Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μεγαλύτερη διαφορά είναι στην κάμερα. Του P20 έχει από τις καλύτερες που κυκλοφορούν αυτήν τη στιγμή, δεν υπάρχει σύγκριση. Από εκεί και πέρα ο μοναδικός λόγος κατά τη γνώμη μου να πας στο play είναι η μεγαλύτερη οθόνη. Γενικά θεωρώ ότι το P20 είναι καλύτερη επιλογή.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, θα ηθελα την γνωμη σας για το επομενο κινητο μου. εχω το αιφον σε απο τοτε που βγηκε και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος αλλα σιγα σιγα αρχιζει να τα φτυνει. θελω κατι να βγαλω παλι 2 χρονια σ αυτο το μεγεθος. τι θα προτεινατε ?
Link to comment
Share on other sites

Εγω με τη σειρα μου θα σου πω οτι το play μπορει να μην έχει τρομερή καμερα αλλα η οθονη ειναι πολυ όμορφη, εμενα με βολευει το δαχτυλικο αποτύπωμα πισω και τέλος και ισως πιο βασικο για μενα η αυτονομία του. To play μου βγάζει αβίαστα μια μερα με όλα ανοιχτα και μιλαμε για χρηση dual sim με google maps ανοιχτά σε split screen με youtube.
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Εγω με τη σειρα μου θα σου πω οτι το play μπορει να μην έχει τρομερή καμερα αλλα η οθονη ειναι πολυ όμορφη, εμενα με βολευει το δαχτυλικο αποτύπωμα πισω και τέλος και ισως πιο βασικο για μενα η αυτονομία του. To play μου βγάζει αβίαστα μια μερα με όλα ανοιχτα και μιλαμε για χρηση dual sim με google maps ανοιχτά σε split screen με youtube.

 

 

 

Ισχύουν στο ακέραιο όλα αυτά που είπες! ;-)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,νεο μελος,πρωτο θεμα..

Λοιπον.

Ψαχνω για κινητο τηλεφωνο που θελω οποσδηποτε MIL-810 και εναν καλο φακο led και να βαραει δυνατα το μικροφωνο οταν με καλουν και να κραταει η μπαταρια αρκετα.

Προτιμω με πληκτρα και οχι smartphone.

Σιγουρα προτιμω απο ελλαδα,αλλα κσι απο εξω να παρω,αν δουλευει στα ελληνικα δικτια,δεν με πειραζει.

Ταβανι χρηματων 250€ αντε με το ζορι 280€.

Μεχρι τωρα χρησημοποιω ενα sonim xp 2.10 spirit.

Καμια καλη προταση;

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, θα ηθελα την γνωμη σας για το επομενο κινητο μου. εχω το αιφον σε απο τοτε που βγηκε και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος αλλα σιγα σιγα αρχιζει να τα φτυνει. θελω κατι να βγαλω παλι 2 χρονια σ αυτο το μεγεθος. τι θα προτεινατε ?

 

Σε τί ακριβώς τα φτύνει;

Ο επεξεργαστής του είναι ακόμα πολύ δυνατός.

Αν εννοείς τη μπαταρία, άλλαξε την.

Link to comment
Share on other sites

Έως 350 Ευρώ ή έστω λίγο παραπάνω

Οθόνη γύρω στις 6 ίντσες

Από Ελλάδα με εγγύηση εδώ

Δεν με ενδιαφέρει Ελληνικό μενού

Καλός ήχος στα ακουστικά αν γίνεται, όχι συγκεκριμένη απαίτηση στην οθόνη

οχι dual, επιθυμητή η sd

Καλό video, καλό stabilisation, καλή κύρια κάμερα, σέλφι αδιάφορο,

όχι gaming

 

Ψήνομαι για το lg v30 αλλά λέω μήπως αξίζει να δω κάποια πιο νέα συσκευή έστω και χαμηλότερης κατηγορίας. Υπάρχει λόγος να περιμένω να βγει κάτι στο προσεχές διάστημα; Γενικά δεν αλλάζω συχνά συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi mi a2 lite ότι πιο μαζεμένο σε καινούργια συσκευή. Το πήρα για την αδερφή μου για αυτό το λόγο. nfc δεν έχει αλλά είναι Android one και έχει πολύ καλή υποστήριξη.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

O άνθρωπος ζητάει συσκευή των 250-300 με πρώτη προτεραιότητα την ταχύτητα και του προτείνεις μια συσκευή των ~100 ευρώ με 2GB Ram και benchmark της τάξεως των 35Κ... Δηλαδή κάπου έλεος...

