Jump to content

Huawei Watch GT


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα.

Μια ερώτηση αν όντως ξέρει κάποιος .

 

Διάβασα ότι μπορώ στο GT Να αλλάξω λουράκι με τα κοινά λουρακια του εμπορίου σαν να είχα κανονικό ρολόι.ισχύει αυτό??

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Εννοείται.....! 22mm να είναι μόνο. Όλα κάνουν.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Health app έκδοση 10.0.0.51.

Όταν το ρολόι δεν είναι συνδεδεμένο βλέπω αυτό, αν συνδεθεί φυσικά χάνεται αυτή η επιλογή.

Έστω κι έτσι όμως πιστεύω ότι σύντομα θα το δούμε και επίσημα..d0e895aec8daba3b108a35db506635e3.jpg

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

 

Σήμερα ήρθε η 10.0.0.551 όπου εμφανίζεται η ίδια εικόνα ενώ είμαι συνδεμένος.πατωντας σε αυτο, αρχικά βγάζει σφάλμα αλλά στην δεύτερη προσπάθεια σε πάει στην κλασσική οθόνη με τα watch faces.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε η 10.0.0.551 όπου εμφανίζεται η ίδια εικόνα ενώ είμαι συνδεμένος.πατωντας σε αυτο, αρχικά βγάζει σφάλμα αλλά στην δεύτερη προσπάθεια σε πάει στην κλασσική οθόνη με τα watch faces.
Έχεις μήπως screenshot? Εμένα πάντως ακόμα δεν βγάζει τίποτα όταν συνδεθώ..

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε. Μετά πατάς πάνω και σε πάει στην κλασσική οθόνη με τα ρολόγια με 1-2 προσπάθειες

 

Screenshot-20191025-101010.jpg

Είσαι με κινέζικο account ή ευρωπαϊκό/ελληνικό;

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν έχει.

 

Αλλά δεν χρειάζεται! Είναι πολύ απλό.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, περίπου στις 3++ ωρες καταγραφής άσκησης(περπάτημα), κόλλησε ο μετρητής παλμών και έδειχνε 145 σφυγμούς ενώ σταμάτησα. Έβγαλα το ρολόι και τα πράσινα led ήταν συνεχόμενα αναμμένα. Έφαγε restart και συνήλθε. Όχι στην απλή λειτουργία που καταγράφει βήματα κλπ αλλά σε workout.

Εκεί,με το GPS ανοιχτό και τις μετρήσεις, έπεσε περίπου 20% η μπαταρια .

Link to comment
Share on other sites

Τρώει κάποιες στιγμές κόλλημα ο παλμογράφος. Το έπαθα πρόσφατα κι εγώ σε μια άσκηση. Βαραγα 150+ και αυτό έδειχνε 95 ενώ στην αρχή της άσκησης δούλευε μια χαρά. Κολλάνε .... μηχανάκια είναι και αυτά.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

3 μήνες πλέον πέρασαν από τότε που το αγόρασα είναι φοβερό ειδικά η μπαταρία

 

25 μέρες κρατάει αν εχω κλειστώ το true sleep και 24/24 heart rate monitor

4 με 5 ήμερες κρατάει αν εχω true sleep και heart rate monitor 24/24 ανοιχτό

και στης 2 περιπτώσεις 24/24 συνδεδεμένο με bluetooth στο κινιτο με όλες της ειδοποίησις να έρχονται

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, περίπου στις 3++ ωρες καταγραφής άσκησης(περπάτημα), κόλλησε ο μετρητής παλμών και έδειχνε 145 σφυγμούς ενώ σταμάτησα. Έβγαλα το ρολόι και τα πράσινα led ήταν συνεχόμενα αναμμένα. Έφαγε restart και συνήλθε. Όχι στην απλή λειτουργία που καταγράφει βήματα κλπ αλλά σε workout.

Εκεί,με το GPS ανοιχτό και τις μετρήσεις, έπεσε περίπου 20% η μπαταρια .

 

Καμιά φορά από τον ιδρώτα λερώνονται οι αισθητήρες και θέλουν καθάρισμα. Νομίζω ότι φταίει αυτό το απλό.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καμιά φορά από τον ιδρώτα λερώνονται οι αισθητήρες και θέλουν καθάρισμα. Νομίζω ότι φταίει αυτό το απλό.

 

Αυτο εκανα για αρχη. Τα λεντακια δεν εσβηναν ουτε εκτος χεριου.Σκουπισα χερι και ρολοι καλα.Ξαναφορεσα.Παλι εδειχνε πολυ. Τελικη λυση το restart.

Iσως φταιει και οτι δεν το κλεινω ποτε ενω θα πρεπει οπως καθε ηλεκτρονικη συσκευη

Link to comment
Share on other sites

.....

