Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα μεταξυ των 2 συσκευων ποια προτεινετε ?

 

Με ενδιαφερει καλη καμερα παιχνιδια δεν παιζω ιδιαιτερα

 

Τιμη πανω κατω ιδια ειναι απλα θελω να ξερω ποιο ειναι καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρει κυρίως η κάμερα πας στο honor 10. Αν θες μεγάλη οθόνη, μπαταρία, headphone Jack, πας στο honor play.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

κι ομως είναι πολύ καλυτερη η κατασκευή του από πολλα κινητα που κυκλοφορουν. Οσο για την οθονη δεν υπαρχει πλεον πρόβλημα, εχει λυθει πριν από καιρο. Είναι πολύ καλο και ομορφο. Καθαρο Android χωρις περιττες εφαρμογες που δεν μπορεις να βγαλεις, ενημερώσεις συνεχες και θα παρει και το Android Q. Βεβαια σημερα προσεξα ότι ανεβηκε και η τιμη του 15-20ε!

 

Από πολλά κινητά δεν διαφωνώ . Απο το poco δύσκολο . Το είχα για ένα 8 μηνο και είναι ότι πιο συμπαγές έχω δει σε κινητό .ενημερώσεις στην ώρα τους μπαταρία τέρας , αλλά μάλλον το 7 plus είναι πιο όμορφο. Σε cpu ram και ίσως κ.καμερα είναι σημαντικά καλύτερο το poco

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σε αυτά τα 2 έχω καταλήξει προς αντικατάσταση του J7 του 2017 της συζύγου.

Οπωσδήποτε χρειάζεται δίκαρτο με ξεχωριστή υποδοχή για κάρτα μνήμης, γι'αυτό έχω περιορισμό στις συσκευές και άμεση αγορά στα 250€ περίπου για καινούργιο,αλλά βλέπω και μεταχειρισμένα λίγων μηνών.

Προτεραιότητα έχουν κάμερα, η οθόνη και η μπαταρία, καθώς και η ποιότητα της κεραίας γιατί από το J7 με Vodafone οι περιοχές μας έχουν θέμα.

Social media και παιχνιδάκια απλά χωρίς απαιτήσεις επεξεργαστή.

Θα κοίταγα και το Α50 αλλά θα αργήσει να πέσει η τιμή μου.

 

Θα πήγαινα κατευθείαν στο Α7 λόγω οθόνης και γνώριμου λειτουργικού περιβάλλοντος,αλλά με φρενάρει το σήμα, φοβάμαι μήπως αντιμετωπίσουμε τα ίδια θέματα με το J7. Από την άλλη δεν μπορώ να ξέρω αν το 8Χ θα είναι ανώτερο ή μη σε αυτόν τον τομέα.....εκτός αν κάποιος φίλος έχει άποψη από την χρήση των 2 συγκεκριμένα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρήκα άκρη με το τιμολόγιο

Καρφί για note 5 λοιπόν;

Το 6 δεν αρέσει σχεδιαστικά

Το mi 8 lite έχει μικρότερη μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Θα ήθελα την βοήθεια σας σχετικά με το chromecast 3 . Σκέφτομαι να το αγοράσω αλλά θα ήθελα να μάθω από κάποιον που το έχει ήδη αν είναι πλήρως συμβατό με iphone και macbook pro (γιατί ενώ στα specs γράφει πως είναι, στα καταστήματα δεν έχουν κάποια ξεκάθαρη εικόνα)

 

Καθώς και εάν πέρα από το να προβάλεις στην τηλεόραση youtube,netflix κτλπ μπορείς να κάνεις και αντικατοπτρισμό της οθόνης του iphone για προβολή των φωτογραφιών ή για να ανοίγεις εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Θα ήθελα την βοήθεια σας σχετικά με το chromecast 3 . Σκέφτομαι να το αγοράσω αλλά θα ήθελα να μάθω από κάποιον που το έχει ήδη αν είναι πλήρως συμβατό με iphone και macbook pro (γιατί ενώ στα specs γράφει πως είναι, στα καταστήματα δεν έχουν κάποια ξεκάθαρη εικόνα)

 

Καθώς και εάν πέρα από το να προβάλεις στην τηλεόραση youtube,netflix κτλπ μπορείς να κάνεις και αντικατοπτρισμό της οθόνης του iphone για προβολή των φωτογραφιών ή για να ανοίγεις εφαρμογές.

 

Είναι συμβατό με iOS, αλλά ο αντικατοπτρισμός που θέλεις γίνεται με χρήση συγκεκριμένων εφαρμογών (γράψε chromecast στο app store) ενώ στο android το κάνει το ίδιο το λειτουργικό. Το λειτουργώ με iPad και iPhone.

Επειδή δοκίμασα αρκετές, σου προτείνω αυτές τις 2 ως τις καλύτερες:

1. https://itunes.apple.com/app/id1151425002

2. https://itunes.apple.com/app/id1443510931

 

Ουσιαστικα ειναι η ιδια εφαρμογη σε free και pro εκδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

Το honor 10 είναι ναυαρχιδα σε όλα, το play μόνο στον επεξεργαστή
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Το honor 10 έχει δύο τεράστια - σε σχέση με το play fingerprint sensor που δεν είναι καθόλου αξιόπιστος κ μπαταρία που απλά δεν συγκρίνεται με του play
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος να προτιμήσει κάποιος το Α40 από το Α7 πχ;

Όσον αφορά το G7 Plus, Snapdragon 636 και 3000 μπαταρία ---> 275 ευρώ; Ευχαριστώ, δε θα πάρω...