Link to comment
Share on other sites

Σαν πρώτη προταιρεοτητα από ότι βλέπω γράφει για μέγεθος.δηλαδη αν βρει κάτι ποιο φθηνό θα πει ας δώσω καπέλο για να φθάσω στην τιμή που γράφω γιατί για ταχύτητα έχεις παίξει με το συγκεκριμένο κινητό;αλλά ξέχασα εδώ μέσα είναι όλοι guru.θα πρέπει να προτηνουμε μόνο κινητά των 1000 και €.οκ μείνετε εσείς εδώ μέσα.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας

για το mi 8 lite που λετε και η 64αρα και η 128αρα εκδοσή είναι το ίδιο καλές; εννοώ πέρα απο τη διαφορά στη ραμ και τη μνήμα κατα τ άλλα είναι τα ίδια; γιατί σκέφτομαι για την 64αρα

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ θα σκεφτόμουν σοβαρά το Mi 8 Lite ή το A7 2018...

για το mi 8 lite και η 64αρα και η 128αρα εκδοσή είναι το ίδιο καλές; εννοώ πέρα απο τη διαφορά στη ραμ και τη μνήμα κατα τ άλλα είναι τα ίδια; γιατί σκέφτομαι για την 64αρα

Link to comment
Share on other sites

για το mi 8 lite και η 64αρα και η 128αρα εκδοσή είναι το ίδιο καλές; εννοώ πέρα απο τη διαφορά στη ραμ και τη μνήμα κατα τ άλλα είναι τα ίδια; γιατί σκέφτομαι για την 64αρα
Τα ίδια είναι
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Σαν πρώτη προταιρεοτητα από ότι βλέπω γράφει για μέγεθος.δηλαδη αν βρει κάτι ποιο φθηνό θα πει ας δώσω καπέλο για να φθάσω στην τιμή που γράφω γιατί για ταχύτητα έχεις παίξει με το συγκεκριμένο κινητό;αλλά ξέχασα εδώ μέσα είναι όλοι guru.θα πρέπει να προτηνουμε μόνο κινητά των 1000 και €.οκ μείνετε εσείς εδώ μέσα.

 

8) Βάλτε σε σειρά προτεραιότητας τα εξής: ταχύτητα, βαρύ gaming, κάμερα, αυτονομία.

Ταχύτητα,κάμερα,αυτονομία,gaming

 

Eγώ σαν πρώτη προτεραιότητα βλέπω ταχύτητα και ξαναλέω του προτείνεις συσκευή με Antutu 35K... :)

 

Eμείς btw γενικά προτείνουμε ότι ξέρουμε, ανάλογα με ότι ζητάει ο καθένας... Εσύ από την άλλη προτείνεις μόνο ... Αlcatel...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας

για το mi 8 lite που λετε και η 64αρα και η 128αρα εκδοσή είναι το ίδιο καλές; εννοώ πέρα απο τη διαφορά στη ραμ και τη μνήμα κατα τ άλλα είναι τα ίδια; γιατί σκέφτομαι για την 64αρα

 

Απ' όσο ξέρω ναι τα ίδια είναι... Kαι όντως είναι καλή επιλογή και πανέμορφο το Mi 8 Lite...

Link to comment
Share on other sites

ναι μπαταρια κυριως το εψαξα τις τελευταιες μερες δεν νομιζω να βρω κατι που να με ικανοποιει περισσοτερο για την ωρα οποτε θα παω για μπαταρια. ξερουμε γενικα αν υπαρχει στα πλανα να βγει αλλο τοσο μικρο κινητο ομως ?
Link to comment
Share on other sites

Έχω το S9+, πήγα σε ένα κατάστημα για να δω το s10+ αλλά όταν είδα το μικρο αδερφό κάτι με τράβηξε. Ίδια οθόνη με το s9+ σε κομψό μέγεθος. Έχω έρθει σε δίλημμα. Πάντα το S9+ το θεωρούσα λίγο μεγάλο και το S9 μικρό. Φοβάμαι μην πάω στο S10 και το μετανιώσω.
Link to comment
Share on other sites

Απ' όσο ξέρω ναι τα ίδια είναι... Kαι όντως είναι καλή επιλογή και πανέμορφο το Mi 8 Lite...

 

σ ευχαριστω πολυ

θα προχωρήσω στην αγορα :)

Link to comment
Share on other sites

Στο ίδιο μέγεθος όχι πας μετά σχεδόν σε διπλάσιο μέγεθος. Όσο για την μπαταρία άλλαξε την να τελειώνεις

Και Οχ στα πλάνα δεν υπάρχει καθος όλα προσανατολιζονται για μίνιμουμ 6 ίντσες

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to 📱 Αγορά κινητού μαξ 750-800€
  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...