Jump to content

Huawei Watch GT


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωστος!!!!

Αλλα μαλλον θα αφορα το επερχομενο watch gt2 που παρουσιαζεται σημερα μαζι με το mate 30 pro.

Για αυτο και ζητα να συνδεθει με ρολοι , παρολο που ειναι ηδη συνδεδεμενο με το απλο watch gt.

 

Πράγματι παρουσιαστηκε σημερα ως νεα δυνατοτητα του gt2. Μιας και αφορα ξεκαθαρα αλγόριθμο, ισως έρθει και στο δικο μας σε μελλοντικο update.

Κατα τα αλλα, μιας και ειδα την παρουσίαση του νεου ρολογιου, δεν υπαρχουν μεγαλες διαφορες. Μου αρεσε η ιδεα της αποθηκευμενης μουσικης αλλα όχι και να παίζει απο το ηχειακι του ρολογιου! Θα περιμενα να συνδεεται με bluetooth handsfree και να μεταφέρεται εκεί η μουσική αλλά δεν παρουσιασαν κατι τέτοιο.

Ελπιζω τα νεα watchfaces να ερθουν και στο δικό μας. Επισης τα διαθεσιμα λουρακια θα ταιριαζουν και στο δικο μας μοντέλο, αλλα σε αυτο το κομμάτι υπήρχαν ούτως η αλλως επιλογες απο αλλες εταιρειες.

Εν ολιγοις, πολυ πιθανό να παρει και το δικο μας ρολοι μια σημαντικη αναβαθμιση λογω του νεου μοντέλου, αν και επιφυλάσσομαι κατα πόσο το υπαρχον hardware θα το σηκωνει, κυριως από άποψη αποθηκευτικου χωρου

 

Edit: διαβασα τελικα σε ενα hands on οτι το νέο συδεεται με bluetooth ακουστικα. Επισης τα δύο νεα μοντέλα εχουν 32 MB και 16mb ραμ αντιστοιχα, πραγμα που σημαίνει ότι πολυ πιθανό οι αναβαθμίσεις στο software κομμάτι να περαστουν εξολοκληρου και στο δικο μας που εχει κ αυρο μολις 16mb. Αυτό που θα ηθελα προσωπικα να δω βεβαια μαλλον δεν το υποστηρίζει ουτε το νέο, και είναι ενας απλος ελεγχος της μουσικης που παίζει απο το κινητό

Edited by vag1989

Motorola RAZR XT910 -> Nokia Lumia 820 -> Oneplus One -> LG G7 -> Oneplus 8T

Link to comment
Share on other sites

Με Xiaomi Poco συνδέεται άψογα πάντως.

 

στην ζυγαρια της huawei αναφερεσαι, με ποια version ειναι το τηλεφωνο.

μου φαινεται αδιανοητο παντως ιδια τηλεφωνα, αλλο να αντιμετωπιζει προβλημα και αλλο οχι!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα ενα ρολοι Huawei Watch GT-82C και κανει συνεχη συνδεση αποσυνδεση με το BT και γραφει το παρακατω μηνυμα.

Τι φαση;; Oneplus 7 pro.

Η ζυγαρια συνδεθηκε μια χαρα.

 

Screenshot-20190920-220302.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελικα με αλχημειες και λογικες πατεντες δειχνει να παιρνει το σωστο δρομο το ρολοι.

Εγκατεστησα την παλιοτερη εκδοση του health app 9.0.4.383 και καταφερα να αποκτησω σταθερη συνδεση με το ρολοι.

Καραφερα να κανω το πρωτο update του ρολογιου χθες. Σημερα,πιο θαρραλεος και ενοχει του andr1.5oid 10 σε μερικες μερες,εκανα update το health app στην .533 εκδοση με ρισκο να εχω προβληματα μη συνδεσης.Τελικα ολα καλα.Απο τη στιγμη αυτη,ξεκινησα να κανω τα απανωτα updates του ρολογιου.

Ξεκινησε απο μια εκδοση 1.0.4 και ακομα ειμαι στην 1.0.6.8 και τα κανει εναν ενα με την σειρα.Υπομονη λοιπον αφου λυθηκαν τα θεματα συνδεσης.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα με αλχημειες και λογικες πατεντες δειχνει να παιρνει το σωστο δρομο το ρολοι.

Εγκατεστησα την παλιοτερη εκδοση του health app 9.0.4.383 και καταφερα να αποκτησω σταθερη συνδεση με το ρολοι.

Καραφερα να κανω το πρωτο update του ρολογιου χθες. Σημερα,πιο θαρραλεος και ενοχει του andr1.5oid 10 σε μερικες μερες,εκανα update το health app στην .533 εκδοση με ρισκο να εχω προβληματα μη συνδεσης.Τελικα ολα καλα.Απο τη στιγμη αυτη,ξεκινησα να κανω τα απανωτα updates του ρολογιου.

