Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6270


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πάντως αυτά του 6270 είναι σίγουρα πολύ καλύτερα από προηγούμενα νόκια(π.χ. 6230)...

 

Στην σκάλα συγκρίσεων της ΝΟΚΙΑ σίγουρα......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι, είναι κατάλληλη, από την άποψη ότι έχει τα πάντα. δεν θα σου λείψει τπτ. :p

 

οπότε για 2 χρόνια έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. :)

 

Κατ'αρχήν ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. :)

Καλά, το οτι έχει τα πάντα είναι σίγουρο - ανάλογα με το τί ψάχνει κανείς βέβαια, προσωπικά πάντως με καλύπτει και με το παραπάνω. Εκείνο που με ανησυχεί είναι το ζήτημα της ανθεκτικότητας, ιδίως γιατί υπάρχει πικρό προηγούμενο με τη nokia...

 

ΜΑΡΟΥΣΙ Βασ.Σοφίας έγινε ενημέρωση μόνο,δεν το είδα γιατί δεν με ενδιέφερε να το αγοράσω-ρώτησα προιδεαζόμενος την απάντηση τους(just for kicks),οπότε δεν ρώτησα για διαθεσιμότητα.Πάντως μην επιμένεις να τους τα ζαλίζεις,έτσι κι'άλλιώς ζαλισμένοι είναι........πάρτο από αλλού και σίγουρα για ένα εξάμηνο θα σε εξυπηρετεί,μετά κατά πάσα πιθανότητα θα το σκυλοβαρεθείς,έχε πχ. υπόψη σου ότι τα 125 γρ. το καλοκαίρι με τα ελαφρία ρούχα θα σε προβληματίσουν ενδεχομένως...λέω τώρα εγω,δεν ξέρω βέβαια εσύ πως τα βλέπεις.Πάντως στην σωστή(300 ευρώ) τιμή προσφέρει σχεδόν τα πάντα και αρκετά ποιοτικά και με την καταπληκτική οθόνη....αλλά τα πολλά λόγια είναι φτώχια,θα σου πρότεινα να το δείς life σε κάποιο κατάστημα(ΠΛΑΙΣΙΟ,Mediamarkt κλπ.)εάν δεν το έχεις δει ήδη,και μετά να αποφασίσεις αν θα το αγοράσεις.

 

Αααααχ.... Άσε, το έχω δει και στο πλαίσιο και αλλού και έχω πάθει πλάκα με αυτή την οθόνη - και να σκεφτείς οτι είχα ορκιστεί να μην ξαναπλησιάσω οτιδήποτε σε nokia μετά απο ένα χοντρό χουνέρι που έπαθα πρόσφατα στο service τους...

Το μέγεθος είναι όντως ψιλοτεράστιο αλλά οκ, αντιμετωπίζεται. Αυτό που με προβλημάτισε διαβάζοντας τις 70τόσες :blink: :blink: :blink: σελίδες του topic είναι τα τεχνικά προβληματάκια που βγάζει, τύπου restarts κλπ (και άντε να τα αντιμετωπίσεις αν είσαι και ψιλοάσχετος...), και κυρίως τα τριξίματα, δεν κλείνει καλά το καπάκι της μπαταρίας, παίζει δεξιά-αριστερά, κοινώς δεν είναι και ό,τι πιο ανθεκτικό... :cry:

Υπάρχει όμως κάτι αντίστοιχο ως εναλλακτική λύση;

ΤΙΠΟΤΑ ΠΙΑ ΣΤΗΝ ΤΥΧΗ.........

:pig:

Link to comment
Share on other sites

Αααααχ.... Άσε, το έχω δει και στο πλαίσιο και αλλού και έχω πάθει πλάκα με αυτή την οθόνη - και να σκεφτείς οτι είχα ορκιστεί να μην ξαναπλησιάσω οτιδήποτε σε nokia μετά απο ένα χοντρό χουνέρι που έπαθα πρόσφατα στο service τους...

Το μέγεθος είναι όντως ψιλοτεράστιο αλλά οκ, αντιμετωπίζεται. Αυτό που με προβλημάτισε διαβάζοντας τις 70τόσες :blink: :blink: :blink: σελίδες του topic είναι τα τεχνικά προβληματάκια που βγάζει, τύπου restarts κλπ (και άντε να τα αντιμετωπίσεις αν είσαι και ψιλοάσχετος...), και κυρίως τα τριξίματα, δεν κλείνει καλά το καπάκι της μπαταρίας, παίζει δεξιά-αριστερά, κοινώς δεν είναι και ό,τι πιο ανθεκτικό... :cry:

