Jump to content

Xiaomi Mi 8 Lite


grillos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 438
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα στην ομαδα!!!!!!!ηθελα να ρωτησω εχω αγορασει το κινητακι για την γυναικα και ενω ολα στην αχη ηταν ρολοι τωρα τελευταια μολις απαντησει καποια κληση στο μετα απο καποια λεπτα κλεινει χωρις να εχει πατησει εκεινη κατι.....υπαρχει καποια ρυθμιση????η εχει σκαλωσει το κινητο??????εχω ψαξει στο μενου δεν βρισκω κατι

 

ευχαριστω

Cosmote?

Το έχω παρατηρήσει σε άλλες 2 άσχετες συσκευές με cosmote. Κόβεται η κλήση ξαφνικά.

 

Στάλθηκε από το MI 8 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Cosmote?

Το έχω παρατηρήσει σε άλλες 2 άσχετες συσκευές με cosmote. Κόβεται η κλήση ξαφνικά.

 

Στάλθηκε από το MI 8 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εδώ, τουλάχιστον την τελευταία εβδομάδα το ίδιο...

Link to comment
Share on other sites

Cosmote?

Το έχω παρατηρήσει σε άλλες 2 άσχετες συσκευές με cosmote. Κόβεται η κλήση ξαφνικά.

 

Στάλθηκε από το MI 8 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

καλησπερα ναι με cosmote αλλα δεν εχει να κανει γιατι και εγω που εχω το 5 plus δεν εχει καμια σχεση δεν μου το κανει ναι και εγω cosmote εχω

Link to comment
Share on other sites

Νέα global 11.0.7

 

λεει οτι εχει μεσα την global 11.0.5 σταθερη και δεν βγαζει καινουρια ενημερωση οταν κανω αναζητηση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.Εχω το ίδιο πρόβλημα μήπως μπορείς να μου πεις που ακριβώς είναι αυτή η ρύθμιση γιατί δεν τη βρίσκω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά ήταν το Ambiend Mode στο Google Search που έκανε τη "ζημιά". Το απενεργοποίησα και όλα καλά.

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.Εχω το ίδιο πρόβλημα μήπως μπορείς να μου πεις πού είναι αυτή η ρύθμιση γιατί δεν τη βρίσκω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.Εχω το ίδιο πρόβλημα μήπως μπορείς να μου πεις που ακριβώς είναι αυτή η ρύθμιση γιατί δεν τη βρίσκω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.Εχω το ίδιο πρόβλημα μήπως μπορείς να μου πεις πού είναι αυτή η ρύθμιση γιατί δεν τη βρίσκω?

 

Στο Google Search επελεξε τις τρεις τελειες που έχει κατω δεξιά. Μετά ρυθμίσεις και μετά Βοηθός Google. Από το μενού επιλέγουμε την δεύτερη επιλογή "Assistant" και κατεβαίνουμε στις Assistant Devices. Επιλέγουμε το Τηλέφωνο και πάμε στην επιλογή Ambient Mode την οποία απενεργοποιούμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έκανα το τελευταίο update 11.0.7 και μου εμφάνισε την εφαρμογή "Θέματα" αλλά χωρίς να μπορώ να την ανοίξω καθώς μου λέει ότι δεν υποστηρίζεται στη χώρα σας. Έχω Ελλάδα. Τι μου την βγάζει αφού δε μπορώ να τη δουλέψω ούτε καν να την απενεργοποίησω;

Link to comment
Share on other sites

[quote name=

[/color]Έκανα το τελευταίο update 11.0.7 και μου εμφάνισε την εφαρμογή "Θέματα" αλλά χωρίς να μπορώ να την ανοίξω καθώς μου λέει ότι δεν υποστηρίζεται στη χώρα σας. Έχω Ελλάδα. Τι μου την βγάζει αφού δε μπορώ να τη δουλέψω ούτε καν να την απενεργοποίησω;

