Jump to content

Xiaomi Mi 8 Lite


grillos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν μιλάω από το ακουστικό του κινητού ακούω μια παραμόρφωση όταν η ένταση του είναι τέρμα ή κοντά στο τέρμα 2-3 κλικ. Σαν ένας μεταλλικός θόρυβος. Όταν το χαμηλώνω λίγο φτιάχνει. Το έχει παρατηρήσει κάνεις;

 

Εγώ παρατηρώ χαμηλή ένταση στο ακουστικό!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 438
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ παρατηρώ χαμηλή ένταση στο ακουστικό!!!!

 

Εμένα πάλι μου φαίνεται πολύ δυνατό, όπως και το ηχείο. Τελικά είναι πολύ υποκειμενικό αυτό. Ανάλογα από πιο κινητό προέρχεται ο καθένας. :)

Link to comment
Share on other sites

το xiaomi mi 8 lite πως παει απο μπαταρια , βγαζει μια μερα γεματης χρησης;

 

Ανάλογα τη χρήση. Εγώ π.χ που δε παίζω πολλά παιχνίδια αλλά με πολύ browsing, YouTube, Spotify βγάζω 6-7 sot και έχω ακόμη ένα 15-20% όταν το βάζω το βράδυ για φόρτιση. Μου βγάζει δηλαδή άνετα τη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα τη χρήση. Εγώ π.χ που δε παίζω πολλά παιχνίδια αλλά με πολύ browsing, YouTube, Spotify βγάζω 6-7 sot και έχω ακόμη ένα 15-20% όταν το βάζω το βράδυ για φόρτιση. Μου βγάζει δηλαδή άνετα τη μέρα.

 

 

 

Αδερφέ κανένα αρνητικό συνάντησες; Και εγώ το περιμένω από μέρα σε μέρα. Απλά στο εδώ θέμα δεν βλέπω κίνηση και ανησυχώ η όλα κυλάνε καλά η δεν άγγιξε το lite;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ κανένα αρνητικό συνάντησες; Και εγώ το περιμένω από μέρα σε μέρα. Απλά στο εδώ θέμα δεν βλέπω κίνηση και ανησυχώ η όλα κυλάνε καλά η δεν άγγιξε το lite;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

δεν ξερω απο προσωπική εμπειρία, διοτι και εγω στο ψαξημο ειμαι , αλλα λογο Snapdragon 660 και 4 gb ram πιστεύω οτι καλύπτει τον μεσο χρηστη

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά , καλή χρονιά σε όλους !

 

Αδερφέ κανένα αρνητικό συνάντησες; Και εγώ το περιμένω από μέρα σε μέρα. Απλά στο εδώ θέμα δεν βλέπω κίνηση και ανησυχώ η όλα κυλάνε καλά η δεν άγγιξε το lite;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Μην ανησυχείς για τίποτα. Καλώς να σου έρθει και να το χαρείς .

Το κινητάκι , είναι αστέρι , για την τιμή του και την κατηγορία του . Όλα τα κάνει αξιοπρεπέστατα , εκτός από τα λίγα ¨κουλά¨ που έχει η miui , για όλα τα xiaomi , βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά , καλή χρονιά σε όλους !

 

 

 

Μην ανησυχείς για τίποτα. Καλώς να σου έρθει και να το χαρείς .

Το κινητάκι , είναι αστέρι , για την τιμή του και την κατηγορία του . Όλα τα κάνει αξιοπρεπέστατα , εκτός από τα λίγα ¨κουλά¨ που έχει η miui , για όλα τα xiaomi , βέβαια.

δηλαδη θεωρείται καλη επιλογη μεχρι τα 200 ευρω σε σχεση μετο xiaomi redmi note 6 pro

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ κανένα αρνητικό συνάντησες; Και εγώ το περιμένω από μέρα σε μέρα. Απλά στο εδώ θέμα δεν βλέπω κίνηση και ανησυχώ η όλα κυλάνε καλά η δεν άγγιξε το lite;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Το κινητό απλά τα σπάει. Ότι έχει αναφερθεί ισχύει. Στα 200 ευρώ είναι ότι καλύτερο μπορείς να πάρεις. Επιδόσεις, κάμερες, υλικά και σχεδιασμός που το ξεχωρίζει από τα άλλα xiaomi κινητά, και όχι μόνο, σε αυτό το price range. Στο μόνο που υπερτερεί το note 6 pro είναι η μπαταρία, αλλά και πάλι με μέτρια προς βαριά χρήση τη μέρα θα στην βγάλει.