Υπάρχει όμως κάτι αντίστοιχο ως εναλλακτική λύση;

to μεγεθος του τηλεφωνου συνηθιζεται.. τωρα το λιγο παιξιμο υπαρχει ,το καπακι δεν θα το προσεξεις καν...τα restarts τωρα δεν συμβαινουν σε ολους εγω παραδειγμα με το 6270 που ειχα δεν ειχε κανει παρα ενα ...αντιστοιχο στα λεφτα του τωρα το κ750Ι Η ΤΟ W900 εγω παντως προτιμω το 6270 για το εκπληκτικο μενου του ,τον θαυμασιο ηχο του και την σχεδιαση του

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Αααααχ.... Άσε, το έχω δει και στο πλαίσιο και αλλού και έχω πάθει πλάκα με αυτή την οθόνη - και να σκεφτείς οτι είχα ορκιστεί να μην ξαναπλησιάσω οτιδήποτε σε nokia μετά απο ένα χοντρό χουνέρι που έπαθα πρόσφατα στο service τους...

Το μέγεθος είναι όντως ψιλοτεράστιο αλλά οκ, αντιμετωπίζεται. Αυτό που με προβλημάτισε διαβάζοντας τις 70τόσες :blink: :blink: :blink: σελίδες του topic είναι τα τεχνικά προβληματάκια που βγάζει, τύπου restarts κλπ (και άντε να τα αντιμετωπίσεις αν είσαι και ψιλοάσχετος...), και κυρίως τα τριξίματα, δεν κλείνει καλά το καπάκι της μπαταρίας, παίζει δεξιά-αριστερά, κοινώς δεν είναι και ό,τι πιο ανθεκτικό... :cry:

Υπάρχει όμως κάτι αντίστοιχο ως εναλλακτική λύση;

 

 

Λίγες μέρες υπομονή θα βγει το 6280 κατά τα γραφόμενα στο σχετικό θέμα,σε καλύπτει-μην προβληματίζεσαι για το 3G δεν θάχεις πρόβλημα ούτε με την απλή SIM .Είναι πιο μαζεμένο και έχει την ίδια καταπληκτική οθόνη......

Link to comment
Share on other sites

Λίγες μέρες υπομονή θα βγει το 6280 κατά τα γραφόμενα στο σχετικό θέμα,σε καλύπτει-μην προβληματίζεσαι για το 3G δεν θάχεις πρόβλημα ούτε με την απλή SIM .Είναι πιο μαζεμένο και έχει την ίδια καταπληκτική οθόνη......

 

Ναι αλλά απ' ό,τι κατάλαβα θα έχει αρκετή διαφορά στην τιμή (προς τα πάνω!) ή κάνω λάθος;

 

to μεγεθος του τηλεφωνου συνηθιζεται.. τωρα το λιγο παιξιμο υπαρχει ,το καπακι δεν θα το προσεξεις καν...τα restarts τωρα δεν συμβαινουν σε ολους εγω παραδειγμα με το 6270 που ειχα δεν ειχε κανει παρα ενα ...αντιστοιχο στα λεφτα του τωρα το κ750Ι Η ΤΟ W900 εγω παντως προτιμω το 6270 για το εκπληκτικο μενου του ,τον θαυμασιο ηχο του και την σχεδιαση του

 

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια, αν και τείνω να συμφωνήσω μαζί σου, τουλάχιστον ως προς το μενού και τη σχεδίαση.

ΤΙΠΟΤΑ ΠΙΑ ΣΤΗΝ ΤΥΧΗ.........

:pig:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το πήρα και εγώ τελικά την Παρασκευή από την Μicroland στη Στουρναρη με 303 ευρά. Πήρα το καφέ αλλά έχουν και το μπλέ.

Mετά από ένα Σαββ/κο χρήσης μπορώ να πώ ότι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από την αγορά μου. Ναι είναι μεγαλούτσικο, ναι παίζει ελάχιστα στο καπάκι και το δεξί πλήκτρο επιλογής....

 

αλλά αυτή η οθόνη... !!! απίστευτη.

 

Ένα περίεργο που ανακάλυψα. Οι ήχοι όταν με παίρνουν τηλ. ή όταν έρχεται μήνυμα ξεκινούν κανονικά στην ένταση που έχω ορίσει και όχι χαμηλότερα όπως διάβασα σε προηγούμενα post. Σημειώνω ότι έχω την 3.66 version.

 

Πέρασα ήδη αρκετά παιχνιδάκια από το S700 και παίζουν μια χαρά.

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

Παιδία εγώ λέω να περιμένω το 6280 κυρίως λόγω μικρότερου μεγέθους αλλά κ επειδή θα έχει καλύτερο video κ 2η κάμερα. Νομίζω ότι εκτός από τα στερεοφωνικά ηχεία κ τις μεταλλικές επιφάνειες το 6270 δεν έχει τίποτα παραπάνω από το 6280. έτσι? (έχει χαμηλότερη τιμή βέβαια...)

