Jump to content

Huawei Watch GT


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Και που το βλέπεις; σε εμενα δεν φενεται τέτοια ενδείξει

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Και που το βλέπεις; σε εμενα δεν φενεται τέτοια ενδείξει
Στη εφαρμογή health αν πατήσεις σε μια διαδρομή που έχεις τρέξει σου βγάζει στην τελευταία καρτέλα Λεπτομέρειες (νομίζω στα ελληνικά).

Τέρμα κάτω θα το δεις. 1591a187fcae723940ac41e4d0052772.jpg

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μονο μετα απο καποια επιλεγμενη ασκηση θα βγαλει τιμες.οχι με ενα απλο περπατημα που μετρας μονο βηματα,παλμους και θερμιδες.
Link to comment
Share on other sites

Παντως το VO2max οτι και αν κανω,οσο και αν εχω βελτιωθει σε σωματικο βαρος,ασκηση-περπατημα,εξακολουθει να δειχνει πολυ χαμηλα.

Στις αρχες μου εδειχνε 38 οταν δεν μπορουσα να παρω τα ποδια μου και τις αναπνοες μου,με +8 κιλα βαρος περιπου και πολυ πιο κακες ασκησεις-επιδοσεις.

Τωρα μετα βιας δειχνει 30 που ειναι πολυ κακο. Δεν μου φαινεται λογικο παντως και δεν ξερω απο ποιους αλλους παραγοντες επιρεαζεται πανω στο χερι κλπ.

Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Παντως το VO2max οτι και αν κανω,οσο και αν εχω βελτιωθει σε σωματικο βαρος,ασκηση-περπατημα,εξακολουθει να δειχνει πολυ χαμηλα.

Στις αρχες μου εδειχνε 38 οταν δεν μπορουσα να παρω τα ποδια μου και τις αναπνοες μου,με +8 κιλα βαρος περιπου και πολυ πιο κακες ασκησεις-επιδοσεις.

Τωρα μετα βιας δειχνει 30 που ειναι πολυ κακο. Δεν μου φαινεται λογικο παντως και δεν ξερω απο ποιους αλλους παραγοντες επιρεαζεται πανω στο χερι κλπ.

Καμια ιδεα?

 

Δεν κανεις και μια επαληθευση με καποιο αλλο ρολοι;;;

Γιατι οντως το 30 ειναι πολυ χαμηλο....

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Βαλανε ενα μετριο ακομα face στο ρολοι.

 

Το καλυτερο face που πραγματικα αξιζε τον κοπο να ασχοληθω με την πατεντα κινεζικου huawei id που κανουμε ολοι ειναι αυτο και νομιζω θα μεινω για πολυ καιρο με αυτο :

IMG-20200501-195709.jpg

Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ την απλότητα του :

 

IMG-20200501-201248.jpg

 

Από που το κατεβασες φίλε μου;

Link to comment
Share on other sites

To αναλογικό αρμόζει στο ρολόι μας αλλά εγώ θέλω την ακρίβεια του ψηφιακού. Με μια ματιά να βλέπω τι γίνεται. Στα αναλογικά πολλές φορές τυχαίνει να μου κρύβει ο δείκτης τα βήματα, την ημερομηνία κτλ και με χαλάει.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Τα αναλογικα τα εχω για casual καταστασεις με τα αντιστοιχα λουρακια για εμφανιση. Οντως ενοχλουν οι δεικτες σε ενδειξεις οποτε σε περπατημα απλο δε βολευει. Υπαρχει και ενα πολυ ωραιο αναλογικο με ονομα u boat νομιζω. Και του gt2 ειναι πολυ ωραιο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Για όποιον ενδιαφέρεται υπάρχουν γκρουπ στο telegram με ατελείωτα watchfeces τα οποία ανανεώνονται σχεδόν καθημερινά.

 

https://t.me/huawei_GT_watchface_Global

https://t.me/huaweigt2watchface

 

Τα παιδιά κάνουν παπάδες...

Επισυνάπτω και μια φωτογραφία από πρόσφατο watchfece με διαφανους δείκτες για να μην ενοχλεί πολύ. 2e746002614b98d0fd7d667f49709b30.jpg

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Edited by Namgal
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος.Σ ευχαριστουμε.

 

Edit: Μπηκα στα γκρουπακια και απο εκει ψαχνοντας βρισκεις επιπλεον γκρουπ.

Πολλα και πολυ ωραια ρολογια που θα καλυψουν τους παντες. Αξιζει τον κοπο.

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Και πως τα εγκατηστουμε;; υπόψιν έχω το gt2

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Και πως τα εγκατηστουμε;; υπόψιν έχω το gt2

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με αυτόν τον τρόπο μπορείς να έχεις ένα custom τη φορά αλλά χρειάζεται κινέζικο id.

https://huaweiwatchgt.com/tutorials/how-to-install-custom-watchfaces/

 

Με αυτόν μπορείς να περάσεις περισσότερα από ένα (στο gt μου έχω 5 περασμένα).

https://huaweiwatchgt.com/watchfaces/how-to-install-multiple-custom-watchfaces-no-root/

 

Και στις δύο μεθόδους η συσκευή πρέπει να είναι στην αγγλική γλώσσα.

 

Υ.Γ. Τελευταίες μέρες έχω θέμα με τους παλμούς και τα δεδομένα ύπνου. Ώρες ώρες χάνει τους παλμούς και δεν καταγραφεί καθόλου στον ύπνο.

Έχω ήδη κάνει reset το ρολόι, απεγκατάσταση/εγκατάσταση εφαρμογή. Έχει κανείς το ίδιο θέμα;

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω παρατηρήσει ότι από 1 Μαΐου έχει θέμα με την καταγραφή του ύπνου, δείχνει ύπνο μια με δύο ώρες!! Με τους παλμούς νομίζω είναι εντάξει..

Σκέφτομαι ότι μήπως έχει να κάνει με το ότι κάθε τόσο συνδέομαι στην άλλη συσκευή μου και ανεβαζω custom watch faces.

Επίσης δεν ξέρω αν οφείλεται στο τηλέφωνο ή στο ρολόι το θέμα... Ελπίζω κάποια στιγμή να στρώσει..

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν δουλεύει άψογα ο ύπνος. Μήπως έχετε την beta Huawei health? Γιατί αυτή δεν μετράει ύπνο. Έχει bug.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν δουλεύει άψογα ο ύπνος. Μήπως έχετε την beta Huawei health? Γιατί αυτή δεν μετράει ύπνο. Έχει bug.
Την beta την έχω σε δεύτερο κινητό που χρησιμοποιώ μόνο για να βάζω τα custom watch faces. Στην κανονική μου συσκευή (Huawei) έχω το κανονικό health που είναι up to date.

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και γω πέρασα custom faces πρόσφατα και σκέφτομαι ίσως επηρέασε αυτό. Βέβαια και παλιότερα είχα περάσει χωρίς να αντιμετωπίσω πρόβλημα. Αλλά παρατήρησα στην εφαρμογή ό,τι και κάποιες μέρες πριν το πειράξω πάλι έδειχνε να έχει θέματα με τον ύπνο. Έκανα reset το ρολόι χωρίς μετά να περάσω watch faces και reset Health app και Huawei services και πάλι τίποτα. Μέχρι και απαλοιφή όλων των δεδομένων αλλά τα ίδια.

Παίζει να φταίει το τελευταίο update του ρολογιού ή είναι για service;

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...