 

Τώρα στα αρνητικά.

Έχω αναφέρει πιο πάνω, ότι στην φουλ ένταση το ακουστικό στις κλήσεις μου βγάζει ένα "μεταλλικό" θόρυβο, όταν την κατεβάζω 2-3 κλικ εξαφανίζεται. Έτσι και αλλιώς, για εμένα είναι πολύ δυνατό το ακουστικό. Ίσως έχει να κάνει και με τον παροχο. Δεν ενοχλεί όμως.

Άλλο αρνητικό, για κάποιον, ίσως, είναι το λειτουργικό της xiaomi (MIUI). Έχει κάποια "κουλά" που αναφέρθηκε πιο πάνω, αλλά για εμένα είναι ένα σύστημα πλήρως παραμετροποιήσιμο και αν ανακαλύψεις όλες τις δυνατότητες του δύσκολα το αποχωρίζεσαι.

Επίσης θα ήθελα και μια 4000άρα μπαταρία αλλά πρέπει να γίνουν και κάποιες θυσίες σε ένα κινητό με αυτές τις διαστάσεις που πάρα τις 6,26 ίντσες οθόνη, είναι από τα πιο "μαζεμενα" της αγοράς.

Γενικά δε θα σε απογοητεύσει.

Edited by Nnoutas
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό απλά τα σπάει. Ότι έχει αναφερθεί ισχύει. Στα 200 ευρώ είναι ότι καλύτερο μπορείς να πάρεις. Επιδόσεις, κάμερες, υλικά και σχεδιασμός που το ξεχωρίζει από τα άλλα xiaomi κινητά, και όχι μόνο, σε αυτό το price range. Στο μόνο που υπερτερεί το note 6 pro είναι η μπαταρία, αλλά και πάλι με μέτρια προς βαριά χρήση τη μέρα θα στην βγάλει.

 

 

 

Τώρα στα αρνητικά.

 

Έχω αναφέρει πιο πάνω, ότι στην φουλ ένταση το ακουστικό στις κλήσεις μου βγάζει ένα "μεταλλικό" θόρυβο, όταν την κατεβάζω 2-3 κλικ εξαφανίζεται. Έτσι και αλλιώς, για εμένα είναι πολύ δυνατό το ακουστικό. Ίσως έχει να κάνει και με τον παροχο. Δεν ενοχλεί όμως.

 

Άλλο αρνητικό, για κάποιον, ίσως, είναι το λειτουργικό της xiaomi (MIUI). Έχει κάποια "κουλά" που αναφέρθηκε πιο πάνω, αλλά για εμένα είναι ένα σύστημα πλήρως παραμετροποιήσιμο και αν ανακαλύψεις όλες τις δυνατότητες του δύσκολα το αποχωρίζεσαι.

 

Επίσης θα ήθελα και μια 4000άρα μπαταρία αλλά πρέπει να γίνουν και κάποιες θυσίες σε ένα κινητό με αυτές τις διαστάσεις που πάρα τις 6,26 ίντσες οθόνη, είναι από τα πιο "μαζεμενα" της αγοράς.

 

Γενικά δε θα σε απογοητεύσει.

 

 

 

Ευχαριστώ νουτας το περιμένω μέσα στις γιορτές με σίγουρη καθυστερηση....θα γράψω και εγώ εντύπωσεις για την επιστροφή μου σε Android από iPhone και για πρώτη μου φορά με xiaomi κινητο!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ νουτας το περιμένω μέσα στις γιορτές με σίγουρη καθυστερηση....θα γράψω και εγώ εντύπωσεις για την επιστροφή μου σε Android από iPhone και για πρώτη μου φορά με xiaomi κινητο!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Υπομονή, αυτήν την εποχή γίνεται ο κακός χαμός στο αεροδρόμιο. Περιμένουμε και τις δικές σου εντυπώσεις από το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα αυτό και είναι αυτό που ήθελα. Πιάνει όλη την οθόνη.

