Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει περίπτωση να βγει άλλη μία έκδοση RN8 με Snapdragon. Θα δούμε.

 

αυτό;

https://www.skroutz.gr/s/20278123/Xiaomi-Redmi-Note-8-64GB.html

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

 

αυτό είναι το απλό οχι το προ.. άλλη κάμερα, μικρότερη μπαταρία

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Είμαι μεταξύ ipad 2019 και ipad air 2019

 

 

Η διαφορά τους είναι 200 ευρώ στις μεγάλες αλυσίδες.

 

Τι θα προτιμούσατε για χαλαρή χρήση, ταινίες και σερφάρισμα ;

 

Αξίζει να περιμένω τα μικρά καταστήματα για το ipad 2019 ή η τιμή του θα είναι κοντά στα 419 ευρώ των μεγάλων αλυσίδων ;

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Κυρίως λόγω του ότι έχει πάνω επεξεργαστή του 2017.

 

Φοβάμαι μη με αφήσει χωρίς updates μέσα στα επόμενα 2 χρόνια.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας ,

 

Θα μπορούσα να έχω την γνώμη σας σχετικά την επιλογή κινητού μέχρι 250€ με κύριο κριτήριο την κάμερα αυτή την στιγμή σκέφτομαι πολύ το motorola one Vision .

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

https://buy.realme.com/eu/goods/118 Realme 3Pro

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλο και το Motorola One Vision που έχει και καθαρό Android, αλλα δες και το realme της oppo που είναι η εταιρεία που βγάζει τα OnePlus που είναι νο 1 σε πωλήσεις στην Κίνα

Link to comment
Share on other sites

Δεν έρχεται απο Κίνα απο Ευρώπη είναι και για σέρβις εαν χρειαστεί είναι όπως στη OnePlus, έρχεται κούριερ στο περνει και στο φέρνει αφού το φτιάξουν. Όποιος έχει είναι πολύ ευχαριστημένος.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Motorola One Vision και το Redmi Note 7...Το πρώτο είναι πιο πλήρης συσκευή,καλύτερη κάμερα,έχει OIS,NFC,ένα συν για.μενα το σχεδόν στοκ Android,αλλά πρέπει να το δεις για.την διάσταση της συσκευής μιας και η οθόνη είναι 21:9....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

 

Το δίλημμα αφορά φίλο μου ο οποίος έχει το 6s & δε θα έλεγα ότι είναι & ιδιαίτερα αξιόπιστο.

Τα ζητούμενα είναι δύο: Κορυφαία αξιοπιστία, πολύ καλή φωτογραφική & αντοχή μπαταρίας σε χρήση & διάρκεια ζωής.

 

Παρακαλώ τα φώτα σας!

 

Ευχαριστώ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Εχω το iPad Air 2,wifi+cellular, από τότε που βγήκε,(είναι το τρίτο ipPad στη σειρά, που παίρνω),και τον τελευταίο καιρό,βλέπω ότι έχει αρχίσει και...κουράζεται.Δεν είναι το ίδιο όπως παλιά.Και βέβαια,δεν έκανα την τελευταία αναβάθμιση γιατί έχουν μείνει μόνον 2GB στην μνήμη πλέον,αλλά και γιατί διάβασα ότι για browsing καθυστερεί κι άλλο.

Σκέφτομαι λοιπόν να πάρω άλλο tablet,και δεν ξέρω τι να πάρω.

Αξίζει να πάρω το καινούριο iPad,όχι το 12.9 όμως,ή το καινούριο Samsung αξίζει τα λεφτά του;

Και τέλος,αξίζει να παίρνω tablet με κάρτα,ή και το απλό wifi only,είναι εντάξει;Μου είπε ο ανηψιός να κάνω hot spot το κινητό άμα είμαι σε δίκτυο wifi,αλλά δεν ξέρω αν είναι πρακτικό.Αμα καλέσει το κινητό,τι γίνεται σ' αυτήν την περίπτωση;

Μη γελάτε,αλλά δεν το έχω κάνει ποτέ.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κινητό Android, ναι;

Οποτε ενα Samsung tablet δεν θα σε δυσκολέψει.

Αν ειναι να παρεις το καλύτερο Samsung Tablet ή το καποιο Pro iPad δεν θα έχεις θεμα οτι και αν επιλέξεις.

Αν δεν παρεις καποια tablet ναυαρχιδα ο,τι πάρεις θα γερασει σχετικά γρήγορα.

Εχω tablet, εχω δεύτερο κινητό στο σπίτι σαν μινι tablet, λογω του οτι τα κινητά έχουν μεγαλώσει σε οθόνη τείνω να κανω τα παντα απο το κινητό και αν χρειαστεί κατι παραπάνω να ανοιγω το laptop, οχι το tablet.

