Jump to content

Huawei Watch GT


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 27/9/2021 at 6:44 ΜΜ, bebes said:

Ναι, το ιδιο προβλημα εχω κι εγω. (22 μηνες)

 

Στα προβλήματα του ρολογιου προστέθηκε και η μέτρηση των καρδιακών παλμών.
Ενω γενικά μετρούσε με ακρίβεια, τον τελευταίο καιρό παρατήρησα οτι "χάνει" τη μέτρηση για κάποια δευτερόλεπτα ή λεπτά.
Πχ εκει που είμαι στους 120-130 παλμούς, κάνει βουτιά στους 80-90.

Επικοινώνησα με το τεχνικό τμήμα και θα τους το στείλω να το δούν

Link to comment
Share on other sites

On 28/9/2021 at 2:50 ΜΜ, geoponer said:

Σε ευχαριστώ, ήταν το μόνο που δεν είχα σκεφτεί. Το έχω εγοράσει από ελληνκό κατάστημα και όχι από Κίνα, οπότε ίσως έχω λίγες περισσότερες πιθανότητες - δεν ξέρω αν καλύπτονται όλα από εγγύηση στην Ελλάδα.

Θα το κοιτάξωκαι θα ενημερώσω αν έχω κάτι νεότερο για να ξέρουν και οι υπόλοιποι.

Μιας και σε μένα άρχισε το πάνω κουμπί να κολλάει λίγο στον 1.5 χρονο (τυχαίο; ) το πήγες στο σέρβις; και αν ναι τι έγινε ακριβώς;

εμένα δεν κολλάει να πεις σε πάει στην αρχική οθόνη η κάτι άλλο, απλά αν το έχω παρατημένο πχ όλο το βράδυ και το πρωί πατήσω να το ανοίξω, θέλει λίγο παραπάνω πίεση για να ξεκολλήσει απο τη θέση του. Μετά λειτουργεί κανονικά.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Παιδες αν ενδαφερεται κανεις, επειδη πηρα το amazfit gtr 2, θα πουλησω το GT με τα 2 τζαμακια και 2-3 λουρακια που εχω.

Αγρατζουνιστο και σε αψογη λειτουργικη κατασταση μετα απο 2 χρονια και μετρηση 7000000 βηματα περπατημα (5400χλμ περιπου) αλλα οχι σε μορφη ασκησεων ουτε κολυμβησης για να σκισω τη μπαταρια ή να το γεμισω ιδρωτα κλπ.

Πρωτου το βαλω αγγελια ειπα να ενημερωσω εδω πρωτα.

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, mivechris said:

Μιας και σε μένα άρχισε το πάνω κουμπί να κολλάει λίγο στον 1.5 χρονο (τυχαίο; ) το πήγες στο σέρβις; και αν ναι τι έγινε ακριβώς;

εμένα δεν κολλάει να πεις σε πάει στην αρχική οθόνη η κάτι άλλο, απλά αν το έχω παρατημένο πχ όλο το βράδυ και το πρωί πατήσω να το ανοίξω, θέλει λίγο παραπάνω πίεση για να ξεκολλήσει απο τη θέση του. Μετά λειτουργεί κανονικά.

Όχι, επειδή τσέκαρα το S/N και η εγγύηση λήγει τον Μάϊο είπα να το πάω μια και καλή με το νέο έτος ώστε αν το επισκευάσουν να κρατήσει όσο γίνεται περισσότερο. Δε με βολεύει και η τοποθεσία του service center γιατί δεν περνάω ποτέ από την περιοχή.

Το πρόβλημα δεν είναι τόσο σημαντικό, απλά το επάνω κουμπί εξακολουθεί να έχει μικρότερη διαδρομή από το κάτω με αποτέλεσμα να πατιέται εύκολα δεύτερη φορά και να επιστρέφει στην αρχική. Έχω αρχίσει να χρησιμοποιώ το κάτω κουμπί για να ενεργοποιήσω την οθόνη, οπότε χρησιμοποιώ το πάνω όσο λιγότερο γίνεται.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 8/11/2021 at 2:18 ΜΜ, bebes said:

Στα προβλήματα του ρολογιου προστέθηκε και η μέτρηση των καρδιακών παλμών.
Ενω γενικά μετρούσε με ακρίβεια, τον τελευταίο καιρό παρατήρησα οτι "χάνει" τη μέτρηση για κάποια δευτερόλεπτα ή λεπτά.
Πχ εκει που είμαι στους 120-130 παλμούς, κάνει βουτιά στους 80-90.

