Jump to content

Huawei Watch GT


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το καλώδιο που έχει το κουτί είναι type-c!

 

 

Δεν έχει Ελληνικά,μόνο Αγγλικά αλλά δεν χρειάζεται. Απο τα εικονίδια βγάζεις άκρη.Στο huawei health έχει Ελληνικά.

Είναι πολύ ποιοτικό και πολύ λεπτό.

 

Όχι δεν φαίνεται, πιστεύω θα το βάλουν σε επόμενη αναβάθμιση firmware.Έχει λειτουργία μόλις σηκώσεις τον καρπό να ανοίξει η οθόνη.

Μια και το ποστ απάντησης είναι παλαιό. Ακόμα δεν έχει ελληνικά;;

 

Στάλθηκε από το Nova 5t μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ακόμη οι απαράδεκτοι έχουν μετρημένα stock watchfaces για κλόουν και δεν μπορείς να βάλεις άλλα χωρίς να μιλάς κινεζικά και να έχεις γνώσεις beta tester.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Μια και το ποστ απάντησης είναι παλαιό. Ακόμα δεν έχει ελληνικά;;

 

Στάλθηκε από το Nova 5t μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν έχει και λογικά δεν θα πάρει κιόλας. Αλλά μόνο στο μενού, ειδοποιήσεις διαβάζεις κανονικά με ελληνικούς χαρακτήρες.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...με ποιον τρόπο περνάμε δικά μας watchfaces?το συγκεκριμένο ρολόι το χρησιμοποιώ με iPhone και δουλεύει άψογα ...σας Ευχαριστω
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Κατι που ειχε αναφερθει και παλιοτερα για αναντιστοιχια μετρησης βηματων μεταξυ ρολογιου και κινητου.

Το Huawei P30 ειχε αρκετα μεγαλη αποκλιση στις μετρησεις. Στα 20000 βηματα,η συσκευη μετρουσε περιπου 600-800 βηματα παραπανω

Το oneplus 7 pro εχει πολυ μικρη αποκλιση,περιπου 40-50 βηματα στο ιδιο συνολο.

Μιλαμε για χρηση στην παραλια Θεσσαλονικης οπου δεν υπαρχει θεμα κακης ληψης GPS κλπ.

Και παντα ρολοι φορεμενο και το κινητο στο τσαντακι.

Περιεργο γιατι περιμενεις απο κινητο ιδιας εταιρειας να ειναι καλυτερο σε τετοια θεματα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα.

Νέος κάτοχος από σήμερα του gt.

Το πήρα καθαρά για τρέξιμο.

1. Το λουράκι από το gt2 που το βλέπω ότι είναι ποιοτικότερο, ταιριαζει σωστά στο δικό μας; Από μπορουμε να πάρουμε το αυθεντικό λουράκι του gt2 και σε καλύτερη τιμή;

2. Το watchface του gt2 με τους πράσινους δείκτες που δείχνουν όλες οι φωτογραφίες μπορεί να κατέβει στο δικό μας και ποιος ο ευκολότερος τρόπος.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδιά, σε μια δραστηριότητα τρέξιμο ποδηλατο πως μπορούμε να κάνουμε export data gpx files για να βάλουμε την διαδρομή στο strava η στο Relive σε τηλέφωνο iPhone.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εχουν προστεθει νεα ρολογακια αξιολογα και πιο καλαισθητα απο κατι παλιοτερα.

Μετα απο καποιο προσφατο update λογικα, η μετρηση θερμιδων εει γινει υπερβολικα αυστηρη στο ρολοι

ενω η εφαρμογη health δειχνει πιο κοντινα με τα παλια νουμερα θερμιδων.Μιλαμε παντα για ακριβως τον ιδιο αριθμο βηματων σε ρολοι και συσκευη.

Δεν εχω βαλει ασκηση αλλα αναφερομαι στο απλο καθημερινο περπατημα.

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον έχει 2η συσκευή να περάσει modded health app, υπάρχουν γκρουπ στο τελεγκραμ με φανταστικά WF.

πραγματικά ανα 4-5 μέρες βρίσκω και κάτι καλύτερο.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον έχει 2η συσκευή να περάσει modded health app, υπάρχουν γκρουπ στο τελεγκραμ με φανταστικά WF.

