Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα! Τα δύο που ανέφερες + Realme 5.

Στα 190 κοιτάζεις και το τρίτο Note 8, δηλαδή το pro, όπως επίσης και Honor 9X.

Link to comment
Share on other sites

καπου διΑΒασα ΟΤΙ ΤΟ REDMI NOTE 8T ΔΕΝ εχει καλο σημα 4g. αληθευει ?εχει αγορασει κανεις το συγκεκριμενο κινητο να με πει ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα! Τα δύο που ανέφερες + Realme 5.

Στα 190 κοιτάζεις και το τρίτο Note 8, δηλαδή το pro, όπως επίσης και Honor 9X.

θελω να εχει και γρηγορη φορτιση. οποτε το honor 9x το βαζω εκτος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,η ερώτηση είναι για φίλο,που ψάχνει την καλύτερη επιλογή,με προτεραιότητα στην κάμερα...

Το 10+ είναι το πιο ακριβό,αλλά δεν ξέρω αν η κάμερα του στέκεται αρκετά καλά απέναντι από το pixel η το P 30...

Υπάρχουν και άλλες επιλογές,αλλά βασική προϋπόθεση είναι η συσκευή να υποστηρίξει IP 68....

Ευχαριστώ

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω τους mods να κλειδωσουν το παρον θεμα, η επιλογη εγινε και ειναι ενα τριτο μοντελο το redmi 9s. Οσο και να το σκεφτομουνα δεν μπορουσα να κατασταλαξω σε καποιο απο τα δυο, ειχα την εντυπωση οτι οποιο και να παρω παντα θα υπηρχε στην ακρη του μυαλου το "ναι καλο ειναι αλλα το αλλο ειχε και εκεινο το ...".

ΝΑΙ το redmi 9s γενικα ειναι υποδεεστερο απο τα αλλα δυο , ειναι ομως πιστευω μια τιμια συσκευη για τα χαρακτηριστικα και την τιμη της και νομιζω οτι θα τυχει ευρειας αποδοχης.

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω τους mods να κλειδωσουν το παρον θεμα, η επιλογη εγινε και ειναι ενα τριτο μοντελο το redmi 9s. Οσο και να το σκεφτομουνα δεν μπορουσα να κατασταλαξω σε καποιο απο τα δυο, ειχα την εντυπωση οτι οποιο και να παρω παντα θα υπηρχε στην ακρη του μυαλου το "ναι καλο ειναι αλλα το αλλο ειχε και εκεινο το ...".

ΝΑΙ το redmi 9s γενικα ειναι υποδεεστερο απο τα αλλα δυο , ειναι ομως πιστευω μια τιμια συσκευη για τα χαρακτηριστικα και την τιμη της και νομιζω οτι θα τυχει ευρειας αποδοχης.

 

Καλορίζικο και καλοδούλευτο!Τίμια συσκευή!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μετά από πάνω από δύο χρόνια με το κινητό αυτό, αποφάσισα να το αλλάξω. Ψάχνω κινητό λοιπόν να το ατικαταστησω.

 

Θέλω ένα τηλέφωνο με τουλάχιστον 6αρα οθόνη (όσο μεγαλύτερο τοσ καλύτερα) και να μην υστερεί σε τίποτα από το τωρινό μου κινητό. Badget έχω απεριόριστο αλλά δεν ψάχνω κάτι πολύ ακριβο μιας κ το mate 10 pro ειναι υπεραρκετό σε όλα οπότε θεωρώ με 3- 4 κατοστάρικα θα μπορέσω να βρω κάτι ισάξιο

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μετά από πάνω από δύο χρόνια με το κινητό αυτό, αποφάσισα να το αλλάξω. Ψάχνω κινητό λοιπόν να το ατικαταστησω.

 

Θέλω ένα τηλέφωνο με τουλάχιστον 6αρα οθόνη (όσο μεγαλύτερο τοσ καλύτερα) και να μην υστερεί σε τίποτα από το τωρινό μου κινητό. Badget έχω απεριόριστο αλλά δεν ψάχνω κάτι πολύ ακριβο μιας κ το mate 10 pro ειναι υπεραρκετό σε όλα οπότε θεωρώ με 3- 4 κατοστάρικα θα μπορέσω να βρω κάτι ισάξιο

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

στα 450 βρισκεις αν οχι σφραγισμενο σε πολυ καλη καταστση P30 pro και παραμενεις στην εταιρια και εχεις τα παντα σε μια συσκευη!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους με υγεία :)

 

Εαν δεν σας κανει κόπο και με τις γνώσεις σας θα ήθελα την βοήθεια σας για την επιλογή κινητού από 450€-650€ γιατί έχω χαθεί στο διάστημα με τα τόσα μοντελα ( ...ή εάν πρέπει να περιμένω κάποιο που έρχεται όχι για πολύ καιρό όμως ) .

