Jump to content

Three UK


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

266px-Logo_of_Three_UK.svg.png

 

Screen-Shot-2018-11-19-at-23-20-44.png

 

Δεν ξέρω πόσο καιρό υπάρχουν αυτές η προσφορές, εγώ έβαλα πάντως αυτή με τα απεριόριστά GB και ήθελα να το μοιραστώ :p

Μιλάμε για πραγματικά απεριόριστα GB, χωρίς μειωμένες ταχύτητες μετά από κάποιο όριο, με απεριόριστο hotspot με την μέγιστη ταχύτητα και πολιτική ορθής χρήσης στα.... 1000GB το μήνα.

Edited by MickWellington
Link to comment
Share on other sites

Εσύ την παρήγγειλες από την σελίδα της 3 ή από ebay; Και για top up τις ελληνικές τις κάρτες της δέχεται;
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει top up είναι συμβόλαιο 12 μηνών. Νομίζω θέλει αγγλικό λογαριασμό τράπεζας, γιατί σου παίρνει τις 27 λίρες αυτόματα από τον λογαριασμό.
Link to comment
Share on other sites

Ελλάδα μένεις ή Αγγλία? Γιατί σε roaming λέει ότι έχει όριο 12gb

 

Ρε λες να βάλουμε εγγλέζικο νούμερο.να έχουμε.φθηνO, μέσω ROAMING, internet??

:D

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Για Ελλάδα δίνει 15GB νομίζω. Εγώ Αγγλία μένω, και έχω κόψει το σταθερό και χρησιμοποιώ μόνο αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι αμα μενεις Αγγλία είναι αλλιως..

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε λες να βάλουμε εγγλέζικο νούμερο.να έχουμε.φθηνO, μέσω ROAMING, internet??

:D

 

To μονο που χρειαζεται ισως ειναι το ιντερνετ αν χρειαζεσαι παντου και μεγαλο ογκο...τωρα να παιρνεις τον κοσμο οι πελατες σου με αγγλικο νουμερο ουτε θα το σηκωνουν και κανεις δεν προκειται να σε παρει πισω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Το τελευταιο καλοκαιρι που ημουν Ελλαδα ειχα τα pay as you go bundle, unlimited data, unlimited calls and texts απο 3. Τοτε ειχε 25GBP το μηνα. Υποψη οτι ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ δεν ειχε η 3!!!

 

Η συνδεση ηταν ΠΟΛΥ ΑΡΓΗ μεσω των ελληνικων δικτυων! Οταν εκανα connection Βρυξελες στο αεροδρομιο, ηταν μια χαρα.

 

Οι ελληνικες εταιρειες τηλεφωνιας εχουν μαθει καλα τα NTABATZHΛΙΚΙΑ τους.

 

Ξερετε ομως οτι ακομα και σημερα, αν εχεις καταναλωση τις μοναδες σου με την ελληνικη μπακατελα, αν παρεις απο το καρτοκινητο σου σου κοστιζει καπου 0.60Ευρο το λεπτο, οταν το καρτοκινητο απο 3, αν και δωρεαν να παιρνεις απο GR σε UK, απο GR (roaming) σε GR (ελληνικο κινητο) κανει merely 3p/min!!!

 

Σαν pay as you go χωρις να αγορασω bundle (all you can eat data etc) μου κοστιζει 1p/MB, 2p/text, 3p/min για να παρω οποιονδηποτε (landline, mobile etc).

 

To bundle για pay as you go ειναι πλεον 35GBP/30days (Ξανα λεω ΠΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ, Η sim ηρθε πριν χρονια στο σπιτι ΔΩΡΕΑΝ με ψευτικο ονομα!!!)

 

Α! και μπορεις να κανεις και tethering! Ολοι δηλαδη να συνδεονται απο το κινητο σου (γινεται mobile router!!!). Επειδη το εχω κανει εδω εξω, οι ταχυτητες ηταν φανταστικες για 3 συσκευες συνδεδεμενς ταυτοχρονα στο κινητο μου!:blink:

 

Σε αλλη pay as you go sim που εχω και ειναι ενεργη εχω να βαλω μοναδες καπου 3 χρονια:wacko:. Το τηλεφωνο λειτουργει ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ (επισης δεν ξερουν το ονομα μου).

 

Το καλοκαιρι πριν ερθω Ελλαδα, παρηγγειλα αλλη μια, την ενεργοπιησα, ΧΩΡΙΣ καν μοναδες. Την αφησα στους γονεις μου και τους παιρνω τηλεφωνο ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ!!! με 3p/min (γιατι δεν εχω βαλει το bundle μιας και δεν θελω mobile internet, αλλιως θα ηταν εντελως δωρεαν!!!)

