Jump to content

Xiaomi Mi 8 Lite


grillos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 438
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και σε εμένα.

 

 

 

Android 9 ακόμα βλέπω...

Ναι, 9. Αν πάρουμε 10, το 2020. Αν...

 

Στάλθηκε από το MI 8 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Α σε όλους σας έρχεται, πολύ ωραία. Και εγώ σήμερα το πρωί το έλαβα. Σαν πρώτη εντύπωση το μενού σαν να συμμαζεύτηκε επιτέλους και έχουμε ειδοποιήσεις στάσιμες πάνω. Αλλά τώρα που το θυμήθηκα όταν είχα πάρει τη συσκευή είχε κάνει άμεση αναβάθμιση σε Android 9 γιατί ήταν oreo και απ' όσο γνωρίζω μόνο μια μεγάλη αναβάθμιση Android κάνει σε κάθε συσκευή ή κάνω λάθος;

 

Α κι ένα παράπονο: θα έπρεπε να είχε ενεργοποιήσει και το 2api οπότε άντε πάλι ρουτάρισμα...

Link to comment
Share on other sites

Σαν να μεγάλωσαν λίγο τις γραμματοσειρές (κακώς) ή εμένα μου φαίνεται;

 

Εννοώ ότι το μικρό μέγεθος κειμένου φαίνεται μεγαλύτερο τώρα, τουλάχιστον στις εφαρμογές συστήματος...

Link to comment
Share on other sites

Σαν να μεγάλωσαν λίγο τις γραμματοσειρές (κακώς) ή εμένα μου φαίνεται;

 

Εννοώ ότι το μικρό μέγεθος κειμένου φαίνεται μεγαλύτερο τώρα, τουλάχιστον στις εφαρμογές συστήματος...

 

Πήγαινε στην Προβολή/Μέγεθος κειμένου και δοκίμασε την προεπισκόπηση με τις τελίτσες κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στην Προβολή/Μέγεθος κειμένου και δοκίμασε την προεπισκόπηση με τις τελίτσες κάτω.

 

Ναι, εκεί πήγα πρώτα, αλλά πλέον το small μου φαίνεται μεγαλύτερο απ' ό,τι ήταν πριν στην miui 10. Και γενικά φαίνεται να υπάρχουν μεγαλύτερα περιθώρια Το xsmall είναι από την άλλη πολύ μικρό, και τα περιθώρια ακόμα μεγαλύτερα.

 

Όλα αυτά στις εφαρμογές συστήματος. Το gmail πχ δεν έχει αλλάξει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εκεί πήγα πρώτα, αλλά πλέον το small μου φαίνεται μεγαλύτερο απ' ό,τι ήταν πριν στην miui 10. Και γενικά φαίνεται να υπάρχουν μεγαλύτερα περιθώρια Το xsmall είναι από την άλλη πολύ μικρό, και τα περιθώρια ακόμα μεγαλύτερα.

 

Όλα αυτά στις εφαρμογές συστήματος. Το gmail πχ δεν έχει αλλάξει.

 

Περίεργο που το βλέπεις έτσι γιατί εγώ δεν παρατήρησα κάποια διαφορά, μόνιμα στο small τα έχω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,σε εμάς που δεν έχει έρθει η αναβάθμιση παίζει ρόλο μήπως η χώρα που έχουμε επιλέξει?εγώ το έχω Ρωσία και δεν έχει έρθει ακόμη!
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω εγώ το είχα Hong Kong και ήρθε αλλά δοκίμαζα και άλλες χώρες τις προηγούμενες ημέρες αλλά τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω Ελβετία αλλά ουσιαστικά πάει με την ομαδοποίηση των ΙΜΕΙ, θα σας έρθει και σε εσάς κάποια στιγμή.
Link to comment
Share on other sites

Εσείς έχετε την επιλογή "συρτάρι εφαρμογών" ή είναι μόνο για android 10 ?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είχα Dev Rom και μόλις πέρασα την Stable ήρθε κατευθείαν η 11. (9 android.)

