Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί όχι το 8 pro;

Ειναι εξαιρετικό σε όλα.

 

Γιατί:

1) Είναι μοντέλο 2019.

2) Έχει mediatek.

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν μπορείς να ζήσεις με εφαρμογή ιντερνετικου ραδιοφώνου ρίξε μια ματιά και στο tcl 10 l.

 

Ενδιαφέρον.

Link to comment
Share on other sites

Αν και κάπου διαβάζω ότι τα μοντέλα εκτός Ευρώπης μπορεί να έχουν και ράδιο.οποτε αν πάρεις παραεισαγωγης ίσως να είσαι τυχερός και να έχει.οτι και να πάρεις να το χαρείς.το πήρα δώρο στην ανήψια μου.δυνατο μηχάνημα.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Το έχω εγώ εδώ και 3 μέρες. Το κινητό είναι πολύ καλό αλλά γιατί να αλλάξεις αυτό που έχεις, καινούργιο είναι ακόμη..
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Το έχω εγώ εδώ και 3 μέρες. Το κινητό είναι πολύ καλό αλλά γιατί να αλλάξεις αυτό που έχεις, καινούργιο είναι ακόμη..
3 χρόνων φιλε μου

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 χρόνων φιλε μου

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πριν 2 χρόνια βγήκε....

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eιμαι κάτοχος του Mi Note 10,και θέλω να πάω στο S10+.Το μοναδικό μου πρόβλημα είναι η μπαταρία που ακούω αρνητικά σχόλια για το S10+. Κάνω βαριά χρήση,και λόγο δουλειας που χρησιμοποιώ αρκετά viber και WhatsApp,και πολλα τηλέφωνα,αλλά και γενικά κάνω full browing YouTube και social media.Το Mi Note 10 είναι σκυλί,στο S10+ με βαρια χρήση κουτσοβγαινει η μέρα??Η το μεσημέρι θες φόρτιση? Μιας και όλα η οθόνη και ο λεπτός και ομορφος σχεδιασμός με κάνουν να θέλω ξεκάθαρα το S10+,αξίζει να κάνω τη μετάβαση?
Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 χρόνια βγήκε....

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι σχεδόν 3 χρόνια απλά κάθε 2 χρόνια τα αλλάζω λόγω ότι τα βαριέμαι το πουλάω κ παίρνω άλλο.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 4+ χρόνια με το LG V10 μου η ανάγκη για αλλαγή συσκευής γίνεται όλο και πιο επιτακτική.

Δεν θέλω να δώσω μια περιουσία για κινητό, ούτε παίζω παιχνίδια για να έχω τρελές απαιτήσεις.

Βάσει λοιπόν των θέλω μου και του μπάτζετ έχω καταλήξει (μάλλον) μεταξύ αυτών των 2 κινητών.

- One Plus Nord 12GB/256GB https://www.gsmarena.com/oneplus_nord-10289.php

- LG Velvet 5G https://www.gsmarena.com/lg_velvet_5g-10209.php

 

To LG υπερτερεί σε :

- (λίγο) σε μέγεθος μπαταρίας (4300 vs 4115) και με ασύρματη φόρτιση

- σε μέγεθος οθόνης (6,8 vs 6,44)

- παίρνει microsd ενώ το Nord όχι (από την άλλη όμως έχει 256 GB έναντι 128 του LG)

- έχει stereo ηχεία και κυρίως 3.5mm jack

- Αλουμίνιο στο σκελετό έναντι πλαστικού στο Nord

 

Το Nord υπερτερεί σε :

- σε ram (12 vs 6) χωρίς να με απασχολεί και ιδιαίτερα αυτό αφού δεν είμαι hard user

- μάλλον καλύτερη οθόνη AMOLED (με 90Hz refresh rate) και ~408 ppi density έναντι P-OLED και ~395 ppi density

- μάλλον σε φωτογραφικές ικανότητες (main και selfie camera) και λόγω OIS που το Velvet δεν έχει (σημαντικό μείον αυτό)

- γρηγορότερη φόρτιση (30W vs 25W) και έξυπνους αυτοματισμούς φόρτισης

 

Επίσης λαμβάνω υπόψη ότι με έχει βολέψει απίστευτα το λειτουργικό και οι ευκολίες του τωρινού μου LG (V10) από το οποίο σε κάθε περίπτωση και επιλογή θα μου λείψουν το fm radio και οι υπέρυθρες.