 

 

Ακουνε οι ΕΤΑΙΡειΕΣ κινητης ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑΣ ΕΝ ΕΛΛΑΔΙ?!!!

 

 

Sorry

Aπο οτι ειδα εχει πλεον και το ακολουθο add-on για pay as you go

Unlimited†Add-on

£90.00

 

Lasts 90 days

Unlimited Data

Unlimited Texts and minutes

Go Roam

 

Δηλαδη 30GBP/μηνα ή 1GBP/day

Μαλλον το κανουν για αυτους που θα κανουν τουρισμο στην ΕΕ.

Edited by JIMJFK
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ποιο έχει το καλύτερο 4g σήμα γενικά; αληθεύει ότι το έχει η EE;

Αυτό το πακέτο με τις 90£ το τρίμηνο είναι απεριόριστα data και απεριόριστες κλήσεις μέσα στο uk; Δώσε μερικές έξτρα πληροφορίες

Δλδ. Με 90£ το τρίμηνο έχεις τα πάντα όλα για 3 μήνες;

Edited by methana
Link to comment
Share on other sites

Για εντος Αγγλίας λες ή για Ευρώπη;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για εντος Αγγλίας λες ή για Ευρώπη;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η ΕΕ είναι εταιρία κινητής τηλεφωνίας στην Αγγλία

https://ee.co.uk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ποιο έχει το καλύτερο 4g σήμα γενικά; αληθεύει ότι το έχει η EE;

Αυτό το πακέτο με τις 90£ το τρίμηνο είναι απεριόριστα data και απεριόριστες κλήσεις μέσα στο uk; Δώσε μερικές έξτρα πληροφορίες

Δλδ. Με 90£ το τρίμηνο έχεις τα πάντα όλα για 3 μήνες;

 

Sorry τωρα ειδα το μηνυμα.

 

Η three εχει το δικο της δικτυο. To απεριοριστο κομματι για τα δεδομενα (κλησεις μηνυματα ειναι απεριοριστα παντου) ισχυει μονο UK. Roaming περιοριζεται στα 12 GB/month.

 

Λοιπον βρηκα κατι ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ για Ελλαδα, κυριως για κλησεις μηνυματα.

 

1p mobile, 1p/min/text/MB

 

"Calls and texts from the UK to Greece

Dialling code +30

Calls 9p per minute Calls to Greece landlines and mobiles

Texts 9p per message

Picture message 30p per message

 

 

Costs when you are roaming in Greece

Calls to UK, Greece and Zone 1 landlines and mobiles 1p per minute

Calls to landlines and mobiles outside Zone 1 Same as charged in UK

Receiving calls when in Greece Free

Texts to UK and Zone 1 mobiles 1p per message

Texts to mobiles outside Zone 1 9p per message

Receiving texts when in Greece Free

Picture messages to UK and Zone 1 mobiles 30p per message

Mobile data when in Greece 1p per MB

Your data boost can be used in Greece Yes#

Zone 1 countries

Austria, Azores (Portugal), Balearic Islands (Spain), Belgium, Bulgaria, Canary Islands (Spain), Croatia, Cyprus (excluding North Cyprus), Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, French Guiana, Germany, Gibraltar, Greece, Guadeloupe, Guernsey, Hungary, Iceland, Italy, Ireland (Republic of), Isle of Man, Jersey, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Madeira (Portugal), Malta, Martinique, Monaco, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Reunion Island, Romania, San Marino, Slovenia, Slovak Republic, Spain, Sweden, Switzerland, Vatican City. "

 

Δηλαδη καλεις μεσω roaming απο Ελλαδα, σε Ελληνικο κινητο αλλα και σε οποιοδηποτε σε Zone 1 και ειναι ΠΑΛΙ 1p!!!

Bye bye ελληνικο κινητο!

 

Αν καλεις Ελλαδα απο UK ειναι 9p/min/text

 

To "αρνητικο" ειναι οτι θα πρεπει καθε 4 μηνες να χαλας 10GBP (2.5GBP/month) που σου μενουν βεβαια για κλησεις αλλα δεν μπορεις να κανεις transfer το υπολοιπο στο επομενο 4μηνο

Edited by JIMJFK
Link to comment
Share on other sites

Η three έχει πρόβλημα σε πυκνοκατοικημένες περιοχές πάντως και ακόμα μεγαλύτερο πρόβλημα τις ώρες αιχμής. Όταν λέμε πρόβλημα να μην ανοίγει τίποτα όχι να είναι απλώς αργή η σύνδεση. Έχει επίσης κ νεκρά σημεία που δεν πιάνει καθόλου σήμα (μιλάμε για εξωτερικό χώρο, όχι υπόγεια).

