Jump to content

Huawei Watch GT


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμενα αυτο που μ" ενοχλει πιο πολυ ειναι οταν αποσυνδεεται απο το κινητο οταν απομακρυνομαι και δεν μπορει να επανασυνδεθει αυτοματα οταν ξαναπλησιαζω το κινητο?

 

Επανασυνδέεται αλλά χρειάζεται πολύ ώρα. Καμία σχέση με το Amazfit Stratos που επίσης έχω και συνδέεται αστραπιαία. Επίσης και η εμβέλεια Bluetooth στο Huawei ειναι χειρότερη. Από τη άλλη όμως κερδίζεις σε οθόνη και αυτονομία. Το μόνο που φαίνεται (μάλλον) να τα έχει όλα μαζί ειναι το καινούργιο Amazfit GTR.

Link to comment
Share on other sites

Επανασυνδέεται αλλά χρειάζεται πολύ ώρα. Καμία σχέση με το Amazfit Stratos που επίσης έχω και συνδέεται αστραπιαία. Επίσης και η εμβέλεια Bluetooth στο Huawei ειναι χειρότερη. Από τη άλλη όμως κερδίζεις σε οθόνη και αυτονομία. Το μόνο που φαίνεται (μάλλον) να τα έχει όλα μαζί ειναι το καινούργιο Amazfit GTR.

Όλα στο ρολόι είναι ρυθμισμένα για την αυτονομία! Και σε αυτό παίρνει άριστα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνεις καταγραφή αθλητικών δραστηριοτήτων πχ τρέξιμο κτλ βγάζει 14 ημέρες άνετα. Με ποδήλατο που κάνω μου βγάζει 10 με 11. Μιλάμε για τρομερά νούμερα. Ξεχνάω ποτέ το φορτισα. Και σαν ρολόι πανέμορφο. Πολύ μεγάλο καντράν (πιο μεγάλο από galaxy watch), η καλύτερη οθόνη της αγοράς και λεπτό χωρίς να είναι κουμουτσα σαν τα amazfit.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κυκλοφορήσει μια κινέζικη beta έκδοση του health όπου μπορείς να εγκαταστήσεις custom watchfaces.

 

Θέλει ένα registration με κινέζικο αριθμό για να λάβεις ένα sms αν θυμάμαι καλά.

 

 

Εδώ έχει πληροφορίες σχετικά.

 

 

Οπότε φαντάζομαι σύντομα (?) θα είναι διαθέσιμο για όλους...

 

ισχυει το παραπανω και το δοκιμασα και οντως δουλευει , υπαρχουν πολλα watchfaces απο creators που μπορεις να βαλεις τζαμπα στο ρολοι . Αρκει να ακολουθησετε τις οδηγιες προσεκτικα . Επισης εγω το δοκιμασα με το δικο μου ελληνικο νουμερο και δουλεψε χωρις κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

ισχυει το παραπανω και το δοκιμασα και οντως δουλευει , υπαρχουν πολλα watchfaces απο creators που μπορεις να βαλεις τζαμπα στο ρολοι . Αρκει να ακολουθησετε τις οδηγιες προσεκτικα . Επισης εγω το δοκιμασα με το δικο μου ελληνικο νουμερο και δουλεψε χωρις κανενα προβλημα

 

Ηρθε ενα mini update σημερα , και τωρα ειμαι στη 1.0.9.6 εκδοση.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς να περάσει αυτήν την beta έκδοση που περνάς τα σκιν? Εμένα Όταν τελειώνει η εγκατάσταση μου λέει ότι δεν εγκαταστάθηκε.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς να περάσει αυτήν την beta έκδοση που περνάς τα σκιν? Εμένα Όταν τελειώνει η εγκατάσταση μου λέει ότι δεν εγκαταστάθηκε.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από την βρήκατε αυτή την beta έκδοση βρε παιδιά να την δοκιμάσουμε και οι υπόλοιποι;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς να περάσει αυτήν την beta έκδοση που περνάς τα σκιν? Εμένα Όταν τελειώνει η εγκατάσταση μου λέει ότι δεν εγκαταστάθηκε.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ναι την εχω δοκιμασει και λειτουργει αψογα εβαλα και skins και ολα οκ ριξτε μια ματια και εδω https://www.facebook.com/groups/241907303167747/

Link to comment
Share on other sites

Το κατάφερα τελικά, ήθελε διαγραφή η κανονική εφαρμογή και μετά εγκατάσταση η beta.

Υπάρχει τρόπος να περνάμε 2 3 και όχι ένα ένα watchface?

Σε εσάς αργεί κάνα 5 λεπτό να την εγκαταστήσει?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κατάφερα τελικά, ήθελε διαγραφή η κανονική εφαρμογή και μετά εγκατάσταση η beta.

