Jump to content

Huawei Watch GT


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωστά όσα λες, αλλά αναλογίσου τι hardware έχει το GT2 και τι το απλό. Καμία σχέση.

 

Εγώ πήρα χτες και ρώτησα για το πράσινο λουράκι του Active που έχω πόσο πάει το ζευγάρι, μου είπαν 55€. Τρελάθηκα!

Ευτυχώς η δυστυχώς, τα έχω καινούρια στο κουτί τους, χρησιμοποιήθηκαν για ελάχιστες μέρες.

 

Καλά, η συγκεκριμένη λειτουργία δεν χρειάζεται και ιδιαίτερο hardware. Δεν είπαμε ούτε για πληρωμές με NFC ούτε και να κάνουμε κλήσεις από το ρολόι!

 

Όσο για το λουράκι ολόκληρο το active έχει πέσει στα 85 ευρώ τώρα άρα η τιμή για τα λουράκια είναι ψιλό άκυρη

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα ελληνικο μενου μπορουμε να βαλουμε ?? και αν ναι πως . ευχαριστω πολυ

 

οχι δεν γίνεται.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Κάτι ενδιαφέρον που έμαθα πρόσφατα: Η έκδοση του Huawei Health έχει σταματήσει να ενημερώνεται στο Play Store εδώ και αρκετό καιρό (15/7/2020, έκδοση 10.1.1.312).

 

Αν θέλετε την πιο πρόσφατη έκδοση της εφαρμογής μπορείτε να κατεβάσετε την Huawei App Gallery και μετά να ψάξετε για την εφαρμογή Huawei Health μέσα από το Gallery. Εκεί θα βρείτε την έκδοση 11.0.5.508 από 10/3/2021 και αν την επιλέξετε για εγκατάσταση θα γίνει update της έκδοσης που έχετε ήδη χωρίς να χάσετε credentials και στατιστικά.

 

Δεν μπορώ να ξέρω τις διαφορές ανάμεσα στις δύο εκδόσεις (χθες την πέρασα), αλλά η νέα δουλεύει κανονικά χωρίς προβλήματα στο δικό μου Moto g9 plus.

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Κάτι ενδιαφέρον που έμαθα πρόσφατα: Η έκδοση του Huawei Health έχει σταματήσει να ενημερώνεται στο Play Store εδώ και αρκετό καιρό (15/7/2020, έκδοση 10.1.1.312).

 

Αν θέλετε την πιο πρόσφατη έκδοση της εφαρμογής μπορείτε να κατεβάσετε την Huawei App Gallery και μετά να ψάξετε για την εφαρμογή Huawei Health μέσα από το Gallery. Εκεί θα βρείτε την έκδοση 11.0.5.508 από 10/3/2021 και αν την επιλέξετε για εγκατάσταση θα γίνει update της έκδοσης που έχετε ήδη χωρίς να χάσετε credentials και στατιστικά.

 

Δεν μπορώ να ξέρω τις διαφορές ανάμεσα στις δύο εκδόσεις (χθες την πέρασα), αλλά η νέα δουλεύει κανονικά χωρίς προβλήματα στο δικό μου Moto g9 plus.

 

εγώ πάντως απο τον ιούνιο πέρσι που ήθελα να συνδέσω το GT με την εφαρμογή, μου ζητούσε ενημέρωση και άνοιγε το Play store χωρίς να υπάρχει το HMS πουθενά. Οπότε σου έλεγε να κατεβάσεις το appgallery!

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Για όποιον ενδιαφέρεται, στο Health μπορούν πλέον όλοι να αγοράζουν WF, ανεξαρτήτως μάρκας κινητού!

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Βρηκα επιτελους ενα πολυ ομορφο watch face και το αγορασα στα 0.99€

Εχει εμπλουτιστει το market με πολλα επι πληρωμη και δωρεαν και καποια ειναι πολυ

ομορφα. To health πλεον το κατεβασα απο apk mirror γιατι αλλιως δεν εοαιρνε αναβαθμιση.

