Jump to content

Καρτοκινητό εξωτερικού στην Ελλάδα.


bbbb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ που έχω μια aldi talk αν την αφήσω εκτός δικτύου 2 εβδομάδες ξανά στέλνει μήνυμα καλωσορισματος στην Ελλάδα οπότε οι 4 μήνες ξεκινάνε να μετρούν από την αρχή

 

 

 

Μάλιστα αυτό μπορεί να συμβαίνει πιθανότατα με όλους αλλα οκ το οτι πρέπει να μείνει το κινητό κλειστό είναι ένα θέμα.Η λύση του βαιμπερ είναι μια εναλλακτική όμως το VOIP στη Κρήτη προυποθέτει και αψογη καλυψη δικτύου πράγμα που δέν υπάρχει.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 131
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σχετικό είναι αυτό που λες. Υπάρχουν εταιρίες voip που παίζουν και με όχι τόσο καλό ιντερνετ και επιπλέον υπάρχει η επιλογή για callback με μια έξτρα χρέωση οπότε και καλό ιντερνετ να μην έχεις, βγάζεις κανονική τηλεφωνική κλήση χωρίς να χαλάς data. Ειδικά αν δεν μιλάς πολύ κάθε μήνα συμφέρει και αυτή η λύση ομως. Ειδικά όταν πληρώνεις 8.5€ για 100 "3λεπτες" κλήσεις στους παρόχους..
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που χρειάζομαι ειναι απλά ενα γερμανικό νούμερο κινητο για κλήσεις απο Γερμανία η και πρός Γερμανία απλά μου τα χαλάει το οτι το πακέτο που θα εχω ακυρώνεται εφοσον η δωρεάν χρηση του πακέτου εντος ΕΕ λήγει στο 4μηνο.Πρακτικα ισως αν μείνει απενεργοποιημένο μερικές μέρες να ανανεώνεται η περιαγωγη!

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που χρειάζομαι ειναι απλά ενα γερμανικό νούμερο κινητο για κλήσεις απο Γερμανία η και πρός Γερμανία απλά μου τα χαλάει το οτι το πακέτο που θα εχω ακυρώνεται εφοσον η δωρεάν χρηση του πακέτου εντος ΕΕ λήγει στο 4μηνο.Πρακτικα ισως αν μείνει απενεργοποιημένο μερικές μέρες να ανανεώνεται η περιαγωγη!

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

μόνο αν το στείλεις με κουριερ ανοίξει μερικά 24ωρα στην χώρα προέλευσης του και μετα στο στείλουν πίσω :)

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Όχι απαραίτητα... Εξαρτάται το δίκτυο. Αλλά γενικά ναι έχει μία ταλαιπωρία όλο αυτό

 

Στάλθηκε από το Le X526 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δεν ακυρώνεται. Απλά χρεώνεται λίγο παραπάνω.

 

 

 

Αρκετα παραπάνω! Καταρχήν δεν ισχυουν τα πακέτα με ομιλία και ιντερνετ οποτε μετά πάς στην χρέωση με το λεπτό και ίντερνετ όμως πανακριβο.Γενικά αν δέχεσαι κυρίως κλήσεις δεν πειράζει αν ομως πρέπει κάνεις κλήσεις τότε είναι θέμα.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

διάβασα όλα τα σχόλια.. τελικά από εσάς που δοκιμάσατε αξίζει ? κόβατε το roaming ?

 

ποια εταιρία αξίζει περισσότερο ? three U.K. ?

απο ebay θα πρέπει να αγοράσω για να είναι ενεργοποιημένη ?

Link to comment
Share on other sites

διάβασα όλα τα σχόλια.. τελικά από εσάς που δοκιμάσατε αξίζει ? κόβατε το roaming ?

 

ποια εταιρία αξίζει περισσότερο ? three U.K. ?

απο ebay θα πρέπει να αγοράσω για να είναι ενεργοποιημένη ?

