Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eίχα πετύχει τη προσφορά από banggood κάτω από 400Ε το 8T όπως λες αλλά δεν το τόλμησα γιατί φοβάμαι επιπλέον δασμούς/τελωνείο παρά τα όσα λένε οι Κινέζοι για Bangood Express & EU Priority Mail. Τώρα είναι στα 450 κάπου.

Δεν ξέρω, μου έχει γυαλίσει λίγο το p40 pro λόγω κάμερας και οπτικού ζουμ αλλά δεν νομίζω να υπερέχει πουθενά αλλού.

Τα realme όχι, ε?

Κοίτα εγώ σύμφωνα με τις δικές σου ανάγκες θα έπαιρνα το mi 10t pro αλλά δε θες xiaomi. Για κάμερα πας στο Huawei. Για επεξεργαστή στο realme και για λογισμικό στο one plus.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

...... 24660f3335dad6845716dc92e27e0d5d.jpg48649efa2cecd443dd591a752d42b7ca.jpg

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο βαριά σαν συσκευές τα xiaomi νομίζω(λόγω μεγάλης μπαταρίας λογικά) και δεν τρελαίνομαι για το λογισμικό τους, δεν έχω θέμα δηλαδή με τη μάρκα αυτή καθαυτή, ούτε fanboy κάποιας είμαι γιατί δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα.

Το κινητό το θέλω κυρίως για browsing, whatsapp, φώτο.

Η φώτο που έβαλες με τα κουπόνια ισχύουν στο banggood δηλαδή? Το 9άρι το oneplus έχω διαβάσει ότι έχει θέματα αυτονομίας ο επεξεργαστής του, αν είναι καλύτερο από το 8τ σε αυτά που θέλω μπορώ να κάνω την υπέρβαση.

 

edit: Μπήκα λίγο και στο νήμα του 8t και του 9 εδώ στο φόρουμ και βλέπω προβλήματα θερμοκρασίας του κινητού και κακή κάμερα..

Edited by ZAMPON7
Link to comment
Share on other sites

Απλά με Realme & Oneplus θα πρέπει να συμβιβαστώ με μια μέτρια , από ότι καταλαβαίνω, κάμερα.

Επίσης επειδή δεν έχω κάνει τέτοια αγορά από Banggood, με εγγύηση τι παίζει; Βγάζεις άκρη αν πάθει κάτι η συσκευή; Εκτός κ αν μπορείς να δημιουργήσεις ticket στο σάιτ της Oneplus

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κ σε θέμα ήχου 8T κ GT είναι στα ίδια;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα σε τρία μοντέλα..poco x3 pro...redmi note 10s....redmi note 10 pro...σίγουρα με ενδιαφέρει η μπαταρία...η κάμερα (γτ μου αρέσει να βγάζω φωτογραφίες)με gaming δεν ασχολούμαι...επίσης social(fb.. Instagram)μπαίνω συχνά..στο μυαλό μου είναι ένα ποσό γύρω στα 200 ευρώ(ίσως και λίγο παραπάνω)τι μου προτείνετε από αυτά και γτ... ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα σε τρία μοντέλα..poco x3 pro...redmi note 10s....redmi note 10 pro...σίγουρα με ενδιαφέρει η μπαταρία...η κάμερα (γτ μου αρέσει να βγάζω φωτογραφίες)με gaming δεν ασχολούμαι...επίσης social(fb.. Instagram)μπαίνω συχνά..στο μυαλό μου είναι ένα ποσό γύρω στα 200 ευρώ(ίσως και λίγο παραπάνω)τι μου προτείνετε από αυτά και γτ... ευχαριστώ

 

Εφόσον σου αρέσει η φωτογραφία θα σου πρότεινα το redmi note 10 pro. Έχει καλύτερη κάμερα από το poco x3 pro και είναι και πιο όμορφο, κατ εμέ