Δεν βλέπω και καμιά διαφορά εδώ που τα λέμε. Το μενού έγινε έγχρωμο και η γραμματοσειρά έχει αλλάξει.

Link to comment
Share on other sites

Εσείς έχετε την επιλογή "συρτάρι εφαρμογών" ή είναι μόνο για android 10 ?

οταν το διάβασα και εγω πηγα να το ενεργοποιήσω αλλα δεν εχω τετοια επιλογή, ξαναγυρισα στον poco launcher

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό που μου βγάζει αυξημένη αδράνεια από το... ράδιο;

 

Προφανώς δεν εννοεί το ραδιόφωνο FM.

Εννοεί το modem της συσκευής (Radio).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά να κάνω μια ερώτηση που μπορεί να είναι μια άσχετη. Πώς γίνεται στο σπίτι μου με WiFi να μην φορτώνει η συγκεκριμένη εφαρμογή Strava ενώ όταν πηγαίνω σε άλλα WiFi να φορτώνει και άμεσα μάλιστα. Εννοείται πως με Data δεν υπάρχει πρόβλημα. Παίζουν ρόλο οι ρυθμίσεις; Αν γνωρίζει κάποιος...
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν μας τα λέει και πολύ καλά. Εδώ το ζήτημα είναι η καθαρή αναβάθμιση σε adroind 10 που δεν θεωρώ ότι θα την πάρουμε τελικά και το άρθρο λέει για Miui 11 "βασισμένο σε 10". Δηλαδή θα είναι ολίγον έγκυος η αναβάθμιση; Αφού το πήραμε ήδη το 11.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας τα λέει και πολύ καλά. Εδώ το ζήτημα είναι η καθαρή αναβάθμιση σε adroind 10 που δεν θεωρώ ότι θα την πάρουμε τελικά και το άρθρο λέει για Miui 11 "βασισμένο σε 10". Δηλαδή θα είναι ολίγον έγκυος η αναβάθμιση; Αφού το πήραμε ήδη το 11.

 

H έκδοση που πήραμε ήταν μεν η 11 αλλά ήταν βασισμένη στο android 9 (pie)

H νέα έκδοση θα κάθετε πάνω στο android 10

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ τις δύο τελευταίες μέρες, όταν το φορτίζω η οθόνη δε σβήνει και όταν πάω να το ξεκλειδώσω ανοίγει το Google now. Ετσι, χωρίς να έχω πειράξει κάτι στο κινητό. Δοκίμασα επανεκκίνηση αλλά τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ τις δύο τελευταίες μέρες, όταν το φορτίζω η οθόνη δε σβήνει και όταν πάω να το ξεκλειδώσω ανοίγει το Google now. Ετσι, χωρίς να έχω πειράξει κάτι στο κινητό. Δοκίμασα επανεκκίνηση αλλά τίποτα.

 

Μου το έκανε και μένα φίλε και τρελάθηκα.

Βασικά απεγκατέστησα το Google (τις ενημερώσεις της εφαρμογής-αφού κάποια από αυτές έφταιγε) και όλα καλά

Χτες μου το πέρασε ξανα από μόνο του αλλά φαίνεται το φτιάξανε

Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε και μένα φίλε και τρελάθηκα.

Βασικά απεγκατέστησα το Google (τις ενημερώσεις της εφαρμογής-αφού κάποια από αυτές έφταιγε) και όλα καλά

Χτες μου το πέρασε ξανα από μόνο του αλλά φαίνεται το φτιάξανε

 

Τελικά ήταν το Ambiend Mode στο Google Search που έκανε τη "ζημιά". Το απενεργοποίησα και όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην ομαδα!!!!!!!ηθελα να ρωτησω εχω αγορασει το κινητακι για την γυναικα και ενω ολα στην αχη ηταν ρολοι τωρα τελευταια μολις απαντησει καποια κληση στο μετα απο καποια λεπτα κλεινει χωρις να εχει πατησει εκεινη κατι.....υπαρχει καποια ρυθμιση????η εχει σκαλωσει το κινητο??????εχω ψαξει στο μενου δεν βρισκω κατι

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...