Αυτο το watchface που διαλεξα λεγεται SO178.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι από τη στιγμή που έγιναν διαθέσιμα τα επί πληρωμή watch faces μέσα από την εφαρμογή, σταμάτησαν να εμφανίζονται καινούργια δωρεάν. Εγώ έχω βολευτεί με μερικά δωρεάν και κάνω τη δουλειά μου.

 

Αργά τα θυμήθηκαν τα WatchFaces για το Watch GT, τώρα που πλέον σταμάτησαν να το υποστηρίζουν με updates.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Βαζουν και δωρεαν συχνα πυκνα. Και εγω εχω χρησιμοποιησει αρκετα.

Καλιο αργα για οσους μειναμε με το GT

Link to comment
Share on other sites

Βαζουν και δωρεαν συχνα πυκνα. Και εγω εχω χρησιμοποιησει αρκετα.

Καλιο αργα για οσους μειναμε με το GT

 

Και με το παλαιό GT μπορείς να φτιάξεις και να βάλεις ωραία faces από αυτά που κυκλοφορούν :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Aν λες τις γνωστες διαδικασιες με κινεζικο account κλπ τα εχω κανει αλλα τωρα ειναι η ευκολια μου
Link to comment
Share on other sites

Aν λες τις γνωστες διαδικασιες με κινεζικο account κλπ τα εχω κανει αλλα τωρα ειναι η ευκολια μου

 

Έχεις δίκαιο αλλά όταν θέλω να φτιάξω ή να αλλάξω κάτι σε ένα Face που μου αρέσει, αναγκαστικά το χρησιμοποιώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μετα απο ακριβως 2 χρονια εντονης καθημερινης χρησης (περιπου 6.500.000 βηματα + δουλεια,βολτα κλπ), μου κοπηκε το θηλυκι απο το λουρακι.

Εχω αγορασμενα απο ΕΒΑΥ δυο λουρακια δερμα και δερμα-σιλικονη αλλα ειναι λιγο σκληρα για καθημερινα οποτε ηθελα ενα με απαλη σιλικονη οποτε πηρα ενα με 7 ευρω σε πετρολ χρωμα το οποιο φαινεται να εχει καλη ποιοτητα και ειναι εξισου μαλακο

με το γνησιο. Και εχει 2 θηλυκια οποτε το ενα το εβγαλα για καβατζα.

https://estation.gr/loyraki-silikonis-gia-amazfit-bip-gts-watch3-41mm-dark-blue-7876.html?skr_prm=WyI4NTViNTRlNC00ZDMzLTQzNWEtOWE1NC02YTY2MjBmZjQwMWEiLDE2MzA5MjA2NTI1MDEseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiIifV0

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει σήμερα η αγορά του;η να πάει κάποιος σε ποιο νέο μοντέλο;

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται τι χρειαζεσαι απο το ρολοι. Αν θες απλα πραγματα, παρτο. Ειναι σκυλι του πολεμου.  Τωρα που εχουν και το market με watch faces, δωρεαν και μη, δεν υστερει οσο παλιοτερα σ αυτον τον τομεα. Και με 1-2 φθηνα λουρακια, αλλαζεις και εμφανιση οποτε θες. Μπαταρια οπως τα εχουν πει ολοι...

Σε τι κοστος το βρισκεις;

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, spy14 said:

Αξίζει σήμερα η αγορά του;η να πάει κάποιος σε ποιο νέο μοντέλο;

Όπως τα λέει ο φίλος παραπάνω. Κάνει ότι περιμένεις από ένα smartwatch χωρίς google apps και μάλιστα πλέον η τιμή του έχει πέσει πολύ.

Η τιμή έχει πέσει και για το GT 2, που προσφέρει επιπλέον απάντηση κλήσεων μέσω του ρολογιού αλλά και τη δυνατότητα να ακούς μουσική με Bluetooth ακουστικά (ανάλογα με την έκδοση).