Link to comment
Share on other sites

Υπέρ του redmi note 10 pro, έχεις κάμερα δυνατή, AMOLED στα 120hz και πιο σύγχρονο design! Θα ήθελα άλλον επεξεργαστή, αλλά για έναν μεσο χρήστη είναι μια χαρά σε επιδόσεις.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Υπαρχει κανενα αξιοπιστο κινητο μεχρι 300 ευρω που να υποστηριζει ασυρματη φορτιση;

Η χρηση θα ειναι η βασικη. Λιγες κλησεις, λιγο σερφαρισμα, καθολου παιχνίδια

 

Αν όχι σε αυτο το μπατζετ ποιο ειναι το πιο value for money κινητο με ασυρματη φορτιση; Αγορα απο Ελλάδα

 

Ευχαριστω

Edited by johntas
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν υπάρχει κάτι με ασύρματη φόρτιση σε αυτή τη τιμή. Αν ανέβεις στα 400, αρχίζουν να εμφανίζονται επιλογές.

 

Αν επιτρέπεται, γιατί σου είναι τόσο σημαντική η ασύρματη φόρτιση; Χωρίς αυτή παίρνεις πολύ αξιόλογα κινητά με 300€.

Link to comment
Share on other sites

Πηρε ενας φιλος αυτοκινητο που παρέχει αυτοματη φορτιση και θελει το δευτερο του κινητο να εχει αυτη τη δυνατητοτα. Μπορεις να μου προτεινεις καποιο κινητο εστω και στα 400+ που ειπες;
Link to comment
Share on other sites

Έπεσα λίγο έξω στη τιμή :p Από 450€ ξεκινάνε τα iPhone SE 2020, Samsung Galaxy S20 FE.

 

Αν ενδιαφέρεται για μεταχειρισμένα, υπάρχουν πολλές αξιόλογες επιλογές που κυμαίνονται γύρω στα 400€, όπως Galaxy S20, iPhone XR, ή πιο χαμηλά όπως Xiaomi Mi 9.

 

Επίσης υπάρχουν επιλογές για αυτοκόλλητα που χρησιμοποιούνται σε κινητά χωρίς ασύρματη φόρτιση (συνδέονται με τη θύρα του κινητού), χωρίς να έχω ομως να προτείνω κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα! σε φιλαρακι μου καλο απεβιωσε η συσκευη του ενα samsung a50, μου ειπε να τον βοηθησω για την νεα του συσκευη αλλα επειδη δεν το εχω πολυ στην κατηγορια που ζηταει,,θα ηθελα την βοηθεια σας!

 

χρηματα μαξ 350 ,ποια θεωρειτε την καλυτερη επιλογη σε αυτα τα χρηματα!?

 

να μην αναφερω απαιτησεις γιατι πανω κατω ολοι τα ιδια θελουμε,,καλυ μπαταρια καμερα οθονη! επιδοσεις δεν νομιζω να θελει και πολλα γιατι δεν παιζει παιχνδια!

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.θα πρότεινα τον αντικαταστάτη του το a52.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, το είδαμε ναι και είναι στα υποψήφια αλλά μου είπε μήπως μέρα από χρόνια στην Samsung να αλλαζε! ;) redmi note 10 pro κοιτούσαμε, αλλά βλεπω πολλά προβλήματα να έχουν βγει! Τον είπα να ανέβει μπάτζετ γιαβ mi10t pro αλλά δεν το βλέπω να ανεβάζει!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, το είδαμε ναι και είναι στα υποψήφια αλλά μου είπε μήπως μέρα από χρόνια στην Samsung να αλλαζε! ;) redmi note 10 pro κοιτούσαμε, αλλά βλεπω πολλά προβλήματα να έχουν βγει! Τον είπα να ανέβει μπάτζετ γιαβ mi10t pro αλλά δεν το βλέπω να ανεβάζει!
Mi 10t στα 280 από σκρουτζ. Λίγο πιο φθηνό στο best price

Το έχω 3 μήνες κι είναι αψεγάδιαστο

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια φιλη μου εχει επιδότηση μεσα απο την δουλεια της για κινητο μεχρι τα 700!

