Jump to content

Επιλογή Γρήγορου Κινητού με 100-120$


NickSta
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα ξανά!

Στο προηγούμενο ποστ που ανέβασα, με βοηθήσατε πάρα πολύ στη επιλογή. Το έλεγα σε έναν φίλο μου και θέλει και ο ίδιος κάποια βοήθεια στην επιλογή!

1)Τιμή 100-120$ (ευρώ)

2)Οθόνη 5+

3)Από Ελλάδα

4)Αδιάφορα τα: μπάντα,δίκαρτο,Nfc,ir,radio

5)Αξιοπρεπής οθόνη και ήχος (δεν περιμένουμε τίποτα ιδιαίτερο σε τέτοια τιμή :p )

6)Ελληνικό μενού κατά προτίμηση

7)Σειρά προτεραιότητας: Ταχύτητα,Αυτονομία,Κάμερα,Βαρύ Gaming

 

Thanks again :happy:

Link to comment
Share on other sites

Θα του έλεγα του φίλου σου να πει τα κάλαντα εφέτος, να μαζέψει ένα 30ρι περισσότερο και να πάρει το Redmi Note 5 από Skroutz στα 148-150. Θα ανέβει πολύ ποιοτικά.

 

Αν μαζέψει 10 ευρώ από τα κάλαντα τότε το Meizu M6 Note με 130 ευρώ έχει φοβερή αυτονομία και κάμερα και αξιοπρεπέστατο επεξεργαστή. Αν θέλει να εγκαταστήσει λίγες εφαρμογές παραπάνω τα 16GB της μνήμης του μπορούν να σπάσουν @@χίδια, διαφορετικά δεν θα έχει θέμα.

 

Αν δεν μπορεί με τίποτα κάτι παραπάνω , το Xiaomi Redmi 6 είναι ίσως ότι αξιοπρεπέστερο σε αυτά τα λεφτά, μέχρι εκεί. Ο επεξεργαστής του είναι οκ, είναι λογικά smooth για κινητό της κατηγορίας τιμής, καλύτερο από αυτή την άποψη από πολύ ακριβότερα Samsung της σειράς J.

Link to comment
Share on other sites

 

Sorry κιόλας αλλά διάβασες καθόλου τι λέει το αρχικό ποστ; Ο άνθρωπος βάζει στη σειρά προτεραιότητας πρώτη τη ταχύτητα και δεύτερη την αυρονομία κι εσύ προτείνεις κινητό με 3.5 χρόνων mediatek και 2800mAh? :blink:

 

Κατα τ' άλλα, συμφωνώ απόλυτα με τον @gippas

Link to comment
Share on other sites

Sorry κιόλας αλλά διάβασες καθόλου τι λέει το αρχικό ποστ; Ο άνθρωπος βάζει στη σειρά προτεραιότητας πρώτη τη ταχύτητα και δεύτερη την αυρονομία κι εσύ προτείνεις κινητό με 3.5 χρόνων mediatek και 2800mAh? :blink:

 

Κατα τ' άλλα, συμφωνώ απόλυτα με τον @gippas

To εχεις δουλέψει καθόλου το κινητό;οτι κινητό προτείνω το έχω δουλέψει.δεν το προτείνουν μονο απο τα χαρακτηριστικά του.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

To εχεις δουλέψει καθόλου το κινητό;οτι κινητό προτείνω το έχω δουλέψει.δεν το προτείνουν μονο απο τα χαρακτηριστικά του.

 

Έχω δουλέψει κινητό με τα ίδια χαρακτηριστικά πριν 3 χρόνια...

Link to comment
Share on other sites

Έχω δουλέψει κινητό με τα ίδια χαρακτηριστικά πριν 3 χρόνια...
καλημέρα.και το ξαναγραφω,τα χαρακτηριστικα από μονα τους,δεν λενε παντα την αληθεια.εχει τυχει δυο διαφορετικες συσκευες με τα ιδια,οταν λεμε τα ιδια ακριβως χαρακτηριστικα και την ιδια ακριβως στιγμη να συμοεριφερονται διαφορετικα.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.και το ξαναγραφω,τα χαρακτηριστικα από μονα τους,δεν λενε παντα την αληθεια.εχει τυχει δυο διαφορετικες συσκευες με τα ιδια,οταν λεμε τα ιδια ακριβως χαρακτηριστικα και την ιδια ακριβως στιγμη να συμοεριφερονται διαφορετικα.

 

Το συγκεκριμένο κινητό ήταν αρκετά γρήγορο για την τιμή του εκείνη την εποχή. Πλέον όμως, έχουν περάσει τόσα χρόνια που όσο καλό κι αν είναι το software, τα κινητά θα χάνουν σε ταχύτητα σε σχέση με κινητά που έχουν πιο γρήγορους και σύγχρονους επεξεργαστές. Ακόμα και το redmi 6 με τον helio p22 θα είναι χαοτικά πιο γρήγορο, πόσο μάλλον ένα meizu m6 note ή ένα redmi note 5.

Link to comment
Share on other sites

Θα του έλεγα του φίλου σου να πει τα κάλαντα εφέτος, να μαζέψει ένα 30ρι περισσότερο και να πάρει το Redmi Note 5 από Skroutz στα 148-150. Θα ανέβει πολύ ποιοτικά.

 

Αν μαζέψει 10 ευρώ από τα κάλαντα τότε το Meizu M6 Note με 130 ευρώ έχει φοβερή αυτονομία και κάμερα και αξιοπρεπέστατο επεξεργαστή. Αν θέλει να εγκαταστήσει λίγες εφαρμογές παραπάνω τα 16GB της μνήμης του μπορούν να σπάσουν @@χίδια, διαφορετικά δεν θα έχει θέμα.

 

Αν δεν μπορεί με τίποτα κάτι παραπάνω , το Xiaomi Redmi 6 είναι ίσως ότι αξιοπρεπέστερο σε αυτά τα λεφτά, μέχρι εκεί. Ο επεξεργαστής του είναι οκ, είναι λογικά smooth για κινητό της κατηγορίας τιμής, καλύτερο από αυτή την άποψη από πολύ ακριβότερα Samsung της σειράς J.

 

Από τις καλύτερες απαντήσεις που έχω πάρει :lol:Τελικά "τα είπε τα κάλαντα" και έχει max τα 150. Μάλλον θα πάμε για το Redmi Note 5, τελικά! Στα κυβικά του υπάρχει κάτι άλλο που να αξίζει (περισσότερο);

Link to comment
Share on other sites

εκεί νομίζω είναι μονόδρομος τo συγκεκριμένο . με ελάχιστα ευρώ ακόμα , όμως :

https://www.skroutz.gr/s/15912094/Xiaomi-Redmi-Note-6-Pro-32GB.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...