Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι το Galaxy S10e σκέφτομαι. Αλλά και το S10 υποφέρεται σε μήκος ίσως.

To Sony xz2 compact είναι πίο ακριβό από το S10e...

Edited by MessengerOfGood
Link to comment
Share on other sites

Ναι το Galaxy S10e σκέφτομαι. Αλλά και το S10 υποφέρεται σε μήκος ίσως.

To Sony xz2 compact είναι πίο ακριβό από το S10e...

 

Βασικά επειδή ειναι πιο μαζεμένο το πρότεινα. Κατα τα άλλα, σε άμεσα διαθέσιμο τα βλέπω ίδια τιμη στο σκρούτζ. Τα φτηνα s10e είναι κατόπιν παραγγελίας...

 

Προσεξε, δεν λεω το αν ειναι καλύτερη ή χειρότερη συσκευή. Αποκλειστικά για το μέγεθος μιλάω. Μεταξύ των δυο ίσως προτιμούσα το s10e αν και γενικά δεν νομιζω να κοίταζα κανένα από τα δύο (θα πήγαινα σε άλλες συσκευές που δυστυχώς είναι μεγάλες για σενα)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Βάλε και τη σειρα oneplus 7/t/pro στα προτεινόμενα. Με τις τελευταίες gcam που πειράζουμε wavelet έχει εκτοξευτεί σε ποιότητα. (edit τώρα είδα ότι έχει ήδη προταθεί)

 

Δεν ξερω τι λεει και το Mi Note 10. Σαν hardware ειναι πολύ promising αλλα φοβάμαι οτι δεν θα το αξιοποιεί το λογισμικό. Και δεν το χω δουλεψει καθόλου να δω τι λεει η gcam. Έχει ομως ενδιαφέρον το οτι προσφέρει το μεγαλύτερο φωτογραφικό αισθητήρα στη τωρινή γενιά κινητών. Και επιπλέον με ois. Για εναν photo enthusiast θα το εκτιμήσει πάρα πολύ που ενδεχομένως να τραβάνε raw (άρα αδιάφορο το λογισμικό σε αυτούς).

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

το καλυτερο φωτογραφικο εχω την αισθηση ειναι το p10 pro? για φωτογραφια λεμε ομως
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα σε συσκευή των 150€ και των 210€. Αξίζει η διαφορά τιμής;

 

Στην κατηγορία των 150€

Motorola Moto G7 Dual (64GB)

ή

Huawei P Smart 2019 (64GB)

 

Στην κατηγορία των 210€

Motorola Moto G7 Plus (64GB)

ή

Huawei P30 Lite Dual (128GB)

 

Ποια κατηγορία; Και ποια συσκευή;

Ξέρω πως τα Motorola δεν είναι πλέον πολύ popular αλλά παντού διαβάζω τα καλύτερα για το G7.

Από υπηρεσίες εγγύησης δεν γνωρίζω ποια έχει καλύτερη αλλά για μένα θα μετρήσει.

Επίσης μου αρέσει που το Motorola έχει "γυμνό" από χαζομάρες λειτουργικό και που το Huawei έχει δυνατές κάμερες.

Μερσί

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις απαιτήσεις ακόμα.και με τα φθηνά θα κάνεις την δουλειά σου.τωρσ σίγουρα το lite είναι ανώτερο των άλλων.αν μπορείς να το χτυπήσεις χτυπά το.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Παιδιά!

 

Αμα θελετε βάλτε τα σε μια σειρά πως θα τα παίρνατε και γιατί! Το μόνο μειονέκτημα που βλέπω στο Honor 20 Pro είναι η οθόνη που δεν ειναι Amoled όπως τα άλλα. Κατα τ άλλα το γλυκοκοιτάζω πολύ σαν Top Value4money Camera Phone.

 

 

Sagem MW3020 -> Nokia 3330 -> Sony Ericsson K500 -> Sony Ericsson K750 -> LG Renoir -> Motorola RAZR-> Samsung Galaxy S4-> HTC One M8-> LG G5 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πήγαινα για το mate 20 pro, πιο ολοκληρωμένο κινητό από τα υπόλοιπα. Ο μόνος λόγος να μην το πάρεις για εμένα είναι αν σου αρέσει εμφανισιακά κάποιο από τα άλλα.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

μετά από πολύ ψάξιμο νομίζω ότι κατέληξα στα παραπάνω 2 κινητά. υπενθυμίζω ότι:

) Το χρηματικό ποσό που διαθέτουμε. Μέχρι 200€-220€

2) Το μέγεθος οθόνης που προτιμούμε. ίση ή μεγαλύτερη από 5,5'

3) Το θέλουμε απο Ελλάδα ή και απο Κίνα/Ευρώπη; Με 2ετη εγγύηση αντιπροσωπείας ή μας αρκεί και η εγγύηση του καταστήματος; Κατά προτίμηση από Ελλάδα λόγω της αμεσότητας αλλά και της 2ετους εγγύησης