Ξεκινησε απο μια εκδοση 1.0.4 και ακομα ειμαι στην 1.0.6.8 και τα κανει εναν ενα με την σειρα.Υπομονη λοιπον αφου λυθηκαν τα θεματα συνδεσης.

 

ειχα και εγω προβληματα αποσυνδεσης και γυρισα σε παλιοτερη εκδοση του health app.

εσυ με την τελευταια τωρα εισαι κομπλε απο αποσυνδεσεις?

Link to comment
Share on other sites

ειχα και εγω προβληματα αποσυνδεσης και γυρισα σε παλιοτερη εκδοση του health app.

 

εσυ με την τελευταια τωρα εισαι κομπλε απο αποσυνδεσεις?

Σύνδεση γίνεται σε lower level εφαρμογή απλά κάνει μεταβίβαση τα Data, disconnect είναι καθαρά θέμα hardware, παρατιρουνται σε κάποια xiaomi και μερικά iPhone (μερικά 7 κυριος) τελευταία ακουο και για κάποια one plus με συνγεκριμενο hardware

Ουσιαστικά είναι δισλειτουργεια του low power Bluetooth connection

Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταία ενημέρωση με βγάζει την εφαρμογή ότι κάνει υψηλή κατανάλωση μπαταρίας στο παρασκήνιο και προτείνει να την βάλω σε αδράνεια.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μου κόπηκε το λάστιχο που συγκρατεί το λουράκι, όταν κουμπώνουν οι δύο άκρες. Ξέρετε αν μπορώ να βρω μόνο αυτό ή θα πρέπει να παραγγείλω ολόκληρο λουράκι?
Link to comment
Share on other sites

Αν μιλαμε για το γνησιο,το θεωρω απιθανο να πουλιουνται χωριστα.Πιο πιθανο να σου δωσει κανενας ρολογας απο κανενα κομμενο λουρακι αν εχει.

Ηδη παρηγγειλα απο ΕΒΑΥ λουρακι και εχει απειρα με 1-2 ευρω,ακομα και ολοιδια με το μαμισιο μαυρο-γκρι.

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλαμε για το γνησιο,το θεωρω απιθανο να πουλιουνται χωριστα.Πιο πιθανο να σου δωσει κανενας ρολογας απο κανενα κομμενο λουρακι αν εχει.

Ηδη παρηγγειλα απο ΕΒΑΥ λουρακι και εχει απειρα με 1-2 ευρω,ακομα και ολοιδια με το μαμισιο μαυρο-γκρι.

 

Λες να υπάρχει αντίστοιχης ποιότητας με το μαμα σε αυτήν την τιμή? Από κίνα έρχονται?

Link to comment
Share on other sites

Κινα κυριως. Τοσο μαλακη σιλικονη δεν ξερω αν ειναι αλλα αμα δεν σ αρεσει ολοκληρο, βγαλε το κομματι που θες και αντικατεστησε αυτο που σου κοπηκε. Φαντασου οτι εχει και ψευτοδερματινα απ εξω με σιλικονη απο μεσα. Οσο αντεξουν...

Περιμενω ενα καφε casual να ερθει και ενα τζαμακι. Θα ποσταρω σχετικα οταν παραλαβω.

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι ανάγκη να πάρετε της Huawei.

 

έχει 1 εκατομμύριο διαφορετικά λουράκια, κοιτάξτε μόνο μέγεθος 22 mm.:cool:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

δεν είναι ανάγκη να πάρετε της Huawei.

 

έχει 1 εκατομμύριο διαφορετικά λουράκια, κοιτάξτε μόνο μέγεθος 22 mm.:cool:

Συνηθως οταν επιλεγεις το μοντελο του ρολογιου μας, σου δινει αυτοματα μονο το 22mm λουρακι. Κατα τ αλλα εχεις απολυτο δικο. Με λιγα ευρω ανανεωνεις το look του ρολογιου σου πολυ συχνα!

Link to comment
Share on other sites

ότι έχω πάρει μια χαρά ποιοτικό είναι.

 

δεν χρειάζεται να πούμε να μην πάρετε με 2 ευρώ.

 

δώστε 7-8-9 ευρώ και πάρτε κάτι αξιοπρεπές.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αμα ειναι να κανει τη δουλεια του να παρει μονο το κομματι που το κοπηκε,δεν αξιζει να δωσει παραπανω λεφτα(αν δε βρει σε ρολογαδικο).

Οπως και να εχει,γνωμη μου ειναι να παρει να εχει καβαντζα και για μια ωρα αναγκης.

 

Στα του ρολογιου. Χθες και σημερα εκανα τις πρωτες μετρησεις,ολα καλα. Καθυστερει λιγο στην αρχη να βρει GPS αλλα μετα δουλεψε αψογα εκτος απο εκεινη την ενδειξη VO2max που δεν πιαστηκα να διαβασω ακομα. Η ζυγαρια που συνοδευε το ρολοι ως δωρο,συγκριτικα με ζυγαρια διαιτολογου, ενω δειχνει πολυ κοντα το βαρος,δειχνει αρκετα παραπανω το λιπος. Οι θερμιδες μου φανονται αρκετα αισιοδοξες για περπατημα.Συντομα θα δοκιμασω ποδηλατο και θα το συγκρινω με το runtastic που δουλευα παλια.

