Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6270


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

8αρα αρα θα ειναι HC. Δεν νομιζω να την σηκωσει αλλα αμα τα εχεις και τα 2 ειμαι πολυ περιεργος να ακουσω αν παιζει η οχι. Στη σελιδα του τηλεφωνου παντως (http://www.nokia.gr/products/phones/6270/specifications) δεν αναφερεται μεχρι ποσο σηκωνει.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

8αρα αρα θα ειναι HC. Δεν νομιζω να την σηκωσει αλλα αμα τα εχεις και τα 2 ειμαι πολυ περιεργος να ακουσω αν παιζει η οχι. Στη σελιδα του τηλεφωνου παντως (http://www.nokia.gr/products/phones/6270/specifications) δεν αναφερεται μεχρι ποσο σηκωνει.

Ναι το έψαξα στη σελίδα αλλά δεν λέει τίποτα όπως και το manual που βρήκα στο Internet.

Η συσκευή είναι ενός φίλου μου οπότε στη πρώτη ευκαιρία θα την δοκιμάσουμε και θα σας ενημερώσω..;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σε περίπτωση που έχουμε ξεχάσει το κωδικό ασφαλείας (κωδικό συσκευής) μπορούμε με κάποιο τρόπο να το κάνουμε reset ή να τον βρούμε ποιος είναι?:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που έχουμε ξεχάσει το κωδικό ασφαλείας (κωδικό συσκευής) μπορούμε με κάποιο τρόπο να το κάνουμε reset ή να τον βρούμε ποιος είναι?:wacko:

Οτι γινεται σιγουρα γινεται. Το θεμα ειναι οτι δεν μπορει να το κανει ο καθενας. Δεν ξερω ακριβως τι χρειαζεται παντως σε σερβις κινητων σιγουρα μπορουν να στο κανουν.

Link to comment
Share on other sites

Οτι γινεται σιγουρα γινεται. Το θεμα ειναι οτι δεν μπορει να το κανει ο καθενας. Δεν ξερω ακριβως τι χρειαζεται παντως σε σερβις κινητων σιγουρα μπορουν να στο κανουν.

 

Ότι γίνεται γενικά το ξέρω..

Υπάρχει και κωδικός που σου δίνει η Nokia ανάλογα με το IMEI και σου κάνει reset το κωδικό...

Το θέμα είναι αν υπάρχει κάποιος τρόπος να το κάνω στο σπίτι μου και προπάντων free.. :p

Link to comment
Share on other sites

Ότι γίνεται γενικά το ξέρω..

Υπάρχει και κωδικός που σου δίνει η Nokia ανάλογα με το IMEI και σου κάνει reset το κωδικό...

Το θέμα είναι αν υπάρχει κάποιος τρόπος να το κάνω στο σπίτι μου και προπάντων free.. :p

 

Η ΝΟΚΙΑ δεν νομιζω να τι κανει αλλιως οποιοσδηποτε θα μπορουσε να το κανει. Εκτος και αν πας σε καποιο καταστημα με κουτι-αποδειξη και στο κανει free.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Aμα μου πεις και κατι για να μπαινω msn θα εισαι φοβερος.

 

Α ρε καταραμενη τεχνολογια ουτε διακοπες δεν μπορουμε να παμε:lol:

Link to comment
Share on other sites

Aυτο εχω αλλα δεν μου ανοιγει. Μου λεει "your internet setting must be activated for java applications.

Eπισης επειδη τα εχω ψιλοξεχασει για τον opera βαζω το .jad h .jar;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Kαλησπέρα,

 

βρήκα και γώ στο συρτάρι το παλιό και πολυ-αγαπημένο μου 6270 το οποίο παρόλες τις γρατζουνιές, παρότι έχω αρκετές νεότερες και πιό εξελιγμένες συσκευές, δεν μου κάνει καρδιά να το δώσω.

Είπα λοιπόν να παίξω λίγο μαζί του (μετά απο κοντά 2 χρόνια στο συρτάρι) και μου κάνει ναζάκια. Δεν δέχεται εγγραφές στον τηλ κατάλογο ούτε κάρτας σίμ ούτε του τηλ.

Λέω : σιγά τα αυγά...με ένα update θα στρώσεις... Αμ δε !!!

Το συνδέω στο pc (σε 3 διαφορετικά κιολας - laptop/desktop/netbook) και ενώ το αναγνωρίζει κανονικά το pc-suite, όταν επιχειρώ software update, επιμένει οτι device not supported !!!!

Υποθέτω οτι κάποια βλακεία έχει γίνει. Κόλλησα κάναν ιό ίσως?

