Jump to content

iPad Pro 11-inch (3rd gen - 2018)


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παραδόξως ήρθε νέα μικρή αναβάθμιση που εκ νέου στηρίζεται σε developer beta 3 μάλλον κάποια βελτιωτικη έκδοση μόλις μία εβδομάδα από την πρώτη και βαρβατη σε μέγεθος έλαβα.

 

2ba3ea5711c7403fb7fefe82ee8f7af5.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 303
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έσκασε και beta 4 developer.

Ένα bug διορθώνει ότι σε photos app σε αφήνει παλι να μαρκαρεις με το δάχτυλο διότι με την προηγούμενη ήθελε μόνο pencil.

 

9e9e5bdec27638384bcb733ec01f2ef8.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μας έπιασε στο ύπνο η μηλια και εκεί που περίμεναμε developer beta 9 ios 13 έσκασε μύτη developer beta 13.1 :lol:

 

Δεν γίνονται αυτά!!!

https://www.neowin.net/news/apple-releases-ios-131-developer-beta-way-earlier-than-usual

 

Kinder έκπληξη μέσα στον Αυγούστο από Cupertino.

 

1448f145245155485a87c52b4401d906.jpg

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έλεγα να πάρω το περσινό iPad Pro 11”, αλλά τώρα διαβάζω σε άρθρα ότι θα παρουσιαστεί νέο το Σεπτέμβρη ή Οκτώβριο. Δεν με ενδιαφέρει αλλαγές σε κάμερες ,αλλά διάβασα ότι μπορεί να έχει αύξηση σε ram κ το σκέφτομαι. Ξέρετε τίποτα;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Υπομονη, 10 Σεπτεμβρίου ανακοινώνει τα νέα iphone.

Μήπως παράλληλα πει κάτι για τα ipad?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η παρουσίαση της σειράς iPad Pro 2018 έγινε τον Οκτώβριο του 2018 και πρωτοκυκλοφόρησε τον Νοέμβριο. Με λίγα λόγια οι συσκευές δεν έχουν καν κλείσει χρόνο. Θεωρώ ότι είναι δύσκολο να παρουσιάσει στο event της 10ης Σεπτεμβρίου νέα ή ανανεωμένη σειρά iPad Pro. Τις φήμες και τα render με τις 3πλές κάμερες τα έχω δει και εγώ αλλά κάτι αντίστοιχο ή μάλλον με πολύ μεγαλύτερο ντόρο δεν είχε γίνει και με το iPhone SE2? Το είδατε να κυκλοφορεί ποτέ?

 

Οι ευκαιρίες και οι προσφορές για την αγορά καινούριων ή μεταχειρισμένων iPad Pro 2018 τρέχουν ΤΩΡΑ. Αν λοιπόν δεν ανακοινωθεί κάτι στις 10 Σεπτεμβρίου οι τιμές θα ξαναπάρουν την ανηφόρα...

Edited by JIMBOAthens
Link to comment
Share on other sites

Η παρουσίαση της σειράς iPad Pro 2018 έγινε τον Οκτώβριο του 2018 και πρωτοκυκλοφόρησε τον Νοέμβριο. Με λίγα λόγια οι συσκευές δεν έχουν καν κλείσει χρόνο. Θεωρώ ότι είναι δύσκολο να παρουσιάσει στο event της 10ης Σεπτεμβρίου νέα ή ανανεωμένη σειρά iPad Pro. Τις φήμες και τα render με τις 3πλές κάμερες τα έχω δει και εγώ αλλά κάτι αντίστοιχο ή μάλλον με πολύ μεγαλύτερο ντόρο δεν είχε γίνει και με το iPhone SE2? Το είδατε να κυκλοφορεί ποτέ?

 

Οι ευκαιρίες και οι προσφορές για την αγορά καινούριων ή μεταχειρισμένων iPad Pro 2018 τρέχουν ΤΩΡΑ. Αν λοιπόν δεν ανακοινωθεί κάτι στις 10 Σεπτεμβρίου οι τιμές θα ξαναπάρουν την ανηφόρα...

 

θα παρουσιαστουν κανονικα φετος και νεα ipad pro, αλλα και νεο entry level ipad. Πιθανως βεβαια οχι στο ιδιο event, αλλα στον επομενο μηνα θα τα δουμε σιγουρα.

Αλλαγες? Α13, περισσοτερη ram, 3πλη καμερα...

Link to comment
Share on other sites

θα παρουσιαστουν κανονικα φετος και νεα ipad pro, αλλα και νεο entry level ipad. Πιθανως βεβαια οχι στο ιδιο event, αλλα στον επομενο μηνα θα τα δουμε σιγουρα.