Επικοινώνησα με το τεχνικό τμήμα και θα τους το στείλω να το δούν

Δεν ξέρω πόσο καλά ειναι τα ρολόγια της Huawei, αλλά το σέρβις τους τα σπάει.
Τετάρτη έστειλα το ρολόι (Πέμπτη παρέλαβαν), και Τρίτη πρωι πρωι το πήρα πίσω.
Σε 23+ μηνών ρολόι, μου άλλαξαν πλακέτα, πρόσοψη και πίσω κάλυμμα (με αισθητήρες και μπαταρία).

Εντωμεταξύ πήρα το Garmin Forerunner 55.

Θα  δοκιμάσω στην προπόνηση το επισκευασμένο GTφορώντας το παράλληλα με το garmin για να δω αν εχουν διαφορές στη μέτρηση των σφυγμών.

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, bebes said:

Δεν ξέρω πόσο καλά ειναι τα ρολόγια της Huawei, αλλά το σέρβις τους τα σπάει.
Τετάρτη έστειλα το ρολόι (Πέμπτη παρέλαβαν), και Τρίτη πρωι πρωι το πήρα πίσω.
Σε 23+ μηνών ρολόι, μου άλλαξαν πλακέτα, πρόσοψη και πίσω κάλυμμα (με αισθητήρες και μπαταρία).

Εντωμεταξύ πήρα το Garmin Forerunner 55.

Θα  δοκιμάσω στην προπόνηση το επισκευασμένο GTφορώντας το παράλληλα με το garmin για να δω αν εχουν διαφορές στη μέτρηση των σφυγμών.

 

Αυτό είναι πολύ ευχάριστο! Να υποθέσω ότι η επισκευή έγινε δωρεάν μέσα στην εγγύηση ή είχε κάποια χρέωση?

Επίσης με την αποστολή πέρα-δώθε τι ισχύει? Προφανώς πληρώνεις εσύ το courier για να το στείλεις, αλλά η αποστολή του σε σένα?

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, geoponer said:

Αυτό είναι πολύ ευχάριστο! Να υποθέσω ότι η επισκευή έγινε δωρεάν μέσα στην εγγύηση ή είχε κάποια χρέωση?

Επίσης με την αποστολή πέρα-δώθε τι ισχύει? Προφανώς πληρώνεις εσύ το courier για να το στείλεις, αλλά η αποστολή του σε σένα?

Δεν πλήρωσα τίποτα, ουτε για τις εργασιες-ανταλλακτικά, ούτε για το κούριερ.

Ζητησαν μονο το S/N απο μένα, ουτε καν η απόδειξη δεν ηταν απαραιτητη (την είχα)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα το ρολογακι μας θα παρει καμια αναβάθμιση?? Υπάρχει περίπτωση για να βάλουμε ελληνικά?? Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, chrispetses said:

Καλησπέρα το ρολογακι μας θα παρει καμια αναβάθμιση?? Υπάρχει περίπτωση για να βάλουμε ελληνικά?? Ευχαριστώ πολύ

Δεν υπάρχει καμία περίπτωση για αναβάθμιση, πόσο μάλλον για ελληνικά μετά από τόσα χρόνια που είναι στην αγορά. Εδώ και καιρό οι μόνες αναβαθμίσεις που εμφανίζονται είναι για το GT2.

Κοίτα να το χαρείς όσο μπορείς και όσο το έχεις + μετά πάμε για το επόμενο

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, geoponer said:

Δεν υπάρχει καμία περίπτωση για αναβάθμιση, πόσο μάλλον για ελληνικά μετά από τόσα χρόνια που είναι στην αγορά. Εδώ και καιρό οι μόνες αναβαθμίσεις που εμφανίζονται είναι για το GT2.

Κοίτα να το χαρείς όσο μπορείς και όσο το έχεις + μετά πάμε για το επόμενο

Ευχαριστώ πολύ..

