Jump to content

Xiaomi Mi 8 Lite


grillos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι. Δεν υπάρχει η επιλογή "εγκατάσταση πακέτου" ώστε να σε πάει στους φακέλους της συσκευής και να κάνεις εγκατάσταση.

 

Σ'αυτό το μεγάλο 10 θα πρέπει να το πατήσεις 10 φορές και μετά στις 3 τελίτσες θα σου εμφανίσει τις επιπρόσθετες επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 438
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα λέει "Επιλογή πακέτου ενημέρωσης" με την 10.3.2.0
Link to comment
Share on other sites

Εμένα λέει "Επιλογή πακέτου ενημέρωσης" με την 10.3.2.0

 

Ναι ναι. Αυτό είναι. Αλλά μάλλον τελικά δεν θα βάλω beta. Δεν υπάρχει λόγος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το κινητάκι τα σπάει. Μια χαρά, και πολύ καλή τιμή.

Για το μέσο χρήστη, είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο νέκρα αυτό το τόπικ για πολλούς που το πήραν... Αλλά θα μου πείτε "καλό και απροβλημάτιστο κινητό, τι να του βρεις να το κατηγορήσεις" :-P

 

Όχι πως ίσως δεν έχει κάποια θεματάκια αλλά σίγουρα πολύ λιγότερα από Redmi Note 7 που φωνάζουν στο οικείο νήμα. Πάντως το θέμα της μπαταρίας έχει αρκετό ζουμί και κάνω δοκιμές αυτό τον καιρό ώστε να δω πως προσαρμόζεται ανάλογα με κάτι "άχρηστα" της Σάομι που τρέχουν στο παρασκήνιο, εννοείται οι τρίτες εφαρμογές είναι κοινές σε όλα τα κινητά και τρώνε ό,τι θα τρώνε. Επιφυλάσσομαι από βδομάδα να σας δείξω πως κέρδισα αρκετό SOT.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο νέκρα αυτό το τόπικ για πολλούς που το πήραν... Αλλά θα μου πείτε "καλό και απροβλημάτιστο κινητό, τι να του βρεις να το κατηγορήσεις" :-P

 

Όχι πως ίσως δεν έχει κάποια θεματάκια αλλά σίγουρα πολύ λιγότερα από Redmi Note 7 που φωνάζουν στο οικείο νήμα. Πάντως το θέμα της μπαταρίας έχει αρκετό ζουμί και κάνω δοκιμές αυτό τον καιρό ώστε να δω πως προσαρμόζεται ανάλογα με κάτι "άχρηστα" της Σάομι που τρέχουν στο παρασκήνιο, εννοείται οι τρίτες εφαρμογές είναι κοινές σε όλα τα κινητά και τρώνε ό,τι θα τρώνε. Επιφυλάσσομαι από βδομάδα να σας δείξω πως κέρδισα αρκετό SOT.

 

No news...Good news !

Τι να πεις, αμα δεν το σκαλίζεις με root και άλλες μαγκιές, περιμένεις την επόμενη ενημέρωση από τους κινέζους και το απολαμβάνεις.

Το μόνο αρνητικό ήταν οι διαφημίσεις αλλά με το adguard και λίγο δουλειά για τις διαφημίσεις της Xiaomi στα μενού είμαι ΟΚ.

Λίγο καλύτερη κάμερα να είχε στα σκοτεινά θα ήταν τέλειο !

Link to comment
Share on other sites

2 θέματα είχα με το τηλέφωνο εξαρχης, προερχόμενος από 10 χρόνια HTC τα βρήκα λίγο σπαστικά.

 

1. Που δεν μπορείς να βάλεις τις εφαρμογές ανά σειρά αλφαβητική ή περισσότερο χρησιμοποιημένες κτλ. Κάτι που ξεπεράστηκε με άλλο launcher, έβαλα τον enve.

 

2. Που όλες οι εφαρμογές είναι by default σε περιορισμο με batter saver. Mapmyride, Strava δεν δούλευαν σωστά οταν ήταν στο παρασκήνιο και οι διαδρομές δεν καταγράφονταν. Όταν τις έβαλα με το χέρι σε no restrictions, όλα οκ.

 

Και έκτοτε, εδώ και 2 μήνες δεν έχω ασχοληθεί με τίποτα άλλο στο τηλέφωνο :)

 

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Panasonic GD70, Ericsson GF768, Panasonic GD30, Nokia 3210, Ericsson T18s, Panasonic GD92, Ericsson R320s, Nokia 6210, Ericsson T65i, SE T300i, SE K700i, Siemens SX1, Nokia 7610, Siemens SX1 Music Edition, SE J210i, Sendo X, Qtek 8500, Nokia 6021, HTC Touch Cruise, HTC HD2, LG Optimus 4X HD, HTC One M7, HTC One M9, HTC 10, Xiaomi Mi8 Lite
Link to comment
Share on other sites

Το φλέγον ερώτημα είναι : Θα πάρουμε MIUI 11 ?

Εγώ πιστεύω οτι θα πάρουμε. Για ποιο λόγο να μην πάρουμε; Αλλά μέχρι εκεί. Έχω βγάλει την θήκη εδώ και καμιά ώρα και το δουλεύω στα χέρια μου. Είναι λες και έχω άλλο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Το φλέγον ερώτημα είναι : Θα πάρουμε MIUI 11 ?