σε αυτα τα λεφτα ποιο θεωρειται οτι ειναι το καλυτερο ! με ρωταει αλλα εχω καιρο που παράτησα τις ναυαρχίδες :lol:

θα περιμενω τις αποψεις σας για να τις μεταφερω :)

Link to comment
Share on other sites

το αστείο ειναι οτι στα 700 ευρω πλέον δεν ειναι ναυαρχίδες έχουν ανέβει αρκετά.......

πάντα μηλαμε απο επίσημα καταστημάτα οπου μπορει να παρει επιδότηση κάνα s20 να παρει το απλο

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε ο καιρος για κινητο για τον γιο , κατι που δεν τον ενδιεφερε μεχρι τωρα καθως σιχαινεται τα σοσιαλ μηδια , για ολα μεχρι τωρα τον καλυπτει το laptop . Tον ενδιαφερει η φωτογραφια πολυ και θα θελαμε να βγαζει κατα το δυνατον καλες φωτο αν δεν εχει μαζι του την canon του. Δεν θα κοιτουσαμε καθολου το 5g μια και στην περιοχη μας δεν εχουμε ουτε 4g και θα προτιμουσα οθονη amoled αλλά απο του χρονου θα ειναι εξωτερικο και δεν θα ξαναπατησει ελλαδα οποτε μαλλον θα του ειναι χρησιμο το 5g. Αmoled και 5g μαζι ξεπερναμε το μπατζετ καθως δεν θα ηθελα να ξεπερασει την οροφη των 250 γιουρο.

 

Αποκλειονται xiaomi καθως και λογω miui .

 

Επισης οχι απο εξωτερικο καθως θα το παρουμε χωρις φπα οποτε δεν κοιταμε ευκαιρειες απο banggood .

 

Eχει βρει κοιταει τα εξης Motorola Moto G 5G https://www.e-shop.gr/kinito-motorola-moto-g-5g-128gb-6gb-volcanic-grey-p-TEL.093116

 

Yπαρχουν και τα Motorola Moto G 5G plus στα 4 και 64 and 6 και 128 φαινεται καλυτερο αλλά στα 6και 128 μνημη ειναι ακριβο .

 

μετα παμε στην Realme 7 5G και Realme 8 5G οπου το 8 ειναι νεοτερο αλλά το 7 εχει 120 Hz kai νομιζω ειναι αρκετα ταχυτερο στην φορτιση , ενω νομιζω οτι δεχεται και ασυρματη φορτιση .

 

https://www.e-shop.gr/kinito-realme-8-128gb-6gb-5g-dual-sim-supersonic-black-p-TEL.093381

 

https://www.germanos.gr/product/telephony/mobile/smartphones-all/realme-7-dual-5g-128gb-smartphone/?productId=20401568&fname=&fvalue=

 

Στο GSMARENA στο compare video kai photo to 8 fainetai πολυ καλο στις φωτογραφιες και απαραδεκτο στο βιντεο https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=10590&idPhone2=10846&idPhone3=10307#

 

ΒΕβαια δεν μου φευγει απο το μυαλο κι αυτο

 

https://www.skroutz.gr/s/28131906/Realme-8-Pro-128GB-Infinite-Black.html#description

 

Οποιος φιλος εχει γνωσεις και δεν βαριεται τωρα με τον καυσωνα ας μου πει την γνωμη του .

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μία ματιά στο TCL 10 5G από τη wind στα 229€ και στο TCL 20 5G στα 199€ στο Γερμανό.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Πάντως επειδή κοιτάζω κι εγώ συσκευή για τον αδερφό μου (κάτι φθηνό) βρήκα το moto g 5g 6/128 γύρω στα 165 στο best price

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to 📱 Αγορά κινητού μαξ 750-800€
  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...