Εγώ έχω το GT εδώ και ενάμιση χρόνο, το έχω λιώσει και δεν έχει πάθει τίποτα εκτός από το λουράκι, οπότε το προτείνω με κλειστά μάτια. Αν αγόραζα τώρα όμως θα έπαιρνα το gt2 που σου λέω, γύρω στα 100 ευρώ που είχα δώσει και για το GT.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, geoponer said:

Όπως τα λέει ο φίλος παραπάνω. Κάνει ότι περιμένεις από ένα smartwatch χωρίς google apps και μάλιστα πλέον η τιμή του έχει πέσει πολύ.

Η τιμή έχει πέσει και για το GT 2, που προσφέρει επιπλέον απάντηση κλήσεων μέσω του ρολογιού αλλά και τη δυνατότητα να ακούς μουσική με Bluetooth ακουστικά (ανάλογα με την έκδοση).

Εγώ έχω το GT εδώ και ενάμιση χρόνο, το έχω λιώσει και δεν έχει πάθει τίποτα εκτός από το λουράκι, οπότε το προτείνω με κλειστά μάτια. Αν αγόραζα τώρα όμως θα έπαιρνα το gt2 που σου λέω, γύρω στα 100 ευρώ που είχα δώσει και για το GT.

Ok ευχαριστώ πολύ.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μετά από περίπου 1.5 χρόνο χρήσης, έχει αρχίσει να μου κολλάει το επάνω κουμπί, με αποτέλεσμα είτε να μην πατιέται ή να κολλάει και να με ξαναπετάει στην αρχική οθόνη. Δοκίμασα να το καθαρίσω με οινόπνευμα, έφτιαξε για λίγο αλλά ξανά τα ίδια.

Έχει τύχει σε κάποιον άλλο και αν ναι, πώς λύνουμε το πρόβλημα;

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, geoponer said:

Μετά από περίπου 1.5 χρόνο χρήσης, έχει αρχίσει να μου κολλάει το επάνω κουμπί, με αποτέλεσμα είτε να μην πατιέται ή να κολλάει και να με ξαναπετάει στην αρχική οθόνη. Δοκίμασα να το καθαρίσω με οινόπνευμα, έφτιαξε για λίγο αλλά ξανά τα ίδια.

Έχει τύχει σε κάποιον άλλο και αν ναι, πώς λύνουμε το πρόβλημα;

Ναι, το ιδιο προβλημα εχω κι εγω. (22 μηνες)

 

Νομια οτι χαλασε απο τη θάλασσα

 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, geoponer said:

Μετά από περίπου 1.5 χρόνο χρήσης, έχει αρχίσει να μου κολλάει το επάνω κουμπί, με αποτέλεσμα είτε να μην πατιέται ή να κολλάει και να με ξαναπετάει στην αρχική οθόνη. Δοκίμασα να το καθαρίσω με οινόπνευμα, έφτιαξε για λίγο αλλά ξανά τα ίδια.

Έχει τύχει σε κάποιον άλλο και αν ναι, πώς λύνουμε το πρόβλημα;

2 ετη εγγύηση έχει, το πας σέρβις.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, mivechris said:

2 ετη εγγύηση έχει, το πας σέρβις.

Σε ευχαριστώ, ήταν το μόνο που δεν είχα σκεφτεί. Το έχω εγοράσει από ελληνκό κατάστημα και όχι από Κίνα, οπότε ίσως έχω λίγες περισσότερες πιθανότητες - δεν ξέρω αν καλύπτονται όλα από εγγύηση στην Ελλάδα.

Θα το κοιτάξωκαι θα ενημερώσω αν έχω κάτι νεότερο για να ξέρουν και οι υπόλοιποι.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, geoponer said:

Σε ευχαριστώ, ήταν το μόνο που δεν είχα σκεφτεί. Το έχω εγοράσει από ελληνκό κατάστημα και όχι από Κίνα, οπότε ίσως έχω λίγες περισσότερες πιθανότητες - δεν ξέρω αν καλύπτονται όλα από εγγύηση στην Ελλάδα.

Θα το κοιτάξωκαι θα ενημερώσω αν έχω κάτι νεότερο για να ξέρουν και οι υπόλοιποι.

βάζοντας εδώ το SN του ρολογιού θα δεις τα πάντα

https://consumer.huawei.com/gr/support/warranty-query/

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...