Το επόμενο λες το gt2 pro αξίζει η να περιμένω 9???

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να γίνει συναλλαγή με το ρολόι; Όπως με το alpha wallet εννοώ. Με το wear os δεν έβγαλα άκρη. Βλέπει μεν το ρολόι αλλά γράφει συνέχεια προσπάθεια σύνδεσης 

https://i.postimg.cc/RZMv3szX/Screenshot-20211130-193926.jpg

 

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, al_exis said:

Μπορεί να γίνει συναλλαγή με το ρολόι; Όπως με το alpha wallet εννοώ. Με το wear os δεν έβγαλα άκρη. Βλέπει μεν το ρολόι αλλά γράφει συνέχεια προσπάθεια σύνδεσης 

https://i.postimg.cc/RZMv3szX/Screenshot-20211130-193926.jpg

 

Όχι, το Watch GT δεν έχει NFC και αποκλείεται να μπορέσεις να κάνεις ανέπαφες συναλλαγές με το ρολόι αυτό.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, chrispetses said:

Ευχαριστώ πολύ..

Το επόμενο λες το gt2 pro αξίζει η να περιμένω 9???

Αν μπορείς να περιμένεις, η τιμή του GT2 Pro εχει ήδη πέσει και πιστεύω πως θα πέσει κι άλλο, και έχει πολλά καλούδια σε σχέση με το GT.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, geoponer said:

Όχι, το Watch GT δεν έχει NFC και αποκλείεται να μπορέσεις να κάνεις ανέπαφες συναλλαγές με το ρολόι αυτό.

Σ' ευχαριστώ πολύ! 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, geoponer said:

Αν μπορείς να περιμένεις, η τιμή του GT2 Pro εχει ήδη πέσει και πιστεύω πως θα πέσει κι άλλο, και έχει πολλά καλούδια σε σχέση με το GT.

Εννοείται ότι μπορώ.. το gt το εχω λιώσει χτυπήματα , σκόνη , δεν μασάει τπτ.

Αυτο για την δουλειά ειναι οτι πρέπει.

Το αλλο για την βόλτα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα ειναι λιγο εκτος θέματος αλλα θέλω μια βοήθεια.

Πήρα το gt 2pro ολα καλα εχω δυο θέματα μου βγάζει εκτός τα ακουστικα Bluetooth τα βαζω εγω συνέχεια, και δεν μπορώ να βρω με τπτ πως κλειδώνει η οθόνη όπως με το απλό gt που εχω και είσαι ξένοιαστος.

Ειναι πρώτη μέρα θα βρω και αλλα να ρωτήσω αλλα εδω δεν μπορώ να βρω για αυτό το ρολόι .

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 18/11/2021 at 10:44 ΠΜ, bebes said:

Δεν ξέρω πόσο καλά ειναι τα ρολόγια της Huawei, αλλά το σέρβις τους τα σπάει.
Τετάρτη έστειλα το ρολόι (Πέμπτη παρέλαβαν), και Τρίτη πρωι πρωι το πήρα πίσω.
Σε 23+ μηνών ρολόι, μου άλλαξαν πλακέτα, πρόσοψη και πίσω κάλυμμα (με αισθητήρες και μπαταρία).

Εντωμεταξύ πήρα το Garmin Forerunner 55.

Θα  δοκιμάσω στην προπόνηση το επισκευασμένο GTφορώντας το παράλληλα με το garmin για να δω αν εχουν διαφορές στη μέτρηση των σφυγμών.
 

Μόλις χθες παρέλαβα το δικό μου Watch GT από το service και έχω να πω μόνο τα καλύτερα!

Επικοινώνησα μαζί τους και τους εξήγησα το πρόβλημα με το κουμπί που κολλάει. Επιβεβαιώσαμε ότι είναι στην εγγύηση μέσω του S/N και έστειλαν μετά από 2 ημέρες courier για να το παραλάβει. Ζήτησαν και την απόδειξη (που ευτυχώς είχα κρατήσει.

Το αστείο είναι ότι το κουμπί αποφάσισε να ξεμπλοκάρει και να λειτουργήσει κανονικά 1 μέρα πριν το δώσω (!!) αλλά τους εξήγησα με ένα σημείωμα το θέμα, καθώς το πρόβλημα θα μπορούσε να επανέλθει τις επόμενες ημέρες.

