Jump to content

iPad Pro 11-inch (3rd gen - 2018)


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το 11αρι εδώ και καμία βδομάδα και θα επιβεβαιώσω και εγώ που κάνω browsing σε landscape ότι πολλές φορές το χέρι εμποδίζει την κάμερα και δεν ξεκλειδώνει.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 303
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρέλαβα και την πουγκί θήκη(την ίδια που ειχα και στο 10.5) όπως και Matrix dbrand skin.

 

686bce2299b18f92583617a18ad76d0f.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και ένα από τα αγαπημένα μου matrix skin από dbrand.

 

a0aaa57a304c83a4ce39110d3a663d18.jpg

 

4aac9122c20fee2be1f87c3d4211fa25.jpg

 

437aa1013356689d969b24906fac8154.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

 

Έχει γίνει χαμός με αυτό το ζήτημα. Εντάξει οι άνθρωποι είναι τραγικοί με την ποιότητα στην γραμμή παραγωγής τους....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε και καλοριζικο,εχεις δει μεγαλες διαφορες απο το προηγουμενο μοντελο?αξιζει η μεταβαση σε αυτο?ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε και καλοριζικο,εχεις δει μεγαλες διαφορες απο το προηγουμενο μοντελο?αξιζει η μεταβαση σε αυτο?ευχαριστω.

 

Κοίτα η ουσιώδη διαφορά είναι στην type c με ότι πλεονέκτημα φέρνει όπως και η πιο χορταστική οθόνη με τα ιδιαίτερα μαζεμένα bezel σε σχέση με 10.5 η τα 9.7 που η διαφορά ακόμα πιο χαωδης.

 

Στα αρνητικά η απουσία θύρας ακουστικών(τουλάχιστον για εμένα δεν με επηρεάζει διότι χρησιμοποιώ Bluetooth ακουστικά εδώ και μια 10ετια σχεδόν αποκλειστικά) και από την άλλη θεωρώ ότι το face id χάνει σε χρηστικότητα και φιλικοτητα σε σχέση με το touch id στα προηγούμενα ipad.

 

Έχει γίνει χαμός με αυτό το ζήτημα. Εντάξει οι άνθρωποι είναι τραγικοί με την ποιότητα στην γραμμή παραγωγής τους....

 

Ευτυχώς δεν έχω κανένα θέμα και πήρα 2 συσκευές μάλιστα ( και το είχα διαβάσει το θέμα εβδομάδες πριν βγει η Apple να δηλώσει ότι δήλωσε εχθές και έτσι Day one τα έλεγξα εξονυχιστικα) αλλά αν είχα θα τα γυρναγα πίσω και αντικατάσταση θα έπαιρνα,πιστεύω είναι μεμονωμένες παρτίδες.

 

Απλά το τραγικό της υπόθεσης οι αστείες δηλώσεις τους,καλά όχι ότι πέφτω από τα σύννεφα μιλάμε για την κλασική Apple.

 

Όχι ότι και άλλοι είναι καλύτεροι βλέπε Huawei και με τις hulk edition οθόνες της θεωρεί στα πλαίσια του φυσιολογικό όπως απάντησαν σε χρήστες με τις αναφορές τους :lol:

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έριξα και μια παραγγελία ALCANTARA SERIES SKINS(που γλυκοκοίταζα αρκετό καιρό είναι η αλήθεια μιας και δεν τίμησα έως τώρα σε καμία συσκευή :p) σε 2 χρώματα(Goya και Polo) με 70% έκπτωση που ειχε μεσοβδόμαδα+πόντους που ειχα σύνολο σχεδόν 80%.

https://www.slickwraps.com/alcantara...inch-2018.html

 

Υπομονή κάνα 2 εβδομάδες έως παραλαβή.

