Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους. θα ήθελα τη γνώμη σας για αγορά κινητού με βάση τα παρακάτω:

 

1) Το χρηματικό ποσό που διαθέτουμε. Το πολύ μέχρι 200€

2) Το μέγεθος οθόνης που προτιμούμε. ίση ή μεγαλύτερη από 5,5'

3) Το θέλουμε απο Ελλάδα ή και απο Κίνα/Ευρώπη; Με 2ετη εγγύηση αντιπροσωπείας ή μας αρκεί και η εγγύηση του καταστήματος; Κατά προτίμηση από Ελλάδα λόγω της αμεσότητας αλλά και της 2ετους εγγύησης

4) Χρειαζόμαστε 800αρα μπάντα ώστε να χουμε σε περισσότερα μέρη 4g; (επαρχία χωρις 800αρα έχεις σοβαρό θέμα) Καλό θα ήταν να υπάρχει η 800αρα μπάντα

5) Το θέλουμε dual? Χρειαζόμαστε ραδιόφωνο, ir ή nfc? Dual sim όχι απαραίτητα αλλά να δέχεται sd κάρτα.ραδιόφωνο ναι, τα άλλα αδιάφορα

6) Χρειαζόμαστε ελληνικό μενου; Αν ναι, πειράζει αν χρειαστεί φλασαρισμα; Το ελληνικό μενού θα ήταν επιθυμητό. Δεν έχω καθόλου εμπειρία με φλασάρισμα και root

7) Μας ενδιαφέρει ο καλός ήχος ή/και η καλή οθόνη; Αν ναι θέλουμε amoled (και) stereo ή μας αρκεί lcd (και) mono. Stereo ναι σίγουρα. IPS LCD είναι εντάξει εκτός αν προκύψει κάτι καλύτερο στα χρήματα αυτά.

8) Βάλτε σε σειρά προτεραιότητας τα εξής: ταχύτητα, βαρύ gaming, κάμερα, αυτονομία. ταχύτητα, όχι πολύ βαρύ gaming (τύπου nfs/asphalt κλπ), αυτονομία, κάμερα

9) Ποια είναι η τωρινή σας συσκευή. HONOR 6 (Αγορά 8/2015)

 

Έχω δει τα redmi note 7 & 8 αλλά έχω διαβάσει κριτικές ειδικά για το 7 ότι παρουσιάζει διάφορα bugs με τις ενημερώσεις και ότι έχει προβληματικό ηχείο. δεν ξέρω κατά πόσο ισχύουν. οποιαδήποτε πληροφορία/πρόταση είναι δεκτή.

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Υ.Γ. για πολύ απλή χρήση, αξίζει αγορά iphone 6s 16gb στα 130 € περίπου;

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να ζήσεις χωρίς ράδιο, δες το Honor play στα 159 Κωτσόβολο (Black Friday). Είναι πολύ σβέλτη συσκευή (kirin 970) και καλή αυτονομία. Το αρνητικό ειναι ότι σε χαμηλό φωτισμό είναι μέτρια η κάμερα

 

Αν θες καλύτερη κάμερα (με κόστος κατώτερο επεξεργαστή) δες το mi a3 199 στις αλυσίδες (η xiaomi έχει επίσημη εγγύηση μόνο από αλυσίδες). Δες το από κοντά αν είσαι οκ με την ανάλυση της οθόνης.

 

Το redmi note 7 αν και έχει τη καλύτερη κάμερα στη κατηγορία (με gcam) δυστυχώς ειναι κάπως αργό. Έχουν κάνει κακο optimization.

 

16ρα έκδοση κινητού προσωπικά δεν θα έπαιρνα. Πόσο μάλλον όταν δεν παίρνουν sd όπως τα iphone.

Link to comment
Share on other sites

Honor Play 4/64 στα Κωτσόβολο 159€.

Το είχα το κινητό

Σφαίρατο και δυνατο

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πολύ καλό κινητό αλλα δεν θα το συνιστούσα σε ανθρωπο που έχει προτεραιότητα τη κάμερα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα, αν και κάθε εξάμηνο, βαριά χρόνο άλλαζα κινητό, πριν κάμποσα χρόνια αγόρασα το samsung note 3 και κόλλησα εκεί... καταπληκτικό κινητό το οποία ακόμη και σήμερα δουλεύει απροβλημάτιστα. Απλά θα το δώσω στην γυναίκα που ξέμεινε από συσκευή και θα πάρω καινούριο για μένα.