 

Εσείς ποιο θα ψηφίζατε από τα 2 και γιατί ? (παρακαλώ να μην γίνουν προτάσεις για άλλα κινητά και ιδίως Xiaomi)

Edited by harmon17

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Το Lg από πού θα το παρεις;

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Αν το πάρω δεν έχω και πολλές επιλογές, από Ελληνικό σκρουτζομάγαζο... Έχεις καμιά ιδέα ?

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Σκέφτομαι να αλλάξω το κινητό μου, ενα xiaomi redmi 4a. Μπορω να δώσω ως 150 ευρώ, δεν με ενδιαφερει η σουπερ ντουπερ φωτογραφικη, τα videos και η μουσική και η μεγαλη οθόνη αλλά θέλω καλή μνήμη και ταχύτητα για εφαρμογές γραφείου και δουλειά. Με απογοήτευσε που σε κάποιες νέες συσκευες της XIAOMI δεν υπάρχει το led ειδοποίησης που το βρισκω αφανταστα βολικό, θέλω κάποια πρόταση από ανθρώπους που εμπιστεύομαι.
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά τα χρήματα πας καρφί για xiaomi redmi note 8 4/64

Έχει led

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι σε φάση να αγοράσω το note 10.

Αφού το έχεις, γιατί θες να δώσεις καμιά 500€ για το S10+ ; Μόνο για το design; Το Xiaomi δεν είναι και κανένας Quasimodo μπροστά του, αρκετά αξιοπρεπές το βλέπω. Μιας και ακόμα δεν το έχω πάρει, και το μόνο που με ενδιαφέρει είναι η φωτογραφία, έχει το s10+ πλεονεκτήματα σε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια γιατί χρειάζεται να το ψάξεις; Δύο είναι οι επιλογές σε αυτά τα χρήματα. Αν θες android πας στο galaxy αν θες IOS στο iPhone.
Link to comment
Share on other sites

Με την huawei εκτός παιχνιδιού δεν έχεις και πολλές επηλογες όπως είπαν. Παρόμοιο δίλημμα είχα και εγώ καθος έχω 11 Pro max για επαγγελματική συσκευή ήθελα κάτι άλλο για πρωσωπικη και καθος είδα ότι σχεδόν όλα τα πρόσφατα galaxy έχουν διαφορά θέματα είπα να ρισκάρω και πήγα σε oppo find x2 pro και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος (το μόνο δισκολο είναι να το βρεις Ελλάδα)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Σκέφτομαι να αλλάξω το κινητό μου, ενα xiaomi redmi 4a. Μπορω να δώσω ως 150 ευρώ, δεν με ενδιαφερει η σουπερ ντουπερ φωτογραφικη, τα videos και η μουσική και η μεγαλη οθόνη αλλά θέλω καλή μνήμη και ταχύτητα για εφαρμογές γραφείου και δουλειά. Με απογοήτευσε που σε κάποιες νέες συσκευες της XIAOMI δεν υπάρχει το led ειδοποίησης που το βρισκω αφανταστα βολικό, θέλω κάποια πρόταση από ανθρώπους που εμπιστεύομαι.

 

Αθάνατο το redmi 4a :D Σε αυτά τα λεφτά από Ελλάδα παίζει μόνο του το redmi note 8.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο το Mi Note 10,εκτος απο το βαρος και τον ογκο του.

Απο την αλλη μου αρεσει πολυ περισσοτερο το S10+,πολυ πιο κομψο,ελαφρυτερο,και έχω κολλήσει με την οθόνη του.

Link to comment
Share on other sites

Με εντυπωσιάζει ο μονόδρομος των επιλογων. Και το κακό είναι ότι διαβάζω αρκετά για μικροπροβληματακια στα νεα xiaomi (αποσυνδεσεις WIFI, κολλήματα) και τελικα θα επισκευασω τη σπασμενη οθονη στο 4Α και θα μεινω εκει. Γιατι να αλλάξω ?
Link to comment
Share on other sites

Με εντυπωσιάζει ο μονόδρομος των επιλογων. Και το κακό είναι ότι διαβάζω αρκετά για μικροπροβληματακια στα νεα xiaomi (αποσυνδεσεις WIFI, κολλήματα) και τελικα θα επισκευασω τη σπασμενη οθονη στο 4Α και θα μεινω εκει. Γιατι να αλλάξω ?
Βασικά αυτό τον καιρό ειδικά μετά από αποκλεισμό της huawei και έχουν βγει από παιχνίδι και άλλο παίκτες δεν υπάρχουν καλές επηλογες η συμβιβάζεσαι με xiaomi (με ότι προβλήματα φέρνει μαζί) ωη πας σε κάτι με πολύ παραπάνω χρήμα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to 📱 Αγορά κινητού μαξ 750-800€
  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...