Jump to content

Huawei Watch GT


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους, ήθελα να ρωτήσω γενικά αν πιστεύετε ότι αξίζει σαν ρολόι-gadget; Επίσης δέχεται custom watchfaces ή μόνο ότι έχει επιλέξει η Huawei? Και τέλος, αν υπάρχει κάποιος που να είχε/έχει το Amazfit GTR να μου πει ποιο από τα 2 αξίζει περισσότερο και γιατί. (Γνωρίζω ότι το GTR δεν δείχνει ελληνικά αλλά είναι κάτι που μπορώ να προσπεράσω αν είναι να κερδίσω σε μπαταρία και custom watchfaces).

 

Ευχαριστώ!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, ήθελα να ρωτήσω γενικά αν πιστεύετε ότι αξίζει σαν ρολόι-gadget; Επίσης δέχεται custom watchfaces ή μόνο ότι έχει επιλέξει η Huawei? Και τέλος, αν υπάρχει κάποιος που να είχε/έχει το Amazfit GTR να μου πει ποιο από τα 2 αξίζει περισσότερο και γιατί. (Γνωρίζω ότι το GTR δεν δείχνει ελληνικά αλλά είναι κάτι που μπορώ να προσπεράσω αν είναι να κερδίσω σε μπαταρία και custom watchfaces).

 

Ευχαριστώ!

 

Το ρολόι έχει πολύ καλή οθόνη και πολύ καλή μπαταρία.

Εγώ το φοράω με καρδιακού παλμούς και sleep tracking όλη μέρα και άνοιγμα οθόνης με κίνηση καρπού και μου βγάζει 12 με 14 ημέρες.

Bluetooth σύνδεση δεν κάνω. Μόνο 3-4 φορές την ημέρα μονό για την ενημέρωση του καιρού.

Costom faces *δεν έχει ακόμα (μόνο με κινέζικους κωδικούς) αλλά παίζει να το κάνουν και για τους υπόλοιπους στο μέλλον.

Έχει πολύ λίγη μνήμη, οπότε μην περιμένεις και πολλά faces. 1-2 επιπλέον.

Σχετικά με τις αθλητικές επιδόσεις του, δεν μπορώ να πω και πολλά, γιατί δεν είμαι και πολύ αθλητικός τύπος :)

Εγώ είμαι ευχαριστημένος, αν βάλουν και τα faces θα είναι τέλεια. :D

Link to comment
Share on other sites

Τα faces ηταν ελαχιστα στην αρχη και σε καθε update δωσαν και κατι. Μακαρι να δωσουν κι αλλα.

Περα απο αυτα,το ρολοι για καταγραφη ασκησεων,νηματων,καρδιακου παλμου κλπ το θεωρω μια χαρα.

Για να βλεπεις ειδοποιησεις και να απορριπτεις κλησεις επισης.Αν θες να αλληλεπιδρας παραπανω μεσω του ρολογιου,τοτε δεν πας σε αυτο.

Προσωπικα με εξυπηρετει αφανταστα που βλεπω αμεσα ειδοποιησεις και βγαζω κινητο οποτε θελω ή μπορω (πχ.οδηγηση).Αυτο το κανουν ολα.

Αλλα αυτο το απλο μενει στο τελος.

Απο εκει και περα,η οθονη ειναι πανεμορφη και απολαυστικη και η μπαταρια ειναι το μεγαλυτερο ατου. Θηριο,βραχος και λιγα λεω.

Απολαμβανεις ρολοι και δεν σκεφτεσαι καθε τρεις και λιγο μην ξεφορτισει. Σχεδιαση κασας πολυ ουδετερη πραγμα που το κανει να συνδυαζεται ευκολα με απειρα λουρακια για καθε γουστο ή χρηση.

Σαν gadget γενικα αξιζει εφοσον κανεις καποια ασκηση ή απλο περπατημα,εστω να βαζεις καθημερινο στοχο βηματων,παρακολουθηση υπνου και με αποτελεσμα να βοηθας την υγεια σου. Σε 25 μερες εχω κανει 200χλμ περπατημα (14000 θερμιδες και περιπου 250000 βηματα ειτε σε ασκηση ειτε σε απλες μετακινησεις) και ηδη αρχισε η βελτιωση μου.Με ωθησε η χρηση του gadget αυτου.

Link to comment
Share on other sites

Έχει πολύ λίγη μνήμη, οπότε μην περιμένεις και πολλά faces. 1-2 επιπλέον.

 

Αυτή τη στιγμή τα διαθέσιμα watchfaces είναι 25 είτε μέσα από το κινητό, είτε από την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, ήθελα να ρωτήσω γενικά αν πιστεύετε ότι αξίζει σαν ρολόι-gadget; Επίσης δέχεται custom watchfaces ή μόνο ότι έχει επιλέξει η Huawei? Και τέλος, αν υπάρχει κάποιος που να είχε/έχει το Amazfit GTR να μου πει ποιο από τα 2 αξίζει περισσότερο και γιατί. (Γνωρίζω ότι το GTR δεν δείχνει ελληνικά αλλά είναι κάτι που μπορώ να προσπεράσω αν είναι να κερδίσω σε μπαταρία και custom watchfaces).