Έπαιρνα πάντα premium μάρκες και δη samsung αλλά βλέπω ότι οι κινέζοι ανέβασαν ψηλά τον πήχη και δεν θέλω πλέον να διαθέσω 500 και 600 ευρώ για κινητό.

Έχω κάμποσες συσκευές στο μυαλό μου, και λέω να μην ξεφύγω από τα 300 ευρώ.

Μου αρέσουν τα:

xiaomi redmi note 8 pro

Xiaomi mi 9

xiaomi mi max 3

ίσως και το samsung a70

Με ενδιαφέρει πολύ το κομμάτι της φωτογραφίας καθότι φρέσκος μπαμπάς, αλλά το χρησιμοποιώ πολύ και επαγγελματικά. Επίσης θέλω και μεγάλη οθόνη αφού πλέον στο σπίτι σπάνια ανοίγω υπολογιστή και κάνω τα πάντα από το κινητό. Περιμένω γνώμες και δεν θα είχα πρόβλημα να πάρω και ελαφρώς μεταχειρισμένη συσκευή αν έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο. Ευχαριστώ.

 

Αν θες premium και εχεις καλομάθει με τη σειρα note της samsung, δεν ξερω πως θα σου φανεί η μετάβαση σε mid range της xiaomi.

 

Κατα τα άλλα το redmi note 8 pro έχει όντως πολύ ωραία και μεγάλη οθόνη στα χρήματά του. Αν όμως μπορείς να ζήσεις με μικρότερη οθόνη και μικρή αυτονομία (πιστεύω πως μπορείς... από samsung note 3 προέρχεσαι) δες το mi8 καλύτερα που έχει εξαιρετική κάμερα και πιο premium συσκευή. Να ξέρεις ότι τα περισσότερο 6-6.3 ίντσες κινητά είναι σαν 5.5 στην παλιά αναλογία (το πλάτος ειναι ίδιο με 5.5 και εχει μεγαλώσει η πάνω πλευρά). Στο λεω για να μην προσδοκείς με αυτά μεγαλύτερη οθόνη από το δικό σου.

 

Το a70 έχει τη χειρότερη κάμερα όλων.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Η παντελής έλλειψη εγγύησης και το θηριώδες SAR δεν είναι ανασταλτικοί παράγοντες;

 

Αν δεν αναφέρει πχ οτι θέλει εγγύηση τότε δεν μπορώ να το λάβω υπόψιν. Αν θέλει ας συμπληρώσει τη φόρμα για πιο κατάλληλες προτάσεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Το honor 20 lite είναι πολύ καλή περίπτωση στα 200€.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

ειναι ελαχιστα μτχ. το πολύ εβδομάδα. το πήρε ενας φιλος και δεν του άρεσε.

η αλήθεια είναι ότι κλείνω προς το mi 3 αν και με προβλημάτισε ότι μόνο απο αλυσίδα υπάρχει εγγύηση. δλδ αν το πάρω από skroutz η xiaomi δεν καλύπτει; ρωτάω γιατί αυτό με τα 64gb ξεκινα από 140 € και το 128 στα 157. είναι διαφορά σε σχέση με τα 199.

είδα επίσης και το motorola one vision αν και έχει μικρή μπαταρία αλλα ομολογώ πως η motorola ποτέ δεν μου γέμιζε το μάτι. ίσως κάνω και λάθος

ευχαριστώ πολύ πάντως όλους σας

Link to comment
Share on other sites

ειναι ελαχιστα μτχ. το πολύ εβδομάδα. το πήρε ενας φιλος και δεν του άρεσε.

η αλήθεια είναι ότι κλείνω προς το mi 3 αν και με προβλημάτισε ότι μόνο απο αλυσίδα υπάρχει εγγύηση. δλδ αν το πάρω από skroutz η xiaomi δεν καλύπτει; ρωτάω γιατί αυτό με τα 64gb ξεκινα από 140 € και το 128 στα 157. είναι διαφορά σε σχέση με τα 199.

