Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα στην παρέα, μετά από αρκετή ταλάντευση μεταξύ των δύο, κατέληξα στο να προπαραγγείλω το iphone 12 pro max 512.

Νεώτερα όταν με το ακλό το παραλάβω.

Θα ’θελα να ’μουνα παιδί…
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

 

Θέλω να πάρω κινητό στην αδερφή μου. Αυτή τη στιγμή έχει το LG G6. Υπάρχουν δύο βασικά χαρακτηριστικά που ψάχνω.

1) Καλή κάμερα, γιατί της αρέσουν οι φωτογραφίες (βλέποντας τις φωτογραφίες που βγάζει το Redmi 9T Pro που έχω, η ποιότητά τους την καλύπτει)

2) Να έχει ραδιόφωνο.

 

Υπολογίζω να της αγοράσω κινητό στη Black Friday, γύρω στα 350€.

 

Ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας φίλοι μου.... Ελπίζω στη βοήθειά σας για να μου δώσετε καμία ιδέα - άποψη επιπλέον.... Λοιπόν.... Θα ήθελα ένα κινητό που να έχει τα έξεις χαρακτηριστικά αδιαπραγματευτα γιατί πάει για δώρο... Κυρτή οθόνη (όπως p30 pro πχ), διακαρτο, καλή φωτογραφικη.... Από Ελλάδα αγορά. Μεχρι 650 περίπου. Έχω σκεφτεί p30 pro (όχι το p40 για να μην έχω θέμα με google services) oneplus 8 και xiaomi m10.

Υπάρχει κανένα άλλο? Η άποψη σας για αυτά?

 

Στάλθηκε από το Honor View20 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα σου έλεγα να ρίξεις μια ματιά και σε ένα outsider.τo tcl 10 pro.
Σε ευχαριστώ πολύ για την πρόταση αλλά μου το απέρριψε κατευθείαν το άτομο που θα το έκανα δώρο :p

 

 

Στάλθηκε από το Honor View20 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας φίλοι μου.... Ελπίζω στη βοήθειά σας για να μου δώσετε καμία ιδέα - άποψη επιπλέον.... Λοιπόν.... Θα ήθελα ένα κινητό που να έχει τα έξεις χαρακτηριστικά αδιαπραγματευτα γιατί πάει για δώρο... Κυρτή οθόνη (όπως p30 pro πχ), διακαρτο, καλή φωτογραφικη.... Από Ελλάδα αγορά. Μεχρι 650 περίπου. Έχω σκεφτεί p30 pro (όχι το p40 για να μην έχω θέμα με google services) oneplus 8 και xiaomi m10.

Υπάρχει κανένα άλλο? Η άποψη σας για αυτά?

 

Στάλθηκε από το Honor View20 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Samsung S 20+ από Skroutz/Best Price...

Link to comment
Share on other sites

1ον το oneplus 8t δεν εχει κυρτη οθονη και 2ον που το ειδες σε προσφορα ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μεταξυ Oneplus 8 και Mi 10 , θα προτιμουσα το oneplus λογω oxygen os.Αλλα το mi 10 σε σκρουτζομαγαζα βρισκεται πλεον κοντα στα 530 ευρω και γινεται δελεαστικη επιλογη για αυτα που προσφερει.Ζυγιζεις και διαλεγεις :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλοι μ,

ανοιγω αυτο το θεμα και θελω να με βοθησετε οσο γνωριζετε. Μιας και πλησιαζει η Black Friday σκεφτομαι να αγορασω νεο κινητο. Προερχομαι απο iphone 7 αυτη τη στιγμη και σκεφτομαι να παρω η το xiaomi mi 10 lite ή το samsung m31 ή το Realme 7 pro. Τα οικονομικα που μορω να διαθεσω μεχρι στιγμης ειναι εως 300 ευρω. Αρχικη μου σκεψη ηταν να παραμεινω στην γραμμη της Apple και να παρω το SE 2020 ομως με προβληματιζει η μικρη μπαταρια. Επομενως, τα κριτηρια με τα οποια θελω να αγορασω νεο κινητο ειναι τα εξης:

 

  1. Μεγεθος Οθονης
    Μπαταρια
    Καμερα

Αυτα τα 3 στανταρακια....

