Jump to content

[S60 1st, 2nd Edition] Παιχνίδια


trod
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

jojo & hostolis,

συμφωνώ ότι το IRC είναι "απαραίτητο", αλλά είναι επιλογή του καθενός να μη θέλει να το χρησιμοποιεί. Θα ήταν προτιμότερο κι ευγενικότερο να απαντούσαμε απλά ότι δεν ξέρουμε εάν υπάρχει αλλού, ή ακόμη και να μην απαντούσαμε.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος argi_7 (19 Δεκ. 2004 , 18:10)

 

αμα βαλο παιχνιδια του n-gage στο 6630 υπαρχει καμια περιπτοση το κινητο να παιξει???

 

Γιατί δεν το δοκιμάζεις; :confused:

Link to comment
Share on other sites

'Metal Gear' Symbian OS trojan disables anti-virus software

A new trojan found for Series 60 smartphones masquerades as a port of a PC game, but actually infects the phone and others around it, anti-virus software or no.

 

 

Security experts at anti-virus company Symworks have discovered a new trojan horse program for Series 60 smartphones that they've dubbed "METAL Gear.a" that uses a two-pronged attack to infect both the local phone and nearby phones via Bluetooth.

 

METAL Gear.a purports to be a Symbian OS-port of the PC and console game title "Metal Gear Solid" with an installation file named METAL Gear.sis. When installed, however, the trojan immediately disables specified anti-virus software on the phone, as well as all file explorers and various other applications. It then installs a variant of Cabir.c, the previously reported "Skulls" trojan.

 

Cabir.c will then start scanning for nearby phones via Bluetooth and, if it finds one, send the other phone an installation file called SEXXXY.sis. If the receiver accepts SEXXY.sis, that portion of the trojan will disable the "select" button on the targeted unit.

 

Symworks has already released an updated version of its own anti-virus program to detect and block METAL Gear.a, and other anti-virus companies are likely to follow suit. So far, Symworks has not released any removal instructions for users who are infected.

 

source: http://www.infosync.com

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ψάχνω εναγωνίως το παιχνίδι Mosquitos.

 

Μήπως το έχει κανείς σας να μου το στείλει (στην "καθαρή του έκδοση)"? Το Mail Μου είναι (stilitis2002@yahoo.com).

 

Βασικά, το έχω ψάξει πολλές φορές και το έχω βρει, αλλά ότaν το σώζω στο Pc, μου το σβήνει απευθείας ο Norton (βρίσκει κάποιο trojan μέσα στο αρχείο). Ενημερωτικά, για όσους το έχουν ήδη, η συγκεκριμένη έκδοση λέγεται, Mosquitos-*****ed by soddom ( see this http://www.theregister.co.uk/2004/08/11/mosquitos_malware_myth/)

takareas
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος roverakias (22 Δεκ. 2004 , 18:29)

 

Καλησπέρα παιδιά, ψάχνω εναγωνίως το παιχνίδι Mosquitos.

 

Μήπως το έχει κανείς σας να μου το στείλει (στην "καθαρή του έκδοση)"? Το Mail Μου είναι (stilitis2002@yahoo.com).

 

Βασικά, το έχω ψάξει πολλές φορές και το έχω βρει, αλλά ότaν το σώζω στο Pc, μου το σβήνει απευθείας ο Norton (βρίσκει κάποιο trojan μέσα στο αρχείο). Ενημερωτικά, για όσους το έχουν ήδη, η συγκεκριμένη έκδοση λέγεται, Mosquitos-*****ed by soddom ( see this http://www.theregister.co.uk/2004/08/11/mosquitos_malware_myth/)

 

 

Πάντως αν και έχει επιβεβαιωθεί ότι αυτή η έκδοση έχει ένα ίδος dialer εγώ που το έβαλα στο κινητό μου δεν έχει αλλάξει τίποτα απο θέμα μονάδων...

 

Τι να πω...Η είμαι τυχερός ή δεν πιάνει τα καρτοκινητά! :rolleyes: :p

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για όποιους ενδιαφέρονται .... Το SPLINTER CELL για NGAGE που έπαιζε με χάλια χρώματα στο 6600, τώρα ΠΑΙΖΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΣΤΟ 6630 :D :D :D

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nickvog (22 Δεκ. 2004 , 23:15)

 

Παιδια για όποιους ενδιαφέρονται .... Το SPLINTER CELL για NGAGE που έπαιζε με χάλια χρώματα στο 6600, τώρα ΠΑΙΖΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΣΤΟ 6630 :D :D :D

 

Μπορείς να δοκιμάσεις και άλλα παιχνίδια N-Gage και να μας πεις εντυπώσεις;
Link to comment
Share on other sites

Telika dokimasa kai thn ekdosh tou Prince Of Persia:Warrior gia s60 se 7610 kai einai epishs teleio (me to diko mou gia s40).