είδα επίσης και το motorola one vision αν και έχει μικρή μπαταρία αλλα ομολογώ πως η motorola ποτέ δεν μου γέμιζε το μάτι. ίσως κάνω και λάθος

ευχαριστώ πολύ πάντως όλους σας

 

Του σκρουτζ έχουν εγγύηση καταστήματος και όχι infoquest.

 

Όσον αφορά το iPhone, το θέμα είναι ότι πιθανότατα να σε περιορίσουν τα μόλις 16gb χωρίς sd.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν αναφέρει πχ οτι θέλει εγγύηση τότε δεν μπορώ να το λάβω υπόψιν. Αν θέλει ας συμπληρώσει τη φόρμα για πιο κατάλληλες προτάσεις ;)

 

1) Το χρηματικό ποσό που διαθέτουμε.

250

2) Το μέγεθος οθόνης που προτιμούμε.

Αδιαφορο

3) Το θέλουμε απο Ελλάδα ή και απο Κίνα/Ευρώπη; Με 2ετη εγγύηση αντιπροσωπείας ή μας αρκεί και η εγγύηση του καταστήματος;

Απο Ελλαδα με εγγύηση αντιπροσωπείας

4) Χρειαζόμαστε 800αρα μπάντα ώστε να χουμε σε περισσότερα μέρη 4g; (επαρχία χωρις 800αρα έχεις σοβαρό θέμα)

Μ<αλλον οχι

5) Το θέλουμε dual? Χρειαζόμαστε ραδιόφωνο, ir ή nfc?

Ραδιοφωνο ΝΑΙ...

6) Χρειαζόμαστε ελληνικό μενου; Αν ναι, πειράζει αν χρειαστεί φλασαρισμα;

---

7) Μας ενδιαφέρει ο καλός ήχος ή/και η καλή οθόνη; Αν ναι θέλουμε amoled (και) stereo ή μας αρκεί lcd (και) mono.

Οθονη

8) Βάλτε σε σειρά προτεραιότητας τα εξής: ταχύτητα, βαρύ gaming, κάμερα, αυτονομία.

Καμερα-Αυτονομια-Ταχυτητα

9) Ποια είναι η τωρινή σας συσκευή.

Huawei P9 Lite

Link to comment
Share on other sites

Του σκρουτζ έχουν εγγύηση καταστήματος και όχι infoquest.

 

Όσον αφορά το iPhone, το θέμα είναι ότι πιθανότατα να σε περιορίσουν τα μόλις 16gb χωρίς sd.

Καλημέρα σε όλους. θα ήθελα τη γνώμη σας για αγορά κινητού με βάση τα παρακάτω:

 

1) Το χρηματικό ποσό που διαθέτουμε. Το πολύ μέχρι 200€

2) Το μέγεθος οθόνης που προτιμούμε. ίση ή μεγαλύτερη από 5,5'

3) Το θέλουμε απο Ελλάδα ή και απο Κίνα/Ευρώπη; Με 2ετη εγγύηση αντιπροσωπείας ή μας αρκεί και η εγγύηση του καταστήματος; Κατά προτίμηση από Ελλάδα λόγω της αμεσότητας αλλά και της 2ετους εγγύησης

4) Χρειαζόμαστε 800αρα μπάντα ώστε να χουμε σε περισσότερα μέρη 4g; (επαρχία χωρις 800αρα έχεις σοβαρό θέμα) Καλό θα ήταν να υπάρχει η 800αρα μπάντα

5) Το θέλουμε dual? Χρειαζόμαστε ραδιόφωνο, ir ή nfc? Dual sim όχι απαραίτητα αλλά να δέχεται sd κάρτα.ραδιόφωνο ναι, τα άλλα αδιάφορα

6) Χρειαζόμαστε ελληνικό μενου; Αν ναι, πειράζει αν χρειαστεί φλασαρισμα; Το ελληνικό μενού θα ήταν επιθυμητό. Δεν έχω καθόλου εμπειρία με φλασάρισμα και root

7) Μας ενδιαφέρει ο καλός ήχος ή/και η καλή οθόνη; Αν ναι θέλουμε amoled (και) stereo ή μας αρκεί lcd (και) mono. Stereo ναι σίγουρα. IPS LCD είναι εντάξει εκτός αν προκύψει κάτι καλύτερο στα χρήματα αυτά.