https://s.click.aliexpress.com/e/cAplyqRO

:luck:
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο αξιόλογο tempered glass έχουμε βρει;

4 φιλοι μου που εχουνε το κινητο και εχουν βαλει τζαμακι σε κανεναν δεν καθεται σωστα.δεν καλυπτει ολη την οθονη,ολοι εχουν βαλει noname.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως γιαυτο το λόγο πρότινα αυτό. Δοκίμασα κι εγώ 2-3 πριν βάλω αυτό και όλα ήταν μικρά. Αυτό μπορεί να χάνει μόνο για κάποια χιλιοστά
:luck:
Link to comment
Share on other sites

Kαλή χρονιά σε όλους...αγόρασα το κινητό απο banggood με priority line στις 23/12/18 και σήμερα μου έγραφε η εφαρμογή οτι είναι pre-advised...δλδ;
Link to comment
Share on other sites

Kαλή χρονιά σε όλους...αγόρασα το κινητό απο banggood με priority line στις 23/12/18 και σήμερα μου έγραφε η εφαρμογή οτι είναι pre-advised...δλδ;

 

Καλή χρονιά και σε σένα ,

απάντηση στο δλδ. : The item is pre-advised και The item is ready for shipment...Το πακέτο ετοιμάζεται για αποστολή στην Ολλανδία.

 

Με την δική μου εμπειρία από banggood , το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να μην το σκέφτεσαι πού είναι τώρα η παραγγελία σου αλλά να χαλαρώσεις και μετά από περίπου 20-25 ημέρες , το πολύ , θα σου έρθει μια χαρά.

 

Αυτό το νήμα έχει όλα τα σχετικά και είναι το κατάλληλο για να κάνεις τέτοιες ερωτήσεις : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

Link to comment
Share on other sites

είμαι μεταξύ xiaomi redmi note pro 6 και mi 8 lite...πιο είναι πιο καλό? βέβαια υπάρχει διαφορά στην τιμή..

 

Συγκριτικό και αποφασίζεις εσύ , πού θα δώσεις περισσότερο βάρος https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9333&idPhone3=0&sSearch2=mi8+lite&idPhone2=9329

 

αλλά ... το mi 8 lite , έχει πιο γρήγορο επεξεργαστή , fast charging , usb c , και καλύτερες επιδόσεις σε benchmarks .

 

Eίμαστε και λιγότεροι εμείς που το έχουμε προτιμήσει , πιο "ψαγμένοι" :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Συγκριτικό και αποφασίζεις εσύ , πού θα δώσεις περισσότερο βάρος https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9333&idPhone3=0&sSearch2=mi8+lite&idPhone2=9329

 

αλλά ... το mi 8 lite , έχει πιο γρήγορο επεξεργαστή , fast charging , usb c , και καλύτερες επιδόσεις σε benchmarks .

 

Eίμαστε και λιγότεροι εμείς που το έχουμε προτιμήσει , πιο "ψαγμένοι" :lol::lol::lol:

 

Εγώ να συμπληρώσω και την εμφάνιση που για πολλούς είναι σημαντικό κριτήριο.

Για εμάς τους ψαγμένους λέω :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Καλή Χρονιά

Από μπαταρία πως σας φαίνεται το κινητό;

Εγώ έχω SOT 6.5 ώρες

Με RN5 είχα σίγουρα 8.5

 

Λογικό το ένα έχει 3300 και το άλλο 4000 μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Άρα τόσο σας βγαζει οθόνη και εσάς παιδιά;

6.5 ώρες;

 

Ανάλογα τη χρήση. Εμένα που δεν παίζω πολλά και βαριά παιχνίδια έχω sot μέχρι και 8 ώρες. Συνήθως στο τέλος της ημέρας το βάζω στη φόρτιση με 15-20% μπαταρία, να απομένει, και sot, εκείνη τη στιγμή, 6-6,5 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια αν και "μικρη" εχει καλη αποδοση..με τετοια οθονορα κιολας..4 κινητα εχουν φιλοι μου.νομιζω λαθος εχει "θαφτει" το συγκεκριμενο..μπορω να πω οτι στη κατηγορια αυτην 200-250 ειναι VFM και σε συγκριση με xiaomi mi a2 ειναι καλυτερο.και σε καμερα..και ασς εχει το αλλο περισσοτερα mpixels.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...