Λογικά κ το media player τους θα είναι το ίδιο. έτσι? κ με τα ακουστικά η ποιότητα θα είναι ίδια, απλά στο 6270 ακούγεται καλύτερα ο ήχος από τα ηχεία.(για mp3 μιλάω)

Αν κάνω κάποιο λάθος διορθώστε με.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά απ' ό,τι κατάλαβα θα έχει αρκετή διαφορά στην τιμή (προς τα πάνω!) ή κάνω λάθος;

Υπολόγιζε το 6280 να βγει +67 ευρώ.Τέλος πάντων,σε βλέπω έτοιμη για το 6270,μια αόρατη και έντονη δύναμη σε ωθεί να το αγοράσεις,μην αντιστέκεσαι,είναι ανώφελο,πήγαινε αγόρασε το.........(στο κάτω κάτω αν δεν σου κάνει μετά από λίγο καίρο,μπορείς να το πουλήσεις....).........

Link to comment
Share on other sites

Υπολόγιζε το 6280 να βγει +67 ευρώ.Τέλος πάντων,σε βλέπω έτοιμη για το 6270,μια αόρατη και έντονη δύναμη σε ωθεί να το αγοράσεις,μην αντιστέκεσαι,είναι ανώφελο,πήγαινε αγόρασε το.........(στο κάτω κάτω αν δεν σου κάνει μετά από λίγο καίρο,μπορείς να το πουλήσεις....).........

 

χεχεχε -λες ε; :p :p (άκου "αόρατη δύναμη"!!! :ninja: )

Καλά, κάτσε να το βρω πρώτα (ακόμη περιμένω την αΤΙΜη να το φέρει) και βλέπουμε...

By the way, να το ξαναπώ άλλη μία, σε περίπτωση που "θάφτηκε" το ΣΚ: Αν το έχει δει κάποιος/α σε κατάστημα ΤΙΜ, please ενημερώστε με - θα σας είμαι αιωνια υπόχρεη! ;)

ΤΙΠΟΤΑ ΠΙΑ ΣΤΗΝ ΤΥΧΗ.........

:pig:

Link to comment
Share on other sites

Παιδία εγώ λέω να περιμένω το 6280 κυρίως λόγω μικρότερου μεγέθους αλλά κ επειδή θα έχει καλύτερο video κ 2η κάμερα. Νομίζω ότι εκτός από τα στερεοφωνικά ηχεία κ τις μεταλλικές επιφάνειες το 6270 δεν έχει τίποτα παραπάνω από το 6280. έτσι? (έχει χαμηλότερη τιμή βέβαια...)

Λογικά κ το media player τους θα είναι το ίδιο. έτσι? κ με τα ακουστικά η ποιότητα θα είναι ίδια, απλά στο 6270 ακούγεται καλύτερα ο ήχος από τα ηχεία.(για mp3 μιλάω)

Αν κάνω κάποιο λάθος διορθώστε με.:)

 

Την καλύτερη δουλειά θα κάνεις !

Link to comment
Share on other sites

χεχεχε -λες ε; :p :p (άκου "αόρατη δύναμη"!!! :ninja: )

Καλά, κάτσε να το βρω πρώτα (ακόμη περιμένω την αΤΙΜη να το φέρει) και βλέπουμε...

By the way, να το ξαναπώ άλλη μία, σε περίπτωση που "θάφτηκε" το ΣΚ: Αν το έχει δει κάποιος/α σε κατάστημα ΤΙΜ, please ενημερώστε με - θα σας είμαι αιωνια υπόχρεη! ;)

 

Οταν το φέρουν θα βγει δελτίο τύπου(στα newspapers) της μορφής "εθεάθη αληθινό ΝΟΚΙΑ 6270 σε κατάστημα ΤΙΜ-ΖΩΝΤΟΒΟΛ................"

Link to comment
Share on other sites

egw proteinw autosygrathsh.genika an aeksaireseis thn othonh einai metrio(anthektikothta triksimata ktl)

την ανθετικοτητα που την ξερεις?:dizzy: ....τριξιματα ισως.. πολυ καλος και δυνατος ηχος ...μενου πολυ μπροστα απο τα αλλα ...πολυ καλη φωτογραφικη ...στεροφωνικα ηχεια ...φανταστικη οθονη ...καταπληκτικη τιμη :!: Ελεος:!:

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

παιδια το 6270 εχει την δυνατοτητα να δειχνει το μενου του στο πλαι? με πλαγιασμενη την οθονη δηλαδη οπως το 3250 κ αλλα smartphones?

 

http://img395.imageshack.us/img395/8670/nokia32500068ym8is.th.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τέτοια επιλογή. Μόνο στη λειτουργία της κάμερας.

 

Έχω 2 ερωτήσεις!