 

Και διαβαζοντας πολλες κριτικες κι αποψεις εχω μπερδευτει και δεν ξερω ποιο ειναι καλυτερο το xiaomi η το samsung ή realme? Επδ εχω iphone 7 σιγουρα απο θεμα μεγεθους θα με ξενισει πολυ το μεγεθος οποιου κινητου γιατι πλεον μονο μεγαλα βγαινουν.

Με νοιαζει πολυ η μπαταρια να αντεχει να μην χρειαζεται συνεχεια φορτισεις και σιγουρα η καμερα γιατι βγαζω φωτογραφιες συνεχεια.

Edited by Chriiskrm
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Είμαι σχετικά προβληματισμένος για την αλλαγή ή όχι του τηλεφώνου μου.

Αυτή τη στιγμή έχω το 7pro και το 6Τ της OnePlus και αν αγοράσω καινούριο θα έχω ως δεύτερο το 7pro και το 6Τ θα το κρατήσω, ίσως το δώσω στην ανιψιά μου.

θα πήγαινα στο 8pro αλλά από τη μία δε θέλω να αγοράσω από Κίνα και από την άλλη, επειδή θέλω με τα 256gb πηγαίνει από τη σελίδα της OnePlus στο χιλιάρικο. Οπότε ψάχνω κάποιο κινητό μέχρι 700€ το πολύ με πλούσιο support από xda και με αρκετά καλή κάμερα (καλύτερη από του 7pro).

Για Pixel δεν το πολυσυζητώ γιατί και θέμα με την εγγύηση υπάρχει και με μικρότερο αποθηκευτικό χώρο είναι.

Μήπως κάτι σε xiaomi;

Σε Samsung θα μου άρεσε πολύ αλλά knox και root δεν τα πάνε καλά;

Τι λέτε;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ.... Η κυρτή οθόνη τελικά είναι αρκετά δεσμευτική

 

Στάλθηκε από το Honor View20 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ειμαι σε διλημμα μεταξυ των δυο τηλεφωνων.

Eχουν ακριβως την ιδια τιμη για αγορα αυτη την εβδομαδα.

Το P30 Pro εχει πλεονεκτημα σε camera, οθονη AMOLED, λειτουργικο, μεγεθος και βαρος, ενω το Mi 10T Pro σε επεξεργαστη, μπαταρια και ειναι νεοτερη συσκευη.

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε ενδιαφέρει η Amoled οθόνη (η συγκεκριμένη του Xiaomiαν και lcd είναι σε άλλο επίπεδο κάνει την εμπειρία απόλαυση με τα 144hz της),η μη δυνατότητα ασύρματης φόρτισης και το μεγαλύτερο μέγεθος και βάρος τότε ασυζητητί το Mi 10T Pro . Οι κάμερες του συγκεκριμένου Xiaomi είναι πάρα πολύ καλές

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σε σχεση με το απλο Mi 10T αξιζει η διαφορα των 100 ευρω για την camera, εφοσον δεν με ενδιαφερει η μεγαλυτερη χωρητικοτητα των 256GB?

Yπαρχει καποια αλλη αξιολογη επιλογη σε τιμη 400-500 ευρω για αγορα αμεση απο Ελλαδα?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε το απλό επέλεξα με την προσφορά που τρέχει είναι εξαιρετική πρόταση για τα θέλω μου... έχω την εντύπωση πως δεν έχει ois ο φακός του απλού μοντέλου και φυσικά είναι 128. Κατά τα άλλα είναι ολόιδια πλην επίσης ότι η πίσω πλάτη στο απλό δεν είναι γυαλιστερή κάτι που εμένα προσωπικά μου αρέσει επίσης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Θελω για τη μητέρα μου ταμπλετ με μεγάλη οθόνη. Απο 9 ίντσες και πανω.

Μονο για σερφάρισμα και βίντεο.

Δεν χρειάζεται να παιρνει sim.

Καλη οθόνη με καλο φωτισμό να μην κολλάει και να αντέξει στο χρόνο.

Μέχρι 150 ευρω τι προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται για κοπέλα, έμφαση στη κάμερα, στην οθόνη και social media.

Στα 300 βλέπω σαν τίμια επιλογή το realme Pro 7. Amoled οθόνη, καλούτσικη κάμερα, 8gb ram για τα social media όλα On και μπόλικη μπαταρία.

Έχουμε κάποια άλλη εναλλακτική να της προτείνω ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to 📱 Αγορά κινητού μαξ 750-800€
  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...