Jump to content

iPad Pro 11-inch (3rd gen - 2018)


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βλέπω μια βελτίωση αλλά περισσότερο γκριζάρει και δεν ψυχραινει.

Δεν μπορώ να το φέρω στο ίδιο σημείο απεικόνιση λευκού.

 

Στο ίδιο σημείο δεν μπορείς να το φέρεις. Απλά εξαλείφεις όσο το δυνατόν περισσότερο το yellow tint.

Alex συνήθεια είναι. Φέρτο στο επιθυμητό σημείο και μετά ξέχασέ το και απόλαυσε την συσκευή σου η οποία είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί αυτή την στιγμή...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 303
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς είναι απογοητευτική η εικόνα στην απεικόνιση του λευκού σε σχέση με 2 συσκευές που σύγκρινα σε istorm και public Γλυφάδα.

 

Τα σύγκρινα δίπλα δίπλα με το δικό μου και ξενέρωσα.

 

Και η κοπέλα στο istorm της έκανε εντύπωση όταν της είπα να έρθει να τα δει.

 

Επίσης μια άλλη παράμετρο(software)πολλές εφαρμογές δεν έχουν προσαρμόσει το UI στο νέο aspect του 11αρι με αποτέλεσμα να βλέπω μαύρες μπάρες δεξιά-αριστερά η πάνω κάτω.

 

Πραγματικά αποκρουστικό η θέαση ακόμα και πολύ γνωστές εφαρμογές πχ asphalt 9,AVPlayerHD,PlayerXtreme,Euronews,Google Maps,Tapatalk κ.α

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Το έχουν ελληνικά καταστήματα; γιατί θέλω να το πάρω και δεν το βρίσκω πουθενα

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το έχουν ελληνικά καταστήματα; γιατί θέλω να το πάρω και δεν το βρίσκω πουθενα

 

Του Alex είναι από Amazon (αν δεις τις φωτογραφίες).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Του Alex είναι από Amazon (αν δεις τις φωτογραφίες).
Ναι παιδιά, λάθος δικό μου... Εννοούσα αυτά που είδε σε istorm και public. Μετά κατάλαβα ότι μίλαγε για τα παλαιότερα...

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είναι απογοητευτική η εικόνα στην απεικόνιση του λευκού σε σχέση με 2 συσκευές που σύγκρινα σε istorm και public Γλυφάδα.

 

Τα σύγκρινα δίπλα δίπλα με το δικό μου και ξενέρωσα.

 

Και η κοπέλα στο istorm της έκανε εντύπωση όταν της είπα να έρθει να τα δει.

 

Επίσης μια άλλη παράμετρο(software)πολλές εφαρμογές δεν έχουν προσαρμόσει το UI στο νέο aspect του 11αρι με αποτέλεσμα να βλέπω μαύρες μπάρες δεξιά-αριστερά η πάνω κάτω.

 

Πραγματικά αποκρουστικό η θέαση ακόμα και πολύ γνωστές εφαρμογές πχ asphalt 9,AVPlayerHD,PlayerXtreme,Euronews,Google Maps,Tapatalk κ.α

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

με γεια καλοδουλευτο.πες μας για το faceid και το tap to wake πως λειτουργούν. αν μπορείς βάλε μια φωτό σε σύγκριση για την κίτρινη οθόνη. ευχαριστώ καλημέρα.

 

edit:έψαξα λίγο στο youtube και στο internet για το yellow tint αλλά δεν βρήκα κάποιο γενικό θέμα.

και εμένα με ενδιαφέρει αλλά θα περιμένω κάποιους μήνες. αυτό που σκέφτομαι μήπως στην επόμενη έκδοση του 11αριου βάλουν πιο σκληρό αλουμίνιο και δεν λυγίζει.βεβαια στο ipad pro 12.9 του 2017 που έχω παρόλο που είναι η δεύτερη έκδοση του,πάλι λυγίζει.