4 με 5 ήμερες κρατάει αν εχω true sleep και heart rate monitor 24/24 ανοιχτό

.....

 

Εμένα με true sleep και heart rate 24/7 κρατάει 12-14 ημέρες και αν έχω απενεργοποιημένο το να ανάβει όταν σηκώνεις το χέρι σου, τότε φτάνει τις 17.

Φυσικά εξαρτάται και το τι ασκήσεις κάνεις (αν κάνεις). Εγώ που κάνω διάδρομο περίπου 1 ώρα την μέρα είναι κλειστό το GPS και δεν καταναλώνει πολύ ενέργεια..

Link to comment
Share on other sites

Είδα ένα νέο face με όνομα mechanical αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο. Το active νομίζω διαφέρει στα χρώματα και σχέδια από κάσα και λουράκια και την τιμη.στα εσωψυχα δεν ξέρω διάφορες,δεν ασχολήθηκα ποτε
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με true sleep και heart rate 24/7 κρατάει 12-14 ημέρες και αν έχω απενεργοποιημένο το να ανάβει όταν σηκώνεις το χέρι σου, τότε φτάνει τις 17.

Φυσικά εξαρτάται και το τι ασκήσεις κάνεις (αν κάνεις). Εγώ που κάνω διάδρομο περίπου 1 ώρα την μέρα είναι κλειστό το GPS και δεν καταναλώνει πολύ ενέργεια..

 

Και εμένα με heart rate, true sleep, μηνύματα, χωρίς όμως άσκηση, μου βγάζει άνετα 10 ημέρες, βασικά δεν τις μετράω πια γιατί δεν με απασχολούν, κάποια στιγμή μέσα στις δυο εβδομάδες θα το βγάλω για φόρτιση.

 

Αυτό που όμως με έχει καταπλήξει σε αυτό το ρολόι είναι η ποιότητα κατασκευή του. Του έχω αλλάξει τα φώτα στα χτυπήματα και είναι σαν την πρώτη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με heart rate, true sleep, μηνύματα, χωρίς όμως άσκηση, μου βγάζει άνετα 10 ημέρες, βασικά δεν τις μετράω πια γιατί δεν με απασχολούν, κάποια στιγμή μέσα στις δυο εβδομάδες θα το βγάλω για φόρτιση.

 

Αυτό που όμως με έχει καταπλήξει σε αυτό το ρολόι είναι η ποιότητα κατασκευή του. Του έχω αλλάξει τα φώτα στα χτυπήματα και είναι σαν την πρώτη μέρα.

 

Ακριβώς τα ίδια θα έγραφα και εγώ! :D:D Άνετα 10+ ημέρες με όλα ανοικτά και συνεχόμενες ειδοποιήσεις απο επαγγελματικά-προσωπικα emails, viber klp, και επίσης πάρα μα πάρα πολύ ανθεκτικό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, το γράφω στο θέμα του Pocophone, το γράφω κι εδώ μήπως έχει κάποιος παρόμοιο θέμα.

 

Έχω το Poco F1 συνδεδεμένο με το Watch GT εδώ και περίπου 3 μήνες. Με το τελευταίο update της Xiaomi (MIUI 11) δεν συνδέεται με τίποτα το ένα με το άλλο. Δοκίμασα reset και στο ρολόι αλλά ακόμα και στο κινητό, ενεργοποίηση - απενεργοποίηση bluetooth, όλες τις άλλες λύσεις που προτείνονται στο ίντερνετ, εδώ και 10 μέρες δοκιμάζω διάφορα... συνδέεται για 5 δευτερόλεπτα το πολύ, μετά αποσυνδέεται. Να σημειωθεί ότι το κινητό συνδέεται άψογα με bluetooth πχ στο αυτοκίνητο, και το ρολόι συνδέεται άψογα με διάφορα άλλα κινητά που δοκίμασα..

 

Κάποιος με κινητό Xiaomi με MIUI 11 και Watch GT? Έχει κανείς το ίδιο θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αν μπορείς να βρεις παλιότερη έκδοση του Huawei health. Κάτι παρόμοιο πάθαινα όταν το πρωτολειτούργησε με την τότε εφαρμογή και ήμουν έτοιμος να το γυρίσω πισω.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αν μπορείς να βρεις παλιότερη έκδοση του Huawei health. Κάτι παρόμοιο πάθαινα όταν το πρωτολειτούργησε με την τότε εφαρμογή και ήμουν έτοιμος να το γυρίσω πισω.

Σ' ευχαριστώ, δυστυχώς το έχω δοκιμάσει κι αυτό, τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω pocophone με watch GT και δουλεύει άψογα. Ξεκινά από reset στο ρολόι. Το πιο ανώδυνο. Μετά εγώ θα έκανα και ένα reset στο τηλέφωνο.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...