Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα Δευτέρα 06/04 με ειδοποίησαν από το κατάστημα ότι το νέο μου iPhone έχει έρθει ! Θα το πάρω είτε σήμερα είτε αύριο και θα ξαναpostάρω αν και νομίζω ότι μέχρι εδώ ήταν τα δύσκολα ... αφού ήρθε, λογικά όλα καλά θα είναι ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδιά καλησπέρα σας έχω το 2G και έπεσε από της γυναίκας μου τα χέρια και ράγισε το τζάμι μάλιστα έφυγε και ένα κομματάκι το tach screen δουλεύει κανονικά αλά

πρέπει να αλλάξω το σπασμένο τζάμι αυτό μπορεί να αλλαχτεί? και αν ναι πού είναι το service αν γνωρίζεται τηλέφωνο επικοινωνίας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το επαθε και ενας φιλος προσφατα, πηγε στο 9volto ( http://www.9volto.gr )του το φτιαξαν με 100 ευρω, στη vodafone δεν συμφερε. Αλλο μαγαζι δε γνωριζω για Αττικη μιλωντας παντα... Παντως ειναι κλασσικη ζημια. Μπορεις επισης αν πιανουν τα χερια σου να παραγγειλεις το τζαμι με το touch απο ebay και να το βαλεις μονος σου στη μιση τιμη .... αλλα ειναι ρισκο...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Στα πόσα καμένα pixels γίνεται η αντικατάσταση? Χρειάζεται και η απόδειξη αγοράσ φαντάζομαι...

The undreaming is unchained...

-=Gray Matter=- visit us at musicwave.gr

Link to comment
Share on other sites

Στα πόσα καμένα pixels γίνεται η αντικατάσταση? Χρειάζεται και η απόδειξη αγοράσ φαντάζομαι...

Αν είναι 1-2 καμμένα pixels δύσκολα να γίνει αντικατάσταση. Τώρα αν είναι όπως λέει ο φίλος παραπάνω πως το κάτω μέρος της οθόνης γέμισε καμμένα pixels, εκεί ναι.

 

Απόδειξη αγοράς χρειάζεται φυσικά. Αν δεν την έχεις, πας στο κατάστημα που έχεις κάνει την αγορά και στην εκτυπώνουν.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Στα πόσα καμένα pixels γίνεται η αντικατάσταση? Χρειάζεται και η απόδειξη αγοράσ φαντάζομαι...

 

Καταρχήν η απόδειξη αγοράς χρειάζεται γενικά σε ότι αφορά εγγύηση ... όχι μόνο στη Vodafone, όχι μόνο για το iPhone αλλά για οποιαδήποτε αγορά στον κόσμο ...

 

Όσον αφορά τα pixels, το θέμα είναι να μη γίνει η αρχή. Αν εμφανιστούν κάπου, ξεκινάει η αντίστροφη μέτρηση και απλά αργά ή γρήγορα πολλαπλασιάζονται. Έτσι έγινε τουλάχιστον στη δική μου περίπτωση. Βέβαια, για να είμαι ειλικρινής, επειδή κι εγώ είχα το άγχος αν θα το αναγνωρίσουν ή όχι, έβαλα λίγο και το χεράκι μου ... Τα pixels αρχικά ήταν 2-3-4 ... δεν ξέρω. Πάτησα με δύναμη την οθόνη σε εκείνο το σημείο και άρχισαν να πολλαπλασιάζονται. Ήθελα να είναι πολλά ώστε να είμαι σίγουρος ότι θα τα δουν !

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

με rebelsim στην cosmote νομιζω απλα δεν παιζει...μονο τηλ χωρις ουτε καν gprs αν με αλχημιες ανοιξεις το 3g δεν μπορουν να σε παρουν

...always in the mix...

www.freefm.gr

www.smartmania.gr:!:

Link to comment
Share on other sites

http://img513.imageshack.us/gal.php?g=photo11o.jpg

 

 

 

βεβαια παρατηρησα οτι οταν παω να ξεκλειδωσω το κινητο δεν υπαρχει αυτη η γραμμη στο κατω μερος της οθονης μονο οταν μπαινω στο μενου και οταν εβαλα το προγραμμα για τα pixel υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

http://img513.imageshack.us/gal.php?g=photo11o.jpg

 

 

 

βεβαια παρατηρησα οτι οταν παω να ξεκλειδωσω το κινητο δεν υπαρχει αυτη η γραμμη στο κατω μερος της οθονης μονο οταν μπαινω στο μενου και οταν εβαλα το προγραμμα για τα pixel υπαρχει.