δεν ξέρω ίσως το μέγεθος είναι τέτοιο που δεν βοηθάει.

πάντως παρέλαβα την

https://www.poeticcases.com/collections/ipad-pro-11-inch/products/turtleskin-2018-apple-ipad-pro-11-case

να δω το πραγματικό μέγεθος και πραγματικά για τις 11 ίντσες κάθετες τελεία στο χέρι.

Edited by filipdent
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ σύγκριση.

Πάνω του καταστήματος κάτω το δικό μου.

 

Στο μάτι ειναι πολύ χειρότερα ακόμα όταν τα βλέπεις ζωντανά διπλα διπλα από όσο δείχνει με κάμερα που τράβηξα.

 

Και οι φωτό που βλέπεις είναι συμπιεσμένες διότι από WhatsApp τις τράβηξα.

 

 

7633a3892a73b2f5cf18f8aa8646d068.jpg

 

ebee4d1f304afe96fb1e033064480ae4.jpg

 

Tap to wake λειτουργεί υποδειγματικά όπως και Face ID και σε portrait και landscape mode.

 

Απλά στο δεύτερο θέλει προσοχή μην καλύψεις κάμερα με αντίχειρα όπως κρατάς το tablet που ασυναίσθητα το χέρι πάει εκεί στο κέντρο πολλές φορές.

 

Εκεί το μόναδικο θέμα που προβληματίζει.

 

 

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ σύγκριση.

Πάνω του καταστήματος κάτω το δικό μου.

 

Στο μάτι ειναι πολύ χειρότερα ακόμα όταν τα βλέπεις ζωντανά διπλα διπλα από όσο δείχνει με κάμερα που τράβηξα.

 

 

7633a3892a73b2f5cf18f8aa8646d068.jpg

 

ebee4d1f304afe96fb1e033064480ae4.jpg

 

Tap to wake λειτουργεί υποδειγματικά όπως και Face ID και σε portrait και landscape mode.

 

Απλά στο δεύτερο θέλει προσοχή μην καλύψεις κάμερα με αντίχειρα όπως κρατάς το tablet που ασυναίσθητα το χέρι πάει εκεί στο κέντρο πολλές φορές.

 

Εκεί το μόναδικο θέμα που προβληματίζει.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. υπάρχει πιθανότητα λες μέσα στην θήκη να ενεργοποιηθεί το tap to wake;

πάντως το tint δεν είναι τρομερό τουλάχιστον στην φωτό.την ίδια διαφορά είχε το ipad mini 2 του 2013 και το συνήθισα γρήγορα. ίσως στην πραγματικότητα να είναι χειρότερα.

για το ξεκλείδωμα πάντως αν υπάρχει θήκη με ικανό πάχος πιστεύω ότι θα είναι καλύτερα από ότι γυμνό. καλημέρα

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. υπάρχει πιθανότητα λες μέσα στην θήκη να ενεργοποιηθεί το tap to wake;

 

πάντως το tint δεν είναι τρομερό τουλάχιστον στην φωτό.την ίδια διαφορά είχε το ipad mini 2 του 2013 και το συνήθισα γρήγορα. ίσως στην πραγματικότητα να είναι χειρότερα.

 

για το ξεκλείδωμα πάντως αν υπάρχει θήκη με ικανό πάχος πιστεύω ότι θα είναι καλύτερα από ότι γυμνό. καλημέρα

 

Ξεγελάει πολύ η φωτό είναι συμπιεσμενες από WhatsApp τραβηγμένες.

Στην πράξη είναι πολύ χειρότερο.

 

Δεν ξέρω διότι θήκη δεν θα φοράω.

 

Αν υπήρχε και tap to sleep θα ήταν πολύ καλύτερα ελπίζω να τους κόψει το προσθέσουν σε iOS 13 η έστω επιλογή για 15-30 δευτερόλεπτα που θα σβήνει οθόνη αυτόματα και όχι το 2λεπτο minimum.