πραγματικά ανα 4-5 μέρες βρίσκω και κάτι καλύτερο.

 

Για πες ποια ειναι αυτα τα γκρουπ, γιατι ψαχνω να βρω Digital face που να ειναι απλο χωρις πολλες υπερβολες.

 

Θελω να εχει μονο ωρα, ημερομηνια και μπαταρια, αντε και βηματα η παλμους και να ειναι ωραιο που αυτο ειναι υποκειμενικο.

Link to comment
Share on other sites

HUAWEI GT/GT2/GT2E Watch

Huawei watch gt/gt2 -global

esferas huawei watch gt (dials) gt gt2 gt2e

 

Τα 3 βασικά που παρακολουθώ, τα υπόλοιπα απλά συλλέγουν και ποστάρουν.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Παντως,τωρα ανεβαζουν πιο συχαν απο ποτε faces στο health το κανονικο.

Μαλιστα σημερα πετυχα ενα πολυ ωραιο. Δεν ειναι επιπεδου telegram αλλα για οποιον ακομα εχει το ρολογακι

και δεν ασχολειται με τη γνωστη διαδικασια του κινεζοaccount, ειναι αξιολογα τωρα.Παρολο που τα εκραζα λιγο καιρο πριν

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, ξέρει κάποιος να μου πει τι δείχνει ο γκρι δείκτης με την τριγωνη μύτη στο 24-hour watchface? Είναι αυτό που έχει το gt active με τα φωσφορίζοντα πράσινα νούμερα και τους πορτοκαλί δείκτες...

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το E5823 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ddnk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ξέρει κάποιος να μου πει τι δείχνει ο γκρι δείκτης με την τριγωνη μύτη στο 24-hour watchface? Είναι αυτό που έχει το gt active με τα φωσφορίζοντα πράσινα νούμερα και τους πορτοκαλί δείκτες...

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το E5823 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δείχνει την ώρα σε 24ωρη μορφή. Δηλαδή αν προσέξεις στις 12 το μεσημέρι αυτός θα είναι στο 6 και στις 12 το βράδυ στο 12. Δείχνει την ώρα που είναι χαραγμένη στον δακτύλιο/στεφάνη του ρολογιού

Link to comment
Share on other sites

Α οκ, περιττό μου φαίνεται. Στο δικό μου στη στεφάνη έχει τα λεπτά της ώρας 05 έως 55 δηλαδή, άλλη έκδοση είναι αυτή;

 

 

Στάλθηκε από το E5823 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Α οκ, περιττό μου φαίνεται. Στο δικό μου στη στεφάνη έχει τα λεπτά της ώρας 05 έως 55 δηλαδή, άλλη έκδοση είναι αυτή;

 

Στάλθηκε από το E5823 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μάλλον έχεις το GT1. Το GT active έχει τις ώρες 0-24

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πρόσφατα άλλαξα κινητό τηλέφωνο, οπότε συνέδεσα το Huawei Watch GT με το καινούργιο τηλέφωνο. Παρατήρησα όμως ότι πλέον για να κάνω συγχρονισμό του ρολογιού με το κινητό θα πρέπει να είμαι συνδεδεμένος στο internet ενώ παλιότερα αυτό δεν χρειαζόταν. Το μόνο που χρειαζόταν είναι να ανοίξω το bluetooth για να γίνει ο συγχρονισμός μέσα από την εφαρμογή.

 

Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ότι γίνεται ο συγχρονισμός και χωρίς τη σύνδεση στο ίντερνετ; Μήπως έχει σημασία ότι δεν έχω εγκαταστήσει την εφαρμογή hms core της huawei στο καινούργιο τηλέφωνο;

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι, στην always on οθόνη μπορούμε να βάλουμε custom face ή περιοριζόμαστε στα δύο που έχει?

 

Στα δύο που έχει :O Δεν έχω δει πουθενά face για την always on οθόνη, τουλάχιστον για το GT1 που έχω εγώ

Link to comment
Share on other sites

Στα δύο που έχει :O Δεν έχω δει πουθενά face για την always on οθόνη, τουλάχιστον για το GT1 που έχω εγώ

Δυστυχώς έτσι είναι, περίμενα και εγώ να έρθει σε κάποια μελλοντική έκδοση αυτό το χαρακτηριστικό αλλά τίποτα! :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα...τελικα βρεθηκε λυση για τις διπλές ειδοποιησεις πιυ ερχονται;

νομίζω αυτό το πρόβλημα υπάρχει σε συσκευές με miui μόνο,

εμένα σε Android One και τώρα oxygen os δεν έχω κανένα πρόβλημα περίπου 8 μήνες τώρα.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από μενα!

