Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω το S8 , δεν το είχα ποτέ . Το Mate 10 pro το εχω για βασικό τηλέφωνο τώρα , πολύ καλοφτιαγμένο , γρήγορο, ωραία οθόνη , πολύ καλή κάμερα και φοβερή μπαταρία . Πολύ ωραίο σχεδιαστικά επίσης . Νοιώθω ότι δεν υστερεί πουθενά εκτός του ότι δεν έχει θύρα ακουστικών .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά. Ο τίτλος τα λέει όλα. Έχω ένα S6 και βρήκα το S8+ με 360€. Να το πάρω; αξίζει; ή παλιώνει; θα περιμένατε για κάτι καλύτερο; ή δεν θα βρω με αυτά τα χαρακτηριστικά κάτι σε αυτή την τιμή. (κύριο χαρακτηστικό που με ενδιαφέρει κάμερα, μετά τα υπόλοιπα specs).

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

Bazinga!!!
Link to comment
Share on other sites

Για καθαρά κάμερα σου απάντησα και στο άλλο thread :)

 

Για τα υπόλοιπα, συμπλήρωσε αυτή τη φόρμα. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=453621

Link to comment
Share on other sites

Την ειδα και εγω την απαντηση και το ερωτημα που εχω και θα ηθελα μια σίγουρη όσο γίνεται απαντηση ειναι με τα lg και τα htc τι γίνεται με την εγγύηση;το sammy εχει την καλύτερη υποστήριξη στην οποία αλλος δίνει σημασία αλλος οχι αλλα το θεωρώ σημαντικό παράγοντα οταν δίνεις αρκετά λεφτα σε μια πολυσύνθετη συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Την ειδα και εγω την απαντηση και το ερωτημα που εχω και θα ηθελα μια σίγουρη όσο γίνεται απαντηση ειναι με τα lg και τα htc τι γίνεται με την εγγύηση;το sammy εχει την καλύτερη υποστήριξη στην οποία αλλος δίνει σημασία αλλος οχι αλλα το θεωρώ σημαντικό παράγοντα οταν δίνεις αρκετά λεφτα σε μια πολυσύνθετη συσκευή.

 

Τα στελνουν σε αλλη ευρωπαικη χωρα. Ενδεχομενως να χεις μερικες μερες εξτρα αναμονη. Και για μενα ειναι καλυτερο απο πχ lenovo που προσπαθουν να στο βγαλουν υπαιτιοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά. Ο τίτλος τα λέει όλα. Έχω ένα S6 και βρήκα το S8+ με 360€. Να το πάρω; αξίζει; ή παλιώνει; θα περιμένατε για κάτι καλύτερο; ή δεν θα βρω με αυτά τα χαρακτηριστικά κάτι σε αυτή την τιμή. (κύριο χαρακτηστικό που με ενδιαφέρει κάμερα, μετά τα υπόλοιπα specs).

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

 

S8+ απο μενα.. κορυφαία οθόνη, πολύ καλή μπαταρία και σημαντικό να έχεις υποστήριξη/εγγύηση δίπλα σου

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

antretng ετσι ειχα ακουστα και εγω αλλα ελεγα μπας και κατι εχει αλλαξει.

εγω παιδια δινω σημασια στην υποστηριξη και μαλιστα σημαντικη.

σε ενα xperia που χαλασε η otg (βασικα την χαλασε ο αδελφος μου με ανταπτορες του πωλου) πηγα arvato εκατσα 20 λεπτα στην αναμονη και το πηρα εντος εγγυησης και εφυγα.

το θεωρω σημαντικο λοιπον για κατι μικρο η μεγαλο να εχω μαγαζι να παω.

οποτε οσο και να πιστευω στις γνωμες σας θα πω sammy.

επι τι ευκαιριας με τα nokia εαν γνωριζεις καποιος ας μας πει,θα παιξουν δυνατα μπαλα και αυτα ας ξερουμε,sorry αν βγηκα off topic.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως με τα παραεισαγωγης δεν σημαινει απαραιτητα οτι θα ξεμπερδεψεις γρηγορα. Αν τυχον τους λειπει το ανταλλακτικο μπορει να περιμενεις αρκετες βδομαδες. Και επειδη ειναι παραεισαγωγης δεν υποχρεουνται παρα μονο επισκευη. Οποτε απλα περιμενεις.