Η μπαταρια και η οθονη ειναι απιθανες! Η επανασυνδεση γινεται πολυ γρηγορα και οι ειδοποιησεις επισης ερχονται ολες.

Συγκριτικα με Sony SW2 και SW3 που ειχα,ειναι πολυ ανωτερο σε ολα πριν του μπρασελε (εκεινα ειναι και πιο παλια βεβαια)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Εγώ έχω πάρει αυτό εδώ https://www.ebay.com/itm/Silicone-Bracelet-Replacement-Strap-Band-for-Huawei-Magic-Watch-GT-Ticwatch-Pro-/173676143627?_ul=GR και πραγματικά είναι πολύ καλό.

Με είχε βολεψει καλύτερα από το γνήσιο.

 

Το φόραγα συνέχεια εδώ και 8 μήνες και σε beach volley και παντού μέχρι που πριν μια βδομάδα σε μια έντονη πτώση έσπασε το ένα κούμπωμα.

 

 

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος. Καποιο μελος είχε ίδιο νομιζω. Αυτο με τις τρυπες βγαινει με τους περισσοτερους συνδυασμους χρωματων γενικα.

Εγω αναμενω αυτο το πιο casual σε brown για αρχη https://www.ebay.com/itm/For-Huawei-Watch-2-Sport-Classic-Pro-GT-Genuine-Leather-Watch-Band-Strap-20-22mm/173665566682?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=472341737736&_trksid=p2060353.m2749.l2649

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος. Καποιο μελος είχε ίδιο νομιζω. Αυτο με τις τρυπες βγαινει με τους περισσοτερους συνδυασμους χρωματων γενικα.

Εγω αναμενω αυτο το πιο casual σε brown για αρχη https://www.ebay.com/itm/For-Huawei-Watch-2-Sport-Classic-Pro-GT-Genuine-Leather-Watch-Band-Strap-20-22mm/173665566682?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=472341737736&_trksid=p2060353.m2749.l2649

 

 

Αυτό το έχω πάρει εγώ και έχω ένα θεματάκι με τον πείρο στο κούμπωμα. Ξκουμπώνει σε πολυ άσχετες φάσεις και σου φεύγει το ρολόι.

Ενω το βάζω στην θεση του και το τραβάω να το τεστάρω να δω οτι ειναι ΟΚ... στο άσχετο βγαίνει ξανά και όταν λέω άσχετο μιλάω τελείως άσχετο, χωρίς να το χτυπήσω κάπου. Παράδειγμα μου βγήκε την ωρα που οδηγούσα στο αυτοκίνητο και απλά κρατούσα το τιμόνι!!!

Επίσης στα υπόψιν ότι το δέρμα θέλει λίγο φροντίδα για να μην σου μυρίσει. πχ καλό είναι να το βγάζεις το βράδυ να στεγνώνει από ιδρώτες, νερά, υγρασίες.

 

Αλλά είναι πολύ ομορφότερο με το καφέ δέρμα... του δίνει άλλο χαρακτήρα :D

Edited by Mpampoulas
Link to comment
Share on other sites

Θα το δω στην πραξη πως θα τα παει με τον ιδρωτα. Θα ειναι για νορμαλ χρηση ρολογιου αυτο, βολτα, καφε, δουλεια κλπ. Για ασκηση κλπ θα βάζω τα σιλικονατα. Το βράδυ το βγαζω ετσι κι αλλιως. Για φροντιδα θα εχω τα καθαριστικα δέρματος απο το αμαξι αν χρειαστει.

Ευχαριστω για τα tips

Οι πειρος μπορει να βγει απο λουρακι και να μπει σε αλλο;

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Θα το δω στην πραξη πως θα τα παει με τον ιδρωτα. Θα ειναι για νορμαλ χρηση ρολογιου αυτο, βολτα, καφε, δουλεια κλπ. Για ασκηση κλπ θα βάζω τα σιλικονατα. Το βράδυ το βγαζω ετσι κι αλλιως. Για φροντιδα θα εχω τα καθαριστικα δέρματος απο το αμαξι αν χρειαστει.

Ευχαριστω για τα tips

Οι πειρος μπορει να βγει απο λουρακι και να μπει σε αλλο;

 

Αυτός που είναι στο κούμπωμα εύκολα, αλλά ο άλλος που πιάνει στο ρολόι που έχει και το quick release πάνω πρέπει να είναι πολύ δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. από τότε που άλλαξε το app από το κινητό δεν μπορώ να βρω από που να κλείσω τους καρδιακούς παλμούς να μην μετράνε συνέχεια. γνωρίζετε πως να το κάνω; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...