Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν το πας στη Vodafone της Ελλάδας,δε θα κάνει,τίποτα,μιας και δεν έχει εξουσιοδότηση σε service...Θα εξετάσουν το πρόβλημα και θα σου κάνουν αντικατάσταση συσκευής...Οπότε,πράξε ανάλογα...Βασικά,όπως λες κι εσύ,ναι η εγγύηση απο όσο ξέρω είναι πανευρωπαϊκή,οπότε,δε πρέπει να σε χρεώσουν σε κανένα app store
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Οπότε προτείνεις να το στείλω καλύτερα στην Ελλάδα και να το πάει π.χ. η αδελφή μου σ'ένα κατάστημα Vodafone με κάποια εξουσιοδότηση; Πώς θα γίνει;

 

Επικοινώνησα με το κατάστημα της Vodafone στη Θεσσαλονίκη, από όπου το πήρα στις αρχές Αυγούστου 2008. Τους είπα ότι βρίσκομαι στο εξωτερικό, και μου είπαν ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα στο να στείλω τη συσκευή με courier ή με συστημένο ταχυδρομείο, με κάποια επιστολή στην οποία να εξηγώ τη πρόβλημα υπάρχει. Κατόπιν θα την στείλουν στα κεντρικά και εφόσον βρίσκεται εντός εγγύησης θα γίνει αντικατάσταση. Απλά, κατά την παραλαβή της καινούριας, θα πρέπει να είναι κάποιο συγγενικό μου πρόσωπο. Αυτό κι αν είναι η ΤΕΛΕΙΑ εξυπηρέτηση. Δεν μένει να προβώ στην αποστολή του μέχρι να αποδειχθεί πραγματικότητα!

Link to comment
Share on other sites

εχο ακουσει οτι μπορουμε να αλλαξουμε τν μπαταρια απο το iphone θα ηθελα να μαθω πως γινεται αυτο και που μπορουμε να βρουμε μπαταρια..

μπραβο και για τιν αψογη δουλεια στο forum εμαθα πολλα..

ευχαριστω!:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..

 

Εχω το iphone 3g v2.1 jailbroken.. Σημερα εγινε μια ******* και κατα λαθως πιεστηκε πολυ η οθονη του κινητου..Αποτελεσμα ηταν μετα να δω οτι υπηρχαν αρκετα καμμενα pixels σε διαφορα σημεια της οθονης..(μερικα μαλιστα σχηματιζουν και κατι κυκλακια..)

 

Επισης μου εμφανισε ενα "Ε" πανω αριστερα στην οθονη.. (διπλα απο εκει που λεει τον παροχεα..

 

Το "Ε" μετα απο ενα reset της συσκευης εφυγε αλλα δυστυχως τα καμμενα pixels δεν φευγουν..(δοκιμασα να το φτιαξω απο ενα site που ειχε postarei ενα παιδι..

 

Λογικα το κινητο παει για αντικατασταση..Σωστα...? (εννοειται πως θα πω οτι το επαθε ξαφνικα)..

 

Για να μην καταλαβουν τιποτα εκει στο service πρεπει να το θεσω σε DFU mode και μετα να βρω ενα εργοστασιακο ipsw..Ειναι σιγουρο οτι θα εχω ενα τετοιο αρχειο στο pc..? επειδη δεν θυμαμαι..

Μετα σβηνονται ολα...? Η πρεπει να ψαξω για κανενα καταλειπο του jailbreak..?

 

Τελος..Για back up διαφορων εφαρμογων (και μηνυματων+ επαφων) χρειαζεται κατι περισσοτερο απο το synhcronise with i tunes..?

Σε περιπτωση που μου δωσουν καινουργιο ιphone θα μπορεσω να τα ξαναπερασω ολα??

 

 

Ευχαριστω για τον κοπο που θα κανει οποιος απαντησει...

Link to comment
Share on other sites

εχο ακουσει οτι μπορουμε να αλλαξουμε τν μπαταρια απο το iphone θα ηθελα να μαθω πως γινεται αυτο και που μπορουμε να βρουμε μπαταρια..

μπραβο και για τιν αψογη δουλεια στο forum εμαθα πολλα..

ευχαριστω!:D

 

Google It .

Link to comment
Share on other sites

εδω θα ειμαστε να δουμε.

θα φαει πατατα.

 

Πατάτα μπορεί να φάει ως προς τα pixel τα οποια δεν κάηκαν φυσικά, αλλά σπάσανε οι κρύσταλλο και αν ο τεχνικός δεν ειναι άσχετος θα το καταλάβει...

 

Αλλα το να καταλάβει οτι ειχε γίνει jailbreak χλωμό το κόβω.