 

Έχω συμβόλαιο πολλά χρόνια κ ο μόνος λόγος που δεν την αλλάζω είναι γιατί τα έχω ΌΛΑ απεριόριστα με 13 λίρες.

 

Πριν δεσμευτείτε με συμβόλαιο πάρτε μια κάρτα κ δουλέψτε την εκεί που πηγαινοέρχεστε κάθε μέρα. Αν δε μπουκώνει κ είστε οκ προχωράτε.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα πάει Λονδίνο και έκανα roaming με 3 προερχόμενος από τη σουηδική 3 έπαθα πλάκα με το πόσο χάλια ήταν το δίκτυο. Σορυ guys. Όχι πως οι άλλες ήταν τέλειες αλλά λέμε τώρα... Στη 3 κάποιες φορές δεν έφευγε mail.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι Λονδινο, αλλα σε αλλες μεγαλες πολεις στο ΗΒ δεν εχω ως τωρα προβλημα. Το κακο ειναι οτι αμα εχεις παλιο κινητο (οχι smartphone) οι καρτες τους ειναι ασυμβατες.

 

Θυμαμαι οταν πρωτοπηρα την 3 sim ηταν τοτε που ειχε μια προσφορα δωρεαν skype για παντα. Ειχα αγορασει το κινητο που ειχε παντα συνδεση με skype. Δεν ειχα βαλει μοναδες για 3 χρονια (ουτε ειχα αγορασει ποτε!) εως οτου η microsoft αγορασε το skype και το προγραμμα σταματησε!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To "αρνητικο" ειναι οτι θα πρεπει καθε 4 μηνες να χαλας 10GBP (2.5GBP/month) που σου μενουν βεβαια για κλησεις αλλα δεν μπορεις να κανεις transfer το υπολοιπο στο επομενο 4μηνο

 

τι εννοεις οτι πρεπει να χαλας 10 λιρες το τετραμηνο;για να μην κλειδωσει η καρτα;top up απο ελλαδα πως γινεται;

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις οτι πρεπει να χαλας 10 λιρες το τετραμηνο;για να μην κλειδωσει η καρτα;top up απο ελλαδα πως γινεται;

 

Οπως αναφερεται στο site τους

 

To keep your account and SIM active, just make at least one £10 top-up every 120 days.

 

https://www.1pmobile.com/index.taf?gclid=CjwKCAiA_P3jBRAqEiwAZyWWaLjti_cr0ZOiYMHbRxyTtUlnL_-vf1PqQRHq5EUDy0S1-p92bIOk-xoCIXgQAvD_BwE

 

Το συγκεκριμενο αφορα το 1p mobile. Αν το σκεφτεσαι εχω referral code. 5£ εσυ 5£ εγω

https://www.1pmobile.com/refer-a-friend.taf

 

Με την παραγγελια της καρτας θα βαλεις τα στοιχεια της καρτας σου (10£ που πανε για top up)

 

Top-up in your account

 

To add credit to your phone, simply log in to your 1pMobile account and visit the Top-ups page. You can add a minimum of £10 and a maximum of £50 each time. The minimum top-up is £10 and the maximum is £90. Each top-up by text will start a new top-up requirement counter.

 

Top-up by text

 

Top-up your phone at any time by sending a text message of TOPUP to 07950014111.

 

Texts to 07950014111 are free from your 1pMobile, from anywhere in the world.

 

This will top your phone up with £10 of credit.

 

You can also top-up larger amounts by texting TOPUP followed by the amount you want to top-up to 07950014111.

E.g. TOPUP 20 to 07950014111 will add £20 to your phone from your stored payment details.

 

To turn this facility off log into your account and click on Your Settings. Then click disable.

 

Auto top-up

 

You have the option of setting up an auto top-up which will automatically top up your phone on your next top-up due date or when your phone balance drops below £2 (whichever happens first). When your phone balance drops below £2, we will collect your chosen amount from your registered debit or credit card and add it to your phone. We will apply this a maximum of once per day.

