Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραίος και σε ευχαριστώ πολύ. Και εγώ ανάμεσα σε αυτό και σε αυτό είμαι για να παραγγείλω. Έχουν καμία διαφορά ή μπα;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Είναι πιο ακριβό το δεύτερο και είναι ΙΡ 67, ενώ το πρώτο είναι 68. Το σκεπτόμουν και εγώ το δεύτερο, αλλά τελικά πήρα το πρώτο.
Link to comment
Share on other sites

Το Α7 μου φάνηκε μακραν να έχει την καλύτερη κάμερα, αλλά στο χερι μου φάνηκε οριακό για γυναικα, αν και καλύτερο απο το Α6 plus.

Με τα 64 gb συν τον επεξεργαστή μοιάζει η καλύτερη επιλογη. Και εμφανισιακα, κατασκευαστικά μου άρεσε πολύ

Μήπως να περιμενω κανα μηνα ή καμια black friday να πέσει η τιμή;

.

 

για black friday δύσκολα γιατί είναι ολόφρεσκο μοντέλο.. κάνε λίγο υπομονή να πέσει στο σκρουτζ και χτύπα το

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Έχεις προσωπική αποψη; Από κοντά δεν μου φάνηκαν τραγικές και έχει πολλές ρυθμίσεις. Η τιμή του στο skroutz ειναι 35 ευρώ πιο πάνω από το p20 lite.

Εσύ ποιο προτείνεις δηλαδη; μονο rn5; Και εχει καλύτερη κάμερα από το Α7;

Ευχαριστω

Edited by stama
Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου στην παρέα.

Έχω ένα ποσό της τάξεως των 300,00€ και θα ήθελα τη βοήθειά σας, σε ότι αφορά την επιλογή κινητού με κύρια χατακτηριστικά τις 5,5" και άνω καθώς και την καλή κάμερα.

Σαφώς και με ενδιαφέρει το κομμάτι του επεξεργαστή, αλλά δεν καίγομαι κιόλας αν θα έχει π.χ. sd660 ή kirrin710 ή sd835.

Χωρίς να είμαι ειδικός, το τονίζω αυτό, έχω κελάρει τα παρακάτω.

- Mi Note 3 (ίσως το επικρατέστερο αλλά με χαλάει πολύ η έλλειψη της 800άρας)

- Honor 8 Pro (δε βλέπω όμως πολλές κριτικές και φοβάμαι μήπως υπάρχει κάποιος λόγος που δεν είναι εμπορικό)

- Honor 8X

- Pocophone (ξέρω ότι φυσάει από άποψη επεξεργαστή αλλά δεν έχω ιδεά τι λέει από κάμερα)

- Redmi Note 6 Pro (αυτό με κάθε επιφύλαξη καθ' ότι δεν έχω δει από κοντά αλλά διαβάζω τα καλύτερα για την κάμερά του)

 

Αν υπάρχει και κάποια άλλη πρόταση, θα χαρώ πολύ να την ακούσω.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθειά σας.

 

Δημήτρης

edit: Προέρχομαι από ΟΡ5 και Mi Mix 2. Δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο, απλά το αναφέρω.

Με το δεύτερο απογοητέυτηκα απίστευτα από την κάμερα. Ότι πιο χάλια έχω πιάσει στα χέρια μου.

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου στην παρέα.

Έχω ένα ποσό της τάξεως των 300,00€ και θα ήθελα τη βοήθειά σας, σε ότι αφορά την επιλογή κινητού με κύρια χατακτηριστικά τις 5,5" και άνω καθώς και την καλή κάμερα.

Σαφώς και με ενδιαφέρει το κομμάτι του επεξεργαστή, αλλά δεν καίγομαι κιόλας αν θα έχει π.χ. sd660 ή kirrin710 ή sd835.

Χωρίς να είμαι ειδικός, το τονίζω αυτό, έχω κελάρει τα παρακάτω.