To paixnidaki leei........... ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

exei dikio o filos to ebala to sprinter cell paozei kanonika sto 6630 einai teleio kai ligo dyskolo, to asphalt den paizei logo xrwmatwn to fifa 2005 den trexei oute kai to marsrei desaghi trexei ayta dokimasa pros to paron..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nickvog (22 Δεκ. 2004 , 23:15)

 

Παιδια για όποιους ενδιαφέρονται .... Το SPLINTER CELL για NGAGE που έπαιζε με χάλια χρώματα στο 6600, τώρα ΠΑΙΖΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΣΤΟ 6630 :D :D :D

 

ποσα mb ειναι???αξιζει να το βαλει κανεις???εγω επειδη φοβαμαι να βαλω παιχνιδι του n-gage θελω να ρωτησω αν εχεις εσυ κανενα προβλημα ή κανενα κολημα

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nickvog (22 Δεκ. 2004 , 23:15)

 

Παιδια για όποιους ενδιαφέρονται .... Το SPLINTER CELL για NGAGE που έπαιζε με χάλια χρώματα στο 6600, τώρα ΠΑΙΖΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΣΤΟ 6630 :D :D :D

 

Οντος παιζουν και αλλα παιχνιδια που ειχαν προβλημα με τα χρωματα οχι ομως ολα.Επισεις τα gamew ειναι και λιγο πιο γρηγορα!!!

Το splinter cell ειναι μονο 8,3 ΜΒ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος argi_7 (23 Δεκ. 2004 , 14:38)

 

ποσα mb ειναι???αξιζει να το βαλει κανεις???εγω επειδη φοβαμαι να βαλω παιχνιδι του n-gage θελω να ρωτησω αν εχεις εσυ κανενα προβλημα ή κανενα κολημα

 

 

Κανένα πρόβλημα, κανένα κόλλημα παιδιά!!!! Είναι γρήγορο και πολύ καλό (αν και σχετικά δύσκολο) Μόνο που ενώ είναι 8,5 ΜΒ σαν αρχείο στο κινητό ανοίγει και γίνεται μεγέθους 16,3 ΜΒ :rolleyes:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος johner (22 Δεκ. 2004 , 23:33)

 

Μπορείς να δοκιμάσεις και άλλα παιχνίδια N-Gage και να μας πεις εντυπώσεις;

 

 

Το Χ-ΜΕΝ ενώ στο 6600 παίζει με χάλια χρώματα στο 6630 παίζει μιά χαρά επίσης :D . Το CALL OF DUTY και to ELDER SCROLLS επίσης μιά χαρά και είναι και αρκετά γρήγορα ;) . Το SEGA RALLY επίσης παίζει με σωστά πλέον χρώματα και κανονικό ήχο ;) ;)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nickvog (24 Δεκ. 2004 , 02:16)

 

Το Χ-ΜΕΝ ενώ στο 6600 παίζει με χάλια χρώματα στο 6630 παίζει μιά χαρά επίσης :D . Το CALL OF DUTY και to ELDER SCROLLS επίσης μιά χαρά και είναι και αρκετά γρήγορα ;) . Το SEGA RALLY επίσης παίζει με σωστά πλέον χρώματα και κανονικό ήχο ;) ;)

 

Τα Asphalt και Goust recon δοκιμαστηκαν και εχουν χαλια χρωματα :(

ομως ως δια μαγειας το Tiger woods golf παιζει με τελεια χρωματα να το βαλετε :) (24ΜΒ)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Enema (24 Δεκ. 2004 , 18:03)

 

Παιδια sos. Πρεπει να βρω το explode arena c racked ή full. Καποιο link?

 

http://groups.yahoo.com/group/sequent_c/
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Enema (24 Δεκ. 2004 , 18:03)

 

Παιδια sos. Πρεπει να βρω το explode arena c racked ή full. Καποιο link?

 

 

Παρεπιπτόντως... το ExplodeArena δεν ξεκινά στο δικό μου 6630. Κατάφερε κανείς με το κινητό αυτό να το τρέξει κανονικά ??? Αν ναι, ποια ακριβώς έκδοση έχει ??? :worry: :worry:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nickvog (24 Δεκ. 2004 , 21:22)

 

Παρεπιπτόντως... το ExplodeArena δεν ξεκινά στο δικό μου 6630. Κατάφερε κανείς με το κινητό αυτό να το τρέξει κανονικά ??? Αν ναι, ποια ακριβώς έκδοση έχει ??? :worry: :worry:

 

 

κανονικα τρεχει σε μενα φιλε nickvog,ειναι απο τα λιγα παιχνιδια που εχω στο 6630 - version 1.0

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Tα fifa 2004, elder scrolls, bomberman υποτιθεται οτι παιζουν στο 6630, ετσι εχω ακουσει απο χρηστες 6630 τουλαχιστον.Σε μενα δεν παιζουν....ειναι γενικοτερο το 'προβλημα';
█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

κοίταξε... μπορεί να έκανες κάποιο λάθος στο ξεζιπαρισμα.

η αλήθεια είναι ότι το έχουν καραμπερδεψει το θέμα με αυτά τα η-gage games.

σου βάζουν πολλά zip να ενώσεις με πολλά libs επεκτάσεις dll's κλπ .

κάτι να πάει στραβά το παιχνίδι δεν θα παίζει.

έτσι έπαθα κι εγώ εχτές!!!

έκανα 1 ώρα να κατεβάσω το call of duty (56k) ,μιση ώρα να το περάσω στο τηλέφωνο.

και στην τελική όχι μονο δεν έπαιζε αλλα μόλις το έσβησα από το e: άρχισε το τηλέφωνο τα κωλύματα και αναγκάστικα να κάνω format!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sequent_c (25 Δεκ. 2004 , 08:47)

 

έκανα 1 ώρα να κατεβάσω το call of duty (56k) ,μιση ώρα να το περάσω στο τηλέφωνο. και στην τελική όχι μονο δεν έπαιζε αλλα μόλις το έσβησα από το e: άρχισε το τηλέφωνο τα κωλύματα και αναγκάστικα να κάνω format!!!!

 

φιλε μου παρε ενα card reader θα σε διευκολύνει αφάνταστα :o
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...