 

Ναι το A40 εχει πολύ καλές διαστάσεις

Link to comment
Share on other sites

Ναι το A40 εχει πολύ καλές διαστάσεις

 

OK, ότι πεις... Έχω διαφορετική άποψη και σαφώς για κάποιον που θέλει Samsung πχ, είναι καλύτερη και πιο fair επιλογή το Α7...

Link to comment
Share on other sites

OK, ότι πεις... Έχω διαφορετική άποψη και σαφώς για κάποιον που θέλει Samsung πχ, είναι καλύτερη και πιο fair επιλογή το Α7...

 

Τι δεν κατάλαβες;Εγώ έχω το A8 επειδή θέλω πιο μαζεμένο..Απευθύνεται σε κάποιο που θέλει κάτι πιο μαζεμένο δεν μπορεί Όλα να είναι 6.5 ίντσες..Χώρια που στη συγκεκριμένη περίπτωση έχουν σχεδόν ίδια οθόνη σε πολύ μικρότερο σώμα όμως το Α40 και σε κάμερα το Α40 βγάζει πιο φωτεινές..Εκτός και αν κάποιος θέλει 3 κάμερες.. Κατά τα άλλα καλύτερο overall το Α40 ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, ενδιαφερομαι να αγορασω ενα δευτερο κινητο για χρηση καθαρα και μονο τηλεφωνο και γουατς απ. θελω μικρο μεγεθος,καλη μπαταρια και αν ηταν δυνατον να ναι με πληκτρα. υπαρχει κατι ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Είμαι σε αναζήτηση ενός κινητού με πολύ καλή κάμερα. Έχω το samsung A3 του 2014 (8mp μπροστινή/5mp selfie) και σαφώς δεν με ικανοποιεί καθόλου η κάμερα. Είδα το huawei p30 και από τα χαρακτηριστικά καταλαβαίνω ότι έχει δυνατή, εάν όχι την πιο δυνατή κάμερα (40+16+8mp/32mp). Δεν το συζητάω για το pro, γιατί η τιμή παραπάει. Πιστεύετε ότι αξίζει να δώσω τόσα λεφτά ή να κατευθυνθώ σε κάτι πιο οικονομικό, τύπου xiaomi mi9(48+16+12mp/20mp) ή samsung A50(25+5+5mp/25mp) ή οτιδήποτε άλλο που δεν έχω κατά νου; Πόσο μεγάλη πιστεύετε ότι θα είναι η διαφορά και τι θα κάνατε στη θέση μου;
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως ότι και να πάρεις θα δεις μεγάλη διάφορα σε σχέση με τη συσκευή που έχεις! Μια καλή πρόταση και οικονομική είναι το Huawei p20 που παίζει τώρα με πρόσφορα στα 329 ευρώ!

 

Sent from my Cool 1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται πόσα χρήματα είσαι διατεθειμένος να δώσεις. Αν μπορείς να πας στο p30 ή στο Samsung s10, εννοείται ότι αξίζουν και θα έχεις τις καλύτερες κάμερες της αγοράς. Σε βραδυνές και σε zoom, το p30 είναι μια κατηγορία μόνο του.

Για πιο φθηνό, αν σε ενδιαφέρει πρωτίστως η κάμερα, προτείνω τα Huawei P20 pro, mate 20 pro και το HTC 12+, θα σε καλύψουν απόλυτα στο θέμα της κάμερας. Ισως να δεις και το s9/s9+. Για εμένα αυτά τα κινητά πρέπει να κοιτάει κάποιος αν τον ενδιαφέρει η κάμερα.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ψάχνω για συσκευή μέχρι 150 ευρώ, με οθόνη τουλάχιστον 5.5 με εγγύηση.

Μνήμη 32 gb minimum.

Ξέρω το Redmi note 5 αλλά ρωτάω μήπως υπάρχει κάτι καλύτερο η έστω κάτι παρόμοιο. Προτεραιότητα η μπαταρία μετά η κάμερα.

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κριτήρια κυρίως αποτελουν η καμερα και η απόδοση της μπαταρίας. Αν έχετε να προτεινετε κατι παρόμοιο σε αυτή τη τιμη ελεύθερα.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις τα χρήματα αξίζει. Και τα δύο είναι πολύ καλά τηλέφωνα, εξαρτάται τι είναι ποιο σημαντικό για σένα.

S10+ : Οθόνη, ήχος, selfie

P30 pro: Κάμερα, μπαταρία

 

Για το αισθητικό κομμάτι είναι καθαρά υποκειμενικό..

Link to comment
Share on other sites

Το note 5 πιστεύω θα σε καλύψει με το παραπάνω.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Eντύπωση μου κάνει που έχουν την ίδια τιμή... Είχα την εντύπωση ότι το Mix 2 είχε πέσει πολύ...

Στο δια ταύτα, προφανώς το P30... Oλόφρεσκο και από τις καλύτερες συσκευές που μπορεί να πάρει αυτή τη στιγμή κάποιος...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι ανάμεσα σε αυτά τα τρία κινητά. Η αγορά θα γίνει από cosmote λόγω επιδότησης. Είναι για γυναίκα το κινητό οπότε μας ενδιαφέρει η εμπειρία χρήσης να είναι σωστή χωρίς root κτλ. Αυτά που την ενδιαφέρουν είναι μπαταρία, φωτογραφίες, καλή ποιότητα κλήσεων.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to 📱 Αγορά κινητού μαξ 750-800€
  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...