Jump to content

Xiaomi Mi 8 Lite


grillos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 438
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τι Tempered Glass μου προτείνεται απο ελλαδα

 

Δες της nillkin είναι λίγο τσιμπημενη τιμή σε σχέση με τα υπόλοιπα αλλά αξίζει

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Δες της nillkin είναι λίγο τσιμπημενη τιμή σε σχέση με τα υπόλοιπα αλλά αξίζει

 

+1 Αξίζει της Nillkin το full tempered glass .Το πήρα σήμερα και αν το προσέξεις κατά την τοποθέτηση είναι άριστο.Το θετικό είναι ότι έχει κόλλα σε όλη την επιφάνεια του,σε αντίθεση με άλλα που έχουν κόλλα μόνο περιμετρικά.Αρα δεν νομίζω να υπάρξει το rainbow effect.Το πακέτο είχε και προστατευτικό για τις πίσω κάμερες.Οχι tempered glass.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

+1 Αξίζει της Nillkin το full tempered glass .Το πήρα σήμερα και αν το προσέξεις κατά την τοποθέτηση είναι άριστο.Το θετικό είναι ότι έχει κόλλα σε όλη την επιφάνεια του,σε αντίθεση με άλλα που έχουν κόλλα μόνο περιμετρικά.Αρα δεν νομίζω να υπάρξει το rainbow effect.Το πακέτο είχε και προστατευτικό για τις πίσω κάμερες.Οχι tempered glass.

 

Πόσο συμφωνώ, έχω τώρα ένα noname full tempered glass που στο πάνω σημείο δεν έχει τρυπούλα για το led ειδοποίησης και έχω ξενερώσει. Παρήγγειλα από aliexpress της nillkin αυτό:

https://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-Mi-8-Lite-Tempered-Glass-Xiaomi-Mi-8-Lite-Glass-Nillkin-Amazing-H-Pro-0/32944296911.html? λογικά θα με καλύψει μια χαρά κι ας μην είναι full

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί σας παρακαλώ να μου πει κάποιος αν και πως μπορούμε να βγάλουμε τις εφαρμογές που υπάρχουν σε ένα φάκελο όλες μαζί και όχι μια μια?

Καθώς και το αντίθετο δηλαδή πως μπορούμε να βάλουμε κάποιες εφαρμογές μαζικά σε έναν υπάρχον φάκελο και όχι μια μια.

Επίσης αν μπορεί να γίνει η ταξινόμηση των εφαρμογών να είναι με αλφαβητική σειρά και όχι τυχαία ή με την σειρά εγκατάστασης ?

Πρώτη φορά με xiaomi και miui :ninja:

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΒΑΖΩ ΥΠΟΓΡΑΦΗ.... :X
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί σας παρακαλώ να μου πει κάποιος αν και πως μπορούμε να βγάλουμε τις εφαρμογές που υπάρχουν σε ένα φάκελο όλες μαζί και όχι μια μια?

Καθώς και το αντίθετο δηλαδή πως μπορούμε να βάλουμε κάποιες εφαρμογές μαζικά σε έναν υπάρχον φάκελο και όχι μια μια.

Επίσης αν μπορεί να γίνει η ταξινόμηση των εφαρμογών να είναι με αλφαβητική σειρά και όχι τυχαία ή με την σειρά εγκατάστασης ?

Πρώτη φορά με xiaomi και miui :ninja:

 

Για να επιλέξεις μαζικά εφαρμογές για μετακίνηση το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να πατήσεις σε κενό σημείο της αρχικής οθόνης και θα δεις ότι όλες οι εφαρμογές θα έχουν έναν κύκλο πάνω δεξιά και αυτές που είναι σε φακέλους.Επιλεγεις αυτές που θες και όταν επιλέξεις μια θα επιλεχθούν για μετακίνηση όλες.Επιπλεον από κάτω θα έχεις επιλογή σε ποια οθόνη να τις μετακινήσεις.