Μέχρι που απεγκατέστησα το pc-suite με το οποίο παίζουν κανονικά το Ν95-8GB, to 6210 navi, μέχρι και το "κουλό" 6111 που είχε η αδερφή μου πρίν χρόνια ή και το 6300 του father ακόμα και το 6110 navi.... και πέρασα έκδοση που έλεγε οτι είναι για το 6270 αλλά μία απ τα ίδια !!!!

Οπότε αποκλείουμε πρόβλημα σε software ή hardware (καλώδιο)...

Καμιά ιδέα?

 

Υ.Γ. Συγγνώμη αν ρωτάω κάτι που έχει συζητηθεί, αλλα το thread είναι τεράστιο και δεν μπόρεσα να διαβάσω τόσες σελίδες.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

edit : επειδή αν δεν το έφτιαχνα (για προσωπικής ικανοποίησης) θα ΕΣΚΑΓΑ ... το έψαξα ώς τώρα και τη βρήκα την άκρη.

Με το phoenix μετα κόπων και βασάνων κατάφερα να περάσω firmware V 3.90 και ώς δια μαγείας όλα λύθηκαν. Και το αναγνωρίζει και δεν έχει προβλήματα και όλα πάνε σφαίρα !!! Τουλάχιστον ώς τώρα δεν βρήκα λειτουργικό πρόβλημα.....

Το μόνο που έβγαλε στο άκυρο είναι οτι κλείδωσε με κωδικό την κάρτα μνήμης αλλά αυτό δεν το θεωρώ πρόβλημα ;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παίδες τα φώτα σας, προέκυψε πρόβλημα με το 6270.. Εκει που μιλουσα πριν κανα 2-3 μερες στο κινητο, ξαφνικά έχασε το σήμα κι απο τότε... τίποτα ξανα! Δεν ξαναβρήκε σήμα! Τί μπορεί να φταίει; Να λύνεται με αναβάθμιση ή να το κλάψω το κινητό από τώρα;:cry:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Επειδη τα γυρω γυρω πλαστικα απο το αγαπημενο μου κινητο εχουν φθαρει υπαρχει τροπος να τα αντικαταστησω;

 

Κανεις δεν ξερει να μου απαντησει;

Link to comment
Share on other sites

Κανεις δεν ξερει να μου απαντησει;

 

http://mobile-parts.com.gr/gr/navigation-key/cover/nokia-1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12-13-14-15-16-17/nokia-6xxx-series-1/6260-6270-6280-6288-1-2-3.html

Μια λύση είναι αυτή,η άλλη είναι τα NOKIA Shops;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Κανω να συνδεθω στο ιντερνετ απο υπολογιστη μεσω του κινητου και το pc suite μου εμφανιζει οτι απετυχε η συνδεση ελεγξτε τις ρυθμισεις. Οι ρυθιμισεις στο κινητο ομως ειναι ενταξει (μπαινω κανονικα απο το κινητο). Τι ρυθμισεις πρεπει να κανω στο pc suite ;
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Μήπως έχει κανείς το product code το ελληνικό για το 6270?

Έκανα αναβάθμιση λογισμικού χθες και δεν είχα δει ότι το τηλέφωνο δεν είναι ελληνικό με αποτέλεσμα να χάσω τα ελληνικά.

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κανείς το product code το ελληνικό για το 6270?

Έκανα αναβάθμιση λογισμικού χθες και δεν είχα δει ότι το τηλέφωνο δεν είναι ελληνικό με αποτέλεσμα να χάσω τα ελληνικά.

Ευχαριστώ.

 

0522835 ειναι φιλε.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα παιδιά,

 

Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος πως μπορούμε να πάρουμε τα SMS από το τηλέφωνο σε αναγνώσιμη μορφή από το υπολογιστή?

Νομίζω υπήρχε ένα πρόγραμμα αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ το όνομά του..

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Θα εκτιμούσα τη βοήθεια των μελών, στο ξεκλειδωμα της συσκευής ΝΟΚΙΑ 6270.

Έχει ξεχαστεί ο κωδικός ασφαλείας.

Οι οδηγίες σε αντίστοιχο θέμα στο παρελθόν δε βοήθησαν, συγκεκριμένα το

NEMESIS suite δεν αναγνωρίζει το κινητό, σε υπολογιστή με Windows Vista.

Στη σχετική σελίδα της εφαρμογής αναφέρει πως δεν υποστηρίζεται πλέον και παραπέμπει σε νέα, η οποία όμως απαιτεί πληρωμή.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...