Jump to content

Huawei Watch GT


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον. Καταρχήν σας ευχαριστω ολους. Η συσκευη που εχω κανει την εγκατασταση φοραει λειτουργικό 7 ειναι μια honor 7 lite. Αυριο θα κανω προσπαθεια να κανω εγκτασταση στην αλλη συσκευη που εχω που φοραει Android 10.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η γλώσσα αλλαζει μεσα απο τις ρυθμισεις.αλλα επιλογη χωρας δεν μου δειχνει αυτη η συσκευη...εχω την εντυπωση οτι δειχνει region αγγλια.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον. Καταρχήν σας ευχαριστω ολους. Η συσκευη που εχω κανει την εγκατασταση φοραει λειτουργικό 7 ειναι μια honor 7 lite. Αυριο θα κανω προσπαθεια να κανω εγκτασταση στην αλλη συσκευη που εχω που φοραει Android 10.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η γλώσσα αλλαζει μεσα απο τις ρυθμισεις.αλλα επιλογη χωρας δεν μου δειχνει αυτη η συσκευη...εχω την εντυπωση οτι δειχνει region αγγλια.

Η χώρα είναι για το νέο ID που θα δημιουργήσεις στην Huawei. Θα πρέπει να είναι κινέζικο!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Η χώρα είναι για το νέο ID που θα δημιουργήσεις στην Huawei. Θα πρέπει να είναι κινέζικο!

 

Ναι.και εμενα βγαινει αγγλια.οποτε το account στην αρχη δε θελει να το κανεις με μεραφραση

Link to comment
Share on other sites

Ναι.και εμενα βγαινει αγγλια.οποτε το account στην αρχη δε θελει να το κανεις με μεραφραση

 

Όχι είναι αγγλικά, απλώς θα δηλώσεις χώρα china.

Επειδή πολλά watchface είναι άλλων εταιρειών, rolex, casio, tag, και δεν έχουν άδεια δεν μπορείς να τα κατεβάσεις χωρίς κινέζικο λογαριασμό.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Κι εγώ με custom watchfaces πλέον, να αναφέρω τα εξής..

 

1. Ακολούθησα τις οδηγίες που περιγράφονται παραπάνω.. (είναι από δύο διαφορετικά λινκ αλλά είναι παρόμοιες). Να πω ότι την εγγραφή στο κινέζικο id εγώ την έκανα με την χρήση αριθμού κινητού και όχι μαιλ (δλδ δήλωσα χώρα Κίνα αλλά έβαλα κανονικά το ελληνικό νούμερο κ ηρθε μνμ κανονικά και συνέχισα την διαδικασία)

2. Επειδή το δεύτερο κινητό που έχω είναι ένα redmi 7a χρειάστηκε να κατεβάσω κ το apk "Huawei mobile services" από το λινκ όπως είχε αναφερθεί σε κάποιον νωρίτερα.

3. Κατέβασα τα watchfaces που ήθελα κ έκανα την διαδικασία κανονικά όπως λένε οι οδηγίες.

 

Αυτό που παρατήρησα είναι το εξής (πάντα για την beta εφαρμογή μιλάω.)

Όταν πατάω την επιλογή watch faces δεν μου εμφανίζει καμία εικόνα ρολογιού προεγκατεστημενη πάρα μόνο γράφει "loading" και τα κυκλακια που γυρνάνε συνεχώς. Εγώ συνέχισα και έκανα κανονικά το upload του ρολογιου αλλά έκανε πααρα πολύ ώρα να φτάσει το 100%. Είναι φυσιολογικό αυτό;; συμβαίνει σε όλους;;

 

(συγνώμη για το μεγάλο ποστ)

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα, το Health δεν τη δείχνει, αλλά στο ρολόι λειτουργεί κανονικά.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Aυτο λες;

 

Screenshot-20200423-120545.jpg

Ναι. Στην beta εφαρμογή δεν τα δείχνει.. Στην κανονική που έχω στο τηλέφωνο που χρησιμοποιώ κανονικά τα δείχνει.

 

Σπαστικό πάντως να περιμένεις τόση ώρα για ένα αρχείο μικρότερο του 1mb!!!

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Στην beta εφαρμογή δεν τα δείχνει.. Στην κανονική που έχω στο τηλέφωνο που χρησιμοποιώ κανονικά τα δείχνει.

 

Σπαστικό πάντως να περιμένεις τόση ώρα για ένα αρχείο μικρότερο του 1mb!!!