8) Βάλτε σε σειρά προτεραιότητας τα εξής: ταχύτητα, βαρύ gaming, κάμερα, αυτονομία. ταχύτητα, όχι πολύ βαρύ gaming (τύπου nfs/asphalt κλπ), αυτονομία, κάμερα

9) Ποια είναι η τωρινή σας συσκευή. HONOR 6 (Αγορά 8/2015)

 

Έχω δει τα redmi note 7 & 8 αλλά έχω διαβάσει κριτικές ειδικά για το 7 ότι παρουσιάζει διάφορα bugs με τις ενημερώσεις και ότι έχει προβληματικό ηχείο. δεν ξέρω κατά πόσο ισχύουν. οποιαδήποτε πληροφορία/πρόταση είναι δεκτή.

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Υ.Γ. για πολύ απλή χρήση, αξίζει αγορά iphone 6s 16gb στα 130 € περίπου;

 

Honor Play

Κωτσόβολος 169€

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, κάτοχος Huawei Mate 20 lite εδώ και 1 χρόνο, ειμαι έτοιμος για να περάσω στο επόμενο,μιας και το δώρο Χριστουγέννων πλησιάζει :lol:,και έχω αρχίσει την έρευνα.

Δεν είμαι ιδιαίτερα απαιτητικός χρήστης,βαριά παιχνίδια δεν παίζω ιδιαίτερα(οχι οτι δεν περάσω και κάποιο που θα μου κινήσει το ενδιαφέρον),χρήση ίντερνετ όλη την ώρα,και σε πρώτη φάση με ενδιαφέρει η μπαταρία και η κάμερα,αλλά και το χαμηλό SAR.Επίσης, και όσο το δυνατόν ποιοτικός/δυνατός ήχος,είτε σε αναπαραγωγή βίντεο,είτε σε μουσική..

Σαν συσκευές σε πρώτη φάση μπυ αρέσουν οι Xiaomi Mi 9, Xiaomi Mi 9T Pro , Oneplus 7, Samsung S10, Huawei P30.

Το μπάτζετ δεν θα ήθελα να είναι πάνω απο 300-350€ ιδανικά, (αν καταλήξω σε OP7 ή S10 θα γίνει υπέρβαση στο μπάτζετ αλλά απο την αγορά των μεταχειρισμένων).

Γνώση ιδιαίτερη απο τις συσκευές αυτές δεν έχω, όποιος φίλος μπορεί να πει μια γνώμη,όπως και αν έχει κάποια άλλη πρόταση, θα βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

1) Το χρηματικό ποσό που διαθέτουμε.

Ιδανικά θα ήταν 150 μέχρι 180 (γενικά όσο πιο οικονομικό γίνεται)

2) Το μέγεθος οθόνης που προτιμούμε. Από 5,5 και πάνω

3) Το θέλουμε απο Ελλάδα ή και απο Κίνα/Ευρώπη; Με 2ετη εγγύηση αντιπροσωπείας ή μας αρκεί και η εγγύηση του καταστήματος;

Θα προτιμούσα να γίνει άμεσα από Ελλάδα. Ιδανικά θα ήταν να υπήρχε και εγγύηση με 2 έτη.

4) Χρειαζόμαστε 800αρα μπάντα ώστε να χουμε σε περισσότερα μέρη 4g; (επαρχία χωρις 800αρα έχεις σοβαρό θέμα)

Καλό θα ήταν να υπήρχε.

5) Το θέλουμε dual? Χρειαζόμαστε ραδιόφωνο, ir ή nfc?

Θα ήθελα ραδιόφωνο

6) Χρειαζόμαστε ελληνικό μενου; Αν ναι, πειράζει αν χρειαστεί φλασαρισμα;

Όχι απαραίτητα ελληνικό μενού χρησιμοποιώ αγγλικό, αλλά καλό θα ήταν να υπήρχε. Δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ με φλασαρισμα.

7) Μας ενδιαφέρει ο καλός ήχος ή/και η καλή οθόνη; Αν ναι θέλουμε amoled (και) stereo ή μας αρκεί lcd (και) mono.

Να έχει καλό ηχείο για κλήσεις

8) Βάλτε σε σειρά προτεραιότητας τα εξής: ταχύτητα, βαρύ gaming, κάμερα, αυτονομία.

