Jump to content

Huawei Mate 20 X


Xzibit
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://consumer.huawei.com/en/phones/mate20-x/specs/

http://https://consumer.huawei.com/en/phones/mate20-x/specs/

Στην Γερμανία εμφανίστηκε στο Saturn και στο Media Markt στην τιμη τον 899 ευρώ. Καταπληκτικό κινητό με ιδια καμερα και επεξεργαστή με το Pro χωρίς ομως το μεγάλο notch και επιπλέον με τεράστια μπαταρία και οθόνη 7,2. Τι λέτε?

Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

Και με καταπληκτικά ηχεία να προσθέσω! Επειδή δεν θα έρθει στην Ελλάδα όπως φαίνεται, αν το πάρουμε από Ευρώπη Amazon , Skroutz κλπ θα πρέπει να προσέξουμε κάτι; Όσον αφορά την εγγύηση και τις αναβαθμίσεις εννοώ. Θα υπάρχει ευρωπαϊκό μοντέλο και κινέζικο ή θα είναι ένα μόνο GLOBAL;
Link to comment
Share on other sites

ψήνομαι τρελά για για αυτό το κινητό , θα είναι τέλειο για αναβάθμιση από το mate 9 (που είναι μέχρι και τώρα άψογο, μετά από 2 χρονιά σχεδόν ,σε καθημερινή βαριά χρήση :rolleyes:).

 

μεγάλο λάθος, για έμενα που δεν το φέρνουνε προς το παρόν ευρωπη ιδίως και μετά το προβληματικό #greengate mate 20 pro , χάνουνε πωλήσεις προς το note 9 όπου το mate x το ανταγωνιζεται στα ίσια ίσως και καλύτερα από το mate pro. θα ήτανε έξυπνη κίνηση της εταιρείας, έτσι όπως τα έκανε, να δώσει εναλλακτική στους πελάτες και να τούς μαντρώσει με αυτό το μοντέλο πάρα να πάνε "σε άλλες πολιτείες"

όσον άφορα τα μοντέλα του mate 20x έχουμε :

1.EVR-L29 . ασιατική(Μαλαισία,Χονγκ γκονγκ, Ταϊλάνδη κ.λ.π) "GLOBAL" version με προεγκατεστημενο το goolge store κ.λ.π , SOS ,αυτό βγαίνει μόνο σε 6GB+128GB και ένα μόνο χρώμα

2.EVR-AL00. H KINEZIKH έκδοση με 6GB+128 και 8GB+256GB

περισσότερες πληροφορίες εδώ. https://forum.xda-developers.com/mate-20-x

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο θεμα ανοιξες...Μια φαγουρα την εχω για αγορα του 20x που για μενα προσωπικα αυτη η συσκευη ειναι "διαφορετικη" απο ολα τα huawei...Το γλυκοκοιταζω:p:D

EDIT:

Μαζεψτε πληροφοριες βρε παιδια τι θα κανουμε σε περιπτωση που χρειαστουμε σερβις...Που θα παμε(αχρειαστο να ειναι) .

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στη τσεπη του τζιν χωραει 'η με τη καμια;

Αμα εχεις κανα τζιν φαρδι ανοιχτη γραμμη κατι γινεται:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εχω το mi max 3.

Και απο οτι βλεπω οι διαστασεις ειναι πανομοιοτυπες.

Φυσικα σε bezels και specs τιμη δεν υπαρχει συγκριση.

https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8963&idPhone2=9369

Link to comment
Share on other sites

Εχω το mi max 3.

Και απο οτι βλεπω οι διαστασεις ειναι πανομοιοτυπες.

Φυσικα σε bezels και specs τιμη δεν υπαρχει συγκριση.

https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8963&idPhone2=9369

 

Ναι μεγαλη διαφορα τιμης αλλα τα specs το 20x ειναι πολυ καλυτερα .Μονο αρνητικο το ραδιο . Αλλα και το mi max 3 πολυ καλο.

Link to comment
Share on other sites

ψήνομαι τρελά για για αυτό το κινητό , θα είναι τέλειο για αναβάθμιση από το mate 9 (που είναι μέχρι και τώρα άψογο, μετά από 2 χρονιά σχεδόν ,σε καθημερινή βαριά χρήση :rolleyes:).