 

 

1. Θέλω να βάλω για ταπετσαρία μια φωτογραφία που πέρασα από το pc η οποία είναι 176x220 pixels. Όταν την ορίζω ως ταπετσαρία η εικόνα μπαίνει στο κέντρο της οθόνης και γύρω γύρω εμφανίζεται άσπρο πλαίσιο. Υπάρχει κάποιος τρόπος το κινητό να την κάνει αυτόματα stretch ώστε να πιάνει όλη την οθόνη?

 

2. Το πλαϊνό πλήκτρο που ρυθμίζει την ένταση του ακουστικού όποτε θέλει δουλεύει και όποτε θέλει όχι. Έχω την έκδοση 3.53. Αν βάλω την πιο πρόσφατη θα φτιάξει ή δεν είναι θέμα firmware?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά! :)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

παιδια το 6270 εχει την δυνατοτητα να δειχνει το μενου του στο πλαι? με πλαγιασμενη την οθονη δηλαδη οπως το 3250 κ αλλα smartphones?

 

http://img395.imageshack.us/img395/8670/nokia32500068ym8is.th.jpg

oxi dn exei authn thn epilogh !!

Link to comment
Share on other sites

Υστερα απο 3 μηνες με το κινητο και εκδοση 3.53 το προβλημα το ηχο του πλήκτρου δεν το εχω...εχω αλλα.:wacko:

Η γνωμη μου ειναι οτι δεν εχει σχεση με το firmware

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι μετά από 5 ημέρες με το κινητό (3.66) δεν έχω κανένα πρόβλημα. Όσο για το καπάκι που κουνιέται όταν είναι κλειστό, χθές έφαγε την πρώτη του γερή "σαβούρα" και δεν έγινε δύο κομμάτια, οπότε είμαι μια χαρά:shifty:

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι μετά από 5 ημέρες με το κινητό (3.66) δεν έχω κανένα πρόβλημα. Όσο για το καπάκι που κουνιέται όταν είναι κλειστό, χθές έφαγε την πρώτη του γερή "σαβούρα" και δεν έγινε δύο κομμάτια, οπότε είμαι μια χαρά:shifty:

 

Χμμμμ - πολύ ενδιαφέρον...

Τη σαβούρα την έφαγε με θηκούλα ή σκέτο;

ΤΙΠΟΤΑ ΠΙΑ ΣΤΗΝ ΤΥΧΗ.........

:pig:

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα έχει φάει 2-3 γερές σαβούρτες... Η μόνη απώλεια είναι το πλαϊνό πλήκτρο της έντασης που θέλει service... :O

 

Ξέρει τελικά κανείς αν γίνεται να κάνει αυτόματα μια εικόνα να πιάνει όλη την οθόνη όταν τη βάζεις για ταπετσαρία? Εμένα την κεντράρει και βάζει άσπρο πλαίσιο γύρω γύρω... :confused:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

την ανθετικοτητα που την ξερεις?:dizzy: ....τριξιματα ισως.. πολυ καλος και δυνατος ηχος ...μενου πολυ μπροστα απο τα αλλα ...πολυ καλη φωτογραφικη ...στεροφωνικα ηχεια ...φανταστικη οθονη ...καταπληκτικη τιμη :!: Ελεος:!:

 

Καλά, για την camera δεν είναι και τόσο σίγουρο. Αν δεις την ενότητα "διαξιφισμοί", υπάρχει ένα topic σύγκρισης μεταξύ 6270 και κάποιου SE (νομίζω Κ750), όπου έχουν ανέβει φωτο και απο τα δύο τηλέφωνα σε διάφορες συνθήκες (φυσικός / τεχνητός φωτισμός, συννεφιά, σκοτάδι κλπ). Συγκριτικά, του 6270 είναι αρκετά πιο σκοτεινές + με κόκκο, άσε που βγάζουν και ένα περίεργο κόκκινο χρώμα...

ΤΙΠΟΤΑ ΠΙΑ ΣΤΗΝ ΤΥΧΗ.........

:pig:

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ - πολύ ενδιαφέρον...

Τη σαβούρα την έφαγε με θηκούλα ή σκέτο;

 

σκέτο το κακόμοιρο. Αλλά δεν έπαθε τίποτις. :D :D :D

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

Οταν το φέρουν θα βγει δελτίο τύπου(στα newspapers) της μορφής "εθεάθη αληθινό ΝΟΚΙΑ 6270 σε κατάστημα ΤΙΜ-ΖΩΝΤΟΒΟΛ................"

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Αν δεν το βρω και αυτή την εβδομάδα, θα με δείτε με πανό στο Σύνταγμα...

ΤΙΠΟΤΑ ΠΙΑ ΣΤΗΝ ΤΥΧΗ.........

:pig:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...