Αλλαγες? Α13, περισσοτερη ram, 3πλη καμερα...

 

Τα επόμενα Pro λογικά θα πάρουν A13X, 6GB ram, faster Face ID, πιστεύω όμως ότι πάμε για αρχές του 2020. Η σημερινή Pro σειρά έχει κάνει ήδη τις μεγάλες αλλαγές από τις προηγούμενες γενιές (Κατήργηση Home Button, Face ID, USB-C, νέα σχεδιαστική γραμμή κ.τ.λ.) και το βάρος τώρα θα πέσει στο iOS 13 και την εκμετάλλευση των hardware δυνατοτήτων της σημερινής γενιάς imho...

Link to comment
Share on other sites

Τα απλά iPad,θα αλλάξουν προς το καλύτερο,και πότε;Γιατί το δικό μου Air2,έχει αρχίσει και κινείται με ταχύτητα γαϊδάρου πλέον και δεν το μπορώ...

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Τα απλά iPad,θα αλλάξουν προς το καλύτερο,και πότε;Γιατί το δικό μου Air2,έχει αρχίσει και κινείται με ταχύτητα γαϊδάρου πλέον και δεν το μπορώ...

 

Και εγω αυτο εχω και ψαχνομαι να δω τι θα κανω...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Τα επόμενα Pro λογικά θα πάρουν A13X, 6GB ram, faster Face ID, πιστεύω όμως ότι πάμε για αρχές του 2020. Η σημερινή Pro σειρά έχει κάνει ήδη τις μεγάλες αλλαγές από τις προηγούμενες γενιές (Κατήργηση Home Button, Face ID, USB-C, νέα σχεδιαστική γραμμή κ.τ.λ.) και το βάρος τώρα θα πέσει στο iOS 13 και την εκμετάλλευση των hardware δυνατοτήτων της σημερινής γενιάς imho...

 

Ακριβώς έτσι και όπως σωστά ανέφερες το βάρος πέφτει σε iOS 13 και αυτή είναι η μεγαλύτερη και ουσιαστική αναβάθμιση που φέρνει σε δεύτερη και τρίτη μοίρα οποιαδήποτε αλλαγές σε hardware επίπεδο.

 

Άλλωστε σε hardware πανίσχυρα ήταν ανέκαθεν το λογισμικό το κρατούσε πίσω.

 

Ουσιαστική αναβάθμιση σε επίπεδο hardware θα δούμε με την έλευση OLED όπως και in display finger sensor που αργεί για ακόμα 1 με 2 έτη.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε πότε να περιμένουμε το ipados 13 για ipad pro 11'' ? :worry: :what:
Μέσα στο επόμενο 10 ήμερο θα βγει η official έκδοση.

Ήδη η Apple δουλεύει στην 13.1 beta άρα η 13 έτοιμη είναι απλά λογικά με την παρουσίαση νέων iPhone θα την δώσει.

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε πότε να περιμένουμε το ipados 13 για ipad pro 11'' ? :worry: :what:

 

10 Σεπτεμβρίου είναι το live event

Εκεί θα μας τα πούνε όλα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε πότε να περιμένουμε το ipados 13 για ipad pro 11'' ? :worry: :what:

 

Τι εννοείς? Αν όχι την ίδια μέρα μετά από 2-3 μέρες...

Link to comment
Share on other sites

παντως το 11αρι έπεσε 100 ευρώ. ίσως σύντομα να ανακοινώσουν τον διάδοχο του. μακάρι να βάλουν πιο σκληρό μέταλλο. θήκη και τζαμάκι το περιμένουν.
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Χθες πάντως τυχαία ανακάλυψα ότι προστέθηκε app shortcut όταν θέλησα να αλλάξω θέση μιας εφαρμογής πατώντας παρατεταμένα για 1.5-2 δευτερόλεπτα, διότι δεν θυμάμαι με την 13 να υπήρχε μάλλον με την 13.1 προστέθηκε.

 

Πολύ καλό νέα και χρήσιμη προσθήκη,άλλωστε καιρό είχα αναφέρει ότι δεν χρειάζεται απαραίτητα 3d touch σε hardware επίπεδο για να έχεις app shortcut όπως συμβαίνει με Android από 8 έκδοση και έπειτα.

 

5ad7077c07a830c1b5cd9f4f95c4cb94.jpg

 

19445cd9bfaa54b4e92922540f794f86.jpg

 

e1b76f7ba5d8890640a77fcdfc55043c.jpg

 

0b9e216e2465992eee875400feffdb1a.jpg

 

f905a2c4903ba71bcbdda8e43a9c0a9f.jpg

 

Ανακοινώθηκε τίποτα σήμερα για ipados?