 

Για το wifi Hotspot, αν σε καλέσουν κοβεται το ίντερνετ, αυτό. Επίσης η μπαταρία του κινητού τελειώνει. Για μενα το κινητό πρέπει να είναι έτοιμοπολεμο μεσα στη μερα, δεν θελω να τελειώνει η μπαταρία. Απο την αλλη tablet με data θέλει δεύτερη sim.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι υπάρχει σύγκριση φίλε. Άλλη ποιότητα κατασκευής, άλλη οθόνη.

Γενικά το plus είναι ναυαρχίδα με τα όλα της. To xr πολύ καλό κινητό αλλά στην ίδια τιμή αγοράζεις s10.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος αν έχεις volte τότε δεν κόβεται το internet στην ομιλία. Από εκεί και πέρα πρέπει να δεις πόσο σημαντικό είναι για σένα να έχεις ανά πάσα στιγμή δεδομένα στο tablet. Αν θες μια στο τόσο για ελάχιστα πράγματατο tethering είναι λύση. Ως τώρα έχεις αξιοποιήσει το γεγονός ότι οι συσκευές σου είχαν sim; Αν ναι τότε, πόσο συχνά έκανες δουλειά μόνο με το tablet;

 

Προσωπικά στο σπίτι το tablet το έχω και σε λειτουργεία αεροπλάνου με το wifi ανοιχτό μόνο. Όταν όμως 1 φορά το χρόνο πάω στο πατρικό της γυναίκας, χρησιμοποιώ την sim που έχω και μια φορά βόλεψε το να κάνω hotspot το tablet για να κάνω μια δουλειά με το laptop ενώ μιλούσα με το κινητό με τον χρήστη.

 

Κοινώς αν το παραπάνω ποσό για την sim δεν είναι τροχοπέδη, να κάνεις την υπέρβαση. Ειδάλλως δες τις προτεραιότητές σου καθώς επίσης και τις ανάγκες σου μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ δυο αυτα κινητα ειναι βραβευμενα απο την EISA. Ποιο κατα την γνωμη σας ειναι καλυτερο .πρωτον σε φωτογραφια ημερα και βραδυνη φωτο. δευτερον σε ταχυτητα .και γενικα πιο ειναι πιο δυνατο κινητο. εχω παρατηρησει ειναι μικρη η διαφορα στα χρηματα .καπου 210 το honor 10 και 240 το νοκια. απο το σκρουτζ.

δεν ενδιαφερομαι για παιχνιδια. αλλα καθημερινη χρηση στο φεισμπουκ και στο ινσταγκραμ. θελω πολυ καλες φωτο και καλη μπαταρια.με ενδιαφερει η κανονικη καμερα και οχι η σελφι. επισης και τα δυο απο οτι γνωριζω θα αναβαθμιστουν.και ειμαι γενικα σε διλλημα. ειμουν πολυ κοντα στο honor .αλλα και το νοκια δεν παει πισω. ποιο απο τα δυο λετε εχει καλυτερο επεξεργαστη ?

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ δυο αυτα κινητα ειναι βραβευμενα απο την EISA. Ποιο κατα την γνωμη σας ειναι καλυτερο .πρωτον σε φωτογραφια ημερα και βραδυνη φωτο. δευτερον σε ταχυτητα .και γενικα πιο ειναι πιο δυνατο κινητο. εχω παρατηρησει ειναι μικρη η διαφορα στα χρηματα .καπου 210 το honor 10 και 240 το νοκια. απο το σκρουτζ.

δεν ενδιαφερομαι για παιχνιδια. αλλα καθημερινη χρηση στο φεισμπουκ και στο ινσταγκραμ. θελω πολυ καλες φωτο και καλη μπαταρια.με ενδιαφερει η κανονικη καμερα και οχι η σελφι. επισης και τα δυο απο οτι γνωριζω θα αναβαθμιστουν.και ειμαι γενικα σε διλλημα. ειμουν πολυ κοντα στο honor .αλλα και το νοκια δεν παει πισω. ποιο απο τα δυο λετε εχει καλυτερο επεξεργαστη ?

 

θα επέλεγα honor γιατί είναι περσινή ναυαρχίδα με οτι αυτο συνεπάγεται.. φοράει τον 970 που έχει και το p20 pro

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ψάχνω να αλλάξω το poco μου επειδή το ψιλοβαρέθηκα, deal breaker το δίκαρτο και ραδιόφωνο, θα ήθελα να πάω στην καλύτερη συσκευή που θα μπορούσα να βρω με ραδιόφωνο. Δεν είμαι power user, το χρησιμοποιώ στην δουλειά μου όμως και θέλω να δουλεύει αξιόπιστα. Θα προτιμούσα να μην είναι xiaomi, δεν πολυσυμπαθώ το miui.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to 📱 Αγορά κινητού μαξ 750-800€
  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...