 

Για εμένα περισσότερο αξίζει η VF UK

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Για εμένα περισσότερο αξίζει η VF UK

 

αν γίνετε μπορείς να μου εξηγήσεις λίγο ? κατά την άποψη σου τι καλύτερο έχει

δεν βρήκα κάτι στο ste για 3 μήνες. βρήκα 12 μηνες ή 1 μηνα.

 

 

ευχαριστώ.

 

πχ αυτη την στιγμή βλέπω την three uk

90 days 3gb. 10 λίρες απο ebay και από το site τις 16 λίρες. θεωρητικά για 3 μήνες θα μπορώ να την δουλεύω στην χώρα μου. 3gb δεν είναι πολλά.. αλλά οκ.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Καμιά ιδέα να βάλουμε στην THREE χρήματα, αφού δέχεται μόνο κάρτες με διεύθυνση εξωτερικού και δυστυχώς δεν υποστηρίζει PayPal.
Link to comment
Share on other sites

Ο DING πέρνει προμήθεια 1 ή 2 λίρες δεν ξέρω ακριβώς αλλά είναι μία λύση . Η Revolut είναι Αγγλική κάρτα και την δέχεται η Vodafone U.K. και η three κανονικά χωρίς επιπλέον χρέωση.
Link to comment
Share on other sites

Ο DING πέρνει προμήθεια 1 ή 2 λίρες δεν ξέρω ακριβώς αλλά είναι μία λύση . Η Revolut είναι Αγγλική κάρτα και την δέχεται η Vodafone U.K. και η three κανονικά χωρίς επιπλέον χρέωση.

 

Και η Curve αγγλική κάρτα είναι αλλά δεν την περνάει γιατί θέλει αγγλική διεύθυνση. Ούτε η Revolut περνάει με ελληνική διέυθυνση.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε μια οποιαδήποε διέυθηνση στο Liverpool που θα βρεις στο internet

π.χ της hsbc 525 Prescot Rd, Old Swan, Liverpool L13 5UU, Ηνωμένο Βασίλειο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Υπαρχει γνωστος στη Γαλλια και την Αυστρια υπαρχει τροπος να φερω σπο κει νουμερο(καρτα) για να χρησιμοποιω εδω Ελλαδα data?

Αρκετα data ομως

 

Opto

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζουν πολλα,και θυμαμαι καπου εδω μεσα ειχα διαβασει κατι

 

Opto

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν την εποχή το vodafone Giga WIFI on the go δίνει 40GB με 9,99 ευρώ.

Δεν υπάρχει λόγος να φέρει κανείς κάρτα εξωτερικου για να έχει πολλά ΜΒ.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8037631#post8037631

 

https://www.vodafone.gr/eshop/mobile-internet/c-100123/

Link to comment
Share on other sites

Για να παρεις τη μειωση 50% θελει σταθερο vodafone??

 

Opto

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι απαραίρητο για το 50% στην τιμή της συσκευής.

Αλλά δεν χρειάζεται να αγορασεις συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει γνωστος στη Γαλλια και την Αυστρια υπαρχει τροπος να φερω σπο κει νουμερο(καρτα) για να χρησιμοποιω εδω Ελλαδα data?

Αρκετα data ομως

 

Opto

 

Κοίτα πρώτα πόσο όριο δίνει για τα δεδομένα σε roaming.Μπορεί να είναι απεριόριστα στην χωρα της αλλά σε roaming να είναι 20GB τον μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αρχιζω και καταλαβαινω τι γινεται

 

Opto

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Aυτό που αξίζει με τις κάρτες εξωτερικού είναι ότι κάποιες απο αυτές μπορούν να συνδέονται και στα 3 ελληνικά δίκτυα οπότε με μια σιμ έχεις την μέγιστη πανελλαδική κάλυψη. Απο εκει και πέρα το όριο με το roaming είναι αρνητικό
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...