 

Όχι για διάδοχο του Pro,η τον άλλον μήνα η αλλιώς την άνοιξη του χρόνου.

 

Όσον αφορά Ipad OS στις 30 του μηνός θα βγει τελική η stable/official έκδοση όπως χθες ανακοινώθηκε.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, αλλά ξερεί κανείς, αν και πως μπορεί να αλλάξει ο τονισμός στο πληκτρολόγιο;

Πρέπει να πατάς πρώτα το γράμμα και μετά τον τόνο. Αλλάζει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Καποιο tempered glass που να εχει βαλει καποιος και ειναι συμβατο με τη θηκη της UAG ? ( https://www.skroutz.gr/s/17254674/UAG-Urban-Armor-Gear-Metropolis-Case-for-11-iPad-Pro-Black.html?from=account_favorites )

 

Ξερει καποιος ???

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Αντάπτορας USB TYPE-C σε Audio jack που να ειναι συμβατός? Κάποια πρόταση?

 

Επισης με τη νεα αναβαθμιση σε λιγες ημερες θα μπορω να συνδεσω το IPAD σε PC με Type-C ωστε να μεταφερω αρχεια στο IPAD ?

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Καποιο tempered glass που να εχει βαλει καποιος και ειναι συμβατο με τη θηκη της UAG ? ( https://www.skroutz.gr/s/17254674/UAG-Urban-Armor-Gear-Metropolis-Case-for-11-iPad-Pro-Black.html?from=account_favorites )

 

 

 

Ξερει καποιος ???

 

 

 

Όταν λες συμβατή τι εννοείς ;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

να μην σηκωνει η θηκη το γυαλι.....καποιος που να εχει δοκιμασει το συνδυασμο δηλαδη....εχει βγαλει η UAG γυαλι αλλα ειναι πανακριβο....

 

Eπισης...Αντάπτορας USB TYPE-C σε Audio jack που να ειναι συμβατός? Κάποια πρόταση?

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Καποιο tempered glass που να εχει βαλει καποιος και ειναι συμβατο με τη θηκη της UAG ? ( https://www.skroutz.gr/s/17254674/UAG-Urban-Armor-Gear-Metropolis-Case-for-11-iPad-Pro-Black.html?from=account_favorites )

 

 

 

Ξερει καποιος ???

 

 

 

να μην σηκωνει η θηκη το γυαλι.....καποιος που να εχει δοκιμασει το συνδυασμο δηλαδη....εχει βγαλει η UAG γυαλι αλλα ειναι πανακριβο....

 

Eπισης...Αντάπτορας USB TYPE-C σε Audio jack που να ειναι συμβατός? Κάποια πρόταση?

 

 

 

Αντάπτορας USB TYPE-C σε Audio jack που να ειναι συμβατός? Κάποια πρόταση?

 

Επισης με τη νεα αναβαθμιση σε λιγες ημερες θα μπορω να συνδεσω το IPAD σε PC με Type-C ωστε να μεταφερω αρχεια στο IPAD ?

 

Λάμπρο καλημέρα.

Κοίτα εγώ έχω nilkin tempered glass αλλά δεν φοράω καμία θήκη μόνο στυλ πουγκι έχω αλλά λογικά δεν θα έχεις θέμα.

 

Για ανταπτορα προτείνω τούτο από Amazon.

Soditer USB C to 3.5mm Adapter,USB-C to 3.5mm Headphone Jack Has Realtek DAC Hi-Res,Type c Earphone Convert for Macbook,IPad Pro,Huawei Mate20 Pro/RS/X/P20/20 Pro/30 Pro,Moto Z,OnePlus,Google Pixel https://www.amazon.co.uk/dp/B07MHH14M5/ref=cm_sw_r_cp_tai_FIXHDbBXAW8WM

 

Εγώ προτίμησα type c ακουστικά και να μην έχω adapter.

 

Όχι Λάμπρο δεν δουλεύει με αυτό το τρόπο η type c.

 

Απλα θα μπορείς συνδέσεις εξωτερικά μέσα αποθήκευσης στο ipad να τα διαβάζει και να εκτελεις επεξεργασία από και προς ipad μέσω files app(file explorer σε iOS)οπως ακριβώς στα Windows η Android (copy paste κλπ)

 

Σύνδεση με pc απαιτεί iTunes υποχρεωτικά να περάσεις οτιδήποτε από και προς.

 

Φυσικα υπάρχουν και ασύρματες λύσεις μέσω τοπικού δικτύου η μέσω εφαρμογών πχ εγώ κανω χρήση send anyware app που έχω και στα Windows,android εξίσου.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Pro 11-inch (3rd gen - 2018)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...