάω και το δουν να μου πουν τίποτα για την εγγύηση?τι να κάνω??

 

Σήμερα μου είπε και κάποιος άλλος ότι το έκανε και το δικό του.αλλά σταμάτησε μόνο του..τι να κανω??

Edited by DjArte
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
νομιζω οτι σε τετοιες περιπτωσεις ειναι δυσκολο να σου πει καποιος τι να κανεις:Oδεν μπορει να γινει διαγνωση μεσα απο ενα φορουμ
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι σε τετοιες περιπτωσεις ειναι δυσκολο να σου πει καποιος τι να κανεις:Oδεν μπορει να γινει διαγνωση μεσα απο ενα φορουμ

 

το σιγουρο ειναι οτι θα το δωσω για φτιαξιμο..αυτο που δεν ξερω ειναι αν πρεπει να κανω restore για να γινει κανονικο και να μην φενεται οτι ηταν jailbraked και μου κοψουν καμια εγγυηση!.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Φυσικά και πρέπει να κάνεις restore, γιατί αλλιώς είσαι εκτός εγγύησης.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Φυσικά και πρέπει να κάνεις restore, γιατί αλλιώς είσαι εκτός εγγύησης.

 

ωραία ευχαριστώ..βασικα να σου πω γινεται να μου πεις ακριβως την διαδικασια για να μην κανω καμια βλακεια? τι κανω?απλα συνδεω το iphone και κανω restore απο το itunes?γιατι εβλεπα οτι καποιοι ηταν jailbraked εκαναν restore και κολλαγε δεν ανοιγε και τετοια.επισης μπορω καπως να κρατησω σε back up ακριβως οπως ειναι το τηλεφωνο τωρα με τις εφαρμογες ???

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
απλα πατας restore απο το itunes και σε 10' εισαι οκ,τις εφαρμογες δεν τις χανεις γιατι μενουν στο itunes στον φακελλο apps οποτε οταν το παρεις παλι πισω θα κανεις συνχρονισμο και ολα οκ,προβλημα υπαρχει αν το κανεις απο την συσκευη αφου εισαι με jb
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλους!Που μπορω να καθαρισω τη σκονη κατω απο την οθόνη και να αλλάξω το μετταλικό περίβλημα στο 3gs μου?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...