Μετά από 5 εργάσιμες ήρθε με courier επισκευασμένο το ρολόι (καμία χρέωση για εμένα!), με σχόλιο ότι έχει αλλαχθεί και η οθόνη 🙂

Δεν έχω ξανασυναντήσει τέτοιο επίπεδο after sales στην Ελλάδα, από εδώ και πέρα Huawei με κλειστά τα μάτια. Απλά περιμένω να πέσει η τιμή του GT2 Classic τώρα που κυκλοφόρησε το 3.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

σε ποιο σέρβις πήγε μπορείς να μας πεις;

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, kostis20 said:

Λαστιχακι για το λουράκι που μπορούμε να βρούμε?Μου κόπηκε...

Sent from my AC2003 using Tapatalk
 

Απο ΕΒΑΥ βρισκεις πολλα και παμφθηνα. Προσφατα αγορασα τετοια. Universal αλλα εφοσον το πλατος ειναι οκ, ειναι μια χαρα.

Ενδεικτικα https://www.ebay.com/itm/10x-Silicone-Rubber-Watch-Strap-Band-Keeper-Holder-Hoop-Loop-Ring-Retainer-Black-/124780502249?mkcid=16&mkevt=1&_trksid=p2349624.m46890.l6249&mkrid=711-127632-2357-0

Link to comment
Share on other sites

On 4/3/2022 at 7:06 ΜΜ, mivechris said:

σε ποιο σέρβις πήγε μπορείς να μας πεις;

Στο επίσημο της αντιπροσωπείας στην Αθήνα: https://consumer.huawei.com/gr/support/wearables/

12 ώρες πριν, kostis20 said:

Λαστιχακι για το λουράκι που μπορούμε να βρούμε?Μου κόπηκε...

Sent from my AC2003 using Tapatalk
 

Είχα το ίδιο πρόβλημα πριν ένα χρόνο περίπου.

Εγώ πήρα με €9 ένα συμβατό λουρακι που είχε δύο λαστιχακια, οπότε κράτησα το ένα με το αυθεντικό λουράκι και το άλλο το άφησα στο νέο.

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Είχα το ίδιο πρόβλημα πριν ένα χρόνο περίπου.
Εγώ πήρα με €9 ένα συμβατό λουρακι που είχε δύο λαστιχακια, οπότε κράτησα το ένα με το αυθεντικό λουράκι και το άλλο το άφησα στο νέο.
Αυτό έκανα. Ευχαριστω !

Sent from my AC2003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ρίχνω ένα φτυάρι στο θέμα, την προηγούμενη Πέμπτη έστειλα και το δικό μου GT Active για το γνωστό πρόβλημα με το πάνω κουμπί (και μια αλλαγή μπαταρίας) και έγινε αλλαγή οθόνης και πίσω καλύμματος.

Παρέλαβα την Δευτέρα.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, mivechris said:

Ρίχνω ένα φτυάρι στο θέμα, την προηγούμενη Πέμπτη έστειλα και το δικό μου GT Active για το γνωστό πρόβλημα με το πάνω κουμπί (και μια αλλαγή μπαταρίας) και έγινε αλλαγή οθόνης και πίσω καλύμματος.

Παρέλαβα την Δευτέρα.

Μια χαρά, θα βγάλει αρκετό καιρό ακόμα!

Την μπαταρία ζήτησες και την άλλαξαν ή από μόνοι τους? Εμένα έφτιαξαν το επάνω κουμπί και άλλαξαν και οθόνη (δεν είχε πρόβλημα) αλλά δεν είπαν τίποτα για μπαταρία και πίσω κάλυμμα. 🤔

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία είχα ζητήσει αρχικά μιας και τελείωνε η εγγύηση, δεν είχε κάποιο τρελό πρόβλημα διάρκειας, χοντρικά είχα χάσει 1 μέρα λειτουργίας. Και κατα 2ον το πάνω κουμπί οτι κολλάει.

Αρκετό καιρό θα βγάλει σίγουρα μιας και πριν το στείλω αγόρασα το GT3 για αναβάθμιση.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...