μου το έφεραν προσφατα ως δωρο, και εχω ενα προβληματισμο, στο βαιμπερ οταν μου στέλνουν σε ομαδα, δεν γραφει το ονομα του αποστολέα, παρα μονο την ομαδα και το μήνυμα. ετσι ώστε να πρέπει να ανοιξω το κινητό να μπω να δω ποιος λεει τι...

 

το εχετε όλοι αυτο?

 

σώνεται καπως?

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλησπέρα και από μενα!

μου το έφεραν προσφατα ως δωρο, και εχω ενα προβληματισμο, στο βαιμπερ οταν μου στέλνουν σε ομαδα, δεν γραφει το ονομα του αποστολέα, παρα μονο την ομαδα και το μήνυμα. ετσι ώστε να πρέπει να ανοιξω το κινητό να μπω να δω ποιος λεει τι...

 

το εχετε όλοι αυτο?

 

σώνεται καπως?

 

Δεν μου έχει τύχει, αλλά γενικά ο τρόπος που εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις στο Watch GT είναι μάλλον φτωχός, παρά τη μεγάλη του οθόνη.

 

Γενικά με μικρές αλλαγές μέσα από ένα σωστό firmware update θα μπορούσε να βελτιωθεί σημαντικά, αλλά δεν ασχολήθηκαν ποτέ και δεν θα ασχοληθούν πλέον με το ρολόι μας. Π.χ. να μπορείς να δεις την πρόγνωση καιρού και για τις επόμενες ημέρες (και όχι μόνο την τρέχουσα), να μπορείς να χρησιμοποιήσεις το κάτω κουμπί για λήψη φωτογραφιών από το κινητό (και το Watch GT2 με firmware update πήρε αυτή τη δυνατότητα) και να έχεις περισσότερες πληροφορίες στις ειδοποιήσεις.

 

Κάνουμε τη δουλειά μας με αυτό όσο κρατήσει και μετά πάμε για το επόμενο. Εμένα πάνω στον χρόνο μου κόπηκε και η θηλιά από το λουράκι, και πήρα καινούριο σιλικόνης. Ελπίζω να μην έχουμε πιο σοβαρά προβλήματα με το ρολόι, το οποίο πάει μια χαρά.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει τύχει, αλλά γενικά ο τρόπος που εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις στο Watch GT είναι μάλλον φτωχός, παρά τη μεγάλη του οθόνη.

 

Γενικά με μικρές αλλαγές μέσα από ένα σωστό firmware update θα μπορούσε να βελτιωθεί σημαντικά, αλλά δεν ασχολήθηκαν ποτέ και δεν θα ασχοληθούν πλέον με το ρολόι μας. Π.χ. να μπορείς να δεις την πρόγνωση καιρού και για τις επόμενες ημέρες (και όχι μόνο την τρέχουσα), να μπορείς να χρησιμοποιήσεις το κάτω κουμπί για λήψη φωτογραφιών από το κινητό (και το Watch GT2 με firmware update πήρε αυτή τη δυνατότητα) και να έχεις περισσότερες πληροφορίες στις ειδοποιήσεις.

 

Κάνουμε τη δουλειά μας με αυτό όσο κρατήσει και μετά πάμε για το επόμενο. Εμένα πάνω στον χρόνο μου κόπηκε και η θηλιά από το λουράκι, και πήρα καινούριο σιλικόνης. Ελπίζω να μην έχουμε πιο σοβαρά προβλήματα με το ρολόι, το οποίο πάει μια χαρά.

Σωστά όσα λες, αλλά αναλογίσου τι hardware έχει το GT2 και τι το απλό. Καμία σχέση.

 

Εγώ πήρα χτες και ρώτησα για το πράσινο λουράκι του Active που έχω πόσο πάει το ζευγάρι, μου είπαν 55€. Τρελάθηκα!

Ευτυχώς η δυστυχώς, τα έχω καινούρια στο κουτί τους, χρησιμοποιήθηκαν για ελάχιστες μέρες.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...