Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα...Υπάρχει κάποιο κινητό με αδιαβροχοποιηση ως τα 250€???

Για καινούργιο πάντα,όχι μεταχειρισμένο σε αυτά τα λεφτά...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna/f/606369_852219/adiavrocho-Smartphones.html?price_max=250%2C00&price_min=100%2C00&page=2

 

to lg αν σε συγκινησει μονο.

Απ εξω παιζει και το νοκια8,1 ή Χ7

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Την παρούσα στιγμή έχω ένα redmi note 7. Πριν δούλευα για χρόνο+ ένα p10 και για έναν μήνα s10 απλό (δόθηκε σε άτομο οικογενιακου κύκλου στην συνέχεια). Αξίζει θεωρείτε αλλά γη του πολύ καλού note 7 για αγορά του mi9? Είναι σε προσφορά το 128αρι στα 450, έχει και την εγγύηση της infoquest και μπήκα σε σκέψεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Την παρούσα στιγμή έχω ένα redmi note 7. Πριν δούλευα για χρόνο+ ένα p10 και για έναν μήνα s10 απλό (δόθηκε σε άτομο οικογενιακου κύκλου στην συνέχεια). Αξίζει θεωρείτε αλλά γη του πολύ καλού note 7 για αγορά του mi9? Είναι σε προσφορά το 128αρι στα 450, έχει και την εγγύηση της infoquest και μπήκα σε σκέψεις.

Εννοείται πως αξίζει και είναι μεγάλη αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Την παρούσα στιγμή έχω ένα redmi note 7. Πριν δούλευα για χρόνο+ ένα p10 και για έναν μήνα s10 απλό (δόθηκε σε άτομο οικογενιακου κύκλου στην συνέχεια). Αξίζει θεωρείτε αλλά γη του πολύ καλού note 7 για αγορά του mi9? Είναι σε προσφορά το 128αρι στα 450, έχει και την εγγύηση της infoquest και μπήκα σε σκέψεις.

 

Φυσικά και αξίζει...

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσουν τα χαρακτηριστικά και από το note που είπες.. Με ελκύει λίγο το compact size του a20e.. Όπως είπε και ο φίλος είναι όμορφο κινητό. Δεν ξέρω τι να διαλέξω λολ
το a40 είναι πιο μικρό..sorry είδα ότι θες στα ίδια λεφτά..

Εγώ έχω το mi a2 lite.πολυ καλή αγορά σχετικά μικρό στο χέρι αλλά βαρύ..δεν κολλάει,πολύ καλή οθόνη,μέτρια κάμερα,μπαταρία τούμπανο (γι'αυτό κ είναι βαρύ)

Edited by Tolakos
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αντικαταστήσω το G6 με κάτι στην κατηγορία τιμής των συσκευών του τίτλου. Μες ανώτερο όριο τιμής το Α70 της Samsung.

Σε κάθε περίπτωση θα ήθελα ένα Android One κινητό αλλά όλο κ κάτι με χαλάει στα specs τους. Η RAM κυρίως.

Τι θα προτείνατε από τα πιο πάνω κινητά ή και κάτι άλλο που δεν έχω αναφέρει.

MIUI δεν ξέρω αν θέλω. Δεν έχω εμπειρία είναι η αλήθεια.

Τα Samsung δεν θα τα ανέφερα καν αλλά με το Samsung one πλέον νομίζω πως η κατάσταση είναι πολύ καλύτερη για skinned συσκευές.

 

Οι όποιες προτάσεις/απόψεις καλοδεχούμενες!

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Περιμένεις να βρεις κάποιον που τα έχει/είχε όλα αυτά; Κομματάκι δύσκολο.

 

Σε κάθε περίπτωση, την καλύτερη φωτογραφική από τα 4 (και με αρκετή διάφορα), πρέπει να την έχει το Mi 8 με τη gcam.

Link to comment
Share on other sites

Πρώην κάτοχος Honor 10, που πλέον αντικαταστάθηκε από ένα Mi 8. Νομίζω ότι είναι αισθητά καλύτερο σε όλα τα επίπεδα: φωτογραφία και video, επιδόσεις, αυτονομία, οθόνη, απόκριση δακτυλικού αποτυπώματος...Κατά τη γνώμη μου υστερεί μόνο στην ένταση του ήχου (αναφέρομαι στους ήχους κλήσης/μηνυμάτων ξυπνητηριού κτλ. γιατί η απόδοση σε μουσική μέσω ακουστικών είναι πολύ ικανοποιητική) και στο ότι δεν υποστηρίζει αναπαραγωγή σε ποιότητα HD, καθώς και HDR στο Netflix.
Link to comment
Share on other sites

Honor 10 και mi 8 πέρασαν απο τα χέρια μου απο οσα αναφέρεις

 

Υπερ του honor

Καλύτερο λογισμικό (όλα λειτουργούν καθος πρέπει)

Καλύτερη κατασκευή

Καλύτερη αυτονομία

Καλητερο ηχείο

 

Υπερ του mi 8

Λίγο ποιο γρήγορο

Καλύτερη Camera (με την χρήση gcam γιστι με μαμα δεν καθόλου δεν)

 

Στα κατά του mi 8

Λογισμικό είναι ένα ********λο με κάθε update ενα χαλάει άλλο φτιάχνει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είδα το Nokia 7.1 στα public 199 ευρω. Τα αξίζει σαν συσκευή; η να πάω κλασσικά σε κάνα κινέζικο; ποια είναι τα υπέρ και ποια τα κατά έναντι του ανταγωνισμού σε αυτά τα χρήματα;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλος , κινεζικό είναι και τo nokia. Κ όχι δεν αξίζει στα 200 ευρώ με τον 636
Όσο κινέζικα είναι και τα iPhone. Η HMD έχει την έδρα της στη Φινλανδία.