 

Γενικα τα κινητά μου τα κρατάω 3 χρόνια , δεν αλλάζω συνέχεια και η χρήση είναι γενική.

(μόλις έκλεισε 3 χρόνια το Redmi Pro 64GB/3GB που έχω και δυστυχως έσπασε η οθόνη του :( )

 

Εχω ξεχωρίσει τα κάτωθι , κάποια είναι ήδη στα μαγαζιά και κάποια είναι να βγουν μέσα στον Μαίο .

 

Samsung Galaxy S10 Lite

Xiaomi Mi Note 10 Pro

Samsung Galaxy S10+

Huawei P30 Pro New Edition (όταν βγει )

OnePlus 7T

Xiaomi Poco F2 Pro ( όταν βγει)

 

...βεβαία όποιος έχει να μου προτίνει κάποιο μοντέλο ευπρόσδεκτος :).

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και με πολύ υγεια

Φιλικά Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Η κοπέλα που θα το χρησιμοποιήσει κάνει πολύ basic χρήση. Την ενδιαφερθεί κυρίως η κάμερα, ποιότητα κλήσης και μπαταρία.

Τότε όποιο θέλει. Σε μπαταρία ίσως λίγο καλύτερο να είναι το 9s λόγο μεγαλύτερης χωρητικότητας 5020mAh έναντι 4500mAh του 8pro.

Από κάμερα 48mp έναντι 64mp αντίστοιχα. Δεν νομίζω ότι θα καταλάβει διαφορά.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Στα 630eur βρίσκεις ολοκαίνουργιο Galaxy Note 10 που είναι καλύτερο απ όλα τα κινητά στην λίστα σου.

Προσωπικά θα ήμουν μεταξύ:

Galaxy Note 10(630eur), Realme X50 Pro(600eur) και Xiaomi Mi 10(630eur).

NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε samsung/oneplus θα πήγαινα. Xiaomi πάνω από 200ευρώ δεν αξίζει.

Aν ήταν να κάνω παραγγελία τώρα θα αγόραζα s10+.

Link to comment
Share on other sites

Με πρόλαβε ο φίλος. Και εγώ για αυτή την κατηγορία μόλις άρχισα να ψάχνω. Αν και θα προτιμούσα να μην είναι πάνω από 600.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το Mate 10 Pro ψάχνω να αντικαταστήσω (κινητάρα!).

Φοβάμαι την υποστήριξη στο P30 και γενικά στα Huawei πλέον. Δεδομένου ότι τα κινητά τα κρατάω για 2-3 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Πέραν των προαναφερθεντων, το note10, έχει το πενάκι και τα συνοδα του, για εμένα είναι απλά αξεπέραστη ως λειτουργία και χρησιμότητα, ειδικά αν η διαφορά με ένα άλλο κινητό είναι το +% στις νυχτερινές φωτο.

Επίσης το νοτε έχει καλύτερη οθόνη αλλά και χαμηλότερο σαρ.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν στο ίδιο δίλημμα κι επέλεξα το Note 10.

Ο λόγος είναι ότι δεν μου αρέσει το emui κι επειδή ήθελα οπωσδήποτε το πενακι.

Μετά επειδή είχα Note 9 ήθελα να ξεφύγω από τα 200 γραμμάρια βάρος.Με κουρασε πολύ.

Χάνω λίγο σε αυτονομία αλλα νιώθω κερδισμένος οπουδήποτε αλλού.

Και το τελευταίο που είναι για μένα σοβαρό είναι η Smartec.Δυστυχως λόγω του απίστευτου σερβις της,δύσκολα θα ξεφύγω από Samsung κινητά.

Τωρα πια μου είναι απαραίτητο και το πενακι.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

 

Είμαι κάτοχος του Xiaomi mi6 εδώ και 2 χρόνια ένα κινητό που κατά την άποψη μου είναι άψογο τουλάχιστον για τις ανάγκες και μου.. έχω επιδότηση ύψους 250 ευρώ από τον Κωτσοβολο για αγορά νέα συσκευής.. οπότε σκέφτομαι να αγοράσω καινούριο κινητο...

 

Οι ανάγκες μου είναι σχετικά απλές(fb/insta/ Netflix).. με ενδιαφέρει όμως να έχει πολύ καλή κάμερα μιας και λατρεύω τις φωτογραφίες

 

Οπότε ζητάω τις προτάσεις σας για την κατάλληλη συσκευή!!

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to 📱 Αγορά κινητού μαξ 750-800€
  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...