Jump to content

iPad Pro 11-inch (3rd gen - 2018)


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλεξ, ευχαριστώ, όπως πάντα ορεξάτος και με θέληση να βοηθήσεις.

 

 

Κατεβάζω μόλις IPADOS 13.1

 

2.7GB Μέγεθος... Για να δούμε... Αν δεν έβγαινε αυτό Ipad δεν έπαιρνα!

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 303
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές από iPadOS .Συνδεσα ποντίκι Bluetooth,Xbox controller. Μεταφορά αρχείων από τον σέρβερ πλέον γίνονται άμεσα και εύκολα .δεν μπόρεσα να συνδέσω με usb ποντίκι,πληκτρολόγιο και φλασακια όσα δοκίμασα δεν δούλεψαν.μονο ένας ανταπτορας sd card .υπαρχουν συγκεκριμένα φλασακια συμβατά ?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές από iPadOS .Συνδεσα ποντίκι Bluetooth,Xbox controller. Μεταφορά αρχείων από τον σέρβερ πλέον γίνονται άμεσα και εύκολα .δεν μπόρεσα να συνδέσω με usb ποντίκι,πληκτρολόγιο και φλασακια όσα δοκίμασα δεν δούλεψαν.μονο ένας ανταπτορας sd card .υπαρχουν συγκεκριμένα φλασακια συμβατά ?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

Φλασακια εξωτερικοί δίσκοι να είναι σε exfat format όχι ntfs.

Ένας T5 SSD από μάνα του ήταν exfat ενώ ένα Transcend type c φλασακι το έκανα exfat από fat32 που ήταν από μάνα.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές από iPadOS .Συνδεσα ποντίκι Bluetooth,Xbox controller. Μεταφορά αρχείων από τον σέρβερ πλέον γίνονται άμεσα και εύκολα .δεν μπόρεσα να συνδέσω με usb ποντίκι,πληκτρολόγιο και φλασακια όσα δοκίμασα δεν δούλεψαν.μονο ένας ανταπτορας sd card .υπαρχουν συγκεκριμένα φλασακια συμβατά ?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

 

Σωτος το διάβασε τώρα.με τα πληκτρολόγια και τα ποντίκια παντός νέο ανάβανε δεν δουλεύανε. Ότι δοκίμασα βέβαια ήταν αρκετά παλιό .

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια επιβεβαιωση η καμερα ειναι ιδια με του IPHONE XR ? για να παρω tempered glass ρωταω... Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Μια επιβεβαιωση η καμερα ειναι ιδια με του IPHONE XR ? για να παρα tempered glass ρωταω...
Εδώ με πιάνεις αδιάβαστο, δεν το κοίταξα καν τα της κάμερας τι ψάρια πιάνει :lol:

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα κι εγώ χθες το 13.1.1. κατευθείαν από ios12 που ήμουν και πραγματικά είναι απίθανο το ποσό ωραία λειτουργεί σε ότι κι αν του κάνεις. Σφαίρα το και πάει βούτυρο!

Έχω το 256gb κι έλεγα να το έβαζα

για πούλημα για να πάω στο καινούργιο που θα βγει αλλά δεν με αφήνει η καρδιά μου να το δώσω. Πόσο πιο καλό μπορεί να είναι το επόμενο άραγε;;;

Έχω κι ένα mini keyboard bluetooth της logitech και έχω αφήσει το laltop της δουλειάς στην άκρη.

Ένα ποντίκι ψάχνω τώρα που να είναι συμβατό, έχετε κάτι κατά νου;

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πέρασα κι εγώ χθες το 13.1.1. κατευθείαν από ios12 που ήμουν και πραγματικά είναι απίθανο το ποσό ωραία λειτουργεί σε ότι κι αν του κάνεις. Σφαίρα το και πάει βούτυρο!

Έχω το 256gb κι έλεγα να το έβαζα

για πούλημα για να πάω στο καινούργιο που θα βγει αλλά δεν με αφήνει η καρδιά μου να το δώσω. Πόσο πιο καλό μπορεί να είναι το επόμενο άραγε;;;

Έχω κι ένα mini keyboard bluetooth της logitech και έχω αφήσει το laltop της δουλειάς στην άκρη.

Ένα ποντίκι ψάχνω τώρα που να είναι συμβατό, έχετε κάτι κατά νου;

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Σε εμένα άψογα δουλεύει και με το Logitech M325 το ίδιο που χρησιμοποιώ σε Windows pc.

https://www.logitech.com/el-gr/product/wireless-mouse-m325

Το σύνδεσα είτε μέσω Dell usb c hub είτε adapter type c σε usb a και δουλεύει άψογα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Τώρα που έκατσε ο κουρνιαχτός και φάνηκε τ' ασκέρι,μπορεί να πει κάποιος ποιά γυαλάκια είναι καλά για το pro 11" που παρήγγειλα και θα έλθει στις 8 Ιανουαρίου;

Α, και Χρόνια Πολλά σε όλους.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που έκατσε ο κουρνιαχτός και φάνηκε τ' ασκέρι,μπορεί να πει κάποιος ποιά γυαλάκια είναι καλά για το pro 11" που παρήγγειλα και θα έλθει στις 8 Ιανουαρίου;

Α, και Χρόνια Πολλά σε όλους.:)

 

Αναφέρονται αναλυτικά μερικές σελίδες πιο πριν. Χρόνια πολλά!