 

Επίσης να προσθέσουν gesture να τραβάς screenshoot διότι το να πατάμε συνδυασμόυς κουμπιών είναι τραγικό για mobile OS έν έτη 2018.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ξεγελάει πολύ η φωτό είναι συμπιεσμενες από WhatsApp τραβηγμένες.

Στην πράξη είναι πολύ χειρότερο.

 

Δεν ξέρω διότι θήκη δεν θα φοράω.

 

Αν υπήρχε και tap to sleep θα ήταν πολύ καλύτερα ελπίζω να τους κόψει το προσθέσουν σε iOS 13 η έστω επιλογή για 15-30 δευτερόλεπτα που θα σβήνει οθόνη αυτόματα και όχι το 2λεπτο minimum.

 

Επίσης να προσθέσουν gesture να τραβάς screenshoot διότι το να πατάμε συνδυασμόυς κουμπιών είναι τραγικό για mobile OS έν έτη 2018.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Για το tap to sleep μπορείς να προσαρμόσεις το assistive touch να κλείσει με μόνο πάτημα η με διπλό.

Edited by filipdent
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Για το tap to sleep μπορείς να προσαρμόσεις το assistive touch να κλείσει με μόνο πάτημα η με διπλό.

Δεν ειναι το ιδιο φιλικό και εύχρηστο αφού σου εμφανίζει στην οθόνη ενα στίγμα μόνιμα που φαίνεται άσχημο να υπαρχει και απο την άλλη πρεπει να το πατας το συγκεκριμένη σημειο μονο.

Εγω θελω οπουδήποτε οθόνη να μπορώ και να μην υπάρχει κανένα ξένο σώμα οπως το συγκεκριμένο στίγμα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι το ιδιο φιλικό και εύχρηστο αφού σου εμφανίζει στην οθόνη ενα στίγμα μόνιμα που φαίνεται άσχημο να υπαρχει και απο την άλλη πρεπει να το πατας το συγκεκριμένη σημειο μονο.

Εγω θελω οπουδήποτε οθόνη να μπορώ και να μην υπάρχει κανένα ξένο σώμα οπως το συγκεκριμένο στίγμα.

 

συμφωνώ μαζί σου,απλά είναι μια λύση.

για ξεκλειδώσει με το face id πρέπει να το βλέπεις στην ευθεία η και λίγο γωνία;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Alex θεωρώ αυτονόητο ότι στις φωτογραφίες παραπάνω είναι απενεργοποιημένα Night shift, True tone, Χρωματικά φίλτρα και η φωτεινότητα είναι ρυθμισμένη στην ίδια θέση και στις 2 συσκευές, σωστά?

 

Πιστεύω ότι θα φανεί καλύτερα η διαφορά με το 10,5...

Link to comment
Share on other sites

Alex θεωρώ αυτονόητο ότι στις φωτογραφίες παραπάνω είναι απενεργοποιημένα Night shift, True tone, Χρωματικά φίλτρα και η φωτεινότητα είναι ρυθμισμένη στην ίδια θέση και στις 2 συσκευές, σωστά?

 

Πιστεύω ότι θα φανεί καλύτερα η διαφορά με το 10,5...

Ναι ναι πρώτο πράγμα που κάνω πριν το στήσιμο ειναι να βγαλω off night shift και true tone

Τα εχω και τα 2 και το 10.5 υπερισχύει και σε φωτεινότητα και σε απόδοση λευκού σε ολες τις σταθμός φωτεινότητας και στο 0 και σε 50 και 100.

Το ιδιο έκανα και στα εκθεσιακά τα εβγαλα και απο εκει οτιδήποτε εργοστασιακες ρυθμίσεις και τα ρύθμισα οπως το δικό μου 11αρι.

 

Απλα ξεγελούν η φώτο στην πράξη ειναι πολυ χειρότερα.