 

Αυτό πάντως δεν μου κάνει για καμμένα pixels...

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εμένα παιδιά που έχει περίπου 5 τι γίνεται? Ειδικά τα 2 πρώτα φαίνονται παρα πολύ, πάνω αριστερά, τα άλλα 3 όχι κ τόσο.... Σχεδόν καθόλου... Θέλω όμως να γίνει αντικατάσταση, γιατί σπάζομαι να τα βλέπω... Να το πάω ή τζάμπα κόπος? Επίσης, ανησυχώ αν το στείλω και το στείλουν πίσω αρνούμενοι να μου δώσουν άλλον,μήπως γρατζουνιστεί κατά τη μεταφορά
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη το δικο μου Iphone που ειχε ενα καμενο πιξελ απο την πρωτη μερα, επρεπε να το παω για αντικατασταση στη Vodafone? Γιατι το εχω περασει στο ντουκου εδω και δυο εβδομαδες που εχω το τηλεφωνο. Αν τους το παω τωρα τι θα γινει?
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη το δικο μου Iphone που ειχε ενα καμενο πιξελ απο την πρωτη μερα, επρεπε να το παω για αντικατασταση στη Vodafone? Γιατι το εχω περασει στο ντουκου εδω και δυο εβδομαδες που εχω το τηλεφωνο. Αν τους το παω τωρα τι θα γινει?

 

To πας στο κατάστημα, το στέλνουν στο service, το ελέγχουν και στο αντικαθιστούν (δωρεάν εφόσον καλύπτεται από την εγγύηση) στέλνοντας το καινούριο στο κατάστημα. Υπολόγισε 2 εβδομάδες.

Link to comment
Share on other sites

@NICOLAS7610 αύριο μάλλον θα έχω απάντηση από το service, γιατί το πήγα για τον ίδιο λόγο. Θα πω εδώ τι μου είπαν. Κακώς όμως, στις 2 πρώτες μερες σου κάνουν κατευθείαν αντικατάσταση. Έπρεπε να το πας.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα ξέρω σε 10 εργάσιμες μέρες. Έλεος.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα ξέρω σε 10 εργάσιμες μέρες. Έλεος.

 

2 μέρες για παρατήρηση του κάθε pixel, Χ 5 καμένα pixels = 10 μέρες, για να είναι σίγουρο ότι υπάρχει πρόβλημα.

 

Τι να πει και αυτός που θα κοιτάζει τα pixels επί 10 μέρες για να πιστοποιήσει ή όχι την αντικατάσταση :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή? :p

 

άσε ασε κατάλαβα.... μα, anyway, αυτή δεν είναι η δουλειά τους?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σε iPhone 2 περίπου μηνών παρατήρησα εχθές ένα καμμένο Pixel και είναι διαρκώς πράσινο. Έχω ελπίδες για αντικατάσταση;
Life is just a razorblade salvation...
Link to comment
Share on other sites

Oχι, καμία... Εμένα έχει 2 που κάνουν μπαμ και άλλα 4 που αχνοφαίνονται και μάλλον μέχρι το Σάββατο θα έχει έρθει πίσω όπως το έδωσα... ΤΣΑΜΠΑ ΚΟΠΟΣ δηλαδή...
Link to comment
Share on other sites

Oχι, καμία... Εμένα έχει 2 που κάνουν μπαμ και άλλα 4 που αχνοφαίνονται και μάλλον μέχρι το Σάββατο θα έχει έρθει πίσω όπως το έδωσα... ΤΣΑΜΠΑ ΚΟΠΟΣ δηλαδή...

Σου είπαν γιατί?

Link to comment
Share on other sites

Όχι, μόνο αυτό... Δε γαμ***νται... Ειναι πολύ ηλίθιοι... Δε με ενδιαφέρει καθόλου... Αν δε γίνει αντικατάσταση, θέλω τουλάχιστον το κινητό μου πίσω γρήγορα... Ήρθαν κ οι ζελατίνες zagg και τις έχω να κάθονται, τα πουλάκια μου:p
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα ενα μεταχειρισμενο (κλειδωμενο - απο Αγγλια)...

Το 3G Fuzzyband Downgrader δειχνει:

 

bootloader 5.09

baseband 2.30.03

firmware 2.2.1 (quikpwn)

 

Για να παιξει με Cosmote, δεν υπαρχει μεχρι τωρα software unlock.

 

Οποτε Turbosim ή Yessim?

 

Ειναι αξιοπιστα; Ποιο να προτιμησω; Που μπορω να τις βρω στην Αθηνα;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το iphone μου αντικαταστάθηκε σήμερααααα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...