Υπάρχει τρόπος να περνάμε 2 3 και όχι ένα ένα watchface?

Σε εσάς αργεί κάνα 5 λεπτό να την εγκαταστήσει?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

οχι ενα ενα μονο και ναι αργει ειδικα στα πιο μεγαλα αρχειο watchface

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Με Samsung s10 είναι απόλυτα συμβατό ως προς τις λειτουργίες του smartwatch;( Ειδοποιήσεις Viber, messenger κτλπ)
Link to comment
Share on other sites

Με Samsung s10 είναι απόλυτα συμβατό ως προς τις λειτουργίες του smartwatch;( Ειδοποιήσεις Viber, messenger κτλπ)
Απόλυτα, όπως το είπες.

Απλώς θέλει να το δώσεις δικαιώματα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, μια δυο ερωτησούλες; Πρώτον, μετά την αναβάθμιση κάποιος που χρησιμοποιεί always on να μας πει πόσο περίπου τον βγάζει πλέον η μπαταρία;

 

Και δεύτερον οι ειδοποιήσεις μπορούν να παραμετροποιηθούν; Δλδ να βάλεις άλλο μοτίβο για viber κλπ.. Είχα το bip και με τις διάφορες εναλλακτικές εφαρμογές που κυκλοφορούν είχα βολευτεί, δε χρησιμοποιούσα καν τη mi fit, τώρα δε ξέρω τι μπορείς να κάνεις μέσω της εφαρμογής της Huawei.

 

Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το GTR και για να πω την αμαρτία μου θα ήθελα να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό αλλά δε ξέρω κατα πόσο χάνω σε κάτι τέτοιες "ευκολίες".

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, μια δυο ερωτησούλες; Πρώτον, μετά την αναβάθμιση κάποιος που χρησιμοποιεί always on να μας πει πόσο περίπου τον βγάζει πλέον η μπαταρία;

 

 

 

Και δεύτερον οι ειδοποιήσεις μπορούν να παραμετροποιηθούν; Δλδ να βάλεις άλλο μοτίβο για viber κλπ.. Είχα το bip και με τις διάφορες εναλλακτικές εφαρμογές που κυκλοφορούν είχα βολευτεί, δε χρησιμοποιούσα καν τη mi fit, τώρα δε ξέρω τι μπορείς να κάνεις μέσω της εφαρμογής της Huawei.

 

 

 

Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το GTR και για να πω την αμαρτία μου θα ήθελα να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό αλλά δε ξέρω κατα πόσο χάνω σε κάτι τέτοιες "ευκολίες".

Απλά για να ξέρεις το Amazfit GTR δεν έχει υποστήριξη Ελληνικών χαρακτήρων. Το είχα προπαραγγειλει και το ακυρωσα.

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απλά για να ξέρεις το Amazfit GTR δεν έχει υποστήριξη Ελληνικών χαρακτήρων. Το είχα προπαραγγειλει και το ακυρωσα.

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

 

Ναι σωστή επισήμανση, απλώς νομίζω ότι υπάρχει και γιαυτό η εφαρμογή notify & fitness την οποία χρησιμοποιώ και στο bip και μετέτρεπε το κείμενο σε greeklish οπότε έβγαζα κάποια άκρη, δε με πείραζε τόσο αυτό, καταλάβαινα τουλάχιστον ποιος είναι κλπ..

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς την beta health με κινέζικο account για να κατεβάζει watchfaces? Χάνεις τα δεδομένα σου στο health? Αξίζει το κόπο;
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα. Χάνεις τα δεδομένα σου γιατί κάνεις register άλλο emailστην ουσία. Αλλά επιτέλους μια φάτσα που την ευχαριστιεμαι. Χαλάλι.

 

IMG-20190828-190022-1.jpg

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ, πολύ ωραίο, αλλά δεν θέλω να χάσω τα δεδομένα μου!
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν το health beta είναι λίγο χάλια.

 

το έβγαλα και ξαναέβαλα το κανονικό με τα δεδομένα με τα όλα μου και χωρίς να χάσω το παραπάνω watchface.

 

win-win !!:p

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν το health beta είναι λίγο χάλια.

 

το έβγαλα και ξαναέβαλα το κανονικό με τα δεδομένα με τα όλα μου και χωρίς να χάσω το παραπάνω watchface.

 

win-win !!:p

Μπορείς να ανεβάσεις το watchface να το δούμε;

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς να περάσεις ένα watchface και να γυρίσεις μετά πάλι στο κανονικό health το κραταει.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει κολλήσει ανοιχτό ο καρδιακος παλμός και δεν κλείνει. Ξέρει κανείς κάποια λύση; έκανα επαναφορά το ρολόι αλλά τίποτε.

 

Gesendet von meinem MI 9 mit Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...