Link to comment
Share on other sites

...και κάτι ακόμη.Αν βάλω γυαλάκι,θα μπορεί να δουλεύει και μολύβι πάνω του;

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παράγγειλα το nilkin 10,99 από το γερμανικό αμαζον . Πολύ φτηνά!!

Edit :παρέλαβα σήμερα και είναι όντος πολύ καλό . πήρα παράγγειλα άλλο ένα για ανταλλακτικό.

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Βρε τους κλεφταράδες,τωρα τόχουν 19.:mad:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά,και κοιτάζοντας τα σχόλια,παρήγγειλα τα παρακάτω γυαλάκια,(γιατί έχει δύο μέσα το πακέτο),από το Amazon.de.

dipos I 2x Protective Film Matt Suitable for Apple iPad Pro 11 Inch (2018) Screen Protector

Πλήρωσα το...φοβερό ποσόν των €9,10 και για τα δύο.

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το nilkin tempered glass.

Πολύ ευχαριστημένος και παίζει και άψογα η γραφίδα.

 

Το είχε προ 10ημερο και σκρουτζομαγαζο στα 16 ευρώ που πήρα για φίλο.

https://microcenter.gr

 

Sent from my MI MIX 3 using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

το σκέφτομαι ακόμα και διστάζω μήπως και βγάλει 11αρι η apple με πιο γερό αλουμινίο και μετανιωσω που πήρα την πρώτη γενιά. θήκη και τζαμάκι περιμένουν. τι λέτε,καμμία πρόβλεψη;

Δεν πέφτει και η τιμη του!!!

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να βάλει πιο πολύ μέταλλο,για να βαρύνει;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να βάλει πιο πολύ μέταλλο,για να βαρύνει;

 

το πιο πιθανό είναι να αλλάξει την σύσταση του μετάλλου,χωρίς να αλλάξει το πάχος. το έκανε και με τα iphone παλιότερα.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Λίγο υπομονή μέχρι τον Μάρτιο που λογικά θα παρουσιαστεί η ανανεωμένη pro σειρά.

Πολλοί περίμεναν ότι τον Οκτώβριο που μας πέρασε ή μέχρι το τέλος του 2019 θα έβγαινε η νέα σειρά και έβρισκες εύκολα μεταχειριμένη ή και ολοκαίνουρια συσκευή σε αρκετά χαμηλές τιμές. Όμως δεν έγιναν έτσι τα πράγματα (όπως είχα προβλέψει και εγώ ο ίδιος μερικές σελίδες πιο πριν) και έτσι οι τιμές κρατήθηκαν ψηλά και με χαμηλή διαθεσιμότητα συσκευών...

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον ο διάδοχος είναι κοντά μέσα στο Μάρτιο το πιθανότερο και αφού οι τιμές δεν θα διαφέρουν σημαντικα άρα προτιμότερο το καινούργιο.

 

Προσωπικά από 11αρι θα αναβαθμίσω μόνο όταν βάλει oled και αναγνώστη αποτυπωμάτων εντός οθόνης.

Δηλαδή από 2021 και βλέπουμε.

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

παντως η apple συνήθως κρατάει το ίδιο σασί και διαστάσεις στην δεύτερη έκδοση,οποτε ελπιζω να μείνει έτσι ώστε να μην μου μείνουν θήκη και τζαμί.
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον η θήκη καλύπτει όλη τη πλάτη και εφόσον διαστάσεις ίδιες δεν θα έχεις θέμα.

Αν όμως πήρες θήκη που να αφήνει ακαλυπτη camera bump θα έχεις θέμα σίγουρα διότι θα αλλάξει η διάταξη κάμερας και δεν θα ταιριάζει.

 

Γυαλί εφόσον face Id παραμένει στο ίδιο σημείο και άπειρο ελάχιστες διαφορές δεν θα έχεις θέμα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα ένα βίδεο για την Apple,Και έφριξα.Αν το είχα δει προχθές δεν θα παράγγελνα το iPad.Δείτε το...

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Αντιλαμβάνομαι ότι μάλλον δεν το είδες,ε;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον η θήκη καλύπτει όλη τη πλάτη και εφόσον διαστάσεις ίδιες δεν θα έχεις θέμα.

Αν όμως πήρες θήκη που να αφήνει ακαλυπτη camera bump θα έχεις θέμα σίγουρα διότι θα αλλάξει η διάταξη κάμερας και δεν θα ταιριάζει.

 

Γυαλί εφόσον face Id παραμένει στο ίδιο σημείο και άπειρο ελάχιστες διαφορές δεν θα έχεις θέμα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

η θήκη είναι της poetic turtle και είναι από σιλικόνη και κόβεται,οποτε δεν θα εχω θέμα. με το γυαλί πάλι οκ. αυτό που θέλω είναι ενισχυθεί το μέταλλο. παραείναι μαλακό. να δίνεις ένα χιλιάρικο και να λυγίζει έτσι;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Pro 11-inch (3rd gen - 2018)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...