 

Κάνει γερή συμπίεση οταν τα τράβαγα εντος whatsapp εφαρμογής

 

Στο κινητό αν τα βαλεις φαίνεται και απο εκει η διαφορά ποιότητας των 2

συμφωνώ μαζί σου,απλά είναι μια λύση.

για ξεκλειδώσει με το face id πρέπει να το βλέπεις στην ευθεία η και λίγο γωνία;

Και υπό λίγο γωνιά ξεκλειδώνει πολύ αξιόπιστα εξίσου.

πχ αν ειναι ακουμπισμένο στο γραφείο μπροστα σου και εσυ κάθεσαι απέναντι του ξεκλειδώνει,εννοείται το πρόσωπο σου ψηλότερα απο το ύψος του γραφείου.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι πρώτο πράγμα που κάνω πριν το στήσιμο ειναι να βγαλω off night shift και true tone

Τα εχω και τα 2 και το 10.5 υπερισχύει και σε φωτεινότητα και σε απόδοση λευκού σε ολες τις σταθμός φωτεινότητας και στο 0 και σε 50 και 100.

Το ιδιο έκανα και στα εκθεσιακά τα εβγαλα και απο εκει οτιδήποτε εργοστασιακες ρυθμίσεις και τα ρύθμισα οπως το δικό μου 11αρι.

 

Απλα ξεγελούν η φώτο στην πράξη ειναι πολυ χειρότερα.

 

Κάνει γερή συμπίεση οταν τα τράβαγα εντος whatsapp εφαρμογής

 

Στο κινητό αν τα βαλεις φαίνεται και απο εκει η διαφορά ποιότητας των 2

 

Και υπό λίγο γωνιά ξεκλειδώνει πολύ αξιόπιστα εξίσου.

πχ αν ειναι ακουμπισμένο στο γραφείο μπροστα σου και εσυ κάθεσαι απέναντι του ξεκλειδώνει,εννοείται το πρόσωπο σου ψηλότερα απο το ύψος του γραφείου.

 

αλλά θα πρέπει να βλέπει σε ευθεία το πρόσωπο έτσι;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

αλλά θα πρέπει να βλέπει σε ευθεία το πρόσωπο έτσι;

Οχι απαραίτητα και η υπό πολύ μικρή γωνιά σε αναγνωρίζει εξίσου.

Άπλα θα πρέπει να το εχεις κοντά σου το tablet σε οχι σε μεγάλη απόσταση απο εσένα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έκανα και εγώ σήμερα την παραγγελία μου στο istorm, για το 11-inch iPad Pro Wi-Fi 64GB - Silver μαζί με το Smart Keyboard Folio και είμαι σε αναμονή.

Επειδή όταν τους ρώτησα δεν είχαν καθόλου εικόνα για πιθανή ημερομηνία παράδοσης, μήπως ξέρει κανένας από τους φίλους (αν έχει σχετική εμπειρία) πόσο περίπου θα περιμένω?

Link to comment
Share on other sites

Οχι απαραίτητα και η υπό πολύ μικρή γωνιά σε αναγνωρίζει εξίσου.

Άπλα θα πρέπει να το εχεις κοντά σου το tablet σε οχι σε μεγάλη απόσταση απο εσένα.

 

Ευχαριστώ. Να το χαρείς.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Και κάποια benchmark που έτρεξα :p

 

8e8ddb6efff1aeb56d2703589bccf525.jpg

 

5d570d4cd240b951b775a8fa1ab0b4eb.jpg

 

862b736388c23fcae4ec57bd3d15498a.jpg

 

Επίσης επειδή είμαι δεξιόχειρας βολεύει καλύτερα να το κρατάω με την Face ID κάμερα από την δεξιά μου πλευρά διότι με αριστερό σχεδόν πάντα το πιάνω η κρατάω με τον αντίχειρα στη μεσο της συσκευής και έτσι έχοντας δεξιά την πλευρά της κάμερας ελαχιστοποιω στο μικρότερο δυνατόν βαθμό να μπλοκάρω την κάμερα.