 

Ευχαριστώ!

 

Το Amazfit GTR προς το παρόν το ξεχνάς, αν σε ενδιαφέρει το GPS.

Μέχρι, κι αν το φτιάξουν.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν παίρνω καμμιά είδοποίηση ούτε κλήση στο ρολοι από το Viber, παρότι έκανα τα παραπάνω.

Ξύπνησα το πρωί και δούλεψε με μηνύματα και αποστολή φωτογραφιών από Viber.

Με τις εισερχόμενες κλήσεις από Viber δεν εμφανίζεται τίποτα στο ρολόι. είναι φυσιολογικό αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί εννοείται; Αν δεν το χρειάζεται κάποιος γιατί να το χρησιμοποιεί και να καταναλώνει μπαταρία;
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όλα αυτά τα ρολόγια το έχουν δεδομένο αυτό. (Βηματομετρη) Η κατανάλωση είναι τόσο μικρή ειδικά για αυτό το ρολόι που πραγματικά είναι ανάξιο λόγου.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γνωρίζει κανείς αν είναι φυσιολογικό το γεγονός ότι ενώ έρχονται οι ειδοποιήσεις στο ρολόι αυτό δεν ανάβει για να δω την ειδοποίηση και πρέπει να το ανάψω εγώ πατώντας το κουμπί για να δω τι ήρθε?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γνωρίζει κανείς αν είναι φυσιολογικό το γεγονός ότι ενώ έρχονται οι ειδοποιήσεις στο ρολόι αυτό δεν ανάβει για να δω την ειδοποίηση και πρέπει να το ανάψω εγώ πατώντας το κουμπί για να δω τι ήρθε?

 

Φυσιολογικό δεν είναι αλλά είναι ο τρόπος που λειτουργεί το συγκεκριμένο ρολόι.

Δεν ξέρω πόσο δύσκολο είναι να το καταλάβουν εκεί στη Huawei!

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε νεά ενημέρωση για το ρολόι, αλλά μόνο βελτιώσεις βλέπω, όχι κάποια νέα λειτουργία (στρες, new faces ...) :rolleyes:

1.0.10.18

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γνωρίζει κανείς αν είναι φυσιολογικό το γεγονός ότι ενώ έρχονται οι ειδοποιήσεις στο ρολόι αυτό δεν ανάβει για να δω την ειδοποίηση και πρέπει να το ανάψω εγώ πατώντας το κουμπί για να δω τι ήρθε?

 

Σηκώνεις το χέρι σου και ανάβει..

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε νεά ενημέρωση για το ρολόι, αλλά μόνο βελτιώσεις βλέπω, όχι κάποια νέα λειτουργία (στρες, new faces ...) :rolleyes:

1.0.10.18

Για ios δεν εχει ερθει κατι...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε νέα ενημέρωση και έχει για το στρες? Αυτό θα είναι κάτι καλό, έχω το GT και δεν λειτουργεί η μέτρηση στρες.
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε νέα ενημέρωση και έχει για το στρες? Αυτό θα είναι κάτι καλό, έχω το GT και δεν λειτουργεί η μέτρηση στρες.

 

Όχι δεν έχει για το στρες. Δεν βλέπω και καμιά διαφορά από πριν. Ίσως να μην κολλάει τόσο όσο πριν στις αλλαγές των οθονών

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογη του ρολογιου στο ios , μπορει καποιος να μου πει που βρισκουμε τα faces ;;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογη του ρολογιου στο ios , μπορει καποιος να μου πει που βρισκουμε τα faces ;;;;

 

Σε φίλου είδα ότι απλά δεν υπάρχει. Τα αλλάζεις μέσα από το ρολόι.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Health app έκδοση 10.0.0.51.

Όταν το ρολόι δεν είναι συνδεδεμένο βλέπω αυτό, αν συνδεθεί φυσικά χάνεται αυτή η επιλογή.

Έστω κι έτσι όμως πιστεύω ότι σύντομα θα το δούμε και επίσημα..d0e895aec8daba3b108a35db506635e3.jpg

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Μια ερώτηση αν όντως ξέρει κάποιος .

 

Διάβασα ότι μπορώ στο GT Να αλλάξω λουράκι με τα κοινά λουρακια του εμπορίου σαν να είχα κανονικό ρολόι.ισχύει αυτό??

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Μια ερώτηση αν όντως ξέρει κάποιος .

 

Διάβασα ότι μπορώ στο GT Να αλλάξω λουράκι με τα κοινά λουρακια του εμπορίου σαν να είχα κανονικό ρολόι.ισχύει αυτό??

 

Ευχαριστώ πολύ

Θεωρω οτι οποιοδηποτε λουρακι που ειναι 22mm στο σημειο της κασας του ρολογιου,θα κουμπωνει.

 

Μου βγάλε αυτό μόλις,για το ρολόι

Screenshot-20191023-231159.jpg

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...