Link to comment
Share on other sites

δεν το στελνεις καλυτερα σε κανα συγγενικο σου προσωπο να το παει εκεινο στην voda να εχεις και μια αποδειξη οτι το εδωσες τουλαχιστον, γιατι η αποδειξη απο το ταχυδρομειο ή κουριερ δεν νομιζω να σε καλυπτει. Σε περιπτωση που γινει καμια στραβη λεμε τωρα.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Για επαναφορα της συσκευης στην εργοστασιακη κατασταση..??

Αντι να θεσω τη συσκευη σε DFU mode την εκανα update στην εκδοση 3.0.. Μετα δεν εκανα set up ουτε synchronisation-οποτε τωρα δεν εχει ουτε μουσικη, ουτε επαφες, ουτε τιποτα.. Επειδη αυριο θα παω το iphone για service με αυτα που εκανα θα φαινεται απο καπου οτι ειχε γινει jailbreak..??

 

Αναφερομαι παντα στο i phone 3g (16gb)..To jailbreak ειχε γινει στην εκδοση 2.01

Link to comment
Share on other sites

ποια εκδοση 3.0

developer εισαι?

jailbrake μπορει να μην... αλλα τα πιχελ σιγουρα ναι θα τα βρουνε, εκτος και αν πεσεις σε βλητο.

αντε και να μας πεις τι εγινε να εχουμε να λεμε..

:)

Link to comment
Share on other sites

κι εγω αυριο θα το παω στην βοδα για ΕΝΑ καμμενο πιχελ που ποτε δεν πιεστηκε το κινητο, να φανταστειτε μεσα σε καλτσα το βαζω μην γρατσουνιστει στο σπιτι.. Θηκη δεν βαζω ακομα μεχρι να το παω να δω τι θα μου πουν.. Εγω παντως "μαμα" το εχω το κινητο και το αγορασα πριν 2 εβδομαδας. Προβλεπω να μας ακουσει η Αθηνα αμα μου πουν να πληρωσω.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αύριο (σήμερα) πρωί - πρωί πάω για επιστροφή και ελπίζω γρήγορη (???) αλλαγή χωρίς προβλήματα ... Ξαφνικά η κάτω αριστερή γωνία γέμισε Dead Pixels ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

paidia mou epese prin apo ligo to iphone 2g m apo ta xeria opos efeuga apo to 5x5 pou epeza mpala k anapse asprh othoni :( k dn kanei tpt ti na kanw exw frikarei :( :( :( to sindesa me to fortisth k kanei ton hxo pou fortizei :(:((
Link to comment
Share on other sites

Λογικά πατώντας home+power πρέπει να κλείνει και να μαυρίζει η οθόνη! Δν είναι λογικό να συνεχίσει να ανάβει! Ασ'το λίγο κλειστό και ξαναδοκίμασε.... Να μας κρατάς ενήμερους!
 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

nai to sindesa sto pc mou to vriskei kanonika alla h othinh einai asprh teleios :( dn kserw ti mporei na exei ginei :( pou uparxei servise gia iphone ? gt mallon exei ginei xontrh patata...

 

paratirisa kati LEITOURGEI KANONIKOTATA ALLA H OTHONI EINAI LEUKH DOULEUEI TO TOUCH SCREEN GT KSERW POU PEFTEI O KODIKOS PROSPASHS MOU MOLIS TO KSEKIDWNW K TO KSEKLIDWSA ALLA DN VLEPW TPT :(

Link to comment
Share on other sites

Μην το φορτίζεις, ασ' το μέχρι να τελειώσει η μπαταρία, για να σβήσει η οθόνη και μετά δοκίμασε να το ξανανοίξεις. Είναι το καλύτερο που έχεις να κάνεις, αφού δεν πιάνει το home button + power button.
Link to comment
Share on other sites

Την Δευτέρα 30/03 παρατήρησα καμμένα pixels στο κάτω αριστερό μέρος της οθόνης μου. Την Τρίτη 31/03 το πήγα στο κατάστημα και σήμερα 03/04 με πήραν τηλέφωνο για να με ενημερώσουν ότι η Vodafone απάντησε ότι θα μου το αλλάξει και ότι θα το έχω κάπου μέσα στην εβδομάδα !!!

 

Νομίζω ότι μέχρι στιγμής ο χρόνος ανταπόκρισης ήταν καλός. Αν όντως έρθει και μέσα στην εβδομάδα, νομίζω δεν θα μπορούσε να απαιτήσω καλύτερη αντιμετώπιση ...

 

Καλή τύχη λοιπόν και στους υπόλοιπους ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...