4) Χρειαζόμαστε 800αρα μπάντα ώστε να χουμε σε περισσότερα μέρη 4g; (επαρχία χωρις 800αρα έχεις σοβαρό θέμα) Καλό θα ήταν να υπάρχει η 800αρα μπάντα

5) Το θέλουμε dual? Χρειαζόμαστε ραδιόφωνο, ir ή nfc? Dual sim όχι απαραίτητα αλλά να δέχεται sd κάρτα.ραδιόφωνο ναι, τα άλλα αδιάφορα

6) Χρειαζόμαστε ελληνικό μενου; Αν ναι, πειράζει αν χρειαστεί φλασαρισμα; Το ελληνικό μενού θα ήταν επιθυμητό. Δεν έχω καθόλου εμπειρία με φλασάρισμα και root

7) Μας ενδιαφέρει ο καλός ήχος ή/και η καλή οθόνη; Αν ναι θέλουμε amoled (και) stereo ή μας αρκεί lcd (και) mono. Stereo ναι . IPS LCD είναι εντάξει εκτός αν προκύψει κάτι καλύτερο στα χρήματα αυτά.

8) Βάλτε σε σειρά προτεραιότητας τα εξής: ταχύτητα, βαρύ gaming, κάμερα, αυτονομία. ταχύτητα, όχι πολύ βαρύ gaming (τύπου nfs/asphalt κλπ), αυτονομία, κάμερα

9) Ποια είναι η τωρινή σας συσκευή. HONOR 6 (Αγορά 8/2015)

 

έχω δει και το realme 3 pro και μου άρεσε πάρα πολύ αλλά δεν είναι ακόμα πολύ διαδεδομένο στην ελλάδα όπως και το mi 9 lite αλλα νομίζω ότι ξεφεύγει το sar. φυσικά είναι και το note 8

έχω διαβάσει κριτικές ειδικά για το 7 ότι παρουσιάζει διάφορα bugs με τις ενημερώσεις και ότι έχει προβληματικό ηχείο.

για το a3 έχω διαβάσει ότι το audio output δεν είναι πολύ καλό και ότι η φωτεινότητα για amoled οθονη είναι χαμηλής ποιότητας

δεν ξέρω κατά πόσο ισχύουν όσα έχω διαβάσει. επίσης δεν σας κρύβω ότι με ανησυχεί που η xiaomi δίνει εγγύηση μόνο σε αλυσίδες καταστημάτων

οποιαδήποτε πληροφορία ή άλλη πρόταση είναι δεκτή.

ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

 

υ.γ. μαλλον λάθος τίτλο έβαλα

Edited by sakdim
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα μια λιστα με τα καλυτερα κινητα τηλεφωνα στις 6.1 ιντσες. να εχουν καλη καμερα γρηγορη φορτιση . 4 ραμ. καθημερινη χρηση στο ιντερνετ και στα μεσα κοινωνικης δικτυωσης .
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για συσκευή που υποστηρίζει mirrorlink. Από ότι έχω δει μόνο η Samsung και λίγα Huawei έχουν. Τιμή μέχρι 300 από skroutz. Ήμουν ανάμεσα στο A70 και κάποια Huawei. Έχετε να προτείνετε κάποια αξιόλογη συσκευή γιατί για το Samsung δεν άκουσα και τα καλύτερα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Ψάχνω κάποιο κινητό έως 250ΕΥΡΩ το οποίο να μπορώ να το συνδέσω με την τηλεόραση, το πληκτρολόγιο, το mouse, για να χρησιμοποιηθεί ως υπολογιστής για χαλαρή χρήση (ιντερνετ, ταινίες κλπ) κάτι σαν το DeX της Samsung.

Υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά. Τα πιο φθηνά που γνωρίζω είναι από Huawei το P20 το οποίο παίζει στα 289 ευρώ στο e-shop και υποστηρίζει desktop mode ακόμη και ασύρματα, και στα 299 είχε βγάλει ο Γερμανός μια προσφορά το Galaxy S8 για τα Χριστούγεννα, αν και δε γνωρίζω αν ισχύει ακόμη. Edited by atlantian
Nickolas
Link to comment
Share on other sites

πιο κινητο εχει το καλυτερο night mode. στα 250 ευρω ?θελω μαρκες huawei asus nokia motorola και honor. και οτι αλλο κινεζικο υπαρχει oxi χιαομι.
Link to comment
Share on other sites

Δες το Huawei P20 από public, το έχει προσφορά και είναι μέσα στο budget σου.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Θελω τα φωτα σας, Θελω να βαλω ενα Sim Card 4G ρουτερ στο λεωφορειο δλδ με ρευμα 12-24V και να μπορουν να συνδεθουν εως και 50 χρηστες με καποιο οριο ανα χρηστη. Εχουμε κατι στα υποψην? Κατα προτιμηση Value for Money :p
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to 📱 Αγορά κινητού μαξ 750-800€
  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...