Link to comment
Share on other sites

Οπως αναφερεται στο site τους

 

 

 

https://www.1pmobile.com/index.taf?gclid=CjwKCAiA_P3jBRAqEiwAZyWWaLjti_cr0ZOiYMHbRxyTtUlnL_-vf1PqQRHq5EUDy0S1-p92bIOk-xoCIXgQAvD_BwE

 

Το συγκεκριμενο αφορα το 1p mobile. Αν το σκεφτεσαι εχω referral code. 5£ εσυ 5£ εγω

https://www.1pmobile.com/refer-a-friend.taf

 

Με την παραγγελια της καρτας θα βαλεις τα στοιχεια της καρτας σου (10£ που πανε για top up)

 

καπου μπερδευτηκα και εκανα παραθεση γιατι νομιζα οτι μιλουσες για την three..ενδιαφερον παντως το δικτυο που αναφερεσε..για την three ξερεις πως γινεται top up απο ελλαδα και σε ποσο διαστημα κλειδωνει η καρτα;μαλλον ψαχνω λαθος στο site και δεν βρισκω κατι.

Link to comment
Share on other sites

Για three γνωριζω οτι γινεται ΚΑΙ online με καρτα 5£ min.

 

Προσωπικα το κανω με voucher (10 £min) απο supermarket γιατι εχω επιστροφες απο την πιστωτικη, nectar κ.α.

Παντως που και που βαζουν και στο ebay voucher με καλο discount. Οταν ειχα καποτε το all inclusive bundle (απεριοριστα τα παντα με 25£ για 30 μερες, ειχα αγορασει 100£ voucher για 65£).

H καρτοκινητη της ειναι 0.03£/min calls, 0.02£/text, 0.01£/mb. Παντα η three ειχε καλες τιμες και ποτε δεν εληγαν οι καρτες της. Εχει και απιστευτα bundles

 

Εχω δωσει στους δικους μου καρτα three στην Ελλαδα (δεν εχω βαλει μοναδες ποτε) και ακομα λειτουργει! Τους παιρνω οποτε θελω απο UK

 

Εχω 3 αριθμους, οι δυο ειναι three και ειναι ζητημα να εχω χαλασει 250£ τα τελευταια 10 χρονια! Επισης ποτε δεν ειχα προβλημα με αργη συνδεση (αν και εχω ακουσει σε ορισμενα σημεια στο Λονδινο οτι ηταν αργη 4G)

 

Η παραγγελια three sim ειναι δωρεαν. Δε χρειαζεται να δηλωσεις πραγματικο ονομα κ.λπ. Ερχεται στη διευθυνση UK που εχεις δωσει.

 

Αν θελεις να λειτουργησει Ελλαδα πρεπει ΠΡΩΤΑ να την ενεργοποιησεις απο UK. A και δεν υποστηριζει 2G.G!

Link to comment
Share on other sites

Για three γνωριζω οτι γινεται ΚΑΙ online με καρτα 5£ min.

 

Προσωπικα το κανω με voucher (10 £min) απο supermarket γιατι εχω επιστροφες απο την πιστωτικη, nectar κ.α.

Παντως που και που βαζουν και στο ebay voucher με καλο discount. Οταν ειχα καποτε το all inclusive bundle (απεριοριστα τα παντα με 25£ για 30 μερες, ειχα αγορασει 100£ voucher για 65£).

H καρτοκινητη της ειναι 0.03£/min calls, 0.02£/text, 0.01£/mb. Παντα η three ειχε καλες τιμες και ποτε δεν εληγαν οι καρτες της. Εχει και απιστευτα bundles

 

Εχω δωσει στους δικους μου καρτα three στην Ελλαδα (δεν εχω βαλει μοναδες ποτε) και ακομα λειτουργει! Τους παιρνω οποτε θελω απο UK

 

Εχω 3 αριθμους, οι δυο ειναι three και ειναι ζητημα να εχω χαλασει 250£ τα τελευταια 10 χρονια! Επισης ποτε δεν ειχα προβλημα με αργη συνδεση (αν και εχω ακουσει σε ορισμενα σημεια στο Λονδινο οτι ηταν αργη 4G)

 

Η παραγγελια three sim ειναι δωρεαν. Δε χρειαζεται να δηλωσεις πραγματικο ονομα κ.λπ. Ερχεται στη διευθυνση UK που εχεις δωσει.

 

Αν θελεις να λειτουργησει Ελλαδα πρεπει ΠΡΩΤΑ να την ενεργοποιησεις απο UK. A και δεν υποστηριζει 2G.G!

 

Ακόμα βάζουν 5£ καρτα στην Αγγλία και εμείς θέλουμε 10€ ελάχιστο πλέον...

Επιπλέον βλέπω τα πακέτα τους και γελάω με τα ελληνικά καρτοκινητα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...