Αυτονομία, ταχύτητα, κάμερα, βαρύ gaming

9) Ποια είναι η τωρινή σας συσκευή.

Cubot Note S

 

Καλημέρα! Αναζητώ καινούργια συσκευή. Αν και το παλιό μου κινητό άντεξε 3 χρόνια, δυστυχώς μου έσπασε η οθόνη και έχει αρχίσει να κολλάει. Θα ήθελα να αναφερω επίσης ότι αναζητώ συσκευή που να έχει αρκετή μνήμη(64gb-128gb)και μπαταρία που να κρατά αρκετά. Το cubot note s μου έβγαζε στην αρχή και 3 μέρες χωρίς φόρτιση. Φαντάζομαι δεν θα υπάρχει κάτι τέτοιο με το budget μου, αλλά καλό θα ήταν να μου κράτα 2 μέρες ή να φορτίζει γρήγορα.. Η χρήση που κάνω είναι τηλέφωνα (περίπου 3 ώρες τη μέρα), Internet, viber, messenger, YouTube/Netflix και φωτογραφίες.

 

Έχω βρει το Xiaomi mi a3(128gb) από skroutz, Xiaomi redmi note 7, xiaomi redmi note 8. (Κάπου διάβασα ότιτα xiaomi δεν έχουν εγγύηση όταν είναι από το skroutz, ισχύει; ) Ποιο μου προτείνετε; Έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο; Δεν έχω πρόβλημα να είναι από άλλη εταιρεία!

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Edited by physics_lab
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να διαθέσεις άλλα 15 €, σου προτείνω το Redmi Note 8 pro.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Δυστυχώς δεν μπορώ να διαθέσω τόσα. . Στο skroutz αυτά που είναι σε άμεσα διαθέσιμα ανεβαίνουν στα ~200 και με τα μεταφορικά στα 210, οπότε ξεφεύγω πολύ από το budget μου.. :( Κοίταξα και το Xiaomi redmi note 6 pro.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μετά από σχεδόν 3 χρόνια με το Xiaomi mi 5s που με αφησε πληρως ικανοποιημένο μεν, αλλά η μπαταρία μου κάνει νερά εδώ και καιρό δε, νομίζω ήρθε η ώρα να πάω σε νέα συσκευή. Δεν ψάχνω κάτι συγκεκριμένο από το κινητό που θα πάρω, χρειάζομαι μια καλή all around συσκευή που να μην κολλάει στα βασικά surfing, social media κτλ και να μου βγάλει τα επόμενα 2-3 χρόνια εύκολα.

 

Αρχικά κοιτούσα το oneplus 7, αλλά επειδή θα προτιμούσα να το πάρω απευθείας από το site της oneplus και για λόγους εγγύησης, αλλά και γιατί ζω στο UK. Το θέμα είναι ότι το συγκεκριμένο στο σαιτ της oneplus δεν υπάρχει και στο άμαζον βγαινει 500 λίρες ενώ το 7τ και το 7προ βγαινουν 600 λίρες που θεωρώ πως αξίζουν πολύ περισσότερο με βάση αυτή τη διαφορά.

 

Επειδή θα έρθω Ελλάδα για γιορτές θα μπορούσα να παραγγείλω από το ελληνικό σαιτ της oneplus το 7τ και το 7προ στα 619 ευρώ και τα 2 μοντέλα. Οπότε το δίλημμα είναι ποιο από τα δύο να πάρω εφόσον τα αγοράζω στην ίδια τιμή. Αν έπαιρνα από gearbest ξέρω πως το 7τ θα έβγαινε φθηνότερα αν δεν κάνω λάθος, αλλά με βάση ότι θα πληρωθούν το ίδιο ποιο θεωρείται αξίζει να αγοράσω; Επίσης υπάρχει κάποια άλλη πρόταση σε αυτό το κόστος;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων και καλές αγορές σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

spy14 Σε ευχαριστώ και σενα για την απάντηση! Δεν έχω χρησιμοποιήσει ξανά alcatel. Πως τα πάει από μπαταρία; μήπως θα μπορούσες να μου δώσεις κάποιες πληροφορίες;
Link to comment
Share on other sites

Mi a3 μάλλον. Εκτός αν ισχύει ακόμα η προσφορά του honor play στα 159 ευρω κωτσόβολο.