Για την αλφαβητική σειρά νομίζω ότι δε γίνεται.Μονο αν εγκαταστήσεις άλλο launcher από το playstore.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας, εχει δοκιμασει κανεις να περασει καποιο Custom Rom (Pixel OS ή Lineage OS πιο συγκρεκιμενα) στην συγκεκριμενη συσκευη να μας πει την εμπειρια του ?
Link to comment
Share on other sites

Είναι άμεσα διαθέσιμη η ενημέρωση Global Stable με Pie 10.2.2 με μέγεθος 1.7 gb :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Είναι άμεσα διαθέσιμη η ενημέρωση Global Stable με Pie 10.2.2 με μέγεθος 1.7 gb :w00t:

 

Την έκανες φίλε μου? Τι διαφορές είδες?

 

Είμαι στρατό μέσα βάρδια δεν έχω wifi και περιμένω μεθαύριο που θα βγω έξω να την κάνω

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Ελάχιστες διαφορές. Περιμένω να δω το battery optimization αν κάνει δουλειά.

Οι διαφορές μάλλον πιο πολύ εσωτερικά είναι αφού εμείς με τη miui δεν βλέπουμε τυχόν interface αλλαγές.

Αλλά όπως και να το κάνεις φαίνεται ότι δεν είμαστε ξεχασμένοι.

Τώρα να πάρουμε και το update για τη βραδυνή φωτογράφιση και είμαστε ok.

Link to comment
Share on other sites

Καλοδεχούμενη η αναβάθμιση σε pie.

Δεν υπάρχουν ορατές διαφορές βέβαια , λόγω miui 10. Αν υπάρξει κάτι διαφορετικό , θα φανεί με την επερχόμενη 11.

 

Αυτό που δεν έχω καταφέρει να το δώ να δουλεύει , είναι η νυχτερινή λειτουργία που έχει σαν επιλογή στις ρυθμίσεις>επιλογές προγραμματιστή>νυχτερινή λειτουργία (επιλογές ανάλογα με την ώρα της ημέρας, πάντοτε στο on ή πάντοτε στο off).

Το δοκίμασα και με το προεπιλεγμένο θέμα, αλλά καμία αλλαγή. Το θέμα παραμένει στο γνωστό άσπρο , παντού. :what:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ενώ μου εμφάνισε διαθέσιμη ενημέρωση σε pie, ενώ ήμουν εκτός σπιτιού με δεδομένα, μόλις γύρισα σπίτι και συνδέθηκα με WiFi δε μου την εμφανίζει. WTF?
Link to comment
Share on other sites

Καλοδεχούμενη η αναβάθμιση σε pie.

Δεν υπάρχουν ορατές διαφορές βέβαια , λόγω miui 10. Αν υπάρξει κάτι διαφορετικό , θα φανεί με την επερχόμενη 11.

 

Αυτό που δεν έχω καταφέρει να το δώ να δουλεύει , είναι η νυχτερινή λειτουργία που έχει σαν επιλογή στις ρυθμίσεις>επιλογές προγραμματιστή>νυχτερινή λειτουργία (επιλογές ανάλογα με την ώρα της ημέρας, πάντοτε στο on ή πάντοτε στο off).

Το δοκίμασα και με το προεπιλεγμένο θέμα, αλλά καμία αλλαγή. Το θέμα παραμένει στο γνωστό άσπρο , παντού. :what:

 

Ναι δεν δουλεύει το night mode. Δοκίμασα να βάλω και σκοτεινή ταπετσαρία αλλά τίποτα. Ίσως διορθωθεί στο μέλλον.

Επίσης δεν βρίσκω τις χειρονομίες του αναγνώστη αποτυπωμάτων που υποτίθεται ανοίγει τις ειδοποιήσεις με swipe down.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ενώ μου εμφάνισε διαθέσιμη ενημέρωση σε pie, ενώ ήμουν εκτός σπιτιού με δεδομένα, μόλις γύρισα σπίτι και συνδέθηκα με WiFi δε μου την εμφανίζει. WTF?

 

Κι εγώ μια απ'τα ίδια φίλε μου δεν μου την βγάζει σήμερα το πρωί να την κάνω. Μήπως έγινε κάτι και έκαναν ανάκληση την ενημέρωση;

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ενώ μου εμφάνισε διαθέσιμη ενημέρωση σε pie, ενώ ήμουν εκτός σπιτιού με δεδομένα, μόλις γύρισα σπίτι και συνδέθηκα με WiFi δε μου την εμφανίζει. WTF?