 

Απλά το κακό ότι τα volume/power button δεν βολεύουν απο κάτω.

 

Δυστυχώς έως η Apple υιοθετήσει in display fingerprint sensor το Face ID θα έχει συμβιβασμούς σε θέματα πρακτικότητας,εργονομίας και φιλικότητας στον χρήστη ειδικά για τα ipad που πολλοί τα δουλεύουν σε landscape mode περισσότερο από ότι σε portrait mode.

 

Η βέλτιστη λύση είναι απενεργοποίηση Face ID για να μην έχω καμία έννοια στο κεφάλι μου πως θα το κρατάω και μην μπλοκάρω κατά λάθος την κάμερα και τέλος.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και κάποια benchmark που έτρεξα :p

 

8e8ddb6efff1aeb56d2703589bccf525.jpg

 

5d570d4cd240b951b775a8fa1ab0b4eb.jpg

 

862b736388c23fcae4ec57bd3d15498a.jpg

 

Επίσης επειδή είμαι δεξιόχειρας βολεύει καλύτερα να το κρατάω με την Face ID κάμερα από την δεξιά μου πλευρά διότι με αριστερό σχεδόν πάντα το πιάνω η κρατάω με τον αντίχειρα στη μεσο της συσκευής και έτσι έχοντας δεξιά την πλευρά της κάμερας ελαχιστοποιω στο μικρότερο δυνατόν βαθμό να μπλοκάρω την κάμερα.

 

Απλά το κακό ότι τα volume/power button δεν βολεύουν απο κάτω.

 

Δυστυχώς έως η Apple υιοθετήσει in display fingerprint sensor το Face ID θα έχει συμβιβασμούς σε θέματα πρακτικότητας,εργονομίας και φιλικότητας στον χρήστη ειδικά για τα ipad που πολλοί τα δουλεύουν σε landscape mode περισσότερο από ότι σε portrait mode.

 

Η βέλτιστη λύση είναι απενεργοποίηση Face ID για να μην έχω καμία έννοια στο κεφάλι μου πως θα το κρατάω και μην μπλοκάρω κατά λάθος την κάμερα και τέλος.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Μα η apple δεν πρόκειται ποτέ να βάλει in display fingerprint sensor και το iPad πάντα το χρησιμοποιείς κάθετα απλά έχει και τη λειτουργία σε landscape. Σε landscape είναι να βλέπεις κανένα βίντεο ή αν έχεις συνδεόμενο το πληκτρολόγιο που δεν θα πιάνεις την κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Μα η apple δεν πρόκειται ποτέ να βάλει in display fingerprint sensor και το iPad πάντα το χρησιμοποιείς κάθετα απλά έχει και τη λειτουργία σε landscape. Σε landscape είναι να βλέπεις κανένα βίντεο ή αν έχεις συνδεόμενο το πληκτρολόγιο που δεν θα πιάνεις την κάμερα.

 

και το σερφάρισμα είναι σε landscape.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Μα η apple δεν πρόκειται ποτέ να βάλει in display fingerprint sensor και το iPad πάντα το χρησιμοποιείς κάθετα απλά έχει και τη λειτουργία σε landscape. Σε landscape είναι να βλέπεις κανένα βίντεο ή αν έχεις συνδεόμενο το πληκτρολόγιο που δεν θα πιάνεις την κάμερα.

 

Κανεις λάθος και καμία επαφή με πραγματικότητα.

Σε σερφάρισμα,θέαση βίντεο,σε drawing σε επεξεργασία φωτογραφίες η βίντεο σε παιχνιδια βολεύει πολύ περισσότερο μη πω αποκλειστικά σε landscape mode.

 

Η Apple κακώς ταυτίζει τα iPhone και την λειτουργία/χρήση του με τα iPad.