- Mi Note 3 (ίσως το επικρατέστερο αλλά με χαλάει πολύ η έλλειψη της 800άρας)

- Honor 8 Pro (δε βλέπω όμως πολλές κριτικές και φοβάμαι μήπως υπάρχει κάποιος λόγος που δεν είναι εμπορικό)

- Honor 8X

- Pocophone (ξέρω ότι φυσάει από άποψη επεξεργαστή αλλά δεν έχω ιδεά τι λέει από κάμερα)

- Redmi Note 6 Pro (αυτό με κάθε επιφύλαξη καθ' ότι δεν έχω δει από κοντά αλλά διαβάζω τα καλύτερα για την κάμερά του)

 

Αν υπάρχει και κάποια άλλη πρόταση, θα χαρώ πολύ να την ακούσω.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθειά σας.

 

Δημήτρης

edit: Προέρχομαι από ΟΡ5 και Mi Mix 2. Δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο, απλά το αναφέρω.

Με το δεύτερο απογοητέυτηκα απίστευτα από την κάμερα. Ότι πιο χάλια έχω πιάσει στα χέρια μου.

 

Για τα λεφτά που δίνεις νομίζω πως η καλύτερη επιλογή ως κάμερα είναι το LG G6. Από αυτά που ανέφερες θα απέκλεια σίγουρα τα RMN6 και τα δύο Honor, lower mid range συσκευές και το RN6 έχει καλή κάμερα για τα λεφτά του, αλλά μέχρι εκεί. Το Poco από κάμερα δεν φυσάει, είναι μια καλή επιλογή στις πρωινές και μέτριο στις σκοτεινές, όπου του λείπει το OIS. Θα δεις αναβάθμιση σε σχέση με το Mi Mix 2 αλλά όχι τεράστια.

 

Το Mi Note 3 κατά σύμπτωση είναι το κινητό μου. Είμαι ικανοποιημένος, χωρίς να θεωρώ πως έχει την καλύτερη κάμερα στα λεφτά του, αλλά μάλλον καλύτερη από αυτά που ανέφερες πλην ίσως του Poco (και αυτό παίζει). Κατώτερη μάλλον από του LG G6, αν και προτιμώ το Mi Note 3 λόγω μπαταρίας. Με την έλλειψη Β20 δεν έχω αντιμετωπίσει ιδιαίτερο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Για τα λεφτά που δίνεις νομίζω πως η καλύτερη επιλογή ως κάμερα είναι το LG G6. Από αυτά που ανέφερες θα απέκλεια σίγουρα τα RMN6 και τα δύο Honor, lower mid range συσκευές και το RN6 έχει καλή κάμερα για τα λεφτά του, αλλά μέχρι εκεί. Το Poco από κάμερα δεν φυσάει, είναι μια καλή επιλογή στις πρωινές και μέτριο στις σκοτεινές, όπου του λείπει το OIS. Θα δεις αναβάθμιση σε σχέση με το Mi Mix 2 αλλά όχι τεράστια.

 

Το Mi Note 3 κατά σύμπτωση είναι το κινητό μου. Είμαι ικανοποιημένος, χωρίς να θεωρώ πως έχει την καλύτερη κάμερα στα λεφτά του, αλλά μάλλον καλύτερη από αυτά που ανέφερες πλην ίσως του Poco (και αυτό παίζει). Κατώτερη μάλλον από του LG G6, αν και προτιμώ το Mi Note 3 λόγω μπαταρίας. Με την έλλειψη Β20 δεν έχω αντιμετωπίσει ιδιαίτερο θέμα.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου και για το χρόνο σου.

Είχα την εντύπωση ότι το Honor 8 Pro, τα πηγαίνε καλά με τις φωτό.

Θεωρούσα μάλιστα ότι ήταν το πιο "δυνατό" από αυτά που ανέφερα.