 

Απ'ότι διάβασα , πρέπει να την απέσυραν, καλά-καλά ακόμα δεν βγήκε.

 

Άντε τυχερέ,θα πάρεις την "διορθωμένη" , μόλις βγεί. :D

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι διάβασα , πρέπει να την απέσυραν, καλά-καλά ακόμα δεν βγήκε.

 

Άντε τυχερέ,θα πάρεις την "διορθωμένη" , μόλις βγεί. :D

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειναι 10.2.2 αλλα ειναι σε Pie mJFH1Os

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμενα ειναι 10.2.2 αλλα ειναι σε Pie

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι 10.2.2;

Εμένα λέει 10.2.2.0 και είναι oreo.

 

Δεν υπάρχει σαν ΟΤΑ γιατί την έχουν αποσύρει.

 

Όποιος θέλει μπορεί να την κατεβάσει από εδώ , για να τη δοκιμάσει http://miblog.co/mi8-lite-global-android9-pie/

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση σας.

Μόλις έκανα έλεγχο και είναι διαθέσιμη η 10.2.2.0 με λεπτομέρειες ενημέρωσης Android 9.0 update.Την κατεβάζω.

@compass

Ναι, έχει.Μονο λευκό όμως.Στο πάνω μέρος,στο κέντρο της οθόνης.Πανω από το ακουστικό.

Edited by vortex78

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Μια ερώτηση! Επειδή σκέφτομαι πολύ σοβαρά να πάρω το mi 8 lite (είμαι κάτοχος μαξ2).. Με προβληματίζει η μπαταρία... Γενικά είστε ευχαριστημένοι; και κάτι ακόμα τα χρώματα οθόνης είναι λίγο θολά; το είδα από κοντά και με ξένισε λίγο. Αν και σαν συσκευή είναι πάρα πολύ όμορφη. Το βρίσκω από banggood περίπου 210 ευρώ έκδοση 6/128 και είμαι οριακά να το τσιμπήσω... Είμαι σε αυτό, το rdm note 7 ή να περάσω σε poco.. (αν και δεν με ενθουσιάζει το πλαστικό)... Edited by tnnik
Mi 10 lite
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Μια ερώτηση! Επειδή σκέφτομαι πολύ σοβαρά να πάρω το mi 8 lite (είμαι κάτοχος μαξ2).. Με προβληματίζει η μπαταρία... Γενικά είστε ευχαριστημένοι; και κάτι ακόμα τα χρώματα οθόνης είναι λίγο θολά; το είδα από κοντά και με ξένισε λίγο. Αν και σαν συσκευή είναι πάρα πολύ όμορφη. Το βρίσκω από banggood περίπου 210 ευρώ έκδοση 6/128 και είμαι οριακά να το τσιμπήσω... Είμαι σε αυτό, το rdm note 7 ή να περάσω σε poco.. (αν και δεν με ενθουσιάζει το πλαστικό)...

 

Η μπαταρία με μέτρια προς βαριά χρήση θα σου βγάζει τη μέρα. Άν παίζεις παιχνίδια, όμως, δε θα σε καλύψει όμως για μία μέρα. Το poco έχει πολύ καλύτερο επεξεργαστή και μεγαλύτερη μπαταρία. Άν σε ενδιαφέρει κυρίως η εμφάνιση, πάς στο mi8 lite αν οι καλύτερες επιδόσεις και η μπαταρία στο poco. Το redmi note 7 δεν το βάζω στην εξίσωση γιατί καλύτερα αν θες να περιμένεις και να πας στο redmi note 7 pro, που είναι καλύτερο και από το mi8 lite

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση σας.

Μόλις έκανα έλεγχο και είναι διαθέσιμη η 10.2.2.0 με λεπτομέρειες ενημέρωσης Android 9.0 update.Την κατεβάζω.

@compass

Ναι, έχει.Μονο λευκό όμως.Στο πάνω μέρος,στο κέντρο της οθόνης.Πανω από το ακουστικό.

 

Την έκανα την ενημέρωση. Τίποτα, εμφανές τουλάχιστον, δεν άλλαξε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...