Όσο για τον 636, συμφωνώ, αλλά... λόγω pure Android, μια χαρά θα κάνει τη δουλειά του και αυτός. Και μην ξεχνάς, major updates, για 3 χρόνια, στην ώρα τους

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα να αντικαταστήσω το Ζ2.

Οι προτιμήσεις μου είναι:

1) Το χρηματικό ποσό που διαθέτουμε. 500 με 600€

2) Το μέγεθος οθόνης που προτιμούμε. περίπου 6"

3) Το θέλουμε απο Ελλάδα ή και απο Κίνα/Ευρώπη; Ελλάδα Με 2ετη εγγύηση αντιπροσωπείας ή μας αρκεί και η εγγύηση του καταστήματος;2ετή

4) Χρειαζόμαστε 800αρα μπάντα ώστε να χουμε σε περισσότερα μέρη 4g; (επαρχία χωρις 800αρα έχεις σοβαρό θέμα)ναι

5) Το θέλουμε dual? Χρειαζόμαστε ραδιόφωνο, ir ή nfc?dual, nfc οπωσδήποτε , ραδιόφωνο καλά θα ήταν

6) Χρειαζόμαστε ελληνικό μενου; Αν ναι, πειράζει αν χρειαστεί φλασαρισμα;Δεν ασχολούμαι με φλασάρισμα

7) Μας ενδιαφέρει ο καλός ήχος ή/και η καλή οθόνη; Αν ναι θέλουμε amoled (και) stereo ή μας αρκεί lcd (και) mono.Αδιάφορο

8) Βάλτε σε σειρά προτεραιότητας τα εξής: ταχύτητα, βαρύ gaming, κάμερα, αυτονομία.αυτονομία, αντοχή, ταχύτητα, κάμερα, βαρύ gaming

9) Ποια είναι η τωρινή σας συσκευή. Sony Z2

 

Μεταξύ των Mi9 , Honor 20 και P20 pro τι θα προτείνατε; Αξίζει το P20pro τα παραπάνω χρήματα από τα άλλα δύο, παρόλο που είναι ένα χρόνο πιο παλιό;

Μεταξύ του s9plus και του S10e τι θα επιλέγατε; Αξίζουν τα παραπάνω χρήματα από τα προηγούμενα 3 τηλέφωνα;

Η ασύρματη φόρτιση αξίζει; να το επιδιώξω;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω. Μου φαίνονται πολλά για αυτό το hw (πχ μπαταρία 3k, soc 636) έστω και αν έχει τόσο καλή υποστήριξη μέσω android one.

 

Κατά τα άλλα νομίζω είναι εξαντλημένο. Το είδες σε κατάστημα ή στο site?

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέραν του Huawei p30 pro και του oppo reno 10x,υπαρχει κάποιο άλλο κινητό με ζουμ οπτικό; καλή ποιότητα; Edited by kabalos_1971

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέραν του Huawei p30 pro και του oppo reno 10x,υπαρχει κάποιο άλλο κινητό με ζουμ οπτικό; καλή ποιότητα;

 

Υπάρχουν αρκετά αλλά αυτά έχουν το πιο καλό-"μακρινό" ζουμ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω 3 χρονια το oneplus 3t κ ήρθε η ώρα να αλλάξω κινητό, έχω μείνει υπερευχαριστημενος με το oneplus κ θα ήθελα να μ πείτε την γνώμη σας για το xiaomi mi9t pro 128gb red που έρχεται τώρα σιγά σιγά στην Ευρώπη. Υπάρχει κουπόνι που το παιρνεις απο gearbest η banggood κ παει στα 343 ευρώ περίπου αξίζει θεωρείται?

Υ. Γ θα ήθελα να μ πείτε για το ηχείο κ το mic του γενικα αν ειναι καλα είδα κάτι qualcomm audio κ μ φανηκε αρκετά καλο επειδή πηγαινω σε μουσικές συναυλίες κ θελω να ακούγεται καπως αξιοπρεπές η μουσική οταν τραβαω με το κιν και απο οτι εχω διαπιστώσει μέχρι τώρα μόνο το iphone τα παει τέλεια σε θέμα ήχου.

Link to comment
Share on other sites

Αν πάω στο xiaomi 9t pro θα έχει καλό ζουμ; επίσης θεωρείται αναβάθμιση από το mate 10 pro που έχω τώρα; ειδικά στη φωτογραφία αλλά και γενικά;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Αν πάω στο xiaomi 9t pro θα έχει καλό ζουμ; επίσης θεωρείται αναβάθμιση από το mate 10 pro που έχω τώρα; ειδικά στη φωτογραφία αλλά και γενικά;

 

Ναι είναι αναβάθμιση σαν συνολική συσκευή

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to 📱 Αγορά κινητού μαξ 750-800€
  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...