Εμένα δεν τα δείχνει στην κανονική

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν τα δείχνει στην κανονική
Καλησπέρα!!!!

 

Σε εμένα η beta δείχνει μόνο loading ενώ η κανονική τα δείχνει κανονικά! τα watchfeces!!

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Μια ερωτηση.. και σε μενα εδω και κατι μερες δν δουλευουν οι ειδοποιησεις.. πφφ( γ@μ@ τα updates...).. και μου εχει κοψει τα ποδια..

Πως γυρισω μια εκδοση πισω??

Εχω βρει το .apk της προηγουμενης εκδοσης που θελω.. χρειαζεται απεγκατασταση το Υγεια και μετα εγκατασταση το .apk που θελω?? Σε αυτην την περιπτωση δεν χανονται τα δεδομενα σωστα?? (για υπνο/παλμους και τετοια, ολο το history δηλαδη.. οχι δεδομενα λογαριασμου username/pass..)??

ή ολο το history ειναι αποθηκευμενο στο ρολοι?? ή ανεβαινει στο cloud της Huawei??

 

ΥΓ. πολυ ενδιαφερον και η ιστορια με τα watchfaces.. μιας και εχω μια παλια συσκευη Android μπορει να το δοκιμασω..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Μια ερωτηση.. και σε μενα εδω και κατι μερες δν δουλευουν οι ειδοποιησεις.. πφφ( γ@μ@ τα updates...).. και μου εχει κοψει τα ποδια..

Πως γυρισω μια εκδοση πισω??

Εχω βρει το .apk της προηγουμενης εκδοσης που θελω.. χρειαζεται απεγκατασταση το Υγεια και μετα εγκατασταση το .apk που θελω?? Σε αυτην την περιπτωση δεν χανονται τα δεδομενα σωστα?? (για υπνο/παλμους και τετοια, ολο το history δηλαδη.. οχι δεδομενα λογαριασμου username/pass..)??

ή ολο το history ειναι αποθηκευμενο στο ρολοι?? ή ανεβαινει στο cloud της Huawei??

 

ΥΓ. πολυ ενδιαφερον και η ιστορια με τα watchfaces.. μιας και εχω μια παλια συσκευη Android μπορει να το δοκιμασω..

Καλησπέρα!!!

 

Ποια έκδοση του huawei health έχεις;

 

Αν έχεις συγχρονίσει τα δεδομένα σου δεν χάνονται κι ας βάλεις προηγούμενη έκδοση της εφαρμογής.

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

 

Ποια έκδοση του huawei health έχεις;

 

Αν έχεις συγχρονίσει τα δεδομένα σου δεν χάνονται κι ας βάλεις προηγούμενη έκδοση της εφαρμογής.

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

 

Να σαι καλα για την γρηγορη απαντηση!

Αυτη τη στιγμη εχω την 10.0.5.517 (τελευταια) και εχω κατεβασει την .317 που ειναι η προηγουμενη..

Αρα η διαδικασια ειναι οτι σβηνω το Υγεια (απεγκατασταση) εγκαθιστω το αλλο.. κανω λογικα login με το Huawei ID και λογικα και συνδεση το ρολοι παλι και ετοιμο.. οπως παλία?? απο δεδομενα και τετοια..

Οταν πηγα να δοκιμασω να το βγαλω μου λεει οτι θα χαθουν δεδομενα.. δεν εννοει υπνοι/παλμοι/βηματα και τετοια σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα για την γρηγορη απαντηση!

 

Αυτη τη στιγμη εχω την 10.0.5.517 (τελευταια) και εχω κατεβασει την .317 που ειναι η προηγουμενη..

 

Αρα η διαδικασια ειναι οτι σβηνω το Υγεια (απεγκατασταση) εγκαθιστω το αλλο.. κανω λογικα login με το Huawei ID και λογικα και συνδεση το ρολοι παλι και ετοιμο.. οπως παλία?? απο δεδομενα και τετοια..

 

Οταν πηγα να δοκιμασω να το βγαλω μου λεει οτι θα χαθουν δεδομενα.. δεν εννοει υπνοι/παλμοι/βηματα και τετοια σωστα?

Με τη συγκεκριμένη είχα κι εγώ θέμα νομίζω.

 

Πριν κάνεις όλη αυτή τη διαδικασία βεβαιώσου ότι έχει ενεργοποιήσει το συγχρονισμό και είναι πρόσφατη (σημερινή) η ενημέρωση μέσα από την εφαρμογή health app με τον λογαριασμό σου huawei .