Άλλος κόσμος το ένα άλλος το άλλο.

 

Το Face ID μπορεί να είναι μανούλα σε κινητό τηλέφωνο διότι από τη φύση του το κρατάμε και χειριζόμαστε σε portrait mode στο 90% των περιπτώσεων αλλά σε iPad είναι ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ πράγμα.

 

Και ναι θα βόλευε πολύ περισσότερο in display fingerprint sensor διότι θα εξάλειφε οποιοδήποτε θέμα σε χρηστικότητα και πρακτικότητα και φιλικότητα που υπάρχει τώρα.

 

Κακά τα ψέμματα η μόνη λύση είναι να μην το χρησιμοποιείς καθόλου το Face ID(και αυτό εφαρμόζω πλέον)αλλιώς θα κανεις τον ταχυδακτυλουργό η τροχονόμο πως κρατάς η σηκώνεις το tablet κάθε φορά.

 

Αυτό μας έλειπε να έχω συνέχεια έννοια στο κεφάλι μην καλυψω την κάμερα κάθε φορά.

 

Θα βόλευε αν έβαζε και σε landscape Face ID κάμερα.

 

Τώρα αυτό που έκανε είναι ένας συμβιβασμός και τίποτα άλλο.

 

Από το μηδέν δηλαδή δημιούργησε ένα θέμα από το πουθενά που δεν υφίσταται στα προηγούμενα iPad.

 

Και άσε τα “ποτέ” στην άκρη διοτι πολλά έχει πει στο παρελθόν και αυτόαναιρέθηκε με μεγαλοπρεπή κωλοτουμπα βλέπε μέγεθος συσκευών,γραφίδα κλπ.

 

Τα “ποτέ” δεν συνάδουν στο χώρο της τεχνολογίας παρά μόνο σε όρους φανμποισμου απανταχού fanboys .:wink:;)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τα iPad ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΚΑΝ με 4/3 αναλογία και για portrait χρήση για το browsing, διάβασμα κλπ

Μόνο σε βίντεο το γυρίζεις σε landscape ή σε παιχνίδια.

Οποιος θέλει landscape browsing κακώς πήρε iPad και τον ενοχλούν οι σενσορες και τα χεράκια του κλπ

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα iPad ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΚΑΝ με 4/3 αναλογία και για portrait χρήση για το browsing, διάβασμα κλπ

Μόνο σε βίντεο το γυρίζεις σε landscape ή σε παιχνίδια.

Οποιος θέλει landscape browsing κακώς πήρε iPad και τον ενοχλούν οι σενσορες και τα χεράκια του κλπ

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Όχι δεν πάει έτσι πρέπει να βολεύει όλες τις πιθανές χρήσης που κάνει ο οποιοδήποτε χρήστης.

 

Και σε αυτό θα πρέπει να συμβάλει και ο κατασκευαστής.

 

Σιγά μην πάρω άλλο μηχάνημα για browsing,άλλο για παιχνίδια,άλλο για κατανάλωση ,άλλο για διάβασμα.

 

Landscape browsing κάνω εδώ και 5 έτη με iPad ανελλιπώς για να αλλάξω τρόπο τώρα.

 

Δεν θα καταργήσουμε τη λογικη.

 

Και πλέον 3:2 είναι το aspect στο 11αρι όχι 4:3

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν πάει έτσι πρέπει να βολεύει όλες τις πιθανές χρήσης που κάνει ο οποιοδήποτε χρήστης.

Και σε αυτό θα πρέπει να συμβάλει και ο κατασκευαστής.

Σιγά μην πάρω άλλο μηχάνημα για browsing,άλλο για παιχνίδια,άλλο για κατανάλωση ,άλλο για διάβασμα.

Landscape browsing κάνω εδώ και 5 έτη με iPad ανελλιπώς για να αλλάξω τρόπο τώρα.

Δεν θα καταργήσουμε τη λογικη.