 

Σίγουρα θα πάρουμε την 11 αλλά άλλη είναι η ερώτηση για μένα. Ήδη αναβάθμισε σε android P αλλά θα πάρει Q; Απ' ό,τι έχω παρατηρήσει κάθε μοντέλο της Σάομι παίρνει άπαξ τέτοια αναβάθμιση οπότε το RN7 έχει το πλεονέκτημα...

Link to comment
Share on other sites

H Q stable είναι ακόμα μακριά. Ίσως βάλουμε καμιά beta καρφωτή !

Η 11 με την pie θα έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να αλλάξει την οθόνη της συσκευής;

 

Όπως βλέπω δεν έχει βίδες στο πίσω καπάκι για να ξεκουμπωσει. Ξεκουμπωνει με θέρμανση.

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται λίγο περίπλοκη η αλλαγή οθόνης. Την βρήκα σε καλή τιμή αλλά δεν ξέρω αν θα το επιχειρήσω

 

Δώσε ένα εικοσάρικο σε αξιόπιστο μάστορα, βλέπεις από το βίντεο τι εργαλεία και προσοχή χρειάζεται. Κι εγώ ξέρω να ανοίγω τέτοιες συσκευές αλλά τέτοιο μπελά δεν θα τον τολμούσα ποτέ λόγω απειρίας χώρια που τα κινητά γίνονται ολοένα και δυσκολότερα στις επισκευές.

Link to comment
Share on other sites

Αφήνω αυτό εδώ γιατί η συσκευή μας έφυγε από την πρώτη σελίδα της κατηγορίας και να καταγγείλω πως είναι απαράδεκτο να μην έχει ζητήματα και προβλήματα. Πάντως με την τελευταία ενημέρωση εδώ και δυο βδομάδες βλέπω αρκετά καλύτερη διαχείριση στη μπαταρία οπότε όλα καλά, πρίμα και αέρα στα πανιά. Κανένα άλλο πρόβλημα; Τίποτα; Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ρε παιδιά το μόνο πρόβλημα που βλέπω καμιά φορά είναι όταν θέλω να ξεκλειδώσω την συσκευή με το δακτυλικό αποτύπωμα η συσκευή για να ανοίξει η οθόνη και να ξεκλειδώσει κάνει γύρω στα 3 δευτερόλεπτα. Λες και πέφτει σε βαθύ ύπνο. Όπως όταν έχω το Bluetooth στο αυτί πάλι αργεί να συνδεθεί όταν απαντάω στην εισερχόμενη κλήση. Κατά τα άλλα μια χαρά συσκευή. Γενικά νομίζω μόνο με την συνδεσιμότητα έχει κάποια θέματα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,εγώ αυτό που έχω παρατηρήσει στην συσκευή τον τελευταίο καιρό είναι ότι έχω πρόβλημα με την κάρτα sim..και όταν λέω πρόβλημα εννοώ ότι χάνει το σήμα πολύ συχνά πλεον και επίσης χαμηλό σήμα στα δεδομένα (παλιά επιανα 4g+ και τώρα έχω H+)

Υπάρχει κάποιο τρόπος να το κάνω hard reset αλλά να το στήσω γρήγορα ξανά?λόγο εφαρμογών κλπ..

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, υπάρχει τρόπος για Notch Notification Mod χωρις root?δλδ να βλεπω αριστερα πχ ειδοποιήσεις και να μην πρέπει να καταιβάσω κάτω το συρτάρι
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, υπάρχει τρόπος για Notch Notification Mod χωρις root?δλδ να βλεπω αριστερα πχ ειδοποιήσεις και να μην πρέπει να καταιβάσω κάτω το συρτάρι

Ναι σε μένα δουλεύει η συγκεκριμένη εφαρμογή χωρίς root, μου δείχνει τα εικονίδια κανονικά. Αρκεί να τις δώσεις τα δικαιώματα που ζητάει

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=zanini.andrea.notchtest

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε μένα δουλεύει η συγκεκριμένη εφαρμογή χωρίς root, μου δείχνει τα εικονίδια κανονικά. Αρκεί να τις δώσεις τα δικαιώματα που ζητάει

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=zanini.andrea.notchtest

 

Σε ευχαριστώ πολύ την χρησιμοποιώ τώρα 2 μέρες δείχνει οκ

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εντελώς ξαφνικά με 24% μπαταρία εκεί που με έπαιρνε κάποιος τηλέφωνο πηγα να απαντήσω και δεν λειτουργούσε το touch. Καμία απόκριση. Ξεκλειδώνε το κινητό και με πήγαινε κατευθείαν στις καρτέλες εφαρμογών που είναι ανοιχτές χωρίς να μπορώ να κάνω κάτι. Του έκανα επανεκκίνηση και επανήλθε. Πάλι καλά. Μάλλον λέω να του περάσω την developer. Λέτε αξίζει;
Link to comment
Share on other sites

εχουμε καμια εξελιξη στο θεμα της gcam? θελω να τη περασω στο κινητο της γυναικας μου, αλλα χωρις root..να υποθεσω δεν εχουν ξεκλειδωσει ακομα το api?
Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...