 

μεγάλο λάθος, για έμενα που δεν το φέρνουνε προς το παρόν ευρωπη ιδίως και μετά το προβληματικό #greengate mate 20 pro , χάνουνε πωλήσεις προς το note 9 όπου το mate x το ανταγωνιζεται στα ίσια ίσως και καλύτερα από το mate pro. θα ήτανε έξυπνη κίνηση της εταιρείας, έτσι όπως τα έκανε, να δώσει εναλλακτική στους πελάτες και να τούς μαντρώσει με αυτό το μοντέλο πάρα να πάνε "σε άλλες πολιτείες"

όσον άφορα τα μοντέλα του mate 20x έχουμε :

1.EVR-L29 . ασιατική(Μαλαισία,Χονγκ γκονγκ, Ταϊλάνδη κ.λ.π) "GLOBAL" version με προεγκατεστημενο το goolge store κ.λ.π , SOS ,αυτό βγαίνει μόνο σε 6GB+128GB και ένα μόνο χρώμα

2.EVR-AL00. H KINEZIKH έκδοση με 6GB+128 και 8GB+256GB

περισσότερες πληροφορίες εδώ. https://forum.xda-developers.com/mate-20-x

 

Δηλαδή η global έκδοση είναι η ασιατική; Και αφού δεν υπάρχει ευρωπαϊκό μοντέλο πώς το πουλάνε στη Γερμανία σε καταστήματα αλυσίδες μεγάλα; Θέλω να πω για να το φέρουν τέτοια καταστήματα λογικά έχει έρθει και Ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή η global έκδοση είναι η ασιατική;

μάλλον , προς το παρόν

 

Και αφού δεν υπάρχει ευρωπαϊκό μοντέλο πώς το πουλάνε στη Γερμανία σε καταστήματα αλυσίδες μεγάλα; Θέλω να πω για να το φέρουν τέτοια καταστήματα λογικά έχει έρθει και Ευρώπη.

αυτό το ερώτημα είναι και δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

πιστεύω μετά τις γιορτές θα έχει και άλλα από ευρωπη και γιατί όχι και από Ελλάδα , και οι τιμές να έχουνε πέσει, λίγη υπομονή θέλει :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

πιστεύω μετά τις γιορτές θα έχει και άλλα από ευρωπη και γιατί όχι και από Ελλάδα , και οι τιμές να έχουνε πέσει, λίγη υπομονή θέλει :rolleyes:

 

Το θέμα είναι να είναι και Ευρωπαϊκά, να μη μπλέκουμε με τα updates και το service.

Link to comment
Share on other sites

Service δεν θα έχεις έτσι και αλλιος αν δεν το φέρουν στην Ελλάδα, εκτός και αν το πάρεις από το Amazon με ενα χρόνο εγγύηση του Amazon
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους τους φιλους .....προτεινετε κανενα αξιοπιστο site να το τιμησουμε ?? ειναι ερωτας....εχω το note 10 και λεω να παω σε αυτο...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους τους φιλους .....προτεινετε κανενα αξιοπιστο site να το τιμησουμε ?? ειναι ερωτας....εχω το note 10 και λεω να παω σε αυτο...
Note 10;

Είσαι πολύ μπροστά :-))))

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Αν αγορασω το κινητο απο Wonda Mobile εγγυηση θα εχω;

Το συγκεκριμενο ειναι συμβατο με Ελλαδα;

Αυτα εχουν προβλημα με πρασινη οθονη;

 

Μια απορια. Αν αγορασω ενα τηλ απο Ελλαδα και μετα μετακομισω σε καποια χωρα του εξωτερικου, εγγυηση δεν ειναι συνεχιζει κανονικα;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν αγορασω το κινητο απο Wonda Mobile εγγυηση θα εχω;

Μόνο από το κατάστημα αγοράς μιας και συσκευές εκτός Ευρώπης δεν καλύπτονται από το ελληνικό - ευρωπαϊκό service.

Το συγκεκριμενο ειναι συμβατο με Ελλαδα;

Είναι ναι.

Αυτα εχουν προβλημα με πρασινη οθονη;

Όχι γιατί αυτά φοράνε οθόνες Samsung και όχι LG.

Αν αγορασω ενα τηλ απο Ελλαδα και μετα μετακομισω σε καποια χωρα του εξωτερικου, εγγυηση δεν ειναι συνεχιζει κανονικα;

Αν το αγοράσεις από Ελλάδα θα ισχύει η εγγύηση σε όλη την Ευρώπη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν αγορασω το κινητο απο Wonda Mobile εγγυηση θα εχω;

 

Μόνο από το κατάστημα αγοράς μιας και συσκευές εκτός Ευρώπης δεν καλύπτονται από το ελληνικό - ευρωπαϊκό service.

 

Δηλαδη εαν το αγορασω απο καποιο ευρωπαικο καταστημα θα ισχυει κανονικα διετης εγγυηση και στην Ελλαδα; Εχετε καποιο αξιοπιστο να προτεινετε;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δηλαδη εαν το αγορασω απο καποιο ευρωπαικο καταστημα θα ισχυει κανονικα διετης εγγυηση και στην Ελλαδα; Εχετε καποιο αξιοπιστο να προτεινετε;

 

Αν η συσκευή εισαχθεί επίσημα Ευρώπη και δεν μιλάμε για συσκευές παραεισαγωγής από Ασία, τότε ναι θα έχεις κανονικά εγγύηση, αλλιώς θα αρκεστείς σε ότι εγγύηση σου δώσει το κατάστημα αγοράς με ότι αυτό συνεπάγεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...