Jump to content

Huawei Watch GT


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φταίει το Huawei health η εφαρμογή στο κινητό. Έχει bug. Αν το ανοίξεις δεν ξανακλεινει. Βάλε μια παλαιότερη έκδοση και περίμενε update.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί με μέτρησε το ρολόι 7200 βήματα και το κινητό στην τσέπη 10100!

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένεις από καμία συσκευή (κινητό, ρολόι κτλ) ακρίβεια στις μετρήσεις. Το υποτίθεται αξιόπιστο Garmin Fenix 3 που έχω μετράει τις κινήσεις του χεριού πάνω κάτω ως βήματα χωρίς να έχω περπατήσει.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Χθες "τρελλαθηκε " ο αισθητηρας καρδιακων παλμων και εδειχνε απο 180 - 220 παλμους !!!!

Ημουν σε προπονηση spinning και προς στιγμη θορυβηθηκα λιγο , αλλα αμεσως εβαλα το μηχανημα της polar h10 + και οι σφυγμοι μου εδειχναν 105-110 οσο ηταν κανονικα..

Σε 3 λεπτα επανηλθε και το watch gt στους φυσιολογικους παλμους...

Εχει συμβει σε καποιον αλλον φιλο;;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα το πρωί πούλησα το huawei gt και το απόγευμα επέστρεψα το xiaomi gtr που είχε χαλασμένη μπαταρία.

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα το πρωί πούλησα το huawei gt και το απόγευμα επέστρεψα το xiaomi gtr που είχε χαλασμένη μπαταρία.

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

 

Καλά ξηγηθηκες. Γύρνα στα Casio που είναι σκυλιά :) τα smart μας φάγανε να περιμένουμε ποτέ θα αποφασίσουν να κάνουν μια σοβαρή αναβάθμιση :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά σκυλί είναι το GT. Δεν μετανιώνω για την επιλογή μου και δεν το αλλάζω με τίποτα.:)
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με τα βήματα και το health τι γίνεται.Παλιοτερα που ειχα το huawei band μέτραγε το band,μέτραγε και το κινητό και γινόταν ένας αχταρμάς με τα βήματα?Εχει λυθεί αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Mετράει και από κινητό και από ρολόι αλλά λαμβάνει υπόψη τα περισσότερα βήματα τα οποία καταγράφονται συνήθως από το ρολόι γιατί αυτό φοράς συνέχεια. Δεν υπάρχει θέμα.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Το ρολόι δεν συνδέεται αυτόματα με το τηλέφωνο και όταν το κάνω χειροκίνητα θέλει να προσπαθησω 2 3 φορές. Καμία βοήθεια;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα την εφαρμογή Bluetooth scanner και από τότε βρήκα την υγειά μου. Αυτόματα συνδέεται πάντα χωρίς πρόβλημα. Ποιο πριν συνέχεια είχα πρόβλημα ίδιο με το δικό σου.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα την εφαρμογή Bluetooth scanner και από τότε βρήκα την υγειά μου. Αυτόματα συνδέεται πάντα χωρίς πρόβλημα. Ποιο πριν συνέχεια είχα πρόβλημα ίδιο με το δικό σου.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πως ακριβώς δουλεύει αυτό φίλε μου;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα την εφαρμογή Bluetooth scanner και από τότε βρήκα την υγειά μου. Αυτόματα συνδέεται πάντα χωρίς πρόβλημα. Ποιο πριν συνέχεια είχα πρόβλημα ίδιο με το δικό σου.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποια από όλες τις bluetooth scanner εβαλες;

Link to comment
Share on other sites

Την παρακάτω. Αυτή την ανοίγετε βρίσκει το ρολόι κάνει pair και δεν ξαναχανεται η σύνδεση με το τηλέφωνο 9f75c8634e9ffd77de99056aa43ee456.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την εφαρμογή αλλα πάλι τα ίδια. Το πρόβλημα ειναι ότι οταν αποσυνδέεται , δεν συνδέεται αυτόματα παρα μόνο οταν το κάνω χειροκίνητα.
Link to comment
Share on other sites

To έκανα pair αλλά πάλι εξακολουθεί να μη συνδέεται αυτόματα. Επίσης από την εφαρμογή μετά το σκαναρισμα δε φαίνεται το ρολόι Edited by iox79
Link to comment
Share on other sites

Το Huawei health είναι επιπέδου αντίστοιχου app της Samsung για τα ρολόγια της. Δηλ ΓΤΠΚ! Δυστυχώς το app της Garmin είναι πολύ μπροστά σε όλα!!
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Το Huawei health είναι επιπέδου αντίστοιχου app της Samsung για τα ρολόγια της. Δηλ ΓΤΠΚ! Δυστυχώς το app της Garmin είναι πολύ μπροστά σε όλα!!

1) Δεν εχει καμια σχεση το huawei health με το shealth. το πρωτο ειναι ενα πανηγυρι και το δευτερο ενα ολοκληρωμενο και καλοσχεδιασμενο health app, που εχει συγκεντρωμενες ολες τις πληροφοριες που θελει ενας "casual gym-er" :lol: και σιγουρα η καλυτερη mainstream σουιτα μετα την apple

2) Σωστο για τη Garmin, αλλα η garmin εχει hardware που απευθυνεται σε ανθρωπους που επενδυουν χρονο και ασχολουνται πιο σοβαρα με τη γυμναστικη τους. Εγω και το 95% του κοσμου που δεν το κανει αυτο (κακως, αλλα αυτη ειναι η αληθεια), τοτε τα garmin δε μας κανουν...

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβεις τι εννοώ: εδώ και αρκετές ημέρες αν ενεργοποιήσεις τη συνεχή καταμέτρηση παλμών αν προσπαθήσεις να απενεργοποιήσεις μετά δεν μπορείς. Κολλάει στο ΟΝ. Τα θαλασσώνουν σε απλά πράγματα. Το Garmin app δεν το είπα για τις δυνατότητες του αλλά για το ότι είναι bug free. Έχω και Garmin Fenix και το ξέρω πολύ καλά.

 

Αυτό που δεν έχει αντίπαλο είναι το Huawei trusleep. Σε αυτό είναι πολύ μπροστά.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Καλά ξηγηθηκες. Γύρνα στα Casio που είναι σκυλιά :) τα smart μας φάγανε να περιμένουμε ποτέ θα αποφασίσουν να κάνουν μια σοβαρή αναβάθμιση :rolleyes:

 

 

 

Αυτό ακριβός έκανα , Casio gshock μαυρο για το χειμονα..

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. κάτοχος και εγώ εδώ και μερικές μέρες.ειχα το amazift pace αλλά δυστυχώς με άφησε και δεν φορτίζει πλέον.να ρωτήσω ενώ έχω απενεργοποιημένη την λειτουργία για τον καιρό αυτό συνεχίζει και στέλνει ειδοποίησης.μηπως πρέπει να πάω κάπου αλλού? Και κάτι τελευταίο Αυτή είναι η επίσημη λειτουργία για το ρολόι το health? Υπάρχει και άλλο αντίστοιχο app για το ρολόι? Ευχαριστώ.

Α ξέχασα επίσης να πω έχω την ζυγαριά της Xiaomi μπορώ να την συνδέσω με το health του κινητού?

Edited by mpompa
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...