 

 

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@petros_alonso έχω gt2 αλλά παρακολουθώ και το δικό σας θέμα! Επειδή τυχαίνει πολλές φορές να έχω "χάσει" και εγώ τις ειδοποιήσεις μου στο xiaomi μου, το έλυνα πηγαίνοντας στην εφαρμογή health/εγώ/τέρμα πάνω δεξιά το βελακι/ρυθμίσεις και κάνε έλεγχο για ενημερώσεις αν έχει. Κάθε φορά που το κάνα μου έλυνε τα προβλήματα...
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Με το update χθες, ειχα και εγω θεμα με ειδοποιησεις στο ρολοι. Μπηκα ρυθμισεις κινητου,στις ειδοποιησεις εφαρμογων οπου οι ειδοποιησεις ειχαν απενεργοποιηθει και τις ενεργοποιησα.ολα και παλι δουλευουν σωστα.

10.0.5.321 εκδοση

Link to comment
Share on other sites

@petros_alonso έχω gt2 αλλά παρακολουθώ και το δικό σας θέμα! Επειδή τυχαίνει πολλές φορές να έχω "χάσει" και εγώ τις ειδοποιήσεις μου στο xiaomi μου, το έλυνα πηγαίνοντας στην εφαρμογή health/εγώ/τέρμα πάνω δεξιά το βελακι/ρυθμίσεις και κάνε έλεγχο για ενημερώσεις αν έχει. Κάθε φορά που το κάνα μου έλυνε τα προβλήματα...

 

Να σαι καλα φιλε μου! Με εσωσες..

Το ιστορικο για ολους εχει ως εξης.. εβαλα την προηγουμενη εκδοση .317 η οποια δεν μου ελυσε το προβλημα... παλι δεν ερχονταν οι ειδοποιησεις..

Στο μεταξυ ψαχνοντας να βρω να κανω συγχρονισμο των δεδομενων οπως με το παιδιο πιο πανω.. πηγα και στο μενου του Huawei ID (που μου λες και εσυ αλλα πιο μετα απο οτι εχω δοκιμασει) και μου εβγαλε μια ενημερωση στην οποια δεν εδωσα βαση εκεινη την ωρα..

Τελικα αναβαθμιζω παλι το Huawei Health στην .517 και παω να κανω την συγκεκριμενη αναβαθμιση που λες εσυ φιλε μου.. η οποια ειναι ημερομηνιας 22/4/20 και αναβαθμιζει το HMS Core.. εγω ειχα το θεμα απο κανα 2 μερες πριν.. λογικα καταλαβαν το προβλημα και εβγαλαν την αναβαθμιση..

Απο εκεινη την ωρα ολα παιζουν ρολοι..ερχονται ολα κανονικα..

 

Να σαι καλα και παλι ..

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα φιλε μου! Με εσωσες..

 

Τίποτα φίλε μου, σε καταλαβαίνω γιατί και εγώ σπάζομαι με κάτι τέτοια γι'αυτο σου έγραψα... Να φανταστώ έχεις και xiaomi?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Το ρολόι μετράει VO2max και αν ναι πως το βλέπεις?

 

Οχι το GT μόνο το GT2.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Οχι το GT μόνο το GT2.

 

Οι ενδειξεις δλδ που βγαζει το VO2max που παιρνουμε στο GT τι ειναι?

Μετα απο ασκηση μου βγαζει τιμη και κλιμακα

Ειναι αληθινες ή ενδεικτικες?

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα φίλε μου, σε καταλαβαίνω γιατί και εγώ σπάζομαι με κάτι τέτοια γι'αυτο σου έγραψα... Να φανταστώ έχεις και xiaomi?

 

Ναι μιλαμε ειχα τρελαθει. Εχω συνηθισει να εχω τα παντα στο ρολοι απο email/sms/calls/notifications απο ολες τις εφαρμογες και σπανια εβγαζα το κινητο απο την τσεπη αν χρειαζοταν δλδ.. και τωρα ειχα χαθει..

 

Οχι φιλε μου.. Huawei Mate 20 Pro εχω με το Watch GT.. απο τα πρωτα που ηρθαν και χωρις θεμα στην οθονη (πρασινισμα).

Link to comment
Share on other sites

Μετράει κανονικά. Πως δεν μετράει?:lol: Μπερδεύτηκες με το SpO2. :lol:

 

Ουπς!:O :lol::lol:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...