Και πλέον 3:2 είναι το aspect στο 11αρι όχι 4:3

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

H λογική λέει ότι ξέρουμε τί αγοράζουμε με 800+ ευρώ. Δεν το παίρνουμε και μετά γκρινιάζουμε επειδή δεν κάνει στη χρήση ΜΑΣ.

Κι εγώ iPad εχω τα τελευταία 5 έτη και είμαι απολυτα πεπεισμένος ότι είναι άψογο γι' αυτό που φτιάχτηκε.

Landscape browsing σημαίνει PC. Αν ψάχνεις PC, "κακώς" είσαι σε iPad.

Aν έχεις iPad, "κακώς" ζητάς landscape browsing. Από σπόντα κάνουμε landscape browsing σε iPad. Δεν είναι το main feature κανενός ταμπλετ ή smartphone.

Link to comment
Share on other sites

H λογική λέει ότι ξέρουμε τί αγοράζουμε με 800+ ευρώ. Δεν το παίρνουμε και μετά γκρινιάζουμε επειδή δεν κάνει στη χρήση ΜΑΣ.

Κι εγώ iPad εχω τα τελευταία 5 έτη και είμαι απολυτα πεπεισμένος ότι είναι άψογο γι' αυτό που φτιάχτηκε.

Landscape browsing σημαίνει PC. Αν ψάχνεις PC, "κακώς" είσαι σε iPad.

Aν έχεις iPad, "κακώς" ζητάς landscape browsing. Από σπόντα κάνουμε landscape browsing σε iPad. Δεν είναι το main feature κανενός ταμπλετ ή smartphone.

 

Δεν θα μου κανεις υποδείξεις πως και τι θα κάνω σε οτιδήποτε.

Ο κάθε ένας μας κάνει μια χρήση ενός μηχανήματος όπως τον βολεύει περισσότερο και αυτό θα πρέπει να είναι σεβαστό.

 

Και φυσικά θα γκρινιάζω όταν βλέπω ότι κάτι κάπου πάει στραβά η είναι μέτρια η κακή υλοποίηση.

 

Και εννοείται ότι αν σε έναν παράγοντα υπάρχει λάθος σχεδιασμό η υλοποίηση και μας καλύπτει σε περισσότερα άλλα, ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ότι δν κάνει στη χρήση μας.

 

Τι αυθαιρετο συμπέρασμα-ταμπέλα που έβγαλες :wacko:

 

Και μην πιάνεσαι μόνο από το browsing(όταν υπάρχουν μάλιστα πολλές άλλες χρήσης που βολεύει περισσότερο από ότι σε portrait mode)που και εκεί είναι δεδομενο ότι πολλοί άλλοι χρήστες σε landscape το δουλεύουν και όχι μόνο ΕΓΩ όπως εσφαλμένα νομίζεις.

 

Τι πάει να πει αυτό ότι είναι λάθος τους?

 

Ούτε υπάρχει κανένας κανόνας γραπτός η άγραφος ότι landscape mode browsing είναι για pc.

 

Το ακούσαμε και αυτό.:blink:

 

Μην τρελαθούμε και Μην βιάζουμε τη λογικη protsimer.

 

Και όπως ανέφερα το έλυσα το θέμα με το να μην χρησιμοποιώ το Face ID και τέλος.:wink:

 

Δεν με προβληματίζει πλέον στην οποιοδήποτε χρήση που κάνω.

 

ΑΛΛΑ όφειλα να καταθέσω την ένσταση και τον προβληματισμό μου πάνω στο θέμα αυτό όπως το βίωσα/βιώνω και τον ίδιο προβληματισμό το έχουν και άλλοι χρήστες σε αλλά φόρουμ στο νέο iPad και δεν είμαι ο μόνος όπως θέλεις να το παρουσιάσεις και το απομονώσεις κάκιστα.

 

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Pro 11-inch (3rd gen - 2018)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...