 

Ισχυει αυτό που λες για την εγγυηση. Τα xiaomi δεν εχουν από σκρούτζ (όχι επίσημη)

Link to comment
Share on other sites

spy14 Σε ευχαριστώ και σενα για την απάντηση! Δεν έχω χρησιμοποιήσει ξανά alcatel. Πως τα πάει από μπαταρία; μήπως θα μπορούσες να μου δώσεις κάποιες πληροφορίες;

 

Το έχω εδώ και 5 μέρες. Η μπαταρία με μεγάλη χρήση κρατάει δύο μέρες και ας φοράει mediatek επεξεργαστή. Επίσης διάβαζα ότι με mediatek θα έχει θέμα το GPS, πράγμα που δεν ισχύει. Κλειδώνει ακαριαία με ακρίβεια. Επίσης δεν ανεβάζει την παραμικρή θερμοκρασία λόγω επεξεργαστή. Γρήγορο σε ταχύτητα, 4/64GB, ράδιο, NFC, καθαρό android, φωτεινή οθόνη αν και HD+ δεν θα καταλάβεις διαφορά στο μάτι. Φωτό αρκετά καλές ακόμη και νύχτα χωρίς θόρυβο. 3 κάμερες και γυάλινη πλάτη και τιμή 119€. Το μόνο μείον ότι δεν έχει led ειδοποιήσεων. Είμαι πολύ ευχαριστημένος με το κινητό προσωπικά!

Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

προς το παρόν κάτοχος του p10lite, είμαι ανάμεσα στα 3 κινητά του τίτλου.

 

Ποιο θεωρείται αξίζει καλύτερα για αγορά;

Link to comment
Share on other sites

redmi note 7 ή 8 (global version 4/128)

για την εγγυηση εξαρταται απο το καταστημα

πχ το καταστημα drele εδινε 2 χρονια σε xiaomi

Link to comment
Share on other sites

Έχει και άλλα καταστήματα που δίνουν διετή εγγύηση.

Λίγο ψάξιμο θέλει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ξέχασα να βάλω τον οδηγό.

 

1) Το χρηματικό ποσό που διαθέτουμε: γύρω στα 250 ευρώ

2) Το μέγεθος οθόνης που προτιμούμε.: Θα προτιμούσα όσο γίνεται πιο μαζεμένη αλλά δεν είναι καθοριστικός παράγοντας.

3) Το θέλουμε απο Ελλάδα ή και απο Κίνα/Ευρώπη; Με 2ετη εγγύηση αντιπροσωπείας ή μας αρκεί και η εγγύηση του καταστήματος;: Από Ελλάδα κ μάλιστα από τις μεγάλες αλυσίδες για τις δόσεις.

4) Χρειαζόμαστε 800αρα μπάντα ώστε να χουμε σε περισσότερα μέρη 4g; (επαρχία χωρις 800αρα έχεις σοβαρό θέμα)

5) Το θέλουμε dual? Χρειαζόμαστε ραδιόφωνο, ir ή nfc?: Οπωσδηποτε Dual και να έχει ραδιόφωνο.

6) Χρειαζόμαστε ελληνικό μενου; Αν ναι, πειράζει αν χρειαστεί φλασαρισμα;

7) Μας ενδιαφέρει ο καλός ήχος ή/και η καλή οθόνη; Αν ναι θέλουμε amoled (και) stereo ή μας αρκεί lcd (και) mono.

8) Βάλτε σε σειρά προτεραιότητας τα εξής: ταχύτητα, βαρύ gaming, κάμερα, αυτονομία.: Δεν με ενδιαφέρει το βαρύ gaming. Μπορεί κανένα παιχνιδάκι για να περάσει η ώρα. Στα υπόλοιπα με ενδιαφέρει να λειτουργεί όσο γίνεται απροβλημάτιστα καθώς και το sar.

9) Ποια είναι η τωρινή σας συσκευή.: p10lite

 

Επειδή θα χρησημοποιηθεί με 2 sim, με ενδιαφέρει να μην υπάρχουν θέματα.

πείτε καμιά γνώμη μήπως προλάβω κ το πάρω σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to 📱 Αγορά κινητού μαξ 750-800€
  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...