Υπάρχει νομοθεσία λόγω προσωπικών δεδομένων στις χώρες της Ευρωπαικής Ενωσης. Αν χρειάζεσαι θέματα, γύρνα σε χώρα εκτός Ευρωπαικής Ενωσης. (Ελβετία,Ινδία,Ρωσία). Βάλε το θέμα που θέλεις και μετά εάν θέλεις, γυρνάς Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει νομοθεσία λόγω προσωπικών δεδομένων στις χώρες της Ευρωπαικής Ενωσης. Αν χρειάζεσαι θέματα, γύρνα σε χώρα εκτός Ευρωπαικής Ενωσης. (Ελβετία,Ινδία,Ρωσία). Βάλε το θέμα που θέλεις και μετά εάν θέλεις, γυρνάς Ελλάδα.

 

Το ξέρω, απλά τόσο καιρό δεν την εμφάνιζε (σωστά) όταν είχες επιλέξει Ελλάδα. Τώρα υπάρχει και δεν ανοίγει, εκτός, όπως είπες, αν επιλέξεις άλλη χώρα. :)

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Στο 9 είναι.

 

Μετά την τελευταία αναβάθμιση, (11.0.7.0) κατά τύχη διαπίστωσα, πως δουλεύουν τα θέματα και με χώρα Ελλάδα, εφόσον σε ρωτήσει για permission πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εχει το συγκεκριμένο κινητο ο αδερφος μ και του εσπασε η οθόνη και τελικα παρηγγειλε το redmi note 8 εγω θα μπορεσω να το φτιαξω το Πάσχα το κινητό τ. Θελω να ρωτησω εχει αλλαξει κανεις οθόνη και αν ναι ποια έβαλε? Κοιταω για παραγγελια απο alliexpress ωστε να το φτιαξω να μεινει το κινητο για εφεδρικό καθώς δεν το ειχε ούτε εξάμηνο. Επισης έχω ξανανοίξει κινητο αλλα χωρις να αλλαξω οθόνη. Βεβαια θα χρησιμοποιήσω θερμοπιστολο και τα σχετικα εργαλεία απλα ψαχνω το καταλληλο ανταλλακτκκο χωρις τελωνείο ακομα και γνησια οθονη αν υπαρχει μεχρι τα 22€
Link to comment
Share on other sites

απλα ψαχνω το καταλληλο ανταλλακτκκο χωρις τελωνείο ακομα και γνησια οθονη αν υπαρχει μεχρι τα 22€

 

https://www.skroutz.gr/s/17808055/Οθόνη-για-Xiaomi-Mi-8-Lite-Μαύρο.html

Δεν κοιτάς από Ελλάδα; Η διαφορά τιμής είναι μικρή νομίζω.

Κάποια καταστήματα με κάποια επιβάρυνση, κάνουν και την αντικατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως βάζουμε no sound στις ειδοποιήσεις, το άλλαξα και δεν το βρίσκω τώρα
Link to comment
Share on other sites

Είναι ακόμα σε κινέζικη beta. Ελπίζω σε κανα δίμηνο να το πάρουμε !
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ξεκίνησε η διάθεση της Miui 11 με Android 10

Μέγεθος 1.8 gb.

Link to comment
Share on other sites

Έχει έρθει σε κανέναν;

 

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Panasonic GD70, Ericsson GF768, Panasonic GD30, Nokia 3210, Ericsson T18s, Panasonic GD92, Ericsson R320s, Nokia 6210, Ericsson T65i, SE T300i, SE K700i, Siemens SX1, Nokia 7610, Siemens SX1 Music Edition, SE J210i, Sendo X, Qtek 8500, Nokia 6021, HTC Touch Cruise, HTC HD2, LG Optimus 4X HD, HTC One M7, HTC One M9, HTC 10, Xiaomi Mi8 Lite
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έγινε. Δεν δοκίμασα ακόμη τίποτα...

 

Στάλθηκε από το MI 8 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...