Το είχα το G6 αλλά το έδωσα γιατί είναι κομματάκι χοντρό και με χαλούσε κάπως αυτό. Πολύ πιθανόν όμως να ξαναγυρίσω.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Για την χρήση που θα κάνει η γυναίκα σου οι κάμερες του Α7 είναι μια χαρά. Το μόνο μου αντεπιχείρημα ενάντια στο Α7 είναι θα δώσεις αρκετά λεφτά τα οποία δεν ξέρω αν θα τα "εκτιμήσει" μιας και δεν ακούγεται ιδιαίτερα απαιτητική χρήστρια για να ασχοληθεί με ευρυγώνιο φακό.

 

Υπ'όψη, έχει βγει και το Mi 8 lite σε Global έκδοση, αξιοπρεπέστατη κάμερα (ίδια με του Poco phone), μεγαλύτερη μπαταρία από το Mi A2 και ξεχωριστό mirror φινίρισμα στο πίσω μέρος. Από Κίνα το βρίσκεις στα 200 ευρώ περίπου, υποθέτω σύντομα θα έρθει και στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου και για το χρόνο σου.

Είχα την εντύπωση ότι το Honor 8 Pro, τα πηγαίνε καλά με τις φωτό.

Θεωρούσα μάλιστα ότι ήταν το πιο "δυνατό" από αυτά που ανέφερα.

Το είχα το G6 αλλά το έδωσα γιατί είναι κομματάκι χοντρό και με χαλούσε κάπως αυτό. Πολύ πιθανόν όμως να ξαναγυρίσω.

 

Το Pro έχεις δίκιο, το είχα μπερδέψει με ένα άλλο, έχει καλές φωτό για την τιμή του αλλά όχι καλύτερες των G6 και Mi Note 3 πιστεύω, χωρίς να έχω δει κάτι παραπάνω από μερικά δείγματα. Υποθέτω δεν είναι πολύ δημοφιλές γιατί η πτώση της τιμής του είναι πρόσφατη.

 

Πάντως στη θέση σου, αν δεν επείγεσαι φυσικά, θα περίμενα μήπως βρω το LG V30 σε προσφορά σε Black Friday ή θα έδινα τα 40-50 επιπλέον για Mi8 από Κίνα :)

Link to comment
Share on other sites

Για την χρήση που θα κάνει η γυναίκα σου οι κάμερες του Α7 είναι μια χαρά. Το μόνο μου αντεπιχείρημα ενάντια στο Α7 είναι θα δώσεις αρκετά λεφτά τα οποία δεν ξέρω αν θα τα "εκτιμήσει" μιας και δεν ακούγεται ιδιαίτερα απαιτητική χρήστρια για να ασχοληθεί με ευρυγώνιο φακό.

 

Υπ'όψη, έχει βγει και το Mi 8 lite σε Global έκδοση, αξιοπρεπέστατη κάμερα (ίδια με του Poco phone), μεγαλύτερη μπαταρία από το Mi A2 και ξεχωριστό mirror φινίρισμα στο πίσω μέρος. Από Κίνα το βρίσκεις στα 200 ευρώ περίπου, υποθέτω σύντομα θα έρθει και στην Ελλάδα.

 

Σε ευχαριστώ. Yπάρχει ήδη στο σκρουτζ στα 250 ευρώ. Αναφέρουν eu. Το Α7 εχει 277

Θα περιμένω λιγες ημέρες ακόμη (μέχρι τέλος μηνα το πολύ) να πέσουν γενικώς οι τιμές και θα καταλήξω.

Μέχρι τότε όποιος έχει να προσθέσει κάτι στην κουβέντα καλοδεχούμενο

Edited by stama
Link to comment
Share on other sites

Το Pro έχεις δίκιο, το είχα μπερδέψει με ένα άλλο, έχει καλές φωτό για την τιμή του αλλά όχι καλύτερες των G6 και Mi Note 3 πιστεύω, χωρίς να έχω δει κάτι παραπάνω από μερικά δείγματα. Υποθέτω δεν είναι πολύ δημοφιλές γιατί η πτώση της τιμής του είναι πρόσφατη.

 

Πάντως στη θέση σου, αν δεν επείγεσαι φυσικά, θα περίμενα μήπως βρω το LG V30 σε προσφορά σε Black Friday ή θα έδινα τα 40-50 επιπλέον για Mi8 από Κίνα :)

Μου κάνει εντύπωση δε, που δεν υπάρχει καν νήμα στο φόρουμ για το συγκεκριμένο.

Εκτός αν εγώ δεν το είδα.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Το f1 παίρνει gcam χωρίς root με το port του pixel 3 . Το βράδυ ειδικά βλέπεις εξαιρετικές φωτογραφίες σε σχέση με την στοκ και πολύ καλές γενικά Gcam.vs stock
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το pocophone θα επαιρνα στη θέση σου. Με gcam φαίνεται να είναι πολύ δυνατό στη καμερα κι είναι ότι καλύτερο σε ταχύτητα σ αυτό το budget. Στα συν η πολύ καλή αυτονομία, ραδιόφωνο, υποδοχή micro sd. Μια υπερπλήρης συσκευή

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι εκθειάζουν πάρα πολύ και το Mi A2, κυρίως για τις νυχτερινές του λήψεις.

Έχετε άποψη για το συγκεκριμένο;

Βέβαια εκεί έχουμε να αντιμετωπίσουμε το θέμα της μικρής μπαταρίας.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Γραφω στο ιδιο post για 2 κινητα για να μην ανοιγω δευτερο post. Το πρωτο ειναι για μενα και το αλλαζω λογω του οτι το προηγουμενο κινητο εχει αρχισει να τα παιζει μετα απο 2,5 χρονια.

 

Το δευτερο κινητο ειναι για ενα φιλο του οποιου το κινητο εσπασε και ψαχνει ενα προσωρινο για 1,5 μηνα μεχρι να μπορεσει να παρει ενα καινουριο.

 

1) Το χρηματικό ποσό που διαθέτουμε.

400 max

2) Το μέγεθος οθόνης που προτιμούμε.

5,5" με 6,2"

3) Το θέλουμε απο Ελλάδα ή και απο Κίνα/Ευρώπη; Με 2ετη εγγύηση αντιπροσωπείας ή μας αρκεί και η εγγύηση του καταστήματος;

Κατα προτιμηση απο Ελλαδα

4) Χρειαζόμαστε 800αρα μπάντα ώστε να χουμε σε περισσότερα μέρη 4g; (επαρχία χωρις 800αρα έχεις σοβαρό θέμα)

Επιβαλλεται

5) Το θέλουμε dual? Χρειαζόμαστε ραδιόφωνο, ir ή nfc?

Dual sim, nfc

6) Χρειαζόμαστε ελληνικό μενου; Αν ναι, πειράζει αν χρειαστεί φλασαρισμα;

Ναι θρλω ελληνικο μενου και θα προτιμουσα να μην κανω φλασαρισμα

7) Μας ενδιαφέρει ο καλός ήχος ή/και η καλή οθόνη; Αν ναι θέλουμε amoled (και) stereo ή μας αρκεί lcd (και) mono.

Με ενδιαφερει μονο ο ηχος

8) Βάλτε σε σειρά προτεραιότητας τα εξής: ταχύτητα, βαρύ gaming, κάμερα, αυτονομία.

Καμερα, αυτονομια, ταχυτητα, βαρυ gaming

9) Ποια είναι η τωρινή σας συσκευή.

S7 edge

 

 

1) Το χρηματικό ποσό που διαθέτουμε.

Γυρω στα 100 ευρω

2) Το μέγεθος οθόνης που προτιμούμε.

Δεν τον ενδιαφερει

3) Το θέλουμε απο Ελλάδα ή και απο Κίνα/Ευρώπη; Με 2ετη εγγύηση αντιπροσωπείας ή μας αρκεί και η εγγύηση του καταστήματος;

Καλυτερα απο Ελλαδα για να το παρει γρηγορα

4) Χρειαζόμαστε 800αρα μπάντα ώστε να χουμε σε περισσότερα μέρη 4g; (επαρχία χωρις 800αρα έχεις σοβαρό θέμα)

Ναι επειδη μετακινειται συνεχως και παει σε περιοχες με περιορισμενη καλυψη

5) Το θέλουμε dual? Χρειαζόμαστε ραδιόφωνο, ir ή nfc?

Δεν τον ενδιαφερει

6) Χρειαζόμαστε ελληνικό μενου; Αν ναι, πειράζει αν χρειαστεί φλασαρισμα;

Ναι χρειαζεται ελληνικο μενου

7) Μας ενδιαφέρει ο καλός ήχος ή/και η καλή οθόνη; Αν ναι θέλουμε amoled (και) stereo ή μας αρκεί lcd (και) mono.

Δεν τον ενδιαφερει

8) Βάλτε σε σειρά προτεραιότητας τα εξής: ταχύτητα, βαρύ gaming, κάμερα, αυτονομία.

Αυτονομια,ταχυτητα,καμερα,βαρυ gaming

9) Ποια είναι η τωρινή σας συσκευή.

-

Link to comment
Share on other sites

αναβαθμίζω από xiaomi note 4x .

 

θέλω χαμηλό sar , αρκετά καλύτερη κάμερα από αυτή που έχω , καλύτερη ταχύτητα.

 

το 6x θα το έπαιρνα αν δε με φόβιζε το sar στο body που δείχνει ψηλό .. (το έχω όλη μέρα στην κωλότσεπη προφανώς κινούμενος εντός-εκτός πόλης άρα και σε σημεία με χαμηλή κάλυψη 4G....) , δεν ξέρω πώς είναι η κάμερά του σε σχέση με του mi a2

 

το mi a2 , απ ότι είδα με τα updates έχει βελτιώσει ΚΑΙ την αυτονομία του , είναι μάλλον οκ για μένα , σίγουρα οκ είναι η κάμερά του , με χαλάει λίγο το "καρούμπαλο" στην πίσω κάμερα... έχει ΚΑΙ τα δύο sar χαμηλά...

 

δεν ξέρω γιατί να μήν προτιμήσω το mi a2 (εννοείται πως μετράει και το android one , προτιμώ pure android και αναβαθμίσεις έτσι κι αλλιώς...)

 

δεν νομίζω πώς κάνει ιδιαίτερη διαφορά ο 636 έναντι του 660 ...

 

μιλάω πάντα για συσκευή 4/64 . πείτε μου τη γνώμη σας όση έχετε εμπειρία ΚΑΙ με τα δύο , όσο πιο αντικειμενικά γίνεται .ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι εκθειάζουν πάρα πολύ και το Mi A2, κυρίως για τις νυχτερινές του λήψεις.

Έχετε άποψη για το συγκεκριμένο;

Βέβαια εκεί έχουμε να αντιμετωπίσουμε το θέμα της μικρής μπαταρίας.

Είχα το mi 6 πηρα mi a2.που όντως έχεις τρομερή κάμερα τη νύχτα για την κατηγορία του αλλά το poco με gcam είναι καλύτερο εμφανώς . Μπάταρια στο mi a2 απλά τραγική δεν βγάζει την μερα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

θα πουλήσω το iPhone 8 256gb μου και χωρίς να δώσω πάνω από ~50ευρ extra θα ήθελα να πάρω την καλύτερη συσκευή έως τα 500-550ευρ.

 

-Xiaomi mi 8

-OnePlus 6T

-Meizu 16th

-Oppo R17/Pro

 

Αυτές τις 4 συσκευές βρήκα κάτω και γύρω από 500ευρ. Τις διαφορες τις ξέρω ένα περίπου και είμαι πιο κοντά στο Mi 8 ως τώρα. Αν το OPPO 16th είχε καλύτερη μπαταρία(έλεος μα τα 3000mah) και NFC λόγο και του design του θα ήταν το τέλειο κινητό για μένα.

 

Βασικά την καλύτερη κάμερα και μπαταρία θα ήθελα σε αυτά τα λεφτά περισσότερο.

Εσείς τι νομίζετε?

NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Όπως λέω και στον τίτλο, 10-15 μέρες και παραπάνω έχω λιώσει στο διάβασμα! Έχω καταμπερδευτεί και η όποια γνώμη στους πιο έμπειρους θα μου ήταν πολύτιμη. Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα τηλέφωνα και με ενδιαφέρει η συνολική τους εικόνα με λίγο παραπάνω την κάμερα την άμεση ανταπόκριση στον χειρισμό και στην μπαταρία. Τι θα μου προτείνατε?

1)Huawei Honor 10

2)Huawei Honor View 10

3)Huawei Mate 20 Lite Dual

4)Huawei Honor 8X

5)Huawei P20 Dual

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέω και στον τίτλο, 10-15 μέρες και παραπάνω έχω λιώσει στο διάβασμα! Έχω καταμπερδευτεί και η όποια γνώμη στους πιο έμπειρους θα μου ήταν πολύτιμη. Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα τηλέφωνα και με ενδιαφέρει η συνολική τους εικόνα με λίγο παραπάνω την κάμερα την άμεση ανταπόκριση στον χειρισμό και στην μπαταρία. Τι θα μου προτείνατε?

1)Huawei Honor 10

2)Huawei Honor View 10

3)Huawei Mate 20 Lite Dual

4)Huawei Honor 8X

5)Huawei P20 Dual

 

Τα Mate 20 lite και Honor 8X είναι συσκευές χαμηλομεσαίας κατηγορίας και γενικά κατώτερα σε κάμερες και επεξεργαστή.

 

Τα άλλα τρία έχουν τον ίδιο επεξεργαστή που μέχρι πρόσφατα ήταν ο κορυφαίος της Huawei. Το P20 έχει την καλύτερη κάμερα, το View 10 την μεγαλύτερη μπαταρία και καλύτερη αυτονομία. Πάντως το καλύτερο value for money είναι μάλλον το Honor 10, εκτός και αν δίνεις μεγάλη προτεραιότητα στην κάμερα οπότε πας στο P20.

 

Πάντως αν θες υποχρεωτικά Huawei και είσαι διατεθειμένη να δώσεις τα λεφτά του P20 τότε προτείνω ανεπιφύλακτα το Mate 10 Pro που έχει εφάμιλη κάμερα, πολύ καλύτερη μπαταρία και καλυτερη οθόνη τεχνολογίας AMOLED.

Link to comment
Share on other sites

Δες και το htc u11. Ειναι περσινη ναυαρχίδα με εξαιρετικό ήχο, οθόνη, αυτονομία και κάμερα που κοντράρει φετινες ναυαρχίδες ενω ανακοινώθηκε οτι θα πάρει και android 9.

 

Υ.Γ. Τώρα προσεξα οτι προοριζεται για γυναικα. Ισως να μην της αρεσει εμφανισιακά.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα πάω για το Honor 10 . Ευχαριστώ πολύ , αυτά που είπες ήταν μια κάποια άκρια :)

Δεν θα ήθελα να πάρω ένα τηλέφωνο του 2017 , έστω με τα λεφτά που διαθέτω.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα πάω για το Honor 10 . Ευχαριστώ πολύ , αυτά που είπες ήταν μια κάποια άκρια :)

Δεν θα ήθελα να πάρω ένα τηλέφωνο του 2017 , έστω με τα λεφτά που διαθέτω.

 

Δικά σου τα λεφτά, απλά να ξέρεις πως η χρονολογία που βγήκε το κινητό δεν σημαίνει και πολλά, ειδικά όταν πρόκειται για ναυαρχίδα όπως το Mate 10 Pro. Να έχεις υπόψη σου πως στην Κίνα, απ'όπου και ξεκίνησε, η Honor είναι η φθηνή μάρκα της Huawei, οπότε και οι ναυαρχίδες της συνήθως υπολείπονται των ναυαρχίδων που βγαίνουν κάτω από την μητέρα μάρκα Huawei, ειδικά στις κάμερες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to 📱 Αγορά κινητού μαξ 750-800€
  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...