 

Το μόνο κακό δεν βρίσκω smart cover όπως είχε σε 10.5(ούτε καν official πρόταση)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έριξα και μια παραγγελία ALCANTARA SERIES SKINS(που γλυκοκοίταζα αρκετό καιρό είναι η αλήθεια μιας και δεν τίμησα έως τώρα σε καμία συσκευή :p) σε 2 χρώματα(Goya και Polo) με 70% έκπτωση που ειχε μεσοβδόμαδα+πόντους που ειχα σύνολο σχεδόν 80%.

https://www.slickwraps.com/alcantara...inch-2018.html

 

Υπομονή κάνα 2 εβδομάδες έως παραλαβή.

 

Το μόνο κακό δεν βρίσκω smart cover όπως είχε σε 10.5(ούτε καν official πρόταση)

 

καλημέρα. πως πάει από μπαταρία;

είναι τόσο ευλύγιστοι όσο λένε;

αν πατάς την οθόνη κάνει κυματισμούς;

ευχαριστώ.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. πως πάει από μπαταρία;

 

είναι τόσο ευλύγιστοι όσο λένε;

 

αν πατάς την οθόνη κάνει κυματισμούς;

 

ευχαριστώ.

 

Μπαταρία κλασικά βράχος 4 ημέρες μου βγάζει άνετα από ένα 2ωρο την ημέρα χρήση.

 

Συνεχίζει την παράδοση με άριστη αυτονομία και σε χρήση και σε αναμονή.

 

Κυματισμους και τέτοια δεν έχω καθόλου.

 

Ούτε θέμα ευλυγισιας υπάρχει,στιβαρή την νιώθω την συσκευή.

 

Το μόνο παράπονο ότι κάποιες εφαρμογές δεν έχουν προσαρμοστεί και έχω μαύρες μπάρες δεξιά- αριστερά πάνω- κάτω(θα λυθεί με το πέρασμα του χρόνου)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ποιά αισθητή διαφορά υπάρχει σε σχέση με ένα πχ Air2;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Αμα καταφέρω να μου το φέρει άνθρωπος από την Αμερική το καλοκαίρι,θα γλυτώσω κανα διακοσάρι.Αλλοιώς δεν το βλέπω να το παίρνω.

"Πολλά τα λεφτά Αρη"...

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Αμα καταφέρω να μου το φέρει άνθρωπος από την Αμερική το καλοκαίρι,θα γλυτώσω κανα διακοσάρι.Αλλοιώς δεν το βλέπω να το παίρνω.

"Πολλά τα λεφτά Αρη"...

 

Και στο iPad Pro 2017 να πας, είναι αξιόλογο μηχάνημα.

Link to comment
Share on other sites

Γύρω στο Μάρτιο αναμένεται η ανανέωση του απλού 9.7 iPad. Λογικά με αναβάθμιση στα σημεία. Ίσως αξίζει να περιμένεις μέχρι να παρουσιαστεί μια και μπορεί να σε καλύπτει ανάλογα και με τις απαιτήσεις σου.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι αυτές τις μέρες να το αγοράσω. Ξέρετε ποιο από τα δυο χρώματα είναι περισσότερο ανθεκτικό; Το space gray είναι όπως το iPhone 7 Plus που είχα και γέμιζε η πλάτη μικρά σημαδάκια σαν κουκκίδες;

Επίσης, έχετε στο νου σας κάποια καλή προσφορά αυτή την περίοδο;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Day one βάζω skin αρα άποψη περί ανθεκτικοτητα χρώματος δεν μπορώ να εκφέρω.

Ποιά αισθητή διαφορά υπάρχει σε σχέση με ένα πχ Air2;

Παντού σε όλες τις παραμέτρους με εξαίρεση το 3d face unlocked που θεωρώ χάνει σε χρηστικότητα σε σχέση με το παραδοσιακό scanner.

Επίσης υπάρχουν εφαρμογές δεν εχουν προσαρμόσει το UI στο 11αρι με αποτέλεσμα βλέπεις μαύρες μπάρες δεξιά αριστερά πάνω κάτω.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Day one βάζω skin αρα άποψη περί ανθεκτικοτητα χρώματος δεν μπορώ να εκφέρω.

 

Παντού σε όλες τις παραμέτρους με εξαίρεση το 3d face unlocked που θεωρώ χάνει σε χρηστικότητα σε σχέση με το παραδοσιακό scanner.