 

Οσον αφορα τη samsung, σε s5 φιλου οταν ξαναχαλασε η οθονη του (την αλλαξε ενα διμηνο πριν την ληξη της εγγυησης και του χαλασε ξανα 3 μηνες μετα) δεν ειχαν ανανεωσει την εγγυηση για το ανταλλακτικο και οποτε αναγκαστηκε να αλλαξει συσκευη. Οποτε ολα σχετικα ειναι.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά το πήρα. Πήρα το S8+ !!!! ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

 

την καλύτερη επιλογή έκανες.. καλομίλητο

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

καπου διαβασα εδω μεσα δεν ξερω αν ισχυει οτι το μειζου 15 δεν εχει wi fi direct ?, κοιταξα σε ενα σαιτ και προσεξα πως εχει.απο που βγαλαν το συμπερασμα καποιοι οτι δεν εχει. και τελικα τι ισχυει /??οποιος γνωριζει ας με απαντησει.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Είμαι ανάμεσα σε αυτές τις 2 συσκευές στις εκδόσεις με τα 64gb

 

Η διαφορά τιμής στο skroutz είναι γύρω στα 30€ και δεν είναι απαγορευτική.

 

Το κινητό είναι για γενικά απλή χρήση χωρίς πολλά παιχνίδια λίγο ίντερνετ, social media, και με τη φωτογραφία όχι σούπερ απαιτήσεις αλλά αν μιλάμε για μεγάλη διαφορά θα ήθελα να το ξέρω.

 

Παρακαλώ από κατόχους των συσκευών πιο θα προτείνατε και γιατί με βάση αυτονομία, επιδόσεις και φωτογραφία.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Να σημειωθεί πως είμαι εξοικειωμένος με miui αλλά όχι με pure android που έχει το mi a2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Είμαι ανάμεσα σε αυτές τις 2 συσκευές στις εκδόσεις με τα 64gb

 

Η διαφορά τιμής στο skroutz είναι γύρω στα 30€ και δεν είναι απαγορευτική.

 

Το κινητό είναι για γενικά απλή χρήση χωρίς πολλά παιχνίδια λίγο ίντερνετ, social media, και με τη φωτογραφία όχι σούπερ απαιτήσεις αλλά αν μιλάμε για μεγάλη διαφορά θα ήθελα να το ξέρω.

 

Παρακαλώ από κατόχους των συσκευών πιο θα προτείνατε και γιατί με βάση αυτονομία, επιδόσεις και φωτογραφία.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Να σημειωθεί πως είμαι εξοικειωμένος με miui αλλά όχι με pure android που έχει το mi a2

Αυτονομία σίγουρα καλύτερο το redmi note 5. Επιδόσεις πιο πάνω το mia2. Κάμερα τη μέρα φαίνεται να μην έχουν σημαντική διαφορά. Το βράδυ καλύτερα το mia2. Να πω ότι κι εγώ προτιμώ miui από pure android. Επίσης το note 5 έχει υποδοχή κάρτας sd και ραδιόφωνο

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

. Κάμερα τη μέρα φαίνεται να μην έχουν σημαντική διαφορά. Το βράδυ καλύτερα το mia2.

 

Sent from my C106 using Tapatalk

 

νομίζω το rn5 έχει πιο μεγάλο σένσορα και πιο μεγάλο μέγεθος μm, συν οτι έχει dual pixel τεχνολογία.. αρα θα τα πηγαίνει καλύτερα στις low light λήψεις

αν κάνω λάθος διορθώστε με

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Αν παρεις rn5 δεν θα ειναι το pro αλλα το global version (ή αλλιως ai). Το pro εχει κατωτερη καμερα και νομιζω του λειπει και η 800αρα.

 

Το mi a2 ειναι ενα εξαιρετικο κινητο με soc 660, stock android και συχνα updates. Αν δεν σε καιει η μπαταρια (που και αυτο δεν τα παει ασχημα) παρε το mi a2.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως το a2 να δίνει καλύτερη εμπειρια χρήσης, λόγω pure android

 

Όμως θεωρώ σωστότερη επιλογή το rn5

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτονομία σίγουρα καλύτερο το redmi note 5. Επιδόσεις πιο πάνω το mia2. Κάμερα τη μέρα φαίνεται να μην έχουν σημαντική διαφορά. Το βράδυ καλύτερα το mia2. Να πω ότι κι εγώ προτιμώ miui από pure android. Επίσης το note 5 έχει υποδοχή κάρτας sd και ραδιόφωνο

 

Sent from my C106 using Tapatalk

 

Εχεις και τα δυο; Αν ναι κανε κανα συγκριτικο γιατι και εγω ιδια αισθηση με το punisher ειχα για τις νυχτερινες (απο αυτα που εχω δει και τις μερες που δουλεψα το rn5).

 

Γενικα απο τα δειγματα που χω δει μου δινουν της αισθηση οτι εχει καλυτερες ημερησιες το Mi a2 και οριακα καλυτερο (ή παρομοιο) το rn5 στις νυχτερινες. Αν εχεις δουλεψει και τα δυο παω πασο :)

Link to comment
Share on other sites

Αν η αυτονομία είναι η πρώτη σου προτεραιότητα τότε ασύγκριτα RN5. Οι διαφορές στην κάμερα και τις επιδόσεις δεν είναι ιδιαίτερα αισθητές ανάμεσα στα δύο τηλέφωνα ενώ στην αυτονομία είναι.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή βρίσκομαι και εγω στη φαδη αναζήτησης κινητού και ειμαι αναμεσα στα rn5 kai mi a2, απο οσο το ειχα ψαξει το mi a2 είναι καλύτερο με σε επιδόσεις, κάμερα, και το rn5 σε αυτονομία. Ποαο μεγάλες διαφορές εχουν, δεν ειχα καταφέρει να καταλάβω.

 

Θέλω μόνο να προσθέσω οτι εχει ανακοινωθεί ηδη το redmi note 6 pro, και ισχω αξίζει η αναμονή.

Κυριως όσοι γνωρίζουν θα βγει και πχ rn6 ai, οπως στο rn5?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το Ρ10 plus το ειχα και δεν μου αρεσε καθολου η φωτογραφικη του. Πολυ μετρια, βασικα το παραξενο ειναι οτι της αδρφης μου το απλο Ρ10 τραβουσε καλυτερες φωτογραφιες. ΑΠλα καταθετω την εμπειρια μου με τη συσκευη αυτη
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ψάχνω να βρω ένα κινητό με κάμερα που να τραβάει σε Slow motion και εάν είναι εφικτό, να μην ξεπερνά τα €250, (μόνο από skroutz ή bestprice, όχι από εξωτερικό). Μέχρι στιγμής έχω βρει τα εξής:

 

1. Xiaomi Redmi Note 5 (64GB), €185,00

2. Xiaomi Mi 5s Plus (128GB), €237,91

3. Xiaomi Mi A2 (128GB), €264,10

4. Huawei Honor 7X Dual Sim 64GB, €212,60

 

Τα οποία όμως δεν ξέρω εάν διαθέτουν τη συγκεκριμένη λειτουργία. Μπορείτε να με φωτίσετε, παρακαλώ;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας.

 

Λέω να πάω στο note 5 ( ναι το global AI εννοώ, με τόσα μοντέλα και ονομασίες η Xiaomi με μπέρδεψε) αφού οι διαφορές στις επιδόσεις και τη φωτογραφία κρίνονται, για τι δική μου χρήση αμελητέες ενώ η μπαταρία είναι σίγουρα καλύτερη. Συν τη miui που μου αρέσει αρκετά.

 

Δεν μπορώ να περιμένω για το note 6 καθώς δεν έχω κινητό τώρα και δουλεύω με δανεικό. Άλλωστε το 5 με το 6 δεν φαίνεται να έχουν τεράστιες διαφορές και το 5 είναι ήδη δοκιμασμένο.

 

Ευχαριστώ πολύ όλους σας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to 📱 Αγορά κινητού μαξ 750-800€
  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...