Επίσης υπάρχουν εφαρμογές δεν εχουν προσαρμόσει το UI στο 11αρι με αποτέλεσμα βλέπεις μαύρες μπάρες δεξιά αριστερά πάνω κάτω.

 

 

 

Σε ευχαριστώ φίλε.

Αν κάποιος άλλος έχει άποψη ας μας πει.

Επίσης άλλη μια ερώτηση: ποιοτική folio θήκη με περιμετρική κάλυψη που να μην έχει διαφανή πλάτη υπάρχει;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αγόρασα χθες το 256gb WiFi silver. Η συσκευή είναι τούμπανο πραγματικά.

Έψαχνα να αγοράσω καμία θήκη μαζί με τζαμάκι και δεν είχαν τίποτα.

Παράγγειλα μέσω skroutz και περιμένω τώρα να μου έρθει και η spigen smart fold μαζί με ένα tempered της esr. Ελπίζω μόνο να είναι συμβατό το τζαμάκι και να μην το πετάει η θήκη.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αγόρασα χθες το 256gb WiFi silver. Η συσκευή είναι τούμπανο πραγματικά.

Έψαχνα να αγοράσω καμία θήκη μαζί με τζαμάκι και δεν είχαν τίποτα.

Παράγγειλα μέσω skroutz και περιμένω τώρα να μου έρθει και η spigen smart fold μαζί με ένα tempered της esr. Ελπίζω μόνο να είναι συμβατό το τζαμάκι και να μην το πετάει η θήκη.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

 

 

 

καλορίζικο και με γεια. βλέπεις κάποιο στραβωμα στο σασί;

καλημέρια.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε. Το τσέκαρα και είναι ολοισιο!!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Πραγματικά πρωτόγνωρη εμπειρία το Ipad Pro 11'', μιας και είναι η πρώτη μου Apple συσκευή με προορισμό την επαγγελματική χρήση.

 

Δύο πράγματα με ενοχλούν:

1. Η οθόνη. Δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου, αλλά θεωρώ ότι δεν είναι ό,τι καλύτερο, τουλάχιστον όχι όπως διαφημίζεται. Η χρωματική απόδοση , η ποιότητα της εικόνας θεωρώ ότι δεν είναι top. Το Lenovo tab 2ετίας των 200Ε που είχα έχει πολύ καλύτερη εικόνα. Όπως και το Demo των καταστημάτων που το είχα δει πριν αγοράσω (έχει ξανααναφερθεί αυτό).

2. Η οθόνη! Τώρα εδώ δεν ξέρω αν είναι ελάττωμα ή έτσι πρέπει να λειτουργεί. Με την πίεση του δακτύλου η οθόνη βυθίζεται προς τα μέσα. Για χιλιοστά του χιλιοστού μεν, αλλά εμφανώς μπαίνει μέσα και τοπικά παραμορφώνεται η εικόνα, ακόμα και στην ελάχιστη πίεση. Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με κάποια ειδική μαλακή επίστρωση για την αφή του pencil ή είναι κάτι άλλο. Το έχει παρατηρήσει κανείς? Εγώ μετά από αρκετά Android smartphone και tabs που έχουν περάσει από τα χέρια μου, πρώτη φορά παρατηρώ κάτι τέτοιο...

 

το 3ο που με ενοχλεί είναι ότι οι εφαρμογές δεν εκμεταλλεύονται πλήρως τις δυνατότητές του, τουλάχιστον στο κομμάτι παραγωγικότητα που με ενδιαφέρει...Πιστεύω αυτό θα διορθωθεί σιγά σιγά από τους developers!

 

A, και η πλήρης έλλειψη stock σε ελληνικό πληκτρολόγιο...Δεν υπάρχει πουθενά! Έχω το Ipad σχεδόν 2 μήνες και επίσημο πληκτρολόγιο δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα! Μηχάνημα που υποτίθεται προορίζεται για επαγγελματική χρήση με πλεονέκτημα φορητότητας! Τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Πραγματικά πρωτόγνωρη εμπειρία το Ipad Pro 11'', μιας και είναι η πρώτη μου Apple συσκευή με προορισμό την επαγγελματική χρήση.

 

Δύο πράγματα με ενοχλούν:

1. Η οθόνη. Δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου, αλλά θεωρώ ότι δεν είναι ό,τι καλύτερο, τουλάχιστον όχι όπως διαφημίζεται. Η χρωματική απόδοση , η ποιότητα της εικόνας θεωρώ ότι δεν είναι top. Το Lenovo tab 2ετίας των 200Ε που είχα έχει πολύ καλύτερη εικόνα. Όπως και το Demo των καταστημάτων που το είχα δει πριν αγοράσω (έχει ξανααναφερθεί αυτό).

2. Η οθόνη! Τώρα εδώ δεν ξέρω αν είναι ελάττωμα ή έτσι πρέπει να λειτουργεί. Με την πίεση του δακτύλου η οθόνη βυθίζεται προς τα μέσα. Για χιλιοστά του χιλιοστού μεν, αλλά εμφανώς μπαίνει μέσα και τοπικά παραμορφώνεται η εικόνα, ακόμα και στην ελάχιστη πίεση. Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με κάποια ειδική μαλακή επίστρωση για την αφή του pencil ή είναι κάτι άλλο. Το έχει παρατηρήσει κανείς? Εγώ μετά από αρκετά Android smartphone και tabs που έχουν περάσει από τα χέρια μου, πρώτη φορά παρατηρώ κάτι τέτοιο...

 

το 3ο που με ενοχλεί είναι ότι οι εφαρμογές δεν εκμεταλλεύονται πλήρως τις δυνατότητές του, τουλάχιστον στο κομμάτι παραγωγικότητα που με ενδιαφέρει...Πιστεύω αυτό θα διορθωθεί σιγά σιγά από τους developers!

 

A, και η πλήρης έλλειψη stock σε ελληνικό πληκτρολόγιο...Δεν υπάρχει πουθενά! Έχω το Ipad σχεδόν 2 μήνες και επίσημο πληκτρολόγιο δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα! Μηχάνημα που υποτίθεται προορίζεται για επαγγελματική χρήση με πλεονέκτημα φορητότητας! Τι να πω...

Καλοριζικο!

Για την οθονη νομιζω υπερβαλλεις. Από-κλειεται να είναι χειροτερη από tab των 200 ευρω. Καθετα, κατηγορηματικα, βαφτισε το όπως θελεις.

Για το θεμα επαγγελματικη χρηση, με εξαιρεση συγκεκριμένες κατηγοριες επαγγελματιων, θεωρω πως υστερει αρκετα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για την οθονη νομιζω υπερβαλλεις. Από-κλειεται να είναι χειροτερη από tab των 200 ευρω. Καθετα, κατηγορηματικα, βαφτισε το όπως θελεις.

 

Και αν δεν υπερβάλει, φοβάμαι ότι ενδεχομένως να έπεσε σε προβληματική οθόνη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω την συσκευή 1.5 μήνα και θέματα είτε με το bending είτε σε θέματα πίεσης οθόνης δεν υφίσταται από την πρώτη ημέρα.

 

Είμαι και ψειρας αν είχα παρατηρήσει τέτοια πράγματα θα είχε φύγει νύχτα.

 

Και ούτε θέμα με την ποιότητα της οθόνης που είναι εξαιρετική με εξαίρεση ότι σε ορισμένες παρτίδες έχουν μια ελαφριά yellow απόχρωση στην αποτυπωση του λευκού η μόνη παραφωνία που προσωπικά με ενόχλησε και προχώρησα σε εκ νέου αγορά και όλα άψογα πλέον.

 

Το μόνο σπαστικο ότι εφαρμογές αρκετές που χρησιμοποιώ δεν έχουν προσαρμοστεί στο νέο φορματ οθόνης πράγμα ελπίζω να βελτιωθεί με την πάροδο του